Jump to content
BulForum.com

Какво сънувате?


Recommended Posts

Хей, Midex! :)

За точно този сън изчетох де каквото има тълкувания на сънищата, ама някакви разнородни глупости са написали, като с нито едно обяснение не съм съгласна. Примерно, че сънуването на странни атмосферни условия и липса на небе и под в съня, говорели за нестабилност на подсъзнателните стремежи, а рибата била лоши приятели, злополуки и скръб. За сферата с огледалните полусферички още никой не е изказал становище. Та ако искаш ти - смело се изживей като психоаналитик, няма да се разсърдя. Само дето тя не беше никакво дижейско кълбо, а по-скоро приличаше на подводна мина, допълнително беше така барната с огледални полусферички и дръжка.

А за сънищата изобщо и аз ги забравям повечето след като се събудя. Обаче, имам някои които помня, особено такива, които са ми направили голямо впечатление насън и/или такива от които излизам екстремно. Примерно от страх или истеричен смях. Събуждала съм се от звука на собствения си ужасен крясък. Или от смях, в който не мога да си поема въздух.

Голямата ми мистерия обаче, са именно тези сънища, които писах в пост № 841 - сериалите.

Сънувала съм някога някакъв сън, който го забравям когато се събудя, нямам дори бегъл спомен за него. А после, някога, сънувам продължението на този първия забравен сън! Като в съня на продължението си спомням прекрасно първата част. А после се оказва, че това изобщо не е първата част, а примерно първа част на 4-и сезон от една сериозна сага! :blink: Опитвала съм се целенасочено да си спомня някаква част от тези сезони, но не ми се получава. Спомням си само онези части, които са свързани с околната среда в тези ми сънища. Примерно имам къща там, с окосена ливадка и беседка, имам също оранжерия, в която отглеждам редки орхидеи. Тази оранжерия беше и причината да открия, че сънят е много пъти сънуван, но в различни моменти от този ми двойствен живот.

Сънувах, че имам гости в тази беседка, някакви мои близки, които не познавам извън съня си. Поканих ги да видят новата ми гордост в оранжерията - живоядна орхидея, която бях посадила в центъра на оранжерията. Заведох ги до цветето, а то беше загънато в тънък тензух и докато го размотавах, за да им го покажа, си спомних първия си сън по темата с това цвете! Поръчах го от някаква брошура, а то дойде в един дървен сандък, облепен с различни инструкции - видимо беше пътувало цветето доста. Когато разковавах сандъка, ми направи впечатление миризмата на дъските и лекото им мухлясване, но когато го отворих, видях, че на едно от клончетата на храстчето се беше намотало едно зелено и тънко змийче. Увих храстчето в тензух - защото в съня ми това е най-нормалното действие, за да се аклиматизира цветето (!) - като внимавах да увия змийчето така, че да стои в една торбичка от тензуха - възнамерявах да го пусна на свобода по-късно. Та във втория сън, с онези ми познати, на които показвах цветето, си спомних за случката със змийчето и го намерих там в онази торбичка, беше изсъхнало. Стана ме яд, че съм забравила да го пусна... Но орхидеята беше прекрасна, с прекрасни големи цветове в тъмно лилаво и жълти точици, миришеше омайно и силно.

Ле-ле! Пак отплеснах...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 929
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А аз напоследък все сънувам дивотии с кофти изход за мен - я катастрофирам в нещо, я нещото катастрофира в мен ... 0.о

@Трити - от малкото от което съм чувал по темата със сънищата съм запомнил, че мозъка не си създава нови хора когато сънуваме, все са такива които сме виждали поне ... :) Може да сме ги мернали за съвсем малко, но това било достатъчно. :)

Мисля, че и за всичко останало в сънищата важи същият принцип :))

Link to comment
Share on other sites

ARPAnet, знам, че следващото което ще напиша, ще ти прозвучи много недостоверно и най-вероятно ще те изгубя като потенциално другарче, с което си говорим за сънища, а и сигурно ще се усъмниш в склонността ми да се интересувам от наука (хух! много уговорки станаха ;) ); ама не мога да го преглътна. Познавам хора, с които съм се запознавала след като съм ги сънувала! :blush:

Не си го обяснявам никак* и аз. Освен това, уверявам те, съм разчепкала всички възможни моменти да ги познавам отпреди съня си. Такива отсъстват. Запознавала съм се с човек, за който предварително знам как се казва, какъв тип човек е и разбира се как изглежда точно. При това не са един и двама - имам такива към 5-6 човека. За някои знам какво работят, къде живеят, дори по някой друг важен момент от миналото им! :blink: И честна дума, никога преди да се запозная с тях, не съм ги познавала по никакъв начин! (Това последното прозвуча като лафа: "Докато не дойдат рейсовете, никой няма да се качва в тях!" :laugh:)

Та ако ще ти е интересна темата, ще се радвам да я продължим другаде. :)

 

А за съня ти, съм чувала, че катаклизмичните сънища съпровождат хората, които много внимават в проявата на емоционално свое състояние пред другите.

