Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

27 minutes ago, w00x said:

1400 евро старо строителство в Кършияка преди година е нормална цена ли? В Гагарин са по 1100-1300 евро на зелено/Акт 14.

Как се сравняват цени/кв. на старо строителство готово за живеене и такова на зелено/АКТ 14?

 

Струва ми се това да е изказване на човек, които все още не е купувал жилище през живота си.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, downsoft said:

Как се сравняват цени/кв. на старо строителство готово за живеене и такова на зелено/АКТ 14?

 

Обясняването на връзката ще ми отнеме повече време, отколкото ми се иска да отделя.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, w00x said:

Реших, че говориш за неща свързани със здравето и намалените с напредването на възрастта възможности да се катерим по стълби и да се грижим за къща/двор.

Не не, нищо такова. Пък и вярвам в тяхната мед система :)

Аз направо такива с лозя гледам, та никакви притеснения в това отношение (а може би трябва :lol:) :D

 

Гледам цените които коментирате ..

42 minutes ago, w00x said:

Продава се с готов наемател (2000лв на месец).

Брат ми плаща толкова( с ток/вода в цената) в Прага за подобен(според мен малко по-малък) апартамент, отново нов, на приятно местенце на горе долу 200 метра от метро станция и на 400 може би от другата метро станция, директно до офиса ни

Готини цени за наем, какво да кажа :D Само продажните цени още не са ни догонили, но се доближават. Не знам как излизат сметките, но .. 

Link to comment
Share on other sites

То пък ‘щото старото строителство е страшната работа…

Сравнението е локация, общи части, етаж, брой съседи, паркиране. Старо-ново е пълна глупост. Нито голяма част от новото е читаво, нито голяма част от старото…

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mockingbird said:

То пък ‘щото старото строителство е страшната работа…

Сравнението е локация, общи части, етаж, брой съседи, паркиране. Старо-ново е пълна глупост. Нито голяма част от новото е читаво, нито голяма част от старото…


Съгласен съм. Но въпреки това, "новото" държи по-висока цена, дори на груб строеж. Хората явно си мислят, че телевизор купуват, не знам.

И нека не забравяме, че "новото строителство" отпреди 10 години вече е "старо строителство".
Имам пример (от реалния живот, не от обява), за сграда на 6 месеца след Акт 16, която има течове от тавани в общите части при дъжд.

 

8 minutes ago, ARPAnet said:

Не не, нищо такова. Пък и вярвам в тяхната мед система :)

Аз направо такива с лозя гледам, та никакви притеснения в това отношение (а може би трябва :lol:) :D

 

Гледам цените които коментирате ..

Брат ми плаща толкова( с ток/вода в цената) в Прага за подобен(според мен малко по-малък) апартамент, отново нов, на приятно местенце на горе долу 200 метра от метро станция и на 400 може би от другата метро станция, директно до офиса ни

Готини цени за наем, какво да кажа :D Само продажните цени още не са ни догонили, но се доближават. Не знам как излизат сметките, но .. 


То и аз вярвам, но ставите не питат.. Дегенеративните процеси си вървят. Колкото повече се застояваме - толкова по-бързо. И в един момент вероятно ще стане трудно да се изкачват тесните стълбища в онези 500+ годишни къщи по 20 пъти на ден.

 

Цените от 2000лв са изключение, разбира се, но ги има. Все по-често виждам/чувам за двустайни имоти "нов лукс", които се отдават за по 1400-1800лв.
Тристайните не ги споменавам изобщо.

Сметките започват явно да не излизат, защото има все повече обяви за жилища на груб строеж, които са купени с цел препродаване.
А като се махнат бежанците, сметките хептен няма да излизат вече.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, връткаш се както ти е удобно! Викаш комшията от долу, после викаш цената в района и т.н. Пак да повторя, брокерите пускат лъжливи обяви! Та тея дето ги пускаш са ала бала и съм сигурен, че ги има само на картинка. Та не зяпай само обяви, щото така представителната извадка ти е грешна!

