Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

39 minutes ago, SpI7_FiRe said:

И аз в момента съм в този батак наречен закупуване на имот в Пловдив. 

Съболезнования и ти пожелавам успех . 

Аз играх този мач от 2017 до 2020 и приключи с купуване на старо строителство в Каменица 1. Може би хванахме последния влак преди хептен да надуят цените. Вечната дилема апартамент, къща, квадрати, место всеки сам решава за себе си, но трябва да се помни не купиш ли квадрати напред после няма от къде да дойдат. Имаме и къща на 30км обаче четвъртинката не иска да се връща предпочита апартамента.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И пригответе 2 - 2.50лв на квадрат от пълната площ за месечна поддръжка. 100кв.м апартамент (реални 80) - 200-250лв на месец.

 

За гараж/паркомясто също по толкова. Паркомясто 15кв.м - 30лв на месец за поддръжка.

 

С апартамента - 230-280лв месечно. За сега това. След 5 години не де знае. Може и двойно да е.

Link to comment
Share on other sites

И едни снимки с гледки сложили все едно не са обградени от МОЛ, бизнес сграда и строящи се отсреща нови сгради от 3 страни. Тераската за пушене на офиса гледа точно срещу тези сгради. Една улица ни дели. Горе долу толкова е пространството между нас и тях.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Това е новия. Номер 3. Долу до църквата се намира.

 

Този до МОЛ-а е разпродаден отдавна, че дори и населен.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, тея такси за поддръжка пише ли ги в договора като купуваш? Ако ги пише и се подпишеш, жална ти майка, ама ако няма някакъв такъв текст седи гледай филма кво става  Тея общи сметки бяха другата причина, да "обикна" етажната собственост. Един комшия изгоря така на квартирата, щото му казвам, че не е прав - той не та не. Има закон за етажната собственост - чети кво пише там.... Ние не четем, после хълцаме.

 

Аз ако трябва да избирам квартал, бих отишъл в Тракия. Широки булеварди, има транспорт, всякакви магазини, банки, градини, училища. Зора е, че и там го претъпкаха, а се правят и само комплекси тип "Гербера", дето си е кошмар като Оазисите....... Определено бих избягвал Кичука, хеле с деца. Положението с градините и училищата е плачевно в южен, за булевардите да не говорим.......

Link to comment
Share on other sites

Е, разбира се, че ги пише таксите в договора. Как иначе?

 

Тракия е с един булевард. По него се строят огромни комплекси. Не смятам, че този един булевард и наличните паркоместа ще издържат наплива като се нанесат хора в тези комплекси.

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2024 at 1:06 AM, netrootbg said:

Добре. Ще видя да си взема билет за 14-15-16 някъде. Само да наближи малко, че е някакъв кошмар за юни месец. Имам да ходя на няколко концерта и фестивала и към края на месеца летя към твоя район на света.

Под моя район селото ми ли имаш предвид или по-общото Pacific Northwest? :lol:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

Е, разбира се, че ги пише таксите в договора. Как иначе?


Няма нищо лошо да плащаш такси подръжка. Това са сгради от висок клас с опция довършване до ключ - нещо което се търсите в тази тема. Има още 2-3 комплекса е Пловдив на близко ниво на изпълнение, но този откъм локация и разпределение е по-добрият и атрактивен вариант.

 

Нямам идея как са им структурирани конкретно тези договори, но в белите държави общите части в и около сградата са собственост на живущите и те на Дом съвета си избират коя фирма да им подържа градинката, чисти входа и тн.

Дали ще е фирмата на строителя или някоя друга - всичко зависи коя ще предостави най-добрата услуга.

 

Link to comment
Share on other sites

В такса поддръжка няма лошо, но тук говорим за някакви налудничави суми. Все пак не сме в Лондон или Париж, а в Пловдив.

 

Довършване до ключ предлагат и външни фирми. Към 1000 евро на квадрат струва. 100 квадрата апартамент - 100 000 евро. С цената на самото жилище от 170 000 евро - 270 000 евро за обзаведен апартамент в Тракия или Кичука. В сградата от линка по-горе - 300 000 евро. И 200лв месечно такда за поддръжка след това.

 

Ще ме извиняват, ама тия цифри нещо не излизат.