 

Ред.: * "никак" не е точната дума, по-точно имам предвид, че си го обяснявам по един начин, който определено не е за тази тема. Но същият този начин ми обяснява и дежавюто. :)

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Искам допълнително разяснение на това със звездичката, като искам да те успокоя, че няма да ме загубиш като потенциално другарче. :bgrin:

 

----------

 

Аз пък съм забелязал, че спя най-дълго и обикновено се успивам точно когато сънувам нещо интересно. Въпреки, че малко след като се събудя, обикновено забравям сънуваното (освен ако не е нещо много "незабравящо се"), много обичам да сънувам - в момента на сънуването или в полусън, много ми харесва и не ми се събужда...направо ме е яд, че не ми се случва всяка нощ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@Triti - това вече е готино :)) Сънуваш човека, допада ти - запознаваш се с него, не ти допада - спираш да го сънуваш за по-лесно :P

Наистина интересна темичка ... и някак си все ме впече да поспя след като почета тук :

 

А за катастрофите - нз причинита, но не е готино да се събуждаш по никое време заради глупости :D

Затова и предпочитам да се приспивам след някое готино филмче ... понякога се навира в съня :“)

Link to comment
Share on other sites

Много странен сън ...

 

С няколко приятели сме на плаж (но няма море наоколо,или вода...по скоро е някаква долина или пустиня).Почти нищо не си говорим,но чакаме да се случи нещо ....бедствие или катаклизъм .По едно време единият ми подава вторият си часовник и ми казва : Пази го . След това ,нещо започва да се случва... в същият момент се събуждам и всичко е толкова тихо,и разбирам че е още рано сутрин.И след по малко от минута усещам как започва заметресение.В същото време си мисля че все още сънувам или си въобразявам .Но бях сигурен че е заметресение защото усетих същият дискомфорт когато си в самолет.

И до одеве гледах една online карта с всичките alert-и по планетата,и се оказа че е имало заметресение с епицентър на 20 км от Пловдив.И мисля че се събудих точно преди да започне. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Три вечери поред сънувам, че ме гонят от работа, все за различни работи. Съвпадение или звездите ми пресказват бъдещето? :laughing: :laughing: :laughing:

 

Според мен си се вживял в работата, дори да е непостоянна. Това, че сънуваш някакъв отрицателен развой на разни събития често означава, че си взискателен към участието ти в тях. Т.е. прекалено взискателен...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Така и така темата е назад, мисля, че мога да я придвижа нагоре с един офтопик, понеже моите сънища редовно ги забравям, след като се събудя. :P

Преди малко прочетох един руски виц, касаещ чужд "сън", който ще се опитам да преразкажа...

 

Наскоро убих една хлебарка и сега всяка нощ в един и същи сън ми се присънва нейния дух...изкачва се по крака на кухненската маса, взима в малките си пипалца една трошичка хляб, жално ме поглежда в очите и ме пита: "- А мога ли да си го намажа с масълце?"....след което се събуждам и плача...

cockroach_by_xuae.gif

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък сънувах наш Гадо, който с един оксижен беше хванал един стар московец и му сменяше фасона да заприлича на спортна кола и му беше монтирал отзад един реактивен двигател :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да ама мязаше на червено ферари в крайна сметка, но с реактивен двигател. Не знам как го направи, но от някакъв стар джуган направи такова чудо :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да ама мязаше на червено ферари в крайна сметка, но с реактивен двигател. Не знам как го направи, но от някакъв стар джуган направи такова чудо :lol:

Неее... смущаващото не е в правенето на колата, подобни неща правя всяка сутрин, малко преди да ида да друсна крушата...

Смущаващото е, че си ме сънувал в такъв мъжкарски аспект... Мога да зашитя доцентура с труда написан въз основа тълкуването на смисъла и сиволиките в него. Ники, аз съм грозен, рошав и злонравен бе, приятелю... освен това ми смърдят краката.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Неее... смущаващото не е в правенето на колата, подобни неща правя всяка сутрин, малко преди да ида да друсна крушата...

