Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

То май първо да те светна за математиката: инфлация 25% срещу увеличение 17% => обедняваш с 8% спрямо миналата година. Това дори без да броим спрения бонус.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А да те светна теб, че реда на изреченията в изказване има значение?

Обясняваш как имаш увеличение 17% вместо 10%, но понеже ти били резнали "13 заплата" и реално ти било намаление?

Инфлацията я намеси в СЛЕДВАЩ параграф.

Ако не може да си подреждаш мисълта и да се изразяваш точно и последователно, аз вина за това нямам.

Ето ти още една математика:

 

Даваш за храна 1000 лв. Увеличават се с 25% - даваш вече 1250 лв. Увеличение на разходите 250.

Взимаш заплата 4 000 лв , увеличават ти я с17%. Вече взимаш 4680. Увеличение с 680 лв. Т.е доходите са ти се увеличили с 430 лв. не са 17% а малко над 10%.

Я пак ми обясни математиката.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

 


Фирмата, за която говорим (имам 5 години там все пак) като цяло е със заплати под пазарните и има мек таван на заплатите - тоест над определена сума - годишно не нараства с особено много. И това, с което успява все пак да задържи хората са 13-тите заплати. Ако слушкаш. А това, дали слушкаш и дали работиш добре се преценя от един чичко, дето нивото му в IT сферата е потресаващо, но е съученик на шефа.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Пише, че май се е махнал от въпросната там, след някакви ходения до Петра.

3 minutes ago, Antares said:

И това, с което успява все пак да задържи хората са 13-тите заплати.

Аз пак ще кажа мнението си по-горе. Да си разчиташ бюджета спрямо очаквания за бонуси, които пък и никъде не са уредени документно е грешно. Всичко се случва, пазара е динамичен, приходите и разходите също. Може да не събере да раздаде за 13-та заплата. Примерно.  Търсете си работа, която без тия екстри ви е ок за доходи. Бонусите са точно това бонуси - хубаво е да ги има, но не са задължителни. Да, има глад, но в един момент като почнеш да прескачаш по фирмите гонейки бонусите, и ти се напълни CV-то е с едногодишни местоработи, може и да почнат по-рядко да те викат по интервютата, защото никой няма да рискува да инвестира в човек, който ще е полезен 6 месеца примерно. Всяка нова работа първите месеци всеки е тотална загуба за фирмата, докато навлезе в домейна и спецификите и почне да носи приходи. И ако до 1 година има вероятност да изчезнеш, точно когато горе долу фирмата излезе на чисто от теб, почват да те избягват. Поне по-сериозните.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Antares said:


Фирмата, за която говорим (имам 5 години там все пак) като цяло е със заплати под пазарните и има мек таван на заплатите - тоест над определена сума - годишно не нараства с особено много. И това, с което успява все пак да задържи хората са 13-тите заплати. Ако слушкаш. А това, дали слушкаш и дали работиш добре се преценя от един чичко, дето нивото му в IT сферата е потресаващо, но е съученик на шефа.

Всяка година ви увеличават заплатите? ... Няма да забравя русата госпожа със СИН костюм как ни учеше на Паскал в Тета. Толкова го мразих, а трябваше да се напъна да стана комютърджия. Как да го набиеш в главата на 14 годишен тогава....от всички компютърджии на едно ниво - кои взимат най-много пари? 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

А да те светна теб, че реда на изреченията в изказване има значение?

Обясняваш как имаш увеличение 17% вместо 10%, но понеже ти били резнали "13 заплата" и реално ти било намаление?

Инфлацията я намеси в СЛЕДВАЩ параграф.

Ако не може да си подреждаш мисълта и да се изразяваш точно и последователно, аз вина за това нямам.

Ето ти още една математика:

 

Даваш за храна 1000 лв. Увеличават се с 25% - даваш вече 1250 лв. Увеличение на разходите 250.

Взимаш заплата 4 000 лв , увеличават ти я с17%. Вече взимаш 4680. Увеличение с 680 лв. Т.е доходите са ти се увеличили с 430 лв. не са 17% а малко над 10%.

Я пак ми обясни математиката.

Аха, разбрах, бъркаш двете 8ци.

Едната е 8% загуби, ако вземеш 12 заплати, вместо 13, т.е. 1/13 = 8%.

Другата е сравнение между увеличението и инфлацията 25 - 17 = 8%.

Сумарно обедняваш с 16%. Тва с уговорката, че сметката е груба, нъли.