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jozo said:

Ангеле, връткаш се както ти е удобно! Викаш комшията от долу, после викаш цената в района и т.н. Пак да повторя, брокерите пускат лъжливи обяви! Та тея дето ги пускаш са ала бала и съм сигурен, че ги има само на картинка. Та не зяпай само обяви, щото така представителната извадка ти е грешна!

 

 

 

Изобщо не се връткам дори. Мога да ти повтора същото, но с други думи. Просто не ми се пише и предполагам, че ще се разберем. Явно не успяваме.
Това за брокерите беше новина преди 15-20 години. Вече не е.
Тия дето ги пускам са реални имоти, на които е ходено на оглед или е говорено с инвеститора, пък ти си повтаряй, че "брокерите пускат фалшиви обяви".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

1400 евро старо строителство в Кършияка преди година е нормална цена ли? В Гагарин са по 1100-1300 евро на зелено/Акт 14.

 

Не съм казал, че е нормална, а че по толкова вървяха :) В същия този момент в София в Младост 2 цената на квадрат беше 2000-2200, защото приятели търсиха апартамент :)  

Пазарът е все още прекалено динамичен, че да може да имаш правилна извадка освен ако не си брокер :) Нооо и аз нямам намерение да задълбавам, защото няма смисъл :) 

Link to comment
Share on other sites

Да ти си ходил на оглед на всичките и ги има? Хайде сега да не се лъжем на дребно!

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Stasio said:

 

Не съм казал, че е нормална, а че по толкова вървяха :) В същия този момент в София в Младост 2 цената на квадрат беше 2000-2200, защото приятели търсиха апартамент :)  

Пазарът е все още прекалено динамичен, че да може да имаш правилна извадка освен ако не си брокер :) Нооо и аз нямам намерение да задълбавам, защото няма смисъл :) 

 

Аз никъде не съм споменал Младост 2, така или иначе. Споменах района до Централна ЖП гара в София. Пресечка на бул. Сливница. Цената беше 1200 евро на квадрат по ценовата листа на строителя. Ново строителство на груб строеж.
По същото време, твоят приятел е купувал в Кършияка за 1400 евро старо строителство (предполагам), обзаведен.
Това какво прави първоначалното ми твърдение: "В София има имоти на цени като тези в Пловдив, че дори и по-ниски."
Вярно или невярно?

 

44 minutes ago, jozo said:

Да ти си ходил на оглед на всичките и ги има? Хайде сега да не се лъжем на дребно!

 

На кои "всичките"? Какво невероятно виждаш в това да се направи оглед на 4 имота, за да е нужно да лъжа чак?
Говоря за имоти, на които е правен оглед и/или са закупени/наети/отдадени. Имоти за наем и продажба. Дали от мен или мой приятел - няма значение. Офертите са били реални.

По тая логика, ти всички имоти в Пловдив и София ли обходи сам, за да коментираш какви са разликите в цените в двата града? Това са глупости вече.

Търсиш как да се измъкнеш от ситуацията, в която се постави, когато категорично заяви "Де да беше вярно" преди да обмислиш какво бях написал.

В същото време, разликата в цената на ново строителство между кв. Малинова Долина, София и кв. Гагарин, Пловдив е 300 евро на квадрат.

"Де да беше вярно.". Ми, вярно е.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

 

На кои "всичките"? Какво невероятно виждаш в това да се направи оглед на 4 имота, за да е нужно да лъжа чак?
Говоря за имоти, на които е правен оглед. Имоти за наем и продажба. Дали от мен или мой приятел - няма значение. Офертите са били реални.

По тая логика, ти всички имоти в Пловдив и София ли обходи сам, за да коментираш какви са разликите в цените в двата града? Това са глупости вече.

Търсиш как да се измъкнеш от ситуацията, в която се постави, когато категорично заяви "Де да беше вярно" преди да обмислиш какво бях написал.