Link to comment
Share on other sites

По принцип няма нищо лошо в таксите за поддръжка, ако наистина получаваш качествена услуга срещу тях. Аз бих прежалил 200лв на месец, ако знам, че навсякъде ще ми е чистичко, подредено, без изгорели крушки,  олюпена боя и буренясали градинки отпред. 

Тия неща по белия свят са измислени преди десетилетия още. 

Спомням си като дете в края на 90-те, когато за първи път отидох във Франция, на гости на роднини. Имаха тогава апартамент в блок в Лион. Блока изглеждаше като 5-звезден хотел, в сравнение с нашите опикани панелки. Тогава вуйчо ми разказа, че плаща 200 франка на месец (по онова време това беше горе-долу половината заплата на баща ми в България). Срещу тях получава- 24 часа контролиран достъп, перфектно чисти и подържани асансьор и общи части, перфектно околоблоково пространство с градинки, цветя и тн. и, забележете, гарантирана минимална температура от 16 градуса в цялата сграда в зимния период. Всички останали ремонти по сградата се събират пари допълнително. Ако някой от съкооператорите откаже да плаща- общото събрание има право да го изгони от сградата (и наистина се случва, за разлика от тук ) .

Та честно казано, ако тия Ройал Гардън предлагат близки до тези условия- ем нямам против да живея там. 

 

Link to comment
Share on other sites

Това което и двамата написахте е добре и конкурентно на пазара - все пак говорим за жилища висок клас в Пловдив. 

Link to comment
Share on other sites

Пичове, в момента се опитвате да ме убедите, че поддръжката на 2000 кв.м. градинки (голяма част от които алеи и райграс), обслужване на 2-3 асансьора (от фирма по 90лв на месец), ток за стълбище и асансьор, които вероятбо са със слънчеви панели, почистването на 7 етажна сграда, смяната на крушки, смазване на панти на врати и заплатата на един охранител, струват 60 000лв на месец. :D . И допълнително пари за по-големи ремонти. Това е абсурдно.

 

Ако не смятате, че е абсурдно, тая етажна собственост, аз саморъчно ще я поддържам срещу 40 000лв на месец. Офертата ми е сериозна.

Link to comment
Share on other sites

Асоциацията е най-големия скам след данъците при мен. Който е живял - знае. Който не е - само е чел приказки. Не знам какво значи такса поддръжка, но знам какво може да ти причини една шибана асоциация тука. С две думи - нямаш последната дума на твое жилище, а аз много мразим такива неща. 

 

Един приятел сега ще ходи на съд защото асоцията го задължава да си СМЕНИ прозорците, които дори една боя им е много. Това по мои груби сметки са 20 бона... Здравей Сергей. 

 

Какво прави асоцията.. Чисти сняг, коси и сменя екстериора при проблем(без прозорците). Тая такса за 10 години вече е над 2 пъти по-голяма от както е купил жилището. И продължава да расте всяка година. 

6 hours ago, deus_pld said:

По принцип няма нищо лошо в таксите за поддръжка, ако наистина получаваш качествена услуга срещу тях. Аз бих прежалил 200лв на месец, ако знам, че навсякъде ще ми е чистичко, подредено, без изгорели крушки,  олюпена боя и буренясали градинки отпред. 

Тия неща по белия свят са измислени преди десетилетия още. 

Спомням си като дете в края на 90-те, когато за първи път отидох във Франция, на гости на роднини. Имаха тогава апартамент в блок в Лион. Блока изглеждаше като 5-звезден хотел, в сравнение с нашите опикани панелки. Тогава вуйчо ми разказа, че плаща 200 франка на месец (по онова време това беше горе-долу половината заплата на баща ми в България). Срещу тях получава- 24 часа контролиран достъп, перфектно чисти и подържани асансьор и общи части, перфектно околоблоково пространство с градинки, цветя и тн. и, забележете, гарантирана минимална температура от 16 градуса в цялата сграда в зимния период. Всички останали ремонти по сградата се събират пари допълнително. Ако някой от съкооператорите откаже да плаща- общото събрание има право да го изгони от сградата (и наистина се случва, за разлика от тук ) .

Та честно казано, ако тия Ройал Гардън предлагат близки до тези условия- ем нямам против да живея там. 

