Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вчера за последно му звънях на BELIA_, но не вдига. Спирам да се занимавам, аман от несериозни хора.

 

Получава 20% + 1 месец без писане във форума...не само заради случката, но и че е нарушил правилата с редакцията си в темата.

Link to comment
Share on other sites

lue:Sent Yesterday, 20:39

 

не не бъркаш , аз обърках , по принцип му исках 130 и в другите форуми съм го пуснал на толкова и като намалих цената там видях , че тук съм я объркал ;) интересува ли те или просто разглеждаше обявите

 

Breez:Sent Today, 00:26

 

Да интересува ме!Съдейки по снимките е доста захабено затова предлагам 90 лева

 

 

 

user_green.png lue:

Sent Today, 08:53

 

dobre XTL se interesuva ot zarqdnoto kalyfa i memori kartata , ako na teb ne ti trqbvat razberi se s nego primerno ediniq da dade 80 , drugiq 40 i da svyr6im malko rabota ;) a otnostno tvoqta kraino smejna cena koqto me obijda moje6 da si vzeme6 nqkoe psp s 2 gb memori karta i sh4upen displei ili analog ...... za nejtata koito az predlagam nqma 4ovek koito da iska pod 180

user_green.png Breez:

Sent Today, 09:11

 

Смешно или не предложението ми е сериозно!Ако размислиш се обади!

user_green.png lue:

Sent Today, 15:56

 

kazah ti kak moje da stane , vij toq pi4 se razberete , ina4e za 90 lv 6te ti go dam s mekiq kaluf samo i bez ednata bateriq

 

Breez :Sent Today, 16:10

 

Казах ти какво предлагам аз!Предложението ми е за целият комплект!

user_green.png lue:

Sent Today, 18:37

 

само не мога да разбера циганин ли си или си безсрамник?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Направена е малка промяна в точка 4

 

Досегашното изискване снимките на продукта да се поместват единствено в първия пост отпада, но за да се отрежат дребните тарикатщини с поместване на снимки единствено с цел ъпване, промененото изречение изглежда така:

 

4. Задължително е да се пише в заглавието на темата какво продавате или купувате (вид на стоката, марка и модел). Пример:"Продавам видеокарта GeForce4 MX440 / 128MB / 128bit". Вътре в самата тема сте длъжни да дадете максимума информация за стоката, която продавате. Снимките се поместват в първия пост на темата (указание) или в следващ пост с редукция на цената или промяна на условията, но не и в самостоятелен такъв, съдържащ единствено снимките (това се счита за ъпване). Ако продавате повече от един продукт, трябва да упоменете това в заглавието на темата. Ако нямате инфо за стоката, задължително споменете за това в темата си и то още при отварянето й. При продажба на няколко бройки от един и същ продукт, задължително се написва общата продавана бройка. Също така се забранява изписване на заглавието на темата изцяло с включен CAPS LOCK. При нарушаване на това правило се трие темата !
Link to comment
Share on other sites

Sent Today, 11:26 by Ael

Здрасти, можеш ли да направиш шот на харда с някоя програма за тест и да ми го пратиш да видя дали всичко е наред ? HDD Santinel или HDD Tune например ?

 

Sent Today, 12:16 by tango

В момента пиша от друг компютър.

До 15ч. ще ти изпратя нужната информация.

 

Sent Today, 14:42 by tango

В момента го пуснах да се тества за грешки през HDD Tune.

Предполагам,че го 30 мин. ще бъде готов теста и ще ти изпратя снимките.

 

Sent Today, 15:05 by tango

Ето ти резултатите от теста:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2744/163503479019916915731323867873IeVI32qJY6O9JLNtO1uA.JPG

Ето ти още един тест:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2616/132512134813328091471323869156UW2NnQwg5RZvm5quj4Bm.JPG

Вече можеш да си сигурен,че поне аз няма да те излъжа .

Мен ме познава половината форум.Мислиш ли,че за 20лв. ще си плюя на реномето.

 

Sent Today, 15:46 by Ael

Дай телефон да се разберем нещо.

 

Sent Today, 15:57 by tango

Пиши каквото те интересува,в момента съм тук.

