Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Според мен все на някой понякога може да му се наложи да напише 1-2 поста на латиница дори да е най-големия поддръжник на писането на кирилица. Дали от нечий смартфон, дали от чужд компютър... дали по друга причина. Нужно ли е да се гоним и да се заяждаме заради подобно нещо? В крайна сметка в днешно време са много малко хората, които пишат още на латиница. Много, много по-малко от преди.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Точно поради тази причина (единичните случаи на такова писане), не смятам, че това е най-големият проблем, а и доста хора си накупиха евтини китайски телефони, които невинаги работят коректно с кирилицата.

 

Освен въвеждането на еднократно разрешен ъп в "Купува", аз съм на мнение, че трябва да направим още 2 допълнения:

 

1. Да добавим към точка 4 задължителното изискване в темите за продажба да присъстват и снимки на продуктите, които се продават (в момента това е препоръчително). Изключения може да се направят само ако се продава нещо ново и външният му вид не се различава от някоя приложена от нета чужда снимка или пък когато се продава нещо, което определено няма нужда от снимка (хард диск например и др.). Ако продавачът няма възможност да направи снимка, то това трябва да бъде обявено още с пускането на темата.

 

2. Когато се продават реплики, това да бъде отразено още в заглавието.

 

Точка 1 е инспирирана от факта, че доста теми се ъпват ненужно с постове "дай снимки" на това и онова...а за точка 2 ме подсети обяснението на продавач, когато го засякоха, че часовникът, който продава не е оригинален - "Е...то е ясно, че на тази цена този часовник няма как да е оригинален".

Link to comment
Share on other sites

1. Съгласен, може да се прави и изключение когато се твърди, че продуктът е чисто нов и не се различава от снимките в нета.

2. Задължително, да. Иначе е лъжлива информация и като видя такава тема винаги добавям това в заглавието.

Link to comment
Share on other sites

Искам да подам сигнал за ето тази - тема. Миналата седмица, авторът й обяви първоначална цена 30 лева. Днес , обявява уж "нова цена", като пише отново 30 лева, но редактира първия си коментар (нещо което се вижда на самото мнение) и там вписва цена 40 лева. Подобни тарикатщини на дребно, не мисля, че са по правилата.

Edited by viktor4o19
Link to comment
Share on other sites

Подобни тарикатщини на дребно, не мисля, че са по правилата.

 

Не са, но за съжаление аз поне не съм запомнил първоначалната цена, затова финтът няма как да се докаже. Ето защо си имаме специално изречение в правилата, което забранява да се трият началните цени и още едно - което забранява да се трият цените след като продуктът вече е продаден...само дето някои много тактично заобикалят и двете изречения. :ghost

 

 

Ето как трябва и как не трябва да изглежда една тема.

Link to comment
Share on other sites

Освен да започнем да затваряме директно темите на всички, които заедно с нова цена си едитват първия пост. Това ще е начина да се научат хората...

Link to comment
Share on other sites

Досега се опитвахме да обясним, да поощрим, да не притесняваме, а този вариант, който предлагаш и който дефакто е правилният, винаги води до красиви обяснения в любов към всички наши роднини. biggrin1.gif

 

Въпреки всичко успяваме да поддържаме ред, смея да твърдя ред, с какъвто други търговски форуми не могат да се похвалят. Едни го оценяват, други ни псуват...

