Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Понякой път се налага...при липса на точка от правилата за такива ситуации. Или може би искаш аз и ти да решим, че в тази и тази тема цените са високи и да караме наред? Ако това те успокоява - и за мен цените му са силно завишени (особено в началото на темата), само дето нямам база за затварянето на темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Понякой път се налага...при липса на точка от правилата за такива ситуации. Или може би искаш аз и ти да решим, че в тази и тази тема цените са високи и да караме наред? Ако това те успокоява - и за мен цените му са силно завишени (особено в началото на темата), само дето нямам база за затварянето на темата.

Е не се сърди де, аз съм спокоен, нали за това е темата "Коментиране ........." и ткн.

:beer:

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=111189&st=0&p=1495504721entry1495504721

Нямам си никаква представа как тези неща струват 100лв, като по мое мнение и за подарък не стават.

 

Здравейте колеги, днес за първи път и аз влезнах тук да почета малко и доста се просветих между другото.

Защо не дадете съвет на човека, че настина може да хване тази последната цена но ако отиде с тях на белканто при тези цени сега на желязото и медта доста пари ще вземе на тази техника. Аз на месец два си почиствам терасата от такива подменени, изгорели вехтории и се събират за едно купонче 40-50лв.

Link to comment
Share on other sites

Кофти е да разчиташ само на един човек, който може да спи, да има работа, да се е разболял или умрял - има и други колеги, които попоглеждат търговския раздел. Що не даде линк, че да я намеря по-лесно, а и бутона за рапорти гледам, че все още не си го забравил...

Link to comment
Share on other sites

е че то е най-отгоре КЛИК , а за другите модове - не знам колко да разчитам на тях /по 10 поста трябва да навъртя че да го видят/, пък за теб знам че ще ми отговориш като ти пиша, било то за едно или друго нещо

 

В тая тема вече влизах - какво й е?

Ами ти примерно разбра ли Nokia 6110 за колко пари се е продавала, докато е била налична в обявата :blink: ...или аз си тълкувам СВЕТИТЕ ПРАВИЛА неправилно

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

В тая тема вече влизах - какво й е? Изглежда ми ОК отвсякъде...дай ми конкретен пример с конкретен пост или телефон.

 

П.П. Може би имаш предвид, че някои от добавените впоследствие телефони, за прегледност вече ги е изтрил от първия си пост, но пък си седят в следващите (макар и не всички с цена) - не е кой знае какво нарушение, но ще му направя забележка.

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=111824&st=0&gopid=1495507999entry1495507999

 

Тази тема заслужава да се заключи.Продавача лъже безцеремонно.Карам ски от 20 години и ските,които продава този пич са от детските ми години,а той ги предлага като за таз годишен модел.Че и цената му такава.

Link to comment
Share on other sites

http://www.bulforum....entry1495507999

 

Тази тема заслужава да се заключи.Продавача лъже безцеремонно.Карам ски от 20 години и ските,които продава този пич са от детските ми години,а той ги предлага като за таз годишен модел.Че и цената му такава.

 

От ски не разбирам нищо и затова поне аз няма да взема отношение по неговата тема...ако искаш пиши на някой друг от колегите, който е по-наясно с екипировката за зимните спортове.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, ползвах за пореден път търсачката на форума и установих, че адски адски адски много хора не оставят никаква информация за себе си в темите които публикуват. Лично за мен това е голям проблем ако искаш да намериш нещо или някой. Чел съм на няколко пъти правилата, но или ми е избягало от погледа или няма правило за оставяне на алтернативни методи за контакти с продавача/купувача. Ако няма такова правило мисля, че би било полезно, още повече, че ще се избягват измамници и контактуването между потребителите би станало доста по-ползотворно и лесно.

Link to comment
Share on other sites

Правилата казват, че е добре в темата да има информация поне за града, от който е продавача и нищо повече. Това е така, защото много хора съвсем умишлено, а и с право не искат да оставят телефоните и имейлите си на всеобщо виждане, понеже тези техни координати биха могли да се използват не по предназначение (за подпомагане на контакта при извършване на сделката). През годините съм бил свидетел на персонални заплахи към съфорумци, от страна на индивиди, които вече не са членове на този форум ; също така неколкократно съм бил помолван на ЛС от съфорумци да изтрия телефонните им номера от техни затворени вече теми, тъй като навремето не са помислили за някои допълнителни проблеми, които могат да се появят в бъдеще време, след като са оставили телефонния си номер на видно място за всеки. Така че даването на лични координати е оставено на доброволното желание на всеки и най-често се осъществява, след като двамата участници в сделката първо осъществят контакт с ЛС-та.