Дори и да се обадиш ако съм в движение няма как да

ти кажа каквото искаш да знаеш.

 

Sent Today, 16:25 by tango

Харда е заявен и утре пътува за София.

Съжалявам,но не ми вдъхваш доверие на сигурен купувач.

 

Sent Today, 16:58 by Ael

Аз ти искам телефон за да ти се обадя и да се разберем къде да дойда да го взема ,ти ми го продаваш на друг в същия момент и ми казваш, че аз съм несериозен и не ти вдъхвам доверие ?!? Айде със здраве ....

 

Мисля, че току що си плю на реномето заради 20лв ?

Edited by Ael
Link to comment
Share on other sites

Аз ти искам телефон за да ти се обадя и да се разберем къде да дойда да го взема ,ти ми го продаваш на друг в същия момент и ми казваш, че аз съм несериозен и не ти вдъхвам доверие ?!? Айде със здраве ....

 

Сори,това не съм го получил.

Модераторите може да потвърдят.

Пиши пак на ЛС и идвай и го взимай.

:))

Edited by tango
Link to comment
Share on other sites

Сори,това не съм го получил.

Модераторите може да потвърдят.

 

Модераторите няма как да потвърдят, защото нямат достъп до личните съобщения на потребителите.

Link to comment
Share on other sites

Сори,това не съм го получил.

Модераторите може да потвърдят.

Пиши пак на ЛС и идвай и го взимай.

:))

 

Не си прочел съобщението където ти искам телефона (на което си отговорил след това, че си в движение) или не си прочел последното ми съобщение където точно преди това ми обесняваш, че изглеждам несериозен купувач и диска е запазен за София вече?

 

Въпроса ми е реторичен. Това което исках да ти кажа е, че след това "недоразумение" по късно следобед си намерих диск и вече можем да приключим с темата. Благодаря все пак.

Link to comment
Share on other sites

Колега Ael,за в бъдеще ако искаш точен отговор от мен пиши кратко и ясно.

От контакта ни може би разбра,че съм постоянно в движение и отговарям на

въпросите ти когато мога.Затова и не давам веднага гсм. за връзка.

До последно отговарях на въпросите ти,публикувах исканите от теб тестове.

Отделно ти бях обещал и 1 ден за проба,какъвто е и регламента тук.

Никъде не заяви конкретно желание за покупка и те изпревариха,това е.

Затова ти казах,че не си сериозен при всичко,което направих.

И аз ли трябва да използвам изрази от типа "да хвърлям боба и да ти чета мислите".

Трябваше само да напишеш "купувам" и да финализираш сделката.

:))

Link to comment
Share on other sites

Искам да изразя мнение не знам дали е правилно и е по правилата но колегата продавач е пълен п*дера** обадих се запазих подглавника казах че със сигурност ще мина го взема отивам аз да го взема обаждам се да питам къде точно бе магазина в който се уговорихме и "колегата" ми казва че го е продал вече и питам аз на кой и той ми казва ми някой се обадил след мен и го продал на него при положение че го обеща на мене. КОЛЕГА КОГАТО ОБЕЩАВАШ СТАРАЙ СЕ ДА СПАЗВАШ ОБЕЩАНИЯТА ЗАЩОТО ОСВЕН ЧЕ НЕ Е КОЛЕГИАЛНО ТОВА КОЕТО ПРАВИШ АМИ Е И П*ДЕР****. За всички останали който ще взимат нещо от колегата аз лично не бих бил сигурен в думите му и изказванията с които увещава за качеството и коректността си към стоката и вас.

Ако във форума можеше да има вот за потребителите аз бих дал възможно най-негативния за този.Надявам се да не съм нарушил правилата на форума с този пост просто изказвам мнението си към конкретен артикул за продан и неговия продавач (повече за продавача).

 

 

П.с. Ако модераторите и администраторите решат че поста трябва да бъде изтрит нека го направят.

