Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не знам какво общо има шльокавицата с този раздел? Но както винаги съм казвал и съм се пояснявал - long story short - надали това ще стане.

Link to comment
Share on other sites

НА вниманието на DREAMER писах ви преди месец за моя казус на лично но явно нямате време да прочетете толкова много писма .

здравейте съжалявам че трябваше да се регистрирам за да мога да ви задам въпроса , не можах да намеря друг начин . аз сум юзър здравейте съжалявам че трябваше да се регистрирам за да мога да ви задам въпроса , не можах да намеря друг начин . аз сум юзър https://www.bulforum.com/index.php?showuser=46247 бех пуснал 1 обява за компютър . аз след това бях баннтат . незнам поради какви причини . моля ви каквото и да е вашето решение поне ми кажета какво съм направил. благодаря ви предварително

 

 

 

Искам само да вмъкна ние сме заложна къща много клиенти от булфорум са идвали да зимат от нас . на рутер сме . отворен е.... има ли вероятност някой клиент да се е регистрирал да е станала такава беля .бех пуснал 1 обява за компютър . аз след това бях баннтат . незнам поради какви причини .

след което разбрах че е заради мултиакаунтинг. Ние нямаме за цел да правим акаунти 1 акаунт е достатъчен да си продаваме стоките . благодаря ви предварително

Edited by jijigali
Link to comment
Share on other sites

jijigali, всеки който има нещо общо с keivin__2 ще бъде баннат безцеремонно. Затворете си рутера като подозорате, че някой се възползва от него... отделно ако вие въртите комерсиална търговия то мястото на вашите обяви не е точно в този форум... това според правилата.

Link to comment
Share on other sites

Съобщавам за измамник във форума, това е колегата taro............................ дължи ми 10 лева за рутер NetGear - WGT624 КАТО В ТАЗИ ТЕМА

Рутера ми беше донесен от Англия, не е използван, найлончето му стоеше още, тъй като този модел се предлага с подарък стик за безжичен интернет, всички неща към стика са махнати и ми бе даден рутера само.

С колегата се бяхме разбрали да го вземе, той дойде един ден, носеше само 15 лева незнайно защо за човек който от преди 2 дена знае, че ще купува нещо. Казах му да ми върне рутера ако има нещо или не му свърши работа (тоест няма добър сигнал през толкова стени), бяхме се разбрали и за парите да ги донесе същия ден, но уви - нито върна рутера, нито донесе 10-те лева, тъй като рутера е с адаптер английски стандарт се налагаше да се закупи преходник, който аз не съм длъжен да му осигуря, въпреки че му бях взел и го чаках да дойде през следващите дни. Също се оказа, че не са ми дали кабелчето от рутера към компютъра, но колегата не се свърза с мен, щях да му кримпна един кабел колкото иска метри, цяла седмица не се свърза с мен при положение, че му бях на 5 минути от тях, нито дойде да оправим проблема - да му върна парите или да му дам кабелче, нито се обади или писа че има възражения за кабелчето, обратна връзка получих чак като му писах ЛС и той отговори със съобщение в което ми иска пари:

 

da 6te e hubavo da imashe i kabeli za pc-to ne za telefon kakto i prestavka za zarqdnoto dal sam 7 lv za kabel i 6lv za prestavka za toka

taka4e mai ti trqq mi dava6 pari

 

При положение, че се разбрахме да ми го върне ако има нещо, тъй като не съм го и включвал дори, или не му свърши работа у тях, нито дойде да му дам кабелче, пак негодува.

 

Дори и така да е, както е писал - едно преходниче е от порядъка на 50 стотинки - 1 лев максимум и го има във всички магазини за 1 лев, виждал съм и по-скъпи - 1,90 в Конрад (комбинирано с американско). Кабелчето 1,5 метра като това което е трябвало да има в комплекта струва 1,50 лева готово, ако се направи излиза и по-евтино

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

Иди му дай 3-те лева на човека де.. :laughing: Не искам да се бъркам в работата на модераторите, но такива са за директен бан по IP.

 

а де... тая тема в последно време е за драпане на ушите само.

Човек за 10 лева да се излага така...

Link to comment
Share on other sites

а де... тая тема в последно време е за драпане на ушите само.

Човек за 10 лева да се излага така...

бедна държава сме всеки гледа как да открадне или спечели нещо бъдете внимателни

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, нищо няма да се провали, а и колегите са действали докато ме нямаше - аз за последните 2-3 дена намерих някои дублирани ъкаунти (които вече не са дублирани), позатворих малко дублирани теми, направих известно количество забележки из останалите теми, изчистих насъбралите се рапорти и др. подобни. Така че малко по малко всичко ще си дойде на мястото...просто си иска време (и съдействие от страна на съфорумците). :)

Link to comment
Share on other sites

а какво мислите за отношението на продавача в тази тема ?

