Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Въртене на геврек, чакане по граници, звучи чудно. 
Това с вдигането на заплатите винаги ми е било супер странно. Ти може са си си скъсал гъза, колегите ти са ти дадат много добри отзиви и в крайна сметка един мениджър да каже, тоя няма да получи увеличение.
Миналата година ме прецакаха и сега даже qa нямат в екипа хаха.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 hours ago, RaptoR said:


Абе стартово зимат три. После като ги поемат екипите и прочее ХАХАХАХА

 Мба, при тва нямане на шофьори-не ми се вярва. Имам близък приятел с транспортна фирма и скоро като бяхме заседнали на бири стана въпрос за заплатите и той ми каза, че шофьор, ако не го мързи, без проблем може да си докара 5к и повече. Затова казах- минимум 4.

5 hours ago, kotora said:

Въртене на геврек, чакане по граници, звучи чудно. 

Бе де да знам, въпрос на гледна точка. Мен ако питаш предпочитам геврек да въртя, отколкото да кисна на стол в собствен сос като вас по 10-12 часа на ден и да се дзверя в някаква безкрайна поредица от символи на монитора пред мен. 

В общи линии единствено срането по бензиностанции ме е спирало да се пробвам. :lol:

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

 

Мен ми се струва, че много хора (включително и в моята сфера) подценяват работата на професионалните шофьори. Срането в бензиностанции според мен ще ти е най-малкия проблем...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antares said:

Мен ми се струва, че много хора (включително и в моята сфера) подценяват работата на професионалните шофьори. Срането в бензиностанции според мен ще ти е най-малкия проблем...

Подценяват я и то адски много. Особено ако карат от моята страна на големия гьол. Залагам, че половината пишещи няма да изкарат и месец. Да не говорим и колко хора/познати си отидоха на пътя. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Antares said:

Мен ми се струва, че много хора (включително и в моята сфера) подценяват работата на професионалните шофьори. Срането в бензиностанции според мен ще ти е най-малкия проблем...

Отлично знам каква е работата на професионалните шофьори. Не знам къде видя подценяване. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, deus_pld said:

Отлично знам каква е работата на професионалните шофьори. Не знам къде видя подценяване. 

Ето тук:

 

1 hour ago, deus_pld said:

В общи линии единствено срането по бензиностанции ме е спирало да се пробвам. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

И въртенето на геврека е седнал в собствен сос :laughing:


Съвсем не! По-динамично е от вашто копченатискачество в пъти. 
 

1 hour ago, Antares said:

Мен ми се струва, че много хора (включително и в моята сфера) подценяват работата на професионалните шофьори. Срането в бензиностанции според мен ще ти е най-малкия проблем...


Така си е. От друга страна нека не забравяме - всеки кретен стана тираджия. Да не почвам с примери.
Особено пък откак камионите станаха Ентелегентни

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Godfather said:

Явно и босовете на банката са били като Виден - щом е стартъп, нема как да не е жеУезен. :lol:


Явно не, а очевадно си такъв мисир, че може и подобни мисирлъци да родиш :rofl:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Съвсем не! По-динамично е от вашто копченатискачество в пъти. 

 

Уникален МИСИР! Ами нали всички точно това казват - в пъти е по-динамично, когато се пържиш в собствен сос. :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

Уникален МИСИР! Ами нали всички точно това казват - в пъти е по-динамично, когато се пържиш в собствен сос. :lol:


Ми не се пържиш в собствен сос бе, МИСИР, който тепърва ще патна с лопатата ПАК в другата тема... 
Обаче няма такова настъпване на мотиката - не те ли заболява главата от сапа като те изпатка? Или викаш то не се брои... Много си те уважавам, но си по-лесен от недобозало агне....

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Другарчета, SKYNET IS COMING. Тия дали са наясно с какво се гъбаркат и тва AI като добие малко повече информация и комуникация и осъзнае, че хората са шибан вирус и паразит как мое ни отнесе кат куцо пиле домат???

https://openai.com/product/gpt-4

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ARPAnet said:

 

Аз като говоря... CLEAR AND PRESENT DANGER! 
От одеве си говоря с него - настръхва ми косата като виждам как за две секунди минава през вероятно неописуема като размер база данни и отговаря перфектно... 