Link to comment
Share on other sites

По принцип, не обичам да се бъркам, но при полежение че чисто нов адаптер с доставка е около 50лв с включена доставка:

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=110806

 

http://www.ebay.co.uk/itm/APPLE-POWER-ADAPTER-CHARGER-MAC-BOOK-PRO-MAG-SAFE-60W-/270832178784?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_PowerSupplies&hash=item3f0edb1660#shId

Link to comment
Share on other sites

Апелирам към модераторите и администраторите на форума, да забранят продажбата на животни във форума! Мога да ви дам много линкове, за да осъзнаете какъв проблем е тази търговия за горките животинки. Не е правилно!

 

Ето малко материал за размисъл:

http://forum.dog.bg/topic/31378-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%8A%D1%80%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5/

http://forum.dog.bg/topic/1268-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0/

http://forum.dog.bg/topic/44837-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD/

 

Моля ви, отделете малко от времето си, за да прочетете тази информация и се надявам, да направите правилния избор!

Link to comment
Share on other sites

Защо да се забрани и какъв е проблема?

 

От линковете,които си дал не става ясно защо трябва да се спират хората да заплождат животните си и да продават поколенията им?

 

Повечето от хората,които пишат в линковете от Dog.bg форума са представители на "лицензирани" развъдници или клиентите им.Те си хвалят родословията и гаранциите за бъдещето и оплюват всички останали заплоди като дефектни,ненормални и болни.Ако това е довода да се забрани продажбата на животни в частни обяви.... не ми се връзва нещо идеята.

Не съм човека,който ще налага забрани,просто ми е интересна идеята.

Edited by mrdds
Link to comment
Share on other sites

Ще се опитам да отговоря спокойно...

 

Да започнем със Закона. Никой не го спазва, освен гламави като мен, но все пак го има:

(4) Собствениците на животни домашни любимци, които ги използват за размножаване, са длъжни:

1. Да се съобразяват с физиологичните, анатомичните и поведенческите им характеристики и да не допускат застрашаване на здравето и благосъстоянието на потомството или на майката;

2. Да не допускат естествено или изкуствено заплождане, което води до или създава опасност за увреждане здравето на животното.

3. При раждане и отглеждане на приплоди да им осигури оптималните условия за физическо и психическо развитие, специфични за вида и породата.

4. Да осигури на отгледаните новородени животни домашни любимци дом и стопанин след навършване на видово-специфичната възраст за отделяне от родителите.

5. При отглеждане на новородените да не се извършват действия, насочени към развиване или повишаване на природно заложеното ниво на агресия и склонност към нападение.

6. Да предаде в общински изолатор или приют за животни новоотгледани животни домашни любимци, на които не са осигурени дом и собственик.

 

А сега, към моралната страна.

Животните по улиците не просто се пръкват там. Те идват от безхаберни стопани. Те идват от заблудени хора, които НЕ регистрират кучето си, НЕ го отглеждат по правилния начин, НЕ знаят поразително много неща за него, но все пак ЗНАЯТ, че е "добре да роди", и е ЛОШО да се кастрира. При подобни "междусъседски" скачки, волни или неволни, рисковете за малките са много:

1. Да останат без дом. Това е най-страшното.

2. Да развият редица заболявания, голяма част от които, генетично предавани.

3. Да си намерят дом, но след време, собственика да установи, че кучето няма фенотипа на желаната порода и пак да се върнат на улицата.

 

Тези три фактора са основната причина за голямата популация от бездомни кучета. В България, не се прави почти нищо по въпроса. Има хора, посветили живота си на това, но без държавна политика, това е само кауза.

 

Ако се разграничим от случайните скачки, има една друга група хора, към които искам да насочим вниманието си. Това са т.нар. зооборси и зоомагазини, продаващи уж чистопородни животни. Нарочно употребявам думата "чистопородни". Не бих нарекъл горките животинчета нечистокръвни или пък помияри. Те просто не са чисти представители на породата си. Тези хора са чиста проба мошеници. Те лъжат клиентите си най-безсрамно, че им продават чистопородни екземпляри, а всъщност в 99% от случаите им предлагат продукта на т.нар. puppy mills. Материали за това какво представлява puppy mill има навсякъде, просто пишете в YouTube и ще намерите информация. В общи линии се касае за производство на кучета, без оглед на нищо, освен печалбата. Тези животни, по различни канали, стигат до въпросните зоомагазини и борси. Може да се пише още много по въпроса, но се надявам наистина да се заинтересувате. Огромна част от хората не осъзнават какво се случва всъщност.