Link to comment
Share on other sites

Досега се опитвахме да обясним, да поощрим, да не притесняваме, а този вариант, който предлагаш и който дефакто е правилният, винаги води до красиви обяснения в любов към всички наши роднини. biggrin1.gif

 

А...не винаги. Вчера например едновременно затворих две теми на един съфорумец с директно питане защо не спазва правилата...и още не почнал роднините ми ; чакам обаче компенсация от друг съфорумец. :devil

Link to comment
Share on other sites

Моето недоволство е свързано с потребител BELIA_, а ето и опита за сделка с него:

Става въпрос за обява за оборудване на Булсат, а аз се интересувам от антена+стойка+конвертор. След размяна на няколко лични съобщение се разбрахме за цената, като неговият отговор беше следният:

"Sent Yesterday, 14:17

идвай и ги зимай съгласен съм 0896 ******* само званни половин час по-рано да е откача и приготва"

Звъннах му 20мин след получаването на съобщението и се разбрахме днес сутринта 9.20-9.30 да съм пред тях. Така и направих в 9.25 бях там и му звъннах, като на 3-4-я сигнал свободно ми затвори (помислих, че ме е видял въпреки, че не знае как изглеждам)след 5мин в 9.30 пак звъня много продължително но без резултат. В 9.36 отново звънях, но отново никой не вдигна. 9.40 си тръгнах от там и повече не съм го търсил.

Да, съгласен съм, че човекът може да е бил в неразположение, да се е скарал с жената или с бащата за антената, която според неговите думи не ползва, но според мен не е коректно да не си вдигаш телефона при условие, че имаш уговорка, ако не е могъл да вдигне, като е видял, че го търся да беше звъннал. Аз се надигнах от Кючука, като отидох почти до КАТ, а това са ми грубо 14.2км градско (по гугъл мапс) в двете посоки и над 30мин загубено време.

Link to comment
Share on other sites

Вярно, че имаше отворен случай с този потребител (бях забравил). А ти защо не напомни на някой от колегите, докато мен ме нямаше в предишните месеци?

 

Няколко пъти писах в темата за коментиране на проблемите /не съм писал на ЛС на някой мод/, но нямаше реакция нито от модераторите, нито от taro, дори и пишейки в теми в които и той е писал и няма как да не види какво съм писал.

Link to comment
Share on other sites

kennyg, ти каква реакция очакваш? Нямаме кристална топка за да видим реално кой прав, кой крив. Ако taro те обвини в същото нещо то значи трябва да му повярваме и трябва да те накажем ли? Можем да направим някаква лична преценка като чуем и двете страни, но засега сме чули само твоята. Надявам се, че сега ще чуем и другата. Въпросът е, че реално ние не можем да преценим 100% коя страна казва истината, което теоретично предполага наказания, които са незаслужени.

Link to comment
Share on other sites

Реакцията която очаквах е да бъде изръчкан да напише нещо както се процедира с всички други, а месец и половина по-късно нищо не се е променило, той си влиза във форума и си пише по разни теми. А относно правотата - видео запис едва ли може да бъде оборен.

Link to comment
Share on other sites

Не е влизал във форума от вчера 14.18 ч., но ще изчакаме да отговори ; ако влезе и не отговори - ще бъде подканен да го направи.

 

 

Успяхме да се чуем, като човека се извини и каза, че бил прекалил с алкохола предната вечер и затова не вдигал, което го извинява в някаква степен.

Edited by Lyudmilsl
Link to comment
Share on other sites

Реакцията която очаквах е да бъде изръчкан да напише нещо както се процедира с всички други, а месец и половина по-късно нищо не се е променило, той си влиза във форума и си пише по разни теми. А относно правотата - видео запис едва ли може да бъде оборен.

Прав си, това можехме да направим (както сме го правили) и от там нататък да преценяваме, което пак ще е до някаква степен субективно. taro е влизал днес сутринта, но явно не е намерил време да пише в темата. Ще видим дали е писал нещо на Midex - ако не е и не сметне за нужно да напише нещо по темата тогава най-вероятно ще последва някакво наказание.

Link to comment
Share on other sites

Успяхме да се чуем, като човека се извини и каза, че бил прекалил с алкохола предната вечер и затова не вдигал, което го извинява в някаква степен.

 

Алкохолът на никого не прощава...махмурлукът също. :beer:

Само не разбрах направи ли ти някаква отстъпка в цената като компенсация, защото струва ми се така е редно...