 

Това не е точно така. Ами ако асоцията в белия свят както го наричаш фалира и няма пари? И почне да иска от всеки собственик специална вноска от няколко хиляди? В комплекс с басейн - басейна не работи 1 или 2 години защото нямаха пари за ремонт, но всеки месец си събират таксата от.... 20 сгради ли са там трябва да видя гугъла. Проблем с плочата на терасата - асоциацията отново е изпила парите и иска още... Не не... Задължава собствениците да дадат още пари за да ги оправи. Не всичко е цветя и рози. Описаните случаи са ставали пред очите ми та да ги знам. 

 

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ти мразиш такива неща, ама не се чуди защо панелките тука приличат на сглобени с части от вече взривени сгради: всеки балкон, всеки прозорец различни, всеки етаж саниран различен цвят, някои оставени несанирани... Някои тераси усвоени, други не...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, earache said:

Ти мразиш такива неща, ама не се чуди защо панелките тука приличат на сглобени с части от вече взривени сгради: всеки балкон, всеки прозорец различни, всеки етаж саниран различен цвят, някои оставени несанирани... Някои тераси усвоени, други не...

Изобщо не се чудя. Щом си в апартамент значи си "рат рейсър" кат мен. Сиреч бачкатор. Така че хората правят каквото могат да си позволят според джоба. 

Link to comment
Share on other sites

Ангел е прав. 170 апартамента, средно да са 70, 80 кв + 200 парко места са към 40к на месец. Половин милион на година. А май апартаментите са повече от 80 кв, нали уж луксозни. 

Link to comment
Share on other sites

Аз видях РЗП-то на предната сграда и по него сметнах прихода на месец. Малките са по 60кв, големите по 400. Това са налудничави цифри за предлаганата услуга.

Link to comment
Share on other sites

Не знам кое им е високият клас, освен красивите фоайета и коридори. Но големите им четиристайни са доста теснички за квадратурата си. От 200 места само 18 са с ел зареждачки :D

И може и да си в красива сграда, но грозните блокчета от другата страна даже на визуализациите не ти ги крият :D image?SnlXVEcwYzF0OCs2dHRGWTBpS21iQTZWdU

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ARPAnet said:

Не знам кое им е високият клас, освен красивите фоайета и коридори. Но големите им четиристайни са доста теснички за квадратурата си. От 200 места само 18 са с ел зареждачки :D

И може и да си в красива сграда, но грозните блокчета от другата страна даже на визуализациите не ти ги крият :D image?SnlXVEcwYzF0OCs2dHRGWTBpS21iQTZWdU

 

Това означава, че 18 места вместо да се използват за нормални коли те ги хАбят за боклуци. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DON_CHEFO said:

Това означава, че 18 места вместо да се използват за нормални коли те ги хАбят за боклуци. 

Ае не знам дали са боклуци, но когато евентуално спрат да се продават от пърдялниците, доста от Royal gardener-ите ще се почувстват леко глуповато :D

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ARPAnet said:

Ае не знам дали са боклуци, но когато евентуално спрат да се продават от пърдялниците, доста от Royal gardener-ите ще се почувстват леко глуповато :D

Това нито е повод за радост, нито за гордост... Еле па помага на света. В тъпите педалодемократски глави - може би. Ние, нормалните все още знаем, че 2+2 е 4.

Boeing 747 изгаря 10 800 литра гориво за час и 259 200 литра за 24 часа.

Като предположим, че автомобил, горящ 7 литра/100 км, изминава средно 15 000 км годишно, годишният ѝ разход на гориво ще бъде 1050 литра

Това означава, че при 24-часов полет пътнически самолет използва същото гориво като 247 автомобила за година...

 

От цялата им идея за екология, не мога да карам в центъра, щото съм щял да унищожа планетата...

 

Копирах го от някъде. Дори да е грешно.... Болпарка ше е такъв. Здравей Сергей. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DON_CHEFO said:

Това нито е повод за радост, нито за гордост... Еле па помага на света. В тъпите педалодемократски глави - може би. Ние, нормалните все още знаем, че 2+2 е 4.

Че ще се почувстват глупаво не е повод за гордост ли? Не е, съгласен съм.

А за колите, на наща планета така вървят нещата, не знам как е на вашата ;)  Вчера гледах ревю на поредния електрифициран пикап, та май ловите същите сигнали там :))

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Че ще се почувстват глупаво не е повод за гордост ли? Не е, съгласен съм.

А за колите, на наща планета така вървят нещата, не знам как е на вашата ;)  Вчера гледах ревю на поредния електрифициран пикап, та май ловите същите сигнали там :))

 

Всяка кола да ти е електричка дано ;). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...