Смущаващото е, че си ме сънувал в такъв мъжкарски аспект... Мога да зашитя доцентура с труда написан въз основа тълкуването на смисъла и сиволиките в него. Ники, аз съм грозен, рошав и злонравен бе, приятелю... освен това ми смърдят краката.

 

Не знам, не съм ги чел разните като Фройд и Ницше, но по онова време имах температура, може да е повлияло.

 

Но помня че и след събуждането бях удивен какво чудо излезна от най-прост ръждясал 35+ годишен джуган :lol:

Link to comment
Share on other sites

Последните 7 седмици се облъчвам от Карлос Кастанеда и една книжка, наречена "Изкуството на сънуването". И от 4 нощи насам вече мога да си "виждам" ръцете на сън. Това упражнение ми се вижда много сложно. А най-откаченото е, че това не са моите ръце. Успях да си замъкна идеята в съня, че трябва да си гледам ръцете, ама виждам всякакви неща, на мястото на ръцете ми - крака на щъркел, котешка лапа и дори старчески, разкривени ръце, с артрозни пръсти и некропетна по кожата. Още по-шантавото е, че моментът на заспиване трудно го улавям и това че се опитвам да го следя, ми докарва смешни сънища. Искам да кажа, че са абсурдни дори за сънища - нещо, което не смятах за възможно до скоро. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Сънувах, че участвам в състезание по ядене на кюфтета. Опонентът ми е някакво стероидено чудовище с ръце като бетонобъркачки и кръвясал поглед. Съдията дава сигнал, говедото веднага забива глава в купата с кюфтета. Аз пък следвам тактиката slow and steady wins the race и си хапвам спокойно кюфтенце след кюфтенце. В крайна сметка той приключва преди мен, но от бързината е разпилял късчета от кюфтетата навсякъде по масата и по пода. Съдията му казва, че трябва да изяде всичко. Докато той събира останките, аз спокойно довършвам последното кюфте и печеля състезанието. Годзила изглежда недоволен, надава боен вик и прекършва врата на съдията. След това започва да вилнее из заведението и пребива всеки, който застане пред него. Аз съм спокоен като дъб. Намирам една голяма метла, хващам само пръчката и излизам на улицата, където заставам в бойна поза. След малко мутантът излиза, целият в кръв, от устата му тече пяна. Вижда ме и започва да рие по земята като бик. Аз застопорявам единия край на пръчката в някаква дупка в земята и го предизвиквам. Той изревава и се засилва към мен. Следващата сцена минава на бавен кадър. Пускам пръчката напред и правя крачка назад. Той пристига, когато предният край на пръчката е на нивото на корема му. Пръчката се изопва като кол за овчарски скок и се пръсва по средата, оставяйки голямо заострено парче. По инерция Шварци се нанизва точно в гърлото, започва да хрипти, прави още две-три крачки и се строполява на земята в локва кръв и късчета кюфтета...

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

:rofl: :rofl: :rofl:Борисе! Заповядвам ти! Купи си един дневник и като се събудиш - записвай си к'во си сънувал! Ше съм първия купил бъдещия бестселър! Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

След тоя сън, мисля че спокойно мога да отида на "проверка"....wacko.gif

 

Сънувам, че съм в бойна сцена. Млатим се мощно с Peter Griffin от Family Guy. Но и двамата изглеждаме като герои от Lineage II. Той е женско джудже спойлър, аз съм кардинал (фаза 78-80 сме)... Не сме анимационни - живи сме. Аз губя лошо в боя, който е в гористо-скалиста местност. Млатим се така известно време, аз съм закъсал лошо. В един момент се появява.... Борис!!! Който е с тялото на ..... Чарли Шийн!!! И ми носи .... чука на Тор!!! И като почвам аз да млатя като ненормален, хвърчат скали и дървета (Линкълн ловеца на вампири и Тор не го дигат заедно). БОЙ!!! Попилях го с тоя чук! В един момент двамата се озовахме на .... прелеза на Пещерска, между бариерите! И продължихме да се млатим!...

 

Жалко, че помня само фрагменти, но в момента в който отворих очи, извинете - облещих очи и помнех още всичко... Направо лудница... laughing1.gif

 

Впоследствие мислех да ставам да запиша подробно какво сънувах, но отново заспах. Тоя сън се оплете тотално, като се пренесях в ситуации с мои съученици, учители, изпити, кръчми и какво ли още не... Пълна каша.

 

Иначе съм добре, нЕма да се плашункате! laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Малко пиеш преди лягане.... :tongue

 

Точно това си мислех и аз! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Винаги като съм пил не сънувам нищо! Или и да сънувам - нямам никакви спомени сутринта.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...