Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

3 hours ago, DON_CHEFO said:

Питате грешни въпроси... Правилния въпрос е... Кой си позволява 6000 лв на квадрат? И то за кутийка....без парко място. Всички ли вече правите по над 10 бона заплата, заеби 

 

Че те не всички апартаменти са по 6000 на кв.м.

 

Който има, дава.

 

Пък и май обявените цени напоследък са цена преди пазарлъка за отстъпка. Щеше да е хубаво да има статистика за реалните сделки на какви стойности са осъществени.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

29 minutes ago, Ferante said:

Днеска ходих да погледна електричките на VW и Порше, че семейното возило е за смяна и останах леко потресен, че човекът от отдел продажби ме навиваше да не взимам електричка - вика продажбите им почти напълно са спрели, Спфтуеръра им е бъгав, смотан пробег в студено време и при висока скорост, зарядните станции не стават, много са пластмасови, и се обезценяват бързо - имаха някакви налични 2-годишни ИД.4-ки на -35% продажна цена.


Та, човекът ми вика - карай си колата - в нея има още доста живот и недей си мисли някакви футуристични идеи. :)

Иди го черпи ся, че ти е спестил пари. 

Link to comment
Share on other sites

Абе аз като ви разправях преди няколко страници, вие не ми вярвате…за електричките говоря…

 

А за апартаментите в София, два примера:

Сделка 1 - Карпузица - почти готов за влизане да живееш - 1500 евро

Сделка 2 - Лагера на зелено - 1800 евро.

Тия 3000 евро, са рядкост и са в определени кооперации и микрорайони.

Преди няколко страници и това ви разправях, че цените в Сф и Плд са вече много близки, вие и за това спорихте и се смеехте…

Тия 1600 евро в Кършияка са отлична набутвация, освен ако не е в до 10 годишна кооперация, с гараж/паркомясто, луксозни общи части и луксозно обзаведен. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Mockingbird said:

Абе аз като ви разправях преди няколко страници, вие не ми вярвате…за електричките говоря…

 

А за апартаментите в София, два примера:

Сделка 1 - Карпузица - почти готов за влизане да живееш - 1500 евро

Сделка 2 - Лагера на зелено - 1800 евро.

Тия 3000 евро, са рядкост и са в определени кооперации и микрорайони.

Преди няколко страници и това ви разправях, че цените в Сф и Плд са вече много близки, вие и за това спорихте и се смеехте…

Тия 1600 евро в Кършияка са отлична набутвация, освен ако не е в до 10 годишна кооперация, с гараж/паркомясто, луксозни общи части и луксозно обзаведен. 

 

 

Не само, че вярваме за електрическите боклуци ами се чудим и как се купуват. 90 процента са от байдъновци ваксъри дето карат с маски сами в колите или са от тия модерните мъже... Дето забременяват. Основно такава измет купува тия боклуци. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mockingbird said:

Абе аз като ви разправях преди няколко страници, вие не ми вярвате…за електричките говоря…

 

А за апартаментите в София, два примера:

Сделка 1 - Карпузица - почти готов за влизане да живееш - 1500 евро

Сделка 2 - Лагера на зелено - 1800 евро.

Тия 3000 евро, са рядкост и са в определени кооперации и микрорайони.

Преди няколко страници и това ви разправях, че цените в Сф и Плд са вече много близки, вие и за това спорихте и се смеехте…

Тия 1600 евро в Кършияка са отлична набутвация, освен ако не е в до 10 годишна кооперация, с гараж/паркомясто, луксозни общи части и луксозно обзаведен. 

 

 

 

Хубаво, че се включи да потвърдиш написаното, че отново мнението ми не беше зачетено, не защото е грешно, а защото е мое.

Link to comment
Share on other sites

Ако действително кв метър в София е под 2к €, то излиза че е най-достъпната столица в Европа спрямо доходите на населението. И същевременно Пловдив изостава в същата класация…

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mockingbird said:

Абе аз като ви разправях преди няколко страници, вие не ми вярвате…за електричките говоря…

 

А за апартаментите в София, два примера:

Сделка 1 - Карпузица - почти готов за влизане да живееш - 1500 евро

Сделка 2 - Лагера на зелено - 1800 евро.