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=108793

 

може ли при положение, че му е зададен въпрос, продавача да не отговаря, а да си ЪП-ва темата ?

на мен ми изглежда много несериозно такова отношение. щом има зададен въпрос в темата според мен трябва и да има отговор.

 

ПС: давам тази тема за пример, но съм го виждал в много други теми за жалост

Edited by rPo3uH
Link to comment
Share on other sites

Не четеш внимателно и не виждаш допълнителната редакция на първия пост - писал е, че е H4 и сравнително изчерпателно е отговорил на другия въпрос. :))

Link to comment
Share on other sites

може ли при положение, че му е зададен въпрос, продавача да не отговаря, а да си ЪП-ва темата ?

на мен ми изглежда много несериозно такова отношение. щом има зададен въпрос в темата според мен трябва и да има отговор.

 

Най- вероятно отговаря на ЛС, доста хора го правят /включително и аз понякога/, а не използват възможността да си ъп-нат темата още веднъж

 

 

P.S. Midex-e да не забравиш да издърпаш ушите на taro

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

а какво мислите за отношението на продавача в тази тема ?

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=108793

 

може ли при положение, че му е зададен въпрос, продавача да не отговаря, а да си ЪП-ва темата ?

на мен ми изглежда много несериозно такова отношение. щом има зададен въпрос в темата според мен трябва и да има отговор.

 

ПС: давам тази тема за пример, но съм го виждал в много други теми за жалост

Че аз като гледам всичко си е наред в обявата. Въпроса е зададен на 28.10 а пича си е актуализирал обявата на 31.10 без безмислено да си ъпва темата за тези пропуски. Всичко си е в първия пост .Даже адмираций за него.

Link to comment
Share on other sites

няма ли да е добре да се позволи ъп-ването на теми в КУПУВА, да кажем 1 път на 2 месеца да имаш право на ъп ?

Link to comment
Share on other sites

Това вече сме го коментирали доста пъти. Тъй като аз съм силно "ЗА", няколко пъти съм го предлагал на колегите да бъде въведено, защото не мога да взимам решения само по лично усмотрение. За съжаление все още не мога да ги убедя, че няма да настане анархия с ъпванията в "Купува" и евентуални последващи искания за ъпване и за "Продава". За "Продава" съм категорично против да бъде разрешено дори и само едно самоцелно ъпване, понеже там има предостатъчно скрити вратички за ъпване, които много хора вече са открили. В "Купува" обаче не е така и там "вратичките" са само 1 или 2 и ако още с пускането на темата не си ги оставиш отворени, всеки опит по-късно води до затваряне на темата.

Както и да е...пак ще се опитам да ги убедя, макар че досега доста опити съм правил и много доводи съм прилагал...но дори и само 1 разрешено ъпване да бъде разрешено (във време по избор на купувача) - все е нещо. ;)

Link to comment
Share on other sites

Наистина досега не сме стигнало до твърдо решение по този въпрос. Двама човека са за, другите сме против (мисля повече от 2ма). Идеологията до някаква степен е следната: "или навсякъде е 'така' или никъде не е така". Според мен до някаква степен е добро компромисно решение за ъпване на 12 месеца където това е приложимо. И все пак на мен спомената идеология е по-логична. Все пак ако всички останали са ЗА и аз съм ПРОТИВ моето мнение няма да е от значение в случая. За налагането на забрана за писане на латиница обаче игнорирам всякакво чуждо мнение (и мнозинство) ;)

Link to comment
Share on other sites

За латиницата според мен е въпрос на личен избор и понеже мен много ме дразнят дълги постове на латиница, обикновено помолвам персонално човека да пусне пост на кирилица, а ако не желае - просто го игнорирам и не чета нищо.

А за срока на еднократното позволено ъпване (това май Killerincho го предложи) - всеки сам да си решава...ако иска още същия ден да си изхаби опцията, а ако иска и след 10 месеца да си я ъпне.

Link to comment
Share on other sites

И да седнете да си пишете чуртички? Тоя ъпна, тоя неъпна? Ай, молим.

А относно кирилицата:

Да пишеш неграмотно на български или да пишеш на шльокавица е еднакво малоумно. 80% от хората във форума не могат да пишат правилно на български. Има такива, които е ПО-ДОБРЕ да пишат на шльокавица. Повече им се разбира.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...