Като за годината, в която са ти дали повече отговорности, си е зле.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

 


Виж ся, напълно си прав, въпросът е, че в компанията, поне като напусках, работеха страхотни хора и екипите бяха много готини. На @earache отделът пък бяха супер задружни и шефката им е бетон и ги бранеше със зъби и нокти. В крайна сметка парите са важни наистина, но и средата, в която работиш също има значение. Аз като екип още не съм намерил фирма, която да се доближава до OC, а съм сменил три от тогава.

 

2 hours ago, DON_CHEFO said:

Всяка година ви увеличават заплатите?

Преди кризата - да. Сега - не мога да кажа. Още не сме говорили с началството на тая тема, което е и причината и аз да хвърлям по едно очо встрани. За т'ва кой какви пари взима... универсалното правило е - колкото по-трудно е да те заменят - толкова по-висока ти е заплатата. Не съм в течение и не знам дали има "тоя взима толкоз, ония - толкоз".

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DON_CHEFO said:

Всяка година ви увеличават заплатите? ... Няма да забравя русата госпожа със СИН костюм как ни учеше на Паскал в Тета. Толкова го мразих, а трябваше да се напъна да стана комютърджия. Как да го набиеш в главата на 14 годишен тогава....от всички компютърджии на едно ниво - кои взимат най-много пари? 

 

То и на мен всяка година ми увеличаваха заплата, ама с такъв темп, че нямаше как да остана вече.

Иначе не е късно, аз виж как на 36 станах компютърджия.

 

 

Иначе за мен също е важно основната заплата, тя ако ме устройва е супер, ако има 13-та става бонус, щото ако чакаш само на нея си жив умрял. Аз последните години взимах и 13-та заплата и не бях доволен. Ся дали ще има или няма не ме бърка особено, щото ми удовлетвориха финансовите условия и то отгоре. Естествено има цена, която да платя за това, ама няма пълно щастие 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2023 at 1:45 PM, DON_CHEFO said:

Кога ще разберете, че ШЕФ и РАБОТНИК правят/работят и мислят в две диаметрално противоположни посоки. Мен като работник не ме ебе реномето и името на фирмата ти. Интересува ме да си тръгна на време, да свърша минимум работа и да вдема максимум пари. Всичко друго е на шефката глава. В края на месеца за това все пак се подписваме под различни доходи, че да ме ебе за твоите крайни срокове и обещания. Имам този проблем и аз дето шефа си мисли, че милея за компанията му и ще работя неговите часове и ще съм му кучка, а аз съм там единствено с цел събиране и инвестиране - нищо друго. 


Начи, Стефче, тук така моем'те пернем зад врата, че чимбер с пръстен ще ти се види като погалване. С това "мислене", мили мой, няма да мръднеш йота напред и ще чакаш от тотото или от билетчетата дето търкаха. Като не те ебе нищо и ми се скатаваш - спъваш работата и евентуалното развитие - и моето и твоето. И като те хвана, че си скатавка летиш. Вместо да те повиша някой ден и да се подписваш под повече, после пак повече и т.н. си на ръба да се подписваш под нула и тогава вече онлифенс и пишата кожа. 
Никой не те кара да милееш за компанията, но милей за собственото си развитие и издигане. То е много вероятно от там да дойде. Явно не те интересува. И чакаш на провидението с крипто, дано не пускаш и тото....
 

On 3/8/2023 at 8:32 PM, mIRCata said:

 

В бума на строителите и ремонтите всички бяха стнали плочкаджии. А на един съсед, в апартамента в София олигофрена му слагал лепилото на 5 топчици на плочката и така лепял. Добре, че го хвана бързо и на 2-я ден изхвърча.

На тъста в Тракия Плаза, електротехника беше вързал кабелите на бойлера на късо. Електротехника на строителната фирма, не някой хванат от нас. Така даваха жилищата


В зависимост от подложката преди време се лепеше и на топки, нямаше даже гребени. Нищо изненадващо. При добра подложка минаваш на гребен, но като усетиш разлика 5-7 санта в другия ъгъл си на топки или подсилване на плочата с няколко тона. Та не се знае кой е олигофренът, но подозирам. 
За бойлерните кабели - това може да убие човек, там бих постъпил драстично на първа стъпка още. 
 

On 3/8/2023 at 9:58 PM, Godfather said:

В тази област батко ти Виден, а.к.а. Мисира е световен шампион. Хал-хабер си няма от копченатискане, но знае всичко кое, как, защо и най-вече кой е виновен за несгодите му при сблъсъка с технологиите. Всъщност всички, които си мислят, че програмистите са виновни за калпавия софтуер нямат никаква идея как работят нещата в компаниите, бълващи въпросните продукти. Решенията винаги се взимат на високо меринджейско ниво и въпросните меринджеи носят отговорността за всичко. Ама на Виден не му изнася меринджеите да са му виновни. 

