Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Животът в центъра винаги си е за предпочитане - социалният живот е по-добре... асансьора ти слиза до паркоместото, градски транспорт на всеки 3-5 минути, а за клаустрофобията не знам - на нас хола в апартамента ни беше достатъчно голям и с доста хубава гледка към старинната част на града.... 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е да, сравняване на домати с портокали. Селата около Пловдив са си доста добре развити и си има всичко. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

Ама бъркате щатите… единия говори за България-Пловдив, другия за САЩ… разликата е….


Ferante май също говори за Пловдив. Споменава старинна част на града.

Link to comment
Share on other sites

Или друга държава и град имащ също старинна част и сгради с изглед към нея

Link to comment
Share on other sites

#villagelife :D 

Това ни е втора къща и честно казано не изпитвам особено желание да се върна да живея в Прага, освен ако не мога да имам същите условия което ще ми излезе повече от златно :lol: 

Особено с работа от вкъщи, нещата стават съвсем удобни. Не, че и когато ходех до офиса имах особен проблем

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mockingbird said:

Ама бъркате щатите… единия говори за България-Пловдив, другия за САЩ… разликата е….

Вчера специално погледнах къщи в Пловдивските села. Сложих много села за избор и 100 хиляди евро таван. Имаше 3 страници с избор. Нямаше една къща, която става за живеене. Не говоря за капризи в обзавеждане и тн... НЕставаха за живеене. Сигурен, че в такова състояние няма да ме пуснат да влезна в такава къща ако е тук. Няква тотална лудница е. А половината бяха и на груб строеж. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, w00x said:

50-60 000 евро е един гараж. Не знам какво очакваш да намериш за 100 000 в момента. :D 

Нищо не очаквам. Исках да видя варианти. Ти нали се сещаш, че гледам в търколи буркан, не в Пловдив идеален център? 

 

Ебаваш ли, че един гараж е толкова пари? 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Не, сериозен съм.

Един гараж е 50-60 000 евро в новите квартали покрай гребната база. Пътища няма още.

Link to comment
Share on other sites

Имам познат в квартала, работеше преди време в агенция за имоти тук в Пловдив. Каза, че излизат от време на време предложения на много изгодни цени (спрямо това, което се вижда по сайтовете за обяви), но само ако имаш връзки в бранша може да се добереш до тях.

 

Хубавото първо се предлага на свои хора - горе долу както във всеки бизнес у нас.

 

=======

 

Тия цени на комплексите до гребната са само заради природата. Която там, за разлика от много други места, няма как да изчезне под нови строежи. Така че не са показател за средно ниво на пазара.

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, instinct said:

Тия цени на комплексите до гребната са само заради природата. Която там, за разлика от много други места, няма как да изчезне под нови строежи. Така че не са показател за средно ниво на пазара.

 

Природа ли бе да я опишеш?

 

image.png

image.png

 

Снимките са от 2022-ра. Сега на първата снимка надолу, където са дърветата има още комплекси.
На втората снимка, по тази улица, която се вижда, има още комплекси.

30-те оставащи дървета в района са далеч от дефиницията ми за природа.

Виж, храсталаци, бурени, плевели, пясък и прахоляк има доста. Може да го водим "дюни"? :D Като завали, вероятно и за "плаж" минава.

Ето и един гараж в новото гето на Тракия.

 

image.png

Такива са цените и в другите новостроящи се гета в квартала.

Link to comment
Share on other sites

Гребната база е на 100-200 метра.

 

А стойността на имоти в Тракия или където и да е не се е променила чак толкова сама по себе си. Просто има инфлация на банкнотите - обезценяване на банкнотите. Поради напечатването на наистина големи количества напоследък. Затова до обявите вече пише едни по-големи цифрички в евро или лева. Нищо особено за който държи средствата си в материални активи... или производство, акции и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Ами българското правителство нали взима заеми, демек печата пари, за да може да има ликвидност в банковата система и да държи лихвите на ипотеките и заемите изкуствено ниски (основният лихвен процент на БНБ е най-мислят в ЕУ).

 

Та резултата е налице - инфлация и покачване цените на имотите.

инфлацията и на запад е имаше, но високите лихви охладиха значително имотният пазар и тегленето на кредити.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, instinct said:

Гребната база е на 100-200 метра.

 

А стойността на имоти в Тракия или където и да е не се е променила чак толкова сама по себе си. Просто има инфлация на банкнотите - обезценяване на банкнотите. Поради напечатването на наистина големи количества напоследък. Затова до обявите вече пише едни по-големи цифрички в евро или лева. Нищо особено за който държи средствата си в материални активи... или производство, акции и т.н.