Link to comment
Share on other sites

Анонс:

 

След доста лобиране от моя страна, за раздел "Купува" най-после влиза в сила разрешеното еднократно ъпване в тема. Това е известна глътка въздух за ползващите раздела, тъй като в раздел "Продава" човек има доста възможности да си ъпне темата, без да бъде наказан - може да намаля постоянно цената, да дава всевъзможни бонуси към това, дето продава или пък да направи промоция за определен период от време. Оставям настрана и не много редните ъпвания с постове, че това или онова било запазено или продадено и куп други възможности, които умишлено няма да изброявам. В раздел "Купува" обаче човек нито може да си намаля цената на стоката, нито да дава бонуси към нея (защото такава няма) и пак по тази причина 'запазванията' и 'промоциите' също отпадат от възможностите. Единствено оставаше легалната опция "промяна на условията" и още някой друг тарикатлък от оня "куп с възможности" по-горе, които нарочно не изброих. Ето защо мисля, че едно разрешено ъпване няма да дойде зле за купуващите, които ще могат да си го ползват по време, избрано от тях - някой може да реши, че вече е добре да си вдигне темата, тъй като е отишла на по-долна страница ; друг пък, който бърза с нещо, дето търси, може да употреби опцията още след няколко дена...въпрос на избор.

Държа да напомня обаче, че опцията е еднократна и всяко следващо ъпване вече се наказва по познатия начин, с процент и затваряне на темата.

Link to comment
Share on other sites

Привет от мен,

Тази година започнах да се сблъсквам с малко не коректни хора от раздел купува/продава и искам да попитам тук какво според вас е редно да се направи.

При условие, че е дадена достатъчно информация за продукта, клиента го купува и на следващия ден се обажда, че това не му трябвало, може ли да го върне, в случайя има 2 дни мени пейбек - но тези дни са минали, какво е редно да се направи?

Другият случай е, колега от форума ми пише да вземе даден артикул, но да го пробвал дали ще стане, питам го аз да даде инфо за да му кажа, ще му свърши ли работа или не - той ми отговаря че не знаел и не можел, та в случая да ходя аз на ****** си майна той да пробвал, да кажем, че ще отида, но в същото време той повреди моята стока какво се прави?

 

 

Поздрави за извоюваното право на едно ъпване, защото форума всекидневно се пълни със всичко, жалко че много малко хора четат правата и ги спазват!

Link to comment
Share on other sites

Основният проблем е, че в последната година-две тук се регистрираха огромно количество нови потребители, които пристигат с вредните си навици от други форуми, където никой за нищо не следи и съответно те не могат и да предположат, че някъде в пространството може да съществува форум, където за ъпване веднага дават 20%, за второ ъпване пак така, че даже може да има и бонус мод-режим. Всекидневно съм свидетел на нови хора, нарушаващи правилата още с първия си пост или тема, в някои случаи драстично, като допускат по 2-3 нарушения наведнъж. Често след това на ЛС ми се карат, заплашват, оплакват се, че правилата били тъпи и т.н., но вече съм им свикнал и пак ще кажа това, дето им го казвам на ЛС - правилата важат за всички, никого не сме докарали тук насила и на който не му изнася, да се изнася на по-приятни за него места.

 

По въпроса за некоректните потребители - за съжаление не може да се направи много. Затова при сключване на сделки, всеки сам трябва да си прецени какво може да очаква от другия отсреща и всеки сам да си реши как да постъпи в някаква изникнала ситуация след извършването на сделката.

Link to comment
Share on other sites

Да определено и аз наблюдавам в други форуми е голяма анархия, но се радвам тук, че не е така :)

 

В случай, че стоката се върне и в темата е поместено, че е продадено дадено нещо, след това се пусне нова тема за същото или се добави нов коментар това наказва ли се? или трябва да се редактира пост-а, без да се пуска нов?

 

Мерси

Link to comment
Share on other sites

Често се е случвало стока да е била свалена от продажба и след това отново да се пусне на пазара. В твоя случай ако са ти я върнали, а темата вече е затворена или преместена в другия раздел - просто пускаш едно ЛС до модератор да я върне обратно в този раздел, като няма проблем да си пуснеш нов пост, който ще ъпне темата и в който да обясниш накратко каква е ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

ОК, мерси за разясненията, защото в правилата не можах да намеря отговори на интересуващите ме въпроси

 

Всичко най, ааай

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=112191 аман от печалбари :angry:

 

Някакси едва се сдържах да пиша в темата....

За сума като тази в дадения от модератор линк въобще няма да мине през митница, така че НИЩО не ни чака в митницата :excl:

 

Цената е 20.99 паунда + 6.99 доставка, което е приблизително 65 лева крайна цена с доставката!!!

Link to comment
Share on other sites

Някакси едва се сдържах да пиша в темата....