Мисире, този познат дето го даваш за пример пък е другата крайност - сигурно е много добър специалист, но като меринджей го няма никакъв. Очевидно е, че няма способности да си намира подходящите хора и най-важното, да ги обучава. Твърдението, че нямало подходящи хора е също толкова малоумно, колкото и това, че назначените да вършат конкретно копченатискане са виновни за издънките на продукта.


Не може, няма как да пропуснеш да настъпиш мотиката като Вселенски мисир.  Изсипал си порядъчна кофа мисирщини както обикновено. Първата част е толко мисирска, че мога да ти сипя само с кофичката фуража - как така знам точно срещу какво негодувам като нищо не разбирам? И къде съм коментирал дали меринджеи или някой друг е виновен? Кво ми пука на мена? МИСИР? Аз съм потребител на продукт и искам да работи. Когато ме ебават ги псувам наред - от портиера, през меринджея, до МИСИРА като тебе. 
Моят познат не го коментирай изобщо, щото хептен се давиш в блатото на мисирщината си. Като си толкова отворен, що ми седиш даскал, а не направиш някой стартъп убийствен  - акъл имаш, пари имаш? Може да дариш проценти като укропитек на укрите - ще се намерят балъци и за такава схема. Ето например, братовчедка ми ме смая, напускайки Гугъл и на въпроса ми "нали те са най-добри", тя отговори с усмивка - НЕ, не са. Отиде в някакъв стартъп и сега е в небето. 
 

On 3/8/2023 at 10:19 PM, Godfather said:

Именно. Номерът е, че д-р Лиса Су е комбинация от брилянтен учен/инженер и изключителен мениджър, щото ако второто липсва в случая(като при този познат на Виден с фирмата за 2 милиона евро), пак не стават нещата.


Тъпотии до шия в мисирски стил относно сравнението. Не само че аз нямам детайлно понятие от работата на тия хора, но ти като типичен МИСИР, сето ХАЛ ХАБЕР пак си няма от бизнеса им да ги сравняваш с топ ъф да топ корпорация - класическа мисирология... 
 

On 3/9/2023 at 8:48 AM, deus_pld said:

От последните 5 страници аз, като човек зает в диаметрално противоположна на копченатискачеството сфера, не разбрах 80% от нещата, за които си говорите, но извадих 4 фундаментални извода:

1) меринджеите са маскари

2) копченатискачите са некадърници

3) софта е скапан

4) Раптор-а ще продължава да си настройва сам гугъл адс-а, псувайки


И аз те обичам. Обадиха ми се вече, скоро ще делегирам права за проверка и ще видим кой кво... 
 

On 3/9/2023 at 9:20 PM, DON_CHEFO said:

Стига се карахте ами да виждам събскрибшън в моя онлифенс :D


НЕ СТАВА - няколко пъти опитах, едно няма нищо и второ - не ми дава да го направя и тва си е ... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, chasti said:

Няма смисъл да се оплаквате!

Винаги можете да се преквалифицирате от програмисти на тираджии :D 


Е па то и ти може да си на друга поточна линия и/или мотокар... 

Link to comment
Share on other sites

Кой, каквото го устройва, всеки сам си преценя, и на кой както му харесва….това е истината…. факторите са безкрайно много и част от тях крайно персонални….

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Не може, няма как да пропуснеш да настъпиш мотиката като Вселенски мисир.  Изсипал си порядъчна кофа мисирщини както обикновено. Първата част е толко мисирска, че мога да ти сипя само с кофичката фуража - как така знам точно срещу какво негодувам като нищо не разбирам? И къде съм коментирал дали меринджеи или някой друг е виновен? Кво ми пука на мена? МИСИР? Аз съм потребител на продукт и искам да работи. Когато ме ебават ги псувам наред - от портиера, през меринджея, до МИСИРА като тебе. 

Моят познат не го коментирай изобщо, щото хептен се давиш в блатото на мисирщината си. Като си толкова отворен, що ми седиш даскал, а не направиш някой стартъп убийствен  - акъл имаш, пари имаш? Може да дариш проценти като укропитек на укрите - ще се намерят балъци и за такава схема. Ето например, братовчедка ми ме смая, напускайки Гугъл и на въпроса ми "нали те са най-добри", тя отговори с усмивка - НЕ, не са. Отиде в някакъв стартъп и сега е в небето.
Тъпотии до шия в мисирски стил относно сравнението. Не само че аз нямам детайлно понятие от работата на тия хора, но ти като типичен МИСИР, сето ХАЛ ХАБЕР пак си няма от бизнеса им да ги сравняваш с топ ъф да топ корпорация - класическа мисирология... 