В същото време, разликата в цената на ново строителство между кв. Малинова Долина, София и кв. Гагарин, Пловдив е 300 евро на квадрат.

"Де да беше вярно.". Ми, вярно е.

Ти се мъчиш да се измъкнеш с лъжи.

Да аз лично питах на 3 места до офиса ми на 4-ти километър. Тея дето са пред завършване искат от 3200 евро на квадрат, тея дето са на дупка искат 2800 евро. Ся не съм ходил да разпитам по-нататък в старите блокове, имат ли да продават или не!

Като ще се замерваме с примери на девер ми Петко зълвин син. На зет ми сестра му, купи преди 2 месеца в Гагарин на 1600 евро в блок на 4-ти етаж. Колега ся купува в Малинова долина на 3000 евро. Викаш разлика 300 евро, аз казвам че е 1400! Паркомясто за 37000 евро? Гараж за 80000 евро? Може се замеряме с примери на тоя и оня до откат, ама тотално не е вярно, че тук цените са близки до София! Изобщо не са!

Link to comment
Share on other sites

:D:D :D :D :D :D :D Параноясал си се нещо с тия фалшиви обяви, за които ти е споделил твоя приятел.


Ти ходи ли да ги видиш, че ги няма?

 

image.png


Кажи пак за фалшивите обяви. Само да ти кажа, че фалшиви обяви освен със силно занижена стойност се публикуват и със силно завишена такава. Както и да го въртим, 3000 евро няма да стигне средното.

Да не говорим, че като се сложи минимален праг на цената на квадрат, обявите от хиляди стават 32 и средната цена ПАК не стига 3000 евро на квадрат.

 

image.png

Та:

1. Или твоят колега нещо те баламосва.
2. Или в тия сайтове няма нито една реална обява и строителите продават на принцип "от уста на уста".

3. Или цените в  района реално са по около 1500 евро, което е по-ниско от на зет ти на сестра му 1600-те евро в Гагарин. Където средната цена по моя информация е около 1200, между другото, но ще следваме твоя пример, тъй като си е твой и е по-достоверен от моите, които са изфабрикувани лъжи, както се разбра.

Link to comment
Share on other sites

Ама пак казвам, не ми показвай сайтове, знам че пред монитора си много добър! Кога беше да ги купиш? А да забравих, че живееш при мама и тате и апартамент си купувал само в игри. И на мен ми се ще да бяха тея цени, както казах преди в някой от темите се бях замислил да си купя и там. Еми тея цени дето ги даваш, ги няма а пък ти ако искаш пусни още някой сайт, не ми пречиш да знам, че не е вярно!

Link to comment
Share on other sites

Когато аз търсех, ако 1 обява я има в няколко агенции с еднакви или близки снимки/цена то все някоя от тях има ключове за оглед. 
Ако обявата я има само в 1 агенция на апетитна цена то тази обява събира обаждания и се започва вие какво си търсите. Другия вариант е дадено е капаро и пак вие какво си търсите да предложим нещо друго.  

Явлена и Адрес май работеха основно с ексклузивни права и имаха ключове.
Home2u купуват имота по-евтино и след това го препродават по-скъпо. 

Винаги има изключения, но в общи линии това е пазара, като съм го изпитал за квартири и покупка в Пловдив.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, jozo said:

Ама пак казвам, не ми показвай сайтове, знам че пред монитора си много добър! Кога беше да ги купиш? А да забравих, че живееш при мама и тате и апартамент си купувал само в игри. И на мен ми се ще да бяха тея цени, както казах преди в някой от темите се бях замислил да си купя и там. Еми тея цени дето ги даваш, ги няма а пък ти ако искаш пусни още някой сайт, не ми пречиш да знам, че не е вярно!