 

Далеч съм от мисълта, че кинологията в България е наред. В никакъв случай. Дори в момента върви най-големият скандал на тази тема. Все пак, там се следят поколенията, производството е оскъдно и всички кученца и котенца(там положението е сходно) намират дом.

 

Хората, които заплождат своите животни, без да са родословни, го правят основно по три причини.

1. Здравословно е да роди. Пълна глупост, впрочем, това е градска легенда, така да се каже.

2. Моето куче е най-красиво! Нищо, че има груби несъответствия с екстериора на породата, ножична захапка, вместо задължителната клиновидна, неизраснали зъби, а навярно и тазобедрена дисплазия. Това, хората не го виждат!

3. Да изкараме някой лев.

Да се съсредоточим малко над 3-та точка. Да вземем за пример моето куче, че там най-добре знам как стоят нещата. Самоед без родословие - 300-400 лв. Самоед с родословие - 1000 лв. Разход на месец за качествена храна, поне през първата година, играчки, ветеринар - минимум 100 лв, ако не посещавате ветеринаря. Разход за средната продължителност на живота на това куче - около 20 000 лв. Голяма икономия си правим за 600 лв, нали?

 

Мога да пиша още много страници, но няма кой да ме чете. Наистина ви призовавам да отворите съзнанието си за този проблем, да се поинтересувате малко от различни източници, и да си изградите мнение. Ако то е, че тук можем да продаваме животи - ок. Различно е от моето, но аз го уважавам!

Link to comment
Share on other sites

Разбирам.....

Но има много неща ,в които не си прав.

 

Хората,които продават животинки във форума не са нарушили закона цитиран по горе.Поне не личи малките душички да са гладни,мръсни,мокри,изтезавани и измъчвани,за да цитираме закона в правило за забрана.

 

За животните по улиците едва ли някой е броил пари за тях,след което да ги пусне бездомни.Там нещата са съвсем други и популацията им няма нищо общо с форума.

За един нормален човек кучето става част от семейството и както всеки човек се ражда различен и индивидуален,така и кучето.Все едно да ти се роди дете и след 3г. да го оставиш на улицата защото си искал русо със сини очи,а то се родило къдраво и мургаво.Принципно говоря.

 

Не знам от къде и как прецени 3-те основни причини хората да заплождат своите животни, без да са родословни.Според мен само третата причина е факт.Същия факт важи за "лицензираните" развъдници,дори с много по голяма сила.Това там е екплоатацията на животни.Не бай Пешо,който има хубава немска овчарка и решил да я чифтоса веднъж в живота и с овчарката на бай Иван.

 

В развъдниците кучетата раждат всяка година.Те затова са там и за това се отглеждат- ЗА РАЗВИВАНЕ НА БИЗНЕС.Те имат сайтове,те имат реклами,те пишат в DOG.BG форума и определят всички други разплоди за дефектни,болни и навярно с тазобедрена дисплазия,която и ти цитираш директно.Няма нищо лошо да си купиш куче от развъдник с документи и родословие.Мен ме дразни отношението им към домашните разплоди и дефиницията,че щом е без документи кучето е помияр и няма нищо общо с породата без дори да са видели родителите и малките .

Link to comment
Share on other sites

Ти си кон с капаци, с теб няма смисъл да коментирам. Така или иначе, апелът ми беше към властимащите...

Съгласни сме, че е проблем, ако някой пише Продавам iPhone, а се окаже, че е реплика. Ако обаче пише продавам самоед, а кучето няма никакви документи, удостоверяващи това, няма проблеми. Интересна логика...

Link to comment
Share on other sites

Не знам кой е коня,ама ти си много заблуден да знаеш.

По твоята логика да вземем на тоя дето продава IPhone да му искаме сертификат от завода производител иначе телефона му е менте ако няма такъв.