Тия 3000 евро, са рядкост и са в определени кооперации и микрорайони.

Преди няколко страници и това ви разправях, че цените в Сф и Плд са вече много близки, вие и за това спорихте и се смеехте…

Тия 1600 евро в Кършияка са отлична набутвация, освен ако не е в до 10 годишна кооперация, с гараж/паркомясто, луксозни общи части и луксозно обзаведен. 

 

 

Хубаво, ама тия апартаменти колко квадрата са и колко стайни ? Карпузица е до Княжево и е краен квартал в крайна сметка. Няма много транспорт, няма много магазини и други работи. 

Точно до мен сега строят една нова сграда в Бояна. Още са само на основа, обадих се директно на строителя и казва: " 1800 евро/ на квадрат, ама всичко е изкупено. Останали са само последните два етажа, които щяхме да ги пускаме в продажна на Акт 14, ама ще ги пуснем още сега в крайна сметка и ще са по 2200 евро/ кв." Тристайните апартаменти бяха по 85 кв. чиста площ, подземни паркоместа бяха по още 20 к. евро. 

В манаситирски ливади почти всички строежи, дори още на изкоп, са от 1800 евро/на квадрат и нагоре даже. В Младост продават панелки тристайни за по 180 000 к евро, директно от собственик, пенсионерски апартамент от 70-те, който ще трябва да изринеш изцяло и да вкараш още 100 к. лева. 

В Дружба огромни комуналки като тея в Тракия, на зелено ги продават по 1800-2000 евро/кв. 

Малинова долина в момента цялата е строежи и застрояват яко. Обаче в квартала няма никакъв градски транспорт, трябва да отидеш до Симеоновско шосе или към Студентски. А сутрин и вечер, дори често и през деня движението по Симеоновско е особено забавно преживяване, включително и уикендите. 

Районът около централна гара, където и сега строят някаква лайнария тия гербаджии ПИМК уж е близко до центъра, метро, трансопорт и бла, бла бла, ама е най-гадната част на центъра. Има курви, наркомани, цигани, араби, а конкретно това, което го строят пимкаджийте от едната страна имаш гледка към линиите, от другата към гробищата. 

 В Банишора, например, който също като квартал е леко гаден, нищо че го водят уж развит, добре уреден, с транспорт, близо до центъра( в София повечето квартали вече ги водят близо до центъра, някакви такива брокерски булшити, за да си продават лайната), стар паналенен квартал, ако тръгнеш пеша до центъра, както уж разправят, че е удобно, всъщност ти е 30-40 минути пеша, искат по 1800-2000 евро/кв за ново строителство. Някоя панелка може и да намериш за по-ниска сума, ама ще трябва да вкараш бая в ремонт. 

Един нов комплекс близо до Парадайс и също близо до зоопарка, точно на новостроящ се булевард, още миналата година искаха по 2000-2200 евро/кв на акт 14. 

 

Уж всички апартаменти са изкупени още веднага и няма свободни, а после една камара стоят празни и тъмни като минеш. Тия строители са такива шанаджии и нарочно явно ги задържат, за да завишават изкуствено още цените. 

 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Масова практика на предприемачите е да плащат на изпълнителя с апартаменти в съотвения обект. 
Познат, собственик на строителна фирма ми се е оплаквал, че много често продава на под пазарна цена, за да може да продължи да извършва дейност. 