Каква природа има на гребната база? Или вече се радваме на единия от малкото останали паркове в града, защото всичко друго е сграда до сграда?

Link to comment
Share on other sites

Много ме бъркат тия цени да го еба. 8 години всичко, което правим е до ключ (а това означава плюс мебели и килими и бутилка вино подарък. Влизаш и почваш да спиш и пърдиш, а не тепърва майстори да търсиш) и кат видя апартамент или къща в България за Х-пари и все си мисля, че е същото, а те още толкова сигурно трябват за обзавеждане... Особено ако е къща. 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност някои от среден и почти всички от висок клас нови жилища в/ около Пловдив се предлагат с опция довършване до ключ. 
 

проблемът при тях е типажът на съседите ти…
 

 

Link to comment
Share on other sites

От къде дойде тая мода, че в оня кър до гребната било много хубаво?! Улици няма, наблъскват ги сега гъз до гъз, комплекс след комплекс. Лято ще излизаш да се разхождаш в жегата или пък да те ядат комарите?! Не виждам какво му е хубавото там. Ако трябва да съм честен, целия Пловдив вече не става за живеене, ама всеки да избере по-малкото зло за себе си.

 

Аз 7 години се наживях в блок като бях на квартира и да не чуя повече за подобно! За това си построих къща в града, но при мен беше лесно, че имам земята. Добре, че започнах 2015-та година строежа, че като гледам сега какви са цените на материалите, не знам дали щях да я завърша. Питали са ме 1000000 пъти, защо не дадем мястото на инвеститор и да ни дадат 2 апартамента. Хайде мерси съм......

 

Цените на имотите наистина са лудница. В София още повече, а да не забравяме че е столицата, но на най-бедната страна в ЕС. По едно време се бях зачудил да си купя нещо там, ако трябва да седя няколко дни да има къде да отсядам. Еми гледах, струвах и реших, че ми е по-изгодно да си плащам хотел ако ми се налага. 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Няма математика или имотен пазар, в които закупуването на имот с цел престой за няколко дни (за неясна продължителност от време) да е по-изгодно от наем на такъв или хотел. :)

Link to comment
Share on other sites

И аз в момента съм в този батак наречен закупуване на имот в Пловдив. Цените са брутални за това, което се предлага, но аз все пак търся в Смирненски и за предпочитане около гребната. Откакто съм роден живея в квартала и съответно сега на нашите им е близо, когато трябва да идват да гледат децата, а и двамата с жена ми работим пак в района. В момента обаче сме хем на тясно и хем на бул Пещерско шосе и шума особено сега в мотосезона е покъртителен. 
Затова смятам, че един апартамент, които е на по-спокойна улица и близо до парк би бил подходящ за нас лично и все пак всеки има различни нужди и цели. 
Другия вариант, който обмислям е Остромила (при положение, че скоро ще отворят Модър-Царевец), но това значи да сме постоянно с кола до магазин, детска градина, училища и т.н.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpI7_FiRe said:

но това значи да сме постоянно с кола до магазин, детска градина, училища и т.н.

Като изключим детската градина и наличието на квартално магазинче за по-основни неща, в Тракия съм на същото положение. Училище, магазини все с колата. Училището ни е на 1+км от нас. Сутрин карам децата. Вечер ги прибирам. Поне кака-та вече се прибира пеша. Но малката пак с колата напред назад. За пазаруване за седмицата отново с колата - дали до голям магазин или пазар. Та мисълта ми е, че не е болка за умиране. Има родители в нашата градина, карат си децата и те с колите, че са от доста далеч. Човек се нагажда

Link to comment
Share on other sites

Така като чета, май ще излезе, че във форОма преобладаваме вече селяните пред гражданите, в това число и моя милост от 2 години вече. Апартаментът вече се ползва само събота-неделя. Бъзликаха ни скоро, че норманите хора понеделник-петък си бачкат в града, а уйкенда си ходят на вилата, ние обратно: уйкенда на градска отпуска :)

Майтапа настрана обаче, ако след време по някаква причина се наложи да се върнем обратно в града за постоянно- хич няма да ми е лесна обратната адаптация. И това го казвам от позицията на кореняк-пловдивчанин-кършаклия, роден и израстнал в Пловдив. 

Както някой каза по-горе: Пловдив вече не става за живеене. Или поне не и за тези, които го помним отпреди 15 и повече години.  На тези които прииждат на талази в момента и изкупуват клетките по гетата из Южен, по Пещерско и на други места вероятно не им прави впечатление. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...