Ам то като гледам май и ти не си купил, та не разбирам от позицията на какъв се изказваш. :D 
С тая разлика, че моята информация я има по доклади на банки, сайтове на инвеститори, сайтове на легитимни агенции (Ардес, Явлена, както е споменал и UzITo), инвеститори и строители, а твоята я има само в едно мнение в Булфорум написано от теб самия. :D

Явно купуването на апартаменти само на игри, върши повече работа от това, дето ти го правиш. На мен поне информацията ми е актуална.
 

И хипотетично:

1. Ако съм купил апартамент в жк. Тракия, гр. Пловдив, как това дава тежест на мнението ми за покупка на имот в кв. Малинова Долина, София?
2. Ако съм купил апартамент в кв. Малинова Долина, София, това прави ли ме компетентен по всички имотни въпроси в границите на страната или само тези свързани с кв. Малинова Долина, София?
3. Ако съм купил 1бр. апартамент независимо къде за последните 5 години, инвеститорите на цена различна от официално обявените ценови листи ли ще ми продават? Някакъв таен сайт с реални (по-високи) оферти ли има? Ако да - нека някой го сподели.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, w00x said:


Ам то като гледам май и ти не си купил, та не разбирам от позицията на какъв се изказваш. :D 
С тая разлика, че моята информация я има по доклади на банки, сайтове на инвеститори, сайтове на легитимни агенции (Ардес, Явлена, както е споменал и UzITo), инвеститори и строители, а твоята я има само в едно мнение в Булфорум написано от теб самия. :D

Явно купуването на апартаменти само на игри, върши повече работа от това, дето ти го правиш. На мен поне информацията ми е актуална.
 

И хипотетично:

1. Ако съм купил апартамент в жк. Тракия, гр. Пловдив, как това дава тежест на мнението ми за покупка на имот в кв. Малинова Долина, София?
2. Ако съм купил апартамент в кв. Малинова Долина, София, това прави ли ме компетентен по всички имотни въпроси в границите на страната или само тези свързани с кв. Малинова Долина, София?
3. Ако съм купил 1бр. апартамент независимо къде за последните 5 години, инвеститорите на цена различна от официално обявените ценови листи ли ще ми продават? Някакъв таен сайт с реални (по-високи) оферти ли има? Ако да - нека някой го сподели.

 

Актуална може да ти е ако ти самия си я извадил и пак зависи какво си ползвал като данни! Пак казвам има едно нещо дето се казва представителна извадка дето ти е тъмна Индия.

Ако доклада на банката или инвеститор извади доклад, че ти и аз сме чернилки, значи е вярно тъй ли? Няма да вярваш на теб си, а на тях?

 

Праскаш тука някви средни цени. Ако аз съм изял 9 кюфтета, а ти 1 значи средно сме яли по 5 и сме преяли и двамата? 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз представителна извадка очевидно знам как да правя. Показах ти я горе.

Ти обаче от одеве само си говориш някакви алабализми и една обява или писмена оферта дори не показа да подкрепиш твърденията си.

 

Статистиката за изядените кюфтета не се интересува от това дали с теб сме преяли и колко, а колко кюфтета трябва да ни се дадат на двамата общо, за да се нахраним - 5 на човек.

Link to comment
Share on other sites

Очевидно не знаеш, щото показваш някакви неща дето ти са угодни, което е най-лесното да изкривиш резултата в нечия полза!

 

Ти говориш неща дето не си ги пипнал, не си ги виждал камо ли да си се занимавал с тях. За това 100 пъти натвърдих, че без твое участие, размахваш само кой приятел, документа от Явлена и нам си кво дето те устройва и доклада на банката, в който се казва че си черен и щом те го казват значи си!

 

Не, ама кюфтетата показват как една средна стойност може да е тотална лъжа. Така за моя угода да я бутам нагоре, а ако ми е угодно надолу!

 

Както казах ще ми се да си прав! Уви не си!