Link to comment
Share on other sites

Ще обобщя, средната цена за София е около 2-2,3к евро квадрата. Средната за Пловдив е около 1,5к. Но цените за определени имоти и квартали и в двата града са почти еднакви. Факт е също, че са доста близки, а разликата в средните заплати е доста голяма. Познавам доста отблизо пазара. Факт е също, че обявите в сайтовете в повечето случаи са пълна глупост. Сделките се сключват на по-ниски цени. Особено ако имаш кеш настрана (не е задължително да е цялата сума, примерно до към 30% от стойността) може да получиш по-добра цена. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2024 at 10:23 PM, Ferante said:

Днеска ходих да погледна електричките на VW и Порше, че семейното возило е за смяна и останах леко потресен, че човекът от отдел продажби ме навиваше да не взимам електричка - вика продажбите им почти напълно са спрели, Спфтуеръра им е бъгав, смотан пробег в студено време и при висока скорост, зарядните станции не стават, много са пластмасови, и се обезценяват бързо...

 

Вчера ми излезе това видео: Tesla Cybertruck Recall (PSA) . Забавно ми беше да поразгледам и ревюта на колата, и впечатлението ми е, че е много далеч от мпс като за сто хиляди долара,

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, XMD said:

Масова практика на предприемачите е да плащат на изпълнителя с апартаменти в съотвения обект. 
Познат, собственик на строителна фирма ми се е оплаквал, че много често продава на под пазарна цена, за да може да продължи да извършва дейност. 

Има ли някаква МАСОВА практика, която да е вече нормална в нашата държава. 89та беше мнооооого отдавна. 

Link to comment
Share on other sites

Алеко Константинов го е описал това време много хубаво:

 

Quote
Бай Ганьо прави избори
 
— Не ми дрънкайте много-много, аз ви казвам, че трябва да изберем правителствени! — извика бай Ганьо и удари силно по масата.
         — А бе как ще изберем правителствени, откъде ще изкопаем избиратели? Ами че ти бе, бай Ганьо, нали си; уж либерал — осмели се да възрази Бочоолу.
         — Кой ти каза, че съм либерал! — попита строго бай Ганьо.
         — Как кой ми каза? Ами че не помниш ли колко консерватори си пердашил, колко си ги псувал, как да не си либерал? Не знаеш ли — ти сам каза, — че даже на Иречека си се хвалил, че си либерал? — възразяваше Бочоолу.
         — Ей че си прост! — отговаря със снизходителна усмивка бай Ганьо. — Че какво, като съм казал на Иречека, дума дупка прави ли! А бе, ахмако, че аз, един Иречек ако не метна, кого ще метна?
         — Имаш право, твоя милост! Бочоолу, налягай си парцалите, недей го опява! — обади се Гочоолу. — И аз съм консерватор.
         — Ами че аз на гроб камък ли съм! Аз съм пък хептен консерватор — изтърси Дочоолу, — я стани и ти бе, Бочоолу, един консерватор, че да ги пипнем онези, да не могат да мръднат.
         — Добре, ама не зная управителят с кои ще бъде — отговаря Бочоолу.
         — Управителят ли? С   н а ш и т е,   разбира се — съобщава бай Ганьо, — и околийският е с нашите. Постоянната комисия не е законна, ама кой ще му дири законност, тя е наша. Бюрото е наше. Градският съвет е наш. Кметът малко шава, ама ще му отрежем куйрука. Общинските съвети по селата не са утвърдени нарочно, разбирате ли? Ако бъдат с нас — ще ги утвърдим, ако не — на дяволите. Пак ти казвам — колкото за управителя, нямай грижа, той е наш.
         — Ами хамалите? — любопитствува Бочоолу.
         — И хамалите са наши, и циганите, и Данко Харсъзина е наш...
         — Ами че той нали беше затворен за кражба? — учудва се Бочоолу.
         — Е-хе, ти патки пасеш. Пуснахме го ний него. Нали той ни спечели хамалите. Отишъл при тях онзи ден, събрал ги, че като им скръцнал със зъби, те замръзнали по местата си, като им изръмжал: „Зъбите ви ще разкъртя, ако не изберете бай Ганя!“ — и хамалите кандисали. Пазарил ги Данко по два лева на човек и срещу изборите цяла нощ ядене-пиене.
         — Страшен хайдучага, брей!
         — И за колко мислиш! За 50 лева. Ходил при онези да иска 100 лева, те го изпъдили, нахокали го. Ще го видиш сега в неделя — кокалите им ще смаже! — казва самодоволно бай Ганьо.
         — Бочоолу, я иди повикай Гуня Адвокатина да дойде тука да ни напише едно възвание, кажи му: „Бай Ганьо те вика.“
         Щом Бочоолу излезе, бай Ганьо си сниши главата и с един таинствен глас се обърна към другарите си:
         — Мълчете си! Това диване до самия ден на изборите ще го лъжем, че ще го направим депутат, ще напишем колкото за лице няколко бюлетини с неговото име, а другите бюлетини ще ги напишат писарите в Градския съвет и от Окръжното управление. Сега чувайте ме: министърът иска аз непременно да бъда депутат. Ти, Гочоолу, искаш ли?
..... (продължението)
 