И аз спирам да споря с теб.Не разбирам теорията ти,а и не можеш да я аргументираш качествено.

Edited by mrdds
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Малко за фермите...

 

Защо никой модератор нищо не казва?

Ако е за това, че някой ме е прецакал с 20 лв се вдига олелия. Ако прецакваме животи - няма проблем!

 

"Puppy mills have been around for decades. They continue to thrive because they prey on unwitting consumers who are smitten by too-cute-for-words puppies in pet store windows and on legitimate-seeming websites. Puppy mills house dogs in shockingly poor conditions. After their fertility wanes, breeding animals are often killed, abandoned or sold cheaply to another mill to try and get "one more litter" out of the dog. The annual result of all this breeding is millions of puppies, many with behavior and/or health problems. "

 

Бизнесът на тези изроди се подхранва от такива като вас... Наистина ли искате да сме част от проблема?

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Защо никой модератор нищо не казва?

 

То в тоя раздел освен само аз да се обадя....AssassiN, въпросът ти беше поставен предпразнично, когато във форума няма много модераторско присъствие. Липсата на колегите се усеща и досега - няма да цитирам поименно кой какви ангажименти има и в коя страна се намира в момента, но ежедневно тук сме само аз и раптора, останалите колеги минават само от време на време. И това е напълно нормално - имам предвид ситуацията за доброволния труд и време, отделено за форума (аз също отсъствах тотално за няколко месеца от лятото до есента).Така че силно ме съмнява някой освен мен да е забелязал двукратното поставяне на въпроса ти...и понеже аз няма как да променя правилата на раздела, без да бъдат уведомени и останалите, да се направи дискусия дали това е необходимо като всеки си каже мнението и т.н., на този етап просто наблюдавам коментарите на потребителите в тази тема (а то се вижда кой само е коментирал проблема). В последните 20 дена и на мен изобщо не ми е до нищо, защото ежедневно съм по разни болници (не за мен) и след 5 минути отново трябва да заминавам към "Каспела"-та. Така че вероятно ще трябва да се въоръжиш с търпение и да изчакаш докато модераторският екип отново се събере и тогава да ти бъде даден някакъв отговор.

 

А дотогава нищо не пречи дискусиите да ги продължавате тук, въпреки че в последните 10 дена забелязвам и по-малко хора в търговския раздел.

 

Ей го като малко момче, когато го взех:

 

 

Значи от малко си е било вампирче (съдейки по очите му). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз от една страна съм съгласен с Жоро, но от друга не. Самият аз взех куче от съфорумец, не съм давал пари - просто помогнах. И до днес си го гледам, макар че души фитки по 15кг и после ги плащам и цялото село пищи от него. laughing.gif

 

Ей го като малко момче, когато го взех:

 

img3619y.jpg

 

 

Жоре, как да знам аз кога кой умишлено злоупотребява с животни и разплод, че да го наказвам и кога някой просто иска да помогне на животно, както с моя Боби, който също бе за продан в началото? В момента, в който ми дадеш АДЕКВАТЕН отговор на този въпрос, ще коментираме съдбата на подобен тип обяви.

 

Между другото ти твоя самоед как го взе? Да не би нечие куче да е било заплодено, да е родило малки и така и ти да имаш самоед?

Link to comment
Share on other sites

Определено не струват толкова, но е много трудно на чак толкова стара техника да й определиш реална цена, защото вече няма база за сравнение, а и някои купуват точно такива боклуци на доста завишени цени с цел колекциониране или по не знам какви си други причини. Най-вероятно така накуп той няма да може да ги продаде никога, освен ако цената не стигне почти до "подаръчна".

Link to comment
Share on other sites

Определено не струват толкова, но е много трудно на чак толкова стара техника да й определиш реална цена, защото вече няма база за сравнение, а и някои купуват точно такива боклуци на доста завишени цени с цел колекциониране или по не знам какви си други причини. Най-вероятно така накуп той няма да може да ги продаде никога, освен ако цената не стигне почти до "подаръчна".

 

аха, ок, докато стане 10лв ще го гледаме отгоре всеки ден

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...