Link to comment
Share on other sites

Питате грешни въпроси... Правилния въпрос е... Кой си позволява 6000 лв на квадрат? И то за кутийка....без парко място. Всички ли вече правите по над 10 бона заплата, заеби 

Link to comment
Share on other sites

Нищо угодно не показвам. Не съм подбирал данните. Показвам всички обяви с цена осреднена от платформата, на която се предлагат. На това по-представително - здраве му кажи.

Как излиза правилна средна цена в Гагарин, в Младост 2 (цената според имот.бг е сходна с тази спомената от Stasio по-горе) и т.н?Само тая пуста Малинова Долина са я наводнили с обяви с невярно съдържание, дори от сериозни агенции като Адрес, които дори имат цели под-сайтове за комплекси в Малинова долина с по няколко имота в тях и цени от 1500 евро.

 

Пак да питам - ти като също не си ги пипнал очевидно, какво "развяваш" в подкрепа на твоите твърдения освен един пръст?

 

Нали статистиката е за средна консумация на кюфтета от двама души? Вярна е, нищо лъжливо няма в нея. Статистиката не я интересува колко кюфтета яде всеки един човек, а колко кюфтета са нужни, за да се нахранят 2-ма души, които общо изяждат 10 кюфтета. Ми 10 кюфтета са нужни, б*х тая статистика сложна..


Банката какво я интересува цветът на кожата ми, че да вади доклади по темата? На циганин/негър ли ме обиждаш в момента?

 

Значи хилядите обяви и сайтове на инвеститори с ценови листи, са до една/един лъжливи? А къде са истинските? Във вестника? Или разлепени на листчета по стълбовете?

 

Прав съм. Обади се на Адрес и ще се убедиш.

Link to comment
Share on other sites

Много интересен човек си, ако ти пишат, че средната цена в агенция Х е 5000 евро, а в агенция У е 1500 ти ще се обадиш на Х, така ли? Не знам как да ти нарисувам, че тея агенции имат за цел да продават, за да продават трябва да де ползват различни похвати за да се докарат клиенти. Очевидно работи много добре.

 

Не та знам какво си се хванал с тая Малинова долина - да, казвам ти какво е реално там пък може още картинки да видим. Ти прати някав проект на няква сграда, дето имало 6 свободни апартамента. Ами за предполагаемите 100к+ евро, поне щях да сложа картинка на 1 от тях да видим как изглежда. Както ти казах, точно там паркомясто за 37000 евро? За теб е нормално мислиш? Ако го пуснат в сайта освен хейт, дали ще спечелят друго? Много ясно, че няма да го сложат, което още 1 път затвърждава, че могат резултатите да се въртят както ни е кеф. За това място почва да се звъни на клиенти, дето са искали да купят и изчезва без да стига до сайта. Хем не стресираме бъдещи клиенти хем и голяма комисионна прибираме.

 

Както казах, питал съм лично сега, не агенция, а в офиса дето имат отпред. Та от мой опит знам, не от сайта на Ардес.

 

Писах по-горе, като елиминирам високите цени, като не ги пускам в сайта, манипулирам средната цена и не стресирам евентуални бъдещи клиенти. За това ти дадох пример с кюфтетата как статистиката може да е нагласена според моя угода.

 

Като гледаш и мен се вкарах в графата негър, чернилка или подобни и не целя да те обиждам. Аз знам, че не съм, трябва ли да има доклад, който да ме определи какъв съм? Да в случая никой не го интересува какъв съм, но принципа е същия - да изкарам бялото черно или обратното.

 

Link to comment
Share on other sites

Днеска ходих да погледна електричките на VW и Порше, че семейното возило е за смяна и останах леко потресен, че човекът от отдел продажби ме навиваше да не взимам електричка - вика продажбите им почти напълно са спрели, Спфтуеръра им е бъгав, смотан пробег в студено време и при висока скорост, зарядните станции не стават, много са пластмасови, и се обезценяват бързо - имаха някакви налични 2-годишни ИД.4-ки на -35% продажна цена.


Та, човекът ми вика - карай си колата - в нея има още доста живот и недей си мисли някакви футуристични идеи. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...