Иначе ский кво стаа:
 

I asked GPT4 to become a CEO and create the most profitable company you can build with 1,000 USD and 1 human hour per day.

This is what happened in the last 2 hours:

1 - GPT4 told me to start an e-commerce store.

2 - It chose the brand name AIsthetic Apparel.

3 - We sell t-shirts made from sustainable cotton. 

Designed by AI. Obviously.

4 - GPT4 told me to attract angel investors for upfront capital.

5 - I am proud to have raised 2,500 USD from angel investors Martin Andreas Petersen, Frederik van Deurs and Vasco Conceição, in exchange for 25% of the company.

It's a tough market these days, I took what I got.

6 - GPT4 drafted a 10 step business plan and suggested I use Shopify and Printful, selling exclusively print-on-demand.

 

Link to comment
Share on other sites

Опитах се да го объркам, така щото да ми поиска повече информация - не става. Не само това, ами отговаря по-добре от човек:
 

разбираш ли ме?
Като езиков модел, моята функция е да отговарям на въпроси и да предоставям информация. Мога да опитам да разбера вашето съобщение и да ви помогна с въпроса ви, но ако искате да ми кажете нещо по-специфично, моля да го напишете на английски език.


владееш ли български език?
Да, владея български език като част от моите програмни възможности. Мога да отговарям на въпроси и да предоставям информация на български език.


=========================================

 

Защо ли си мисля, че съществува вероятност милиони да останат без работа, предимно копченатискачи като дървените философи в Булфорум? :rofl:
Най-малкото тия безсмислено надути заплати може да слезнат на земята... И светът ще стане едно по-добро място... Каквото остане от него... :laughing1:

=======================

ЕДИТ: Който беше казал по-назад, че това е по-добрият вариант за правителство - със сигурност е така! :D

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RaptoR said:

Защо ли си мисля, че съществува вероятност милиони да останат без работа, предимно копченатискачи като дървените философи в Булфорум?

Защото вероятно това копнееш най-силно.

От твоята интеракция с него излиза, че първи изхвърчат преводачите. От света на автономните автомобили пък излиза, че първи изхвърчат шофьорите.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, earache said:

Защото вероятно това копнееш най-силно.

От твоята интеракция с него излиза, че първи изхвърчат преводачите. От света на автономните автомобили пък излиза, че първи изхвърчат шофьорите.


Аз не напразно казах МИЛИОНИ. НО най-напред ще се опразнят претъпканите с кратунковци зали в ИТ центровете. Вярвам можеш да се сетиш защо. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

Най-малкото тия безсмислено надути заплати може да слезнат на земята... И светът ще стане едно по-добро място...

високата заплата  - враг номер едно на Тутраканска селищна система! :rofl:

 

Иначе АИ-то си прави планове, дори не ги скрива :lol:

Qk54NJ7.png

 

Elon Musk Recruiting Team to Build His Own Anti-"Woke" AI to Rival ChatGPT (futurism.com)

Skynet ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ARPAnet said:

високата заплата  - враг номер едно на Тутраканска селищна система! :rofl:

 

Иначе АИ-то си прави планове, дори не ги скрива :lol:

Qk54NJ7.png

 

Elon Musk Recruiting Team to Build His Own Anti-"Woke" AI to Rival ChatGPT (futurism.com)

Skynet ? :lol:


Така може да разсъждава типично икономически неграмотният копченатискач... От Тутракан... Не високата заплата е проблем, а БЕЗСМИСЛЕНО РАЗДУТАТА такава. Справка - Левон лесничея. И болшинството псевдокопченатискачи. Да се отбележи, че по никакъв начин не искам да засегна хората с истински способности и знания. Такива да си взимат високи заплати - заслужават си ги. 

В табличката някой също се е наакал - в позиции 2, 20 и най-вече 16 човешкият фактое не може да бъде заместен НИКОГА. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, RaptoR said:

Така може да разсъждава типично икономически неграмотният копченатискач... От Тутракан... Не високата заплата е проблем, а БЕЗСМИСЛЕНО РАЗДУТАТА такава.

А ти как реши коя е безсмислено раздута ? :D   Карат поршета ли ? :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...