За сума като тази в дадения от модератор линк въобще няма да мине през митница, така че НИЩО не ни чака в митницата :excl:

 

 

Добре си се сдържал. ;)

Темата е малко спорна, следя я от пускането й. Съдейки по думите му "Чисто нов...кой както иска да го разбира", препратките към ибей и т.н., вероятно става дума точно за рециклираните телефони от по $44 на линка, които масово се продават в ибей, но тъй като това няма как да се докаже, а и това дето ти казваш, че нямало да мине през митница - изобщо, ама изобщо не е сигурно (защото всяка седмица освобождавам от митницата неща за далеч по-малки суми), та затова и темата е оставена. Продуктът е стар и освен препратката към ибей, друга база за сравнение няма...даже може да каже, че цената е такава, защото телефонът има колекционерска стойност и ще е прав.

Link to comment
Share on other sites

Добре си се сдържал. ;)

Темата е малко спорна, следя я от пускането й. Съдейки по думите му "Чисто нов...кой както иска да го разбира", препратките към ибей и т.н., вероятно става дума точно за рециклираните телефони от по $44 на линка, които масово се продават в ибей, но тъй като това няма как да се докаже, а и това дето ти казваш, че нямало да мине през митница - изобщо, ама изобщо не е сигурно (защото всяка седмица освобождавам от митницата неща за далеч по-малки суми), та затова и темата е оставена. Продуктът е стар и освен препратката към ибей, друга база за сравнение няма...даже може да каже, че цената е такава, защото телефонът има колекционерска стойност и ще е прав.

 

Колеги, че той наистина да е чисто нов неразпечатан дори и колекционерска стойност да има, годината на производство му е 2002г батерията въобще да не е ползвана е свършила още преди 4-5г. как ще дам толкова пари за реликва с неработеща батерия. Всички батерии дори и не ползвани имат 5-6г. трайност все пак веднъж са зареждани от производителя и тествани така че този телефон става за ползване каото стационарен на постоянно захранване :D

 

PS: А може и да е от рециклираните понеже телефона е произведен в Финландия а батерията в Китай не съм много сигурен дали нокия е правила батериите си по онова време в Китай.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Не е точно така - както в момента може да си купиш нова батерия за стар модел телефон, така и ако си купиш рециклиран модел, той задължително ще е с такава нова батерия. Няма лошо в рециклираните стоки, тъй като възстановяването става с оригинални части и обикновено се прави в оторизирани от фирмата сервизи или направо в някой от клоновете, където се произвеждат (ако бройката за рециклиране е достатъчно голяма и моделът все още е оборотен, но е дал дефект). Рециклираните стоки се познават по задължителната информационна лепенка, която присъства както на кутията, така и върху самия продукт...ако разбира се някой след това не премахнал тези лепенки. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така - както в момента може да си купиш нова батерия за стар модел телефон

 

На мен не ми се е случвало да си купя батерия нова , независимо колко пари е скъпа или евтина , никога не се държат като оригиналната батерия, обикновенно започва след месец два изключване на телефона още на половин батерия а камо ли да стигне до писукане за изтощена батерия. А наистина съм купувал доста батерии за различни телефони и на различни цени, във фирмата която работя имаме най-малко 150телефона и обикновенно аз се занимавам с проблемите им. Незнам на какво се дължи този факт. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Вероятно на лош късмет или неудачен избор на доставчик. Досега съм купил около десетина най-различни китайски батерии за различни уреди + 20-тина стандартни презареждащи се батерии. От специализираните батериите за телефони, фотоапарати и камери нямам никакви оплаквания...единствено стандартните АА / ААА и тези на 9V не държат, колкото марковите, без значение какъв капацитет е написан върху тях, но пък и цената им е в пъти по-малка от тази на марковите, така че това може да се очаква още преди самата покупка.

Link to comment
Share on other sites

Нашто момче Sashodenev лъже зверски . Наскоро ме излъга за телефона HTC Legend , който продаваше , така към всички потребители на форума - внимавайте с купуването от този абонат !!!

 

Здравейте колеги, Невярвах че има такива лъжливи хора (той колегата pelto ме предупреди на лично но аз не го послушах)

Вчера купих 16ГБ-та флашка от Sashodenev за 20лв. с уверението от негова страна че флашката е супер слушал си в колата музика и т.н. и като се прибрах тя не работи. На три компа я пробвах и все едно и също "едно от усб устройствата е неизправно и уйндоус не може да го разпознае".

Изгорях с 20те лв. и не ми вдига телефона, писъх му на лични нищо. Добре де не го ли е страх като ме видя че съм 160кг. човек почти 2м. и че може да да го срещна някъде и какво ли ще му се случи за една дайсетачка :angry1 Но явно не му се е случвало.

Та молбата ми към модераторите е ако може да бъде предупреден , наказан , заключен или там каквото се прави с доста некоректни участници във Форума.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...