 

.... taro е влизал днес сутринта, но явно не е намерил време да пише в темата. Ще видим дали е писал нещо на Midex - ако не е и не сметне за нужно да напише нещо по темата тогава най-вероятно ще последва някакво наказание.

 

 

Не ми е писал. Влизал е днес и е пуснал пост в една своя стара тема (която също скрих), смятам да го изчакам още 2-3 дена...

Link to comment
Share on other sites

Е това с напиването и махмурлука ми прозвуча като тежките заболявания на всички подсъдими от подземния свят и невъзможността им за явяване в съдената зала.. :D

Link to comment
Share on other sites

Все ще се намери начин да се сложи, но ако има 2-3 мнения за 1 човек и те са сложени от 2-ма конкуренти или просто безпричинно недоволни user-и тогава няма да отразява реалността. Най-добре би било да е като в ebay - само след сделка, но реално няма кой да го направи при нас. Ако все пак някой намери подобен плъгин можем да го сложим. Но имайки предвид, че има нова major версия на форума то трябва плъгина да работи и при нея.

Link to comment
Share on other sites

Все ще се намери начин да се сложи, но ако има 2-3 мнения за 1 човек и те са сложени от 2-ма конкуренти или просто безпричинно недоволни user-и тогава няма да отразява реалността. Най-добре би било да е като в ebay - само след сделка, но реално няма кой да го направи при нас. Ако все пак някой намери подобен плъгин можем да го сложим. Но имайки предвид, че има нова major версия на форума то трябва плъгина да работи и при нея.

 

Ами ще се поразровя, но едва ли има такова нещо ( поне на първо търсене нищо не излиза ).

Добре ако има палци, и под тях история.Цъкаш на история и ти показва две колони: позитивни и негативни вотове.Срещу всеки от никовете има в скоби неговия личен вотинг статус.

По този начин може да прецениш ако - е даден от човек със сравнително негативен вотинг или нулев, че не си заслужава да се взима под предвид.

И обратното: + дадени от хора с доста позитивен статус, ще са си голям +

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Най-добре би било да е като в ebay

 

Абсолютно. Рейтингите там са перфектни.

 

----------------

 

Някакви категории би било добре ако има че така гуми, дрехи, електроника - всичко накуп е малко кофти...

Link to comment
Share on other sites

Алкохолът на никого не прощава...махмурлукът също. :beer:

Само не разбрах направи ли ти някаква отстъпка в цената като компенсация, защото струва ми се така е редно...

 

 

 

 

Не ми е писал. Влизал е днес и е пуснал пост в една своя стара тема (която също скрих), смятам да го изчакам още 2-3 дена...

 

 

 

Разбрахме се днес след работа да му звънна и да се разбере. Звъннах му към 17,30ч., но за моя "изненада" отново не вдигаше телефона.

Ще го изчакам за реакция утре до обяд и се отказвам, че явно е изключително несериозен и едва ли може да се разчита да правиш търговия с този човек.

Link to comment
Share on other sites

Разбрахме се днес след работа да му звънна и да се разбере. Звъннах му към 17,30ч., но за моя "изненада" отново не вдигаше телефона.

Ще го изчакам за реакция утре до обяд и се отказвам, че явно е изключително несериозен и едва ли може да се разчита да правиш търговия с този човек.

Aми звъни му преди 17 часа явно след това почва да злоупотребява с алкохола!! :laughing:
Link to comment
Share on other sites

Не ми е писал. Влизал е днес и е пуснал пост в една своя стара тема (която също скрих), смятам да го изчакам още 2-3 дена...

 

Все още няма включване от taro ; смятах да му пусна ЛС да го подканя, но току що се отказах. Прецених, че ефектът ще е по-добър ако го оставя да си стои на мод-режим и постовете му да не са видими във форума. Така реално той ще е с алтернативен бан, без да е баннат в действителност и рано или късно ще поиска да разбере какво става...и тогава ще бъде "любезно поканен" първо да отговори в тази тема.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...