 
Писмо от Бай Ганя до Константина Величкова

 

         Бай Величков!

 

         Аферим бе, бай Величков! Виж, тъй те харесвам. Защо да мамим младото поколение, нека си открием картите. Идеали! Бошлаф! Личното наше земно доволство - ето идеала, който трябва да преследваме. Аз се радвам, че ти постигна вече тази истина. И заслужава ли този подъл народ да се трепим за него! Доде бяхме по-млади, иди-дойди; ами сега - станали сме по на четирийсет лазарника хора, трябва да помислим вече за себе си. Аман от сухоежбина! Хеле пък ти, завалия, хептен се измъчи из тия стамболски сокаци, из тия италиански... това не беше ли цял подвиг? Като видя, че се разбесня Стамболов, ти взе, че си обра крушите от България, заряза тия роби, нека си плуят в робството. Те са научени. Ти не си научен да теглиш и като всеки кавалер постара се да офейкаш. Какво не ти пати главата в това пусто Халки - и за цярове по някой път не ти стигаха пари. Бобчев и Маджаров се умълчаваха. Стига вече подвизи. Па знаеш ли какво - я вземи, че зарежи и твоята пуста поезия. То бива, ама когато в кесията вятър вее, а пък сега, слава богу, понаредихме се. Те ще почнат сега, разни хлапетии, разни социалистчета, идеалистчета, да те джавкат, ама хич окото да ти не мига! Прави си оглушки, па си гледай кефа, па хем си гледай кефа, хем им се подсмивай на акъла. То се знай. Те защо ще те джавкат? Мигар за някоя твоя измяна, за измама, от разочарование? Йоо! От завист? Разбира се! Без съмнение! Без съмнение от завист! И то защо? Просто затуй, че техните кости смазаха, техните гърла се драха, а пък ти (страшен си дявол, да те вземе мътната!) току се изтърси наготово на най-топлото място. Е, видя ли сега! Кандиса ли? Не ти ли казвах аз тебе, че на тоз свят най-хубавото нещо е да ти е топличко? Туй борба обществена, идеали и не знам какви глупости - всичкото е бошлаф! Ето сега, като си подложиш на края на месеца торбичката, че като ти наринат хиляда и петстотин левчаги... Хубаво нещо, дявол да го вземе! Дръж се сега! Докопа ли кокала - дръж! Хич недей му мисли от чия кожа се дерат тия левчаги... Тупай брашнения чувал, майка му стара! Тупай! Той пуща...
         Ама ти можеш да се чудиш защо ти пиша това писмо. Пиша ти го, за да те похваля за онзиденшната ти реч в Народното събрание. Браво бе, Кочо! Е, право да ти кажа, просълзих се от радост. Малко остана да дойда при теб и да те цалуна пред всичките депутати. Ама ще почнат да ми тропат с крака, да възражават... Сещаш ли се за коя реч? Как да не се сещаш? Цял свят говори за нея. Ама имаш право