Бахахахахаха, е нямаше как да пропуснеш да потвърдиш всичките ми points като един истински Мисир, който ДОКАЗАНО ХАЛ-ХАБЕР си няма нито от копченатискане, нито дори от това с какво си губя времето ежедневно. Почнал да ми дава примери със стартъпи. Знаеш ли кога и аз бях на върха в стартъп и от кога съм минал по онзи път? Това беше преди 15 години. Тогава удари онази прословута финансова криза и де-що имаше стартъпи си подвиха опашките на минутата. Вчера се случи нещо подобно, макар и в далеч по-малки мащаби, ама ти като виден Мириср отде да ги знаеш тия работи. Основната банка на стартъпите (Silicon Valley Bank) внезапно си замина, което представлява втория по големина банков крах в американската история. Ти като всезнаещ Мисир направи анализ това как ще се отрази на повечето стартъпи, след като поне 70% от тях се обслужват от въпросната банка.

Толкова за стартъпите. Сега да те попитам като такъв разбирач, що трябва да правя стартъп, за да съм в час с индустрията и как всичко процедира по веригата на управление? Или ти смяташ, че 15 години във Fortune 100 корпорация, управлявайки директно 50 и индиректно 500 копченатискача е нищо работа. И да, точно това ми е основната работа - преподаването е странично занимание за кеф и престиж. Толкова и за мисирщините ти по темата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, deus_pld said:

Аз не знам в момента да има тираджия, който да взима под 4к чисто на месец. Така че, като цяло си е опция.


Абе стартово зимат три. После като ги поемат екипите и прочее ХАХАХАХА

Link to comment
Share on other sites

ПРОТОЧЕН мисир ще почна да викам вече, билборде мой- трошиш де що порцелан има!!!! Овцете ми не са толко зле!!! Убичам та!

https://www.cointracker.io/blog/welcome-vera

Ей те я братовчедка ми в средата - направи си анализите, даскале... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mockingbird said:

Абе, брат’чедката омъжена ли е, че нещо онлифенса не ме кефи…:lol:


Съвсем не, ама нямаме толко централи и аС, и ти, и Боби.... Май само пещерняците могат се класира на финанси, ние мое си купиме по некоя кола и да платиме на децата университетуту :rofl:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:

ПРОТОЧЕН мисир ще почна да викам вече, билборде мой- трошиш де що порцелан има!!!! Овцете ми не са толко зле!!! Убичам та!

https://www.cointracker.io/blog/welcome-vera

Ей те я братовчедка ми в средата - направи си анализите, даскале... 

Да е жива и здрава братовчедка ти и да се радва на успешна кариера още дълги години, ама каква точно професионална връзка има тя с теб и особено с уникалната ти мисирщина? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Да е жива и здрава братовчедка ти и да се радва на успешна кариера още дълги години, ама каква точно професионална връзка има тя с теб и особено с уникалната ти мисирщина? :lol:


Никаква естествено - ама мисир щрака на билборд, мисир не чете.... верно - стегни се малко, то ми е жал кат с дете от детската градина да се подигравам... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:


Никаква естествено - ама мисир щрака на билборд, мисир не чете.... верно - стегни се малко, то ми е жал кат с дете от детската градина да се подигравам... :rofl:

Типично по мисирски - аргументи никакви. Кажи сега още нещо за това как работи копченатискаческия бизнес. :lol:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Godfather said:

Типично по мисирски - аргументи никакви. Кажи сега още нещо за това как работи копченатискаческия бизнес. :lol:


Няма грижи, мили мой, щаракате. Щракате и ... локално едно гумено чукче на плочкаджия или едно сериозно слънчево изригване и умирате първи - ама първи!

Пет страници назад покзават, че:

- ако някой е имал изобщо съмнения - у форома имаме 95% копченатискаческа сган (обичаме ви)
- във всички извънкопченатискачески теми е ясно защо се ръсят колосални тъпотии
- аз все още не си давам личната карта на гугълци, не че не знаят всичко за мен (малката ми братовчедка навремето дори ми каза като натисна кой бутон всички данни отиват при тях) 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:


Съвсем не, ама нямаме толко централи и аС, и ти, и Боби.... Май само пещерняците могат се класира на финанси, ние мое си купиме по некоя кола и да платиме на децата университетуту :rofl:

:laughing::laughing::laughing:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Явно има. Абе то е ясно, че основната причина за колапса е сляпото раздаване на пари на всичко де-що мърда и е тек стартъп. Явно и босовете на банката са били като Виден - щом е стартъп, нема как да не е жеУезен. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...