бе, Кочо! Хич толкова хиляди избиратели да не вземат да разкъсат двайсет души жандарми и петдесет души пияна шайка. Голяма работа! Жандармите щяха да разстрелят най-много стотина избиратели! Е, та голяма работа ли е? Всичко на всичко щяха да се почернят около двеста къщи. Да речем, на другата неделя ще дойде войска и тя да разстреля, да избие най-много, най-много триста души. Колко къщи сирачета - петстотин къщи! Хепидже маслахат!...
         Ами те, диванетата, взели да укротяват тълпата, косъм да не падне! Как да не се възмущаваш?... Благодарение на такива мекушави диванета ти цели осем години чака в Халки... Да им пишеш толкова стихотворения за звездите и за въздишките, а те да те карат да чакаш осем години. Осем години! Срам за българския народ. Поне сто хиляди души избиратели от цяла България да бяха отишли под куршумите, ти можеше много по-рано да заемеш днешното си топло място. Ама калпав народ! Страхливци! За кой бяс е тази законност и свобода, ако не се изтребят барем хиляда избиратели?... Дръж се, драги Кочо, тъй те харесвам. Дръж по-често такива речи, за да вдъхнеш по-голямо доверие на големите капии... па си гледай кефа! Че щяло младото поколение да негодува, че щял народът да се вълнува - хич окото ти да не мига! Народът! Народът е стадо, като му завъртиш сопата... Па най-сетне аз ли ще те уча на тия работи!...
         Аз най-много се радвам, че именно ти прибърза да държиш тази реч, не можа никой да те изпревари. Артък и сега ако не си им вдъхнал доверие, повече къде!... Всичките чорбаджии те хвалят! Аферим, казват, Кочо стана наш човек, дойде му най-сетне ума в главата. Опичай си сега ума, дръж този път, па се не бой!... Ама все гледай брей, Кочо, тури някоя пара настрана, зере не се знай - свят като цвят!
         Кочо, като прочетеш това писмо - съдери го, да не падне в ръцете на оногози, дето беше ме описал как пътувам по Европа, че пак ще ме изтипари някъде. Чух го онзи ден, говореше на едного: „Брей, язък, хич не очаквах тия думи от нашя Величков“... - па я го слушам и му се чудя на ума. Вятър го вей... Кочо бе, защо издавате още този пусти „Прогрес“? Зарежи го! Аслъ и името му таквоз хлапашко, не прилича вече като на теб солиден човек. Па ако толкова те сърби за писане - пиши си, ама най на място ще бъде да наречеш вестника   „Н е   м у   е   в р е м е т о“   и нашите партизани да се наричат тогава   н е м у е в р е м и с т и.
         Донесох в дисагите си няколко мускала. Не можеш ли да изкалъпиш някое законче да се попръскват обществените сгради с гюлово масло?


 

Бай Ганьо и опозиция - ама де-де!

 

До господина редактора на в. „Не му е времето“.
       А бе, кьорпе, защо си ме набедил във вестник „Не му е времето“, че съм бил уж опозиция, а? Толкова ли ти стига ума? Хич бай ти Ганьо опозиция става ли бе, момче? Или ти какво си рекъл: чакай да сме по-малко, че да делим по-множко. Не си прост ти, знам те аз тебе. Ама пак си прост, да ти кажа правичката. Сиреч, не си прост, ами малко аджамия падаш. За тия работи ти бачка си питай. Ти вчера, казва се, докопа кокала, а бачо ти от девет годинки насам го е заглозгал и няма ниет да го изпуща докрай време. Па знайш ли, момче, да ти кажа чистичката: има и за тебе, има и за мене.   Н а р о д н а т а   да е жива. Аз като идех още за София, като депутация да молим онзи обесник да не си дава оставката, още тогава — помниш ли, на Враждебските ханчета? — още тогава разбрах, че не си е келепир да бъдеш опозиция. Ама, ще речеш, защо? Защо ли? Твърде просто: защото ще стоиш зад метлата, а хората ще си плетат кошничката. И какви хора! Все отбор-отбор юнаци, все учени, изпраксани. Напрежните наши бяха хептен дива работа. Крадяха гьоз-гьоре, насила, аджамийски, па си позволяваха и чапкънлъци, докундисваха на честта кое жени, кое моми, кое... А, момче, тъй ли е? И най-сетне влетяха с двата крака в капана. Виж, днешните наши не са тъй. За чапкънлък няма ги. Тоест — как да ти кажа — не че ги няма, ами кой ще се качи по Джендемтепе, по Небеттепе, кой ще ръшне по хамамите да разпитва какво е ставало. Па и кому влиза в работа. А колкото за алъш-вериш, бива си ги. Правото — право! Хем тъй си подкараха работата, щото, срам не срам,ще ти се призная, брате, и аз се слисах. Ашколсун, кьопоолар! Гледай какво нещо било туй науката. С таквиз хора да имаш работа — разбирам. Напрежните наши бяха я подкарали на акънтия, бре трепаха, бре бесиха, бре стреляха, съсипали бяха орталъка. И защо? — За вятъра. А днес видиш ли? Само по изборите не ти дават да шавнеш, а за друго — свобода! Викай, попържай, давай си зор, колкото щеш — никой нищо не ти казва. И защо ще бутат опозицията — тя нека си дига гюрултия, кой я слуша. Нашите си сучат мустака, па им се подсмиват. Властта в ръцете им — не искат да знаят. И сега, когато толкова железници ще се правят, толкова дружества ще се калъпят, толкова пристанища ще се строят, ти тамам сега си му намерил времето да ме набедяваш, че съм бил уж опозиция. Недей прави тъй бе, братко. Дотам ли ти беше достлука? Завиждаш ли ми, или какво? Че санким ти по-малко ли кьораво си ударил от мене. Я си направи сметката, ти от колко места получаваш. А пък аз — какво? Гледам си търговийката, и туйто. Па най-сетне нали знаеш, че тия работи със съгласие стават. Ако ми помогнеш да вляза и аз в някое предприятие по-тлъстичко, мигар мислиш, че няма да ти се отсрамя? Зная си аз как му е реда. Па не стига другото, ами си взел, дяволе, че си извъртял писмото тъй, щото, като го чете челяк, ще помисли даже, че съм против Особата. Аз ли? За толкова ли верен човек ме имаш ти мене? Нали си дадохме уж дума, че не му е времето. Разбирам да не беше властта в ръцете ни, да подсмърчахме отстрана — тогава хелбетя ще ти причерней и ще караш наред, с Особата барабар. Ама сега, когато сме допипали кокала с две ръце и когато тамам му е времето да се осигурим за стари години, да взема аз да кажа някоя права дума за Особата? Не е ахмак бай ти Ганьо, той знае кога му е времето да се вика „да живей“! Едно да живей — хоп едно предприятие. Па когато му дойде времето — знаем и башка тюрлия да викаме. Тъй върви света. Ако не друго, барем тая философия сме я проумяли до дъно, пущината.
       Момче бе, нашите дали не са я попрекалили с ломчаните? Чувам: ранени, убити! Брей, да си опичаме ума, зере... на оногова ръцете отрязаха, да не би да му дойде времето наопаки...
       Хайде стига засега. Да живей Негово Царско Височество!
       Виждаш ли как викам да живей, пък ти си взел да казваш, че съм бил против. Завиждаш ми, да те вземе дявола. Знайш си ти, че ако вземем да се надвикваме, не се знай кой кого ще надвика. Па и за почитание ако дойде думата, аз пак не се давам. Ти ще цалунеш ръка, аз — двете ръце; ти ще цалунеш скута, аз — краката; ти ще цалунеш на друго място, аз — на още по-друго място. Че ти с мен ли ще се надпреваряш бе, кьорпе?

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, instinct said:

 

Вчера ми излезе това видео: Tesla Cybertruck Recall (PSA) . Забавно ми беше да поразгледам и ревюта на колата, и впечатлението ми е, че е много далеч от мпс като за сто хиляди долара,

 

Що бе, по-бърз е и по-голям ,с повече полезно пространство, от 911 :) Колко да струва?

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

 

Гениално!

 

Признавам му го на човека делото.

 

Според мен това не е случайно - това е тест за хора, които имат много пари. И желаят да бъдат изненадани от представлението. Спектакълът е грандиозен наистина. Заслужава си да му се насладим...

 

От клипа:

2024-04-21-223433.jpg

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, instinct said:

 

Вчера ми излезе това видео: Tesla Cybertruck Recall (PSA) . Забавно ми беше да поразгледам и ревюта на колата, и впечатлението ми е, че е много далеч от мпс като за сто хиляди долара,

 

Аз пък не мога да разбера какво се пънеш с тия електрички в български форум, след като никой в България не ги купува така или иначе. Ела поне някъде където са масов пазар и се опитай да промениш тренда и да отвориш очите на слепците, които се хвърлят на електрички. Така всичката ти пàра отива на вятъра. :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ARPAnet said:

Но изглежда се продава :D 

Има алтернативи, Hummer EV например  :D 

Ако не се лъжа и самия Мъск си беше признал наскоро, че е cyberrust-a провал. Иначе е пълно със simp-атяги, дето са готови да му го лапнат барабар с мъдята, та ако ще и лайната си да пусне за продан - ще бъдат изкупени предварително.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Antares said:

Ако не се лъжа и самия Мъск си беше признал наскоро, че е cyberrust-a провал. Иначе е пълно със simp-атяги, дето са готови да му го лапнат барабар с мъдята, та ако ще и лайната си да пусне за продан - ще бъдат изкупени предварително.

O виж, не съм фен на cybertruck-а, но нямам против да си го купуват хората. Пък и става за не лоши youtube видеа, JerryRigEverything го стреля например, а след това и си го оправи :)  Има и неща които кефят, за танка който е, наистина е бърз. 

Честно казано се съмнявам някой да го чака още 8 години :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Теслите много ме дразнят какви са буци.

Гледаш го седан или хечбек, пък с размерите на танк. Ако иска да пробива на европейския пазар, ще му се наложи малко да намали размерите, като Форд например.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ARPAnet said:

O виж, не съм фен на cybertruck-а, но нямам против да си го купуват хората. Пък и става за не лоши youtube видеа, JerryRigEverything го стреля например, а след това и си го оправи :)  Има и неща които кефят, за танка който е, наистина е бърз. 

Честно казано се съмнявам някой да го чака още 8 години :D

Аз предполагам, че немалка част от предварително платилите го ще се опитат да си получат парите обратно. Според мен с тоя киберфък Мъск повтаря историята на Vector Motors и техните супер иновативни суперколи...

  

4 minutes ago, earache said:

Теслите много ме дразнят какви са буци.

Гледаш го седан или хечбек, пък с размерите на танк. Ако иска да пробива на европейския пазар, ще му се наложи малко да намали размерите, като Форд например.

Не мисля, че егото на собственика им ще позволи такова нещо...

За Мъск като цяло бях чувал, че в успешните му компании - висшия мениджмънт се е научил така да го обработва, че да го откаже от малоумните му идеи, а техните идеи да успеят да ги прокарат сякаш той ги е измислил. Нещо, което в Туитър никой не е съумял и резултатите са очевидни. А Кибер камиона май не са успели :lol:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Godfather said:

Аз пък не мога да разбера...

 

Това е защото още не знаеш къде се намираш.

 

Гледай това 'инженерно' видео, може да ти се прояснят някои неща за технологията (и политиката):

 

'This Is Hell': Boeing Whistleblower Tells Hawley Planes Aren’t Safe & He’s Being Targeted By Execs

 

Link to comment
Share on other sites

 

Здравей, Ангеле... Понеже ме питаше кой ме бил задължавал за ватманските БОКЛУЦИ. (мислих, че се шегуваш) 

 

И при вас идва, няма да се плашиш. Кура винаги е с дебели вени и винаги на нас го дават да му се радваме. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, instinct said:

Това е защото още не знаеш къде се намираш.

Ти понеже знаеш, затова ли правиш такива фриволни акробатики от каламбурите за електрички, към тия за самолети? Научи се поне да тролиш като хората.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...