Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

59 minutes ago, RaptoR said:

Сегашните коли всякакъв вид малоумник може да ги кара... 


Гробищата са пълни с истински шофьори. Аз лично предпочитам да карам нещо, дето ако стане инцидент (от което никой не е имунизиран) - да има системи, дето да ми помогнат и дай боже - спасят живота. Па нека истинските шофьори си мрат като мъже.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minutes ago, Antares said:


Гробищата са пълни с истински шофьори. Аз лично предпочитам да карам нещо, дето ако стане инцидент (от което никой не е имунизиран) - да има системи, дето да ми помогнат и дай боже - спасят живота. Па нека истинските шофьори си мрат като мъже.


Тук леко не ме разбра - истинският шофьор усеща колата и има добър контрол над нея в различни ситуации и условия. НЕКАДЪРНИК, който разчита на мякащи тамагочита в колата за нищо не става. И да - Сюпърба ми на градско ме побърква с постоянните си глупости. Няма такова мрънкало!!!

Link to comment
Share on other sites

Не - тва па що? Кудкудяка постоянно като се нареждаме в трафика заради камерите, кудкудяка за адблу (побеснях и налях 10 кила наведнъж), кудкудяка за еко режим, кудкудяка за колана (аз винаги съм свикнал малко след като тръгна да го сложа и не мога да свикна с номера с премятането), постоянно трябва да изключвам старт-стоп боклука, кудкудяка ми като намалее водата в казанчето на чистачките - КУДКУДЯКА ПОСТОЯННО!!!! Иначе на дълъг път е манна небесна, но в града ме подлудява. А най-откачам защото ПОСТОЯННО заради тия тъпотии ми прекъсва музиката! Ей това вече не мога да го трая

 

Link to comment
Share on other sites

Аз Старт Стопа мога да ти го спра, ама тия да не се заядат за гаранцията :D 

 

Моя съм го завъртял( все едно е спрян), постоянно ми свети копчето, че е изключен. 

Спрял съм си и пръскалките на фаровете, че там отива много течност. 

 

А да и това за колана може да се смени ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Спрял съм си и пръскалките на фаровете, че там отива много течност. 

:laughing:

Нe, че правят чудеса,  но помагат да не вадиш очите на околните. Не се излагай, на голям бензин да икономисваш от течност за чистачки е ..:) 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ARPAnet said:

:laughing:

Нe, че правят чудеса,  но помагат да не вадиш очите на околните. Не се излагай, на голям бензин да икономисваш от течност за чистачки е ..:) 


Я момент - не беше ли ти сред броящите стотинките, които в повече горяло AWD? :laughing1:
------------
Николчо, нищо не пипам още поне две и косур години. След тва може и да издивея. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RaptoR said:


Я момент - не беше ли ти сред броящите стотинките, които в повече горяло AWD? :laughing1:
------------
Николчо, нищо не пипам още поне две и косур години. След тва може и да издивея. 

 Хм, не мисля. С 2х AWD-та съм, едното е 4.2 V8, а другото 3.0 би-турбо шестак :). Второто верно гори малко :laughing:

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

 Хм, не мисля. С 2х AWD-та съм, едното е 4.2 V8, а другото 3.0 би-турбо шестак :). Второто верно гори малко :laughing:


Ми кви ги приказваше миналия ден тогаз? :laughing1:
Освен ако нещо не греша.. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ARPAnet said:

Дори не съм споменавал разход.


Не говорим за разход - някой се изряза, че AWD едва ли не само ти дига разхода... Явно не си ти, явно май и постът е заминал с профилактиката... 

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/wqREtbLe4sY

 

Колко ли пъти не съм се мъчил да карам така на Асето Корса, но S1 дори няма ръчна. Пайкс пийк версията има. БОГ. Единия ташак е сигурно 50 кила чиста стомана. Педалите в градските коли не са удобни за спиране с левия крак... Като карах пици със Субито особено в снега бая го мъчих левия крак на спирачката. Някой ако има Асето Корса да застава на чертата с GT3 коли :D

 

На игри иначе е лесно :D

Ако се пенсионирам от ютюб... Шва избия от пиене и ядене... Ако ще вегани да сте

 

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, RaptoR said:

Аз споменах, че всичко изброено е AWD до едно, но на различни марки, като умишлено написах, че е излишно да влизаме в полемики кое, как и колко предава, колко % предава и прочее излишности - ВСИЧКО е AWD.

Вари го, печи го, Мисирът си е Мисир! Такава уникална глупост си изръсил, ама сам няма как да го схванеш, дори и да ти се обясни за н'ам кой път. Няма как всичко да е AWD, щото има системи с блокировка на диференциалите, което е съществена разлика в сравнение с което и да е AWD и е основно изискване при истински офроуд. Карането в такъв режим на сух асфалтов път разбива раздатъчната кутия за отрицателно време и това също е съществена разлика в случая с AWD, който може и се кара постоянно. От 18 години търкалям машина с такава система и стотици пъти съм подминавал безнадеждно затънали в дълбокия сняг в планината AWD паркетници, като това СЪЩО е една от основните разлики. :lol:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

пълна димяща купчина с лайна :laughing1:


Уникален в мисирщината си както винаги!!! Имаш гугъл бе! Търси там, чети! 

:Facepalm::Facepalm::Facepalm:

 

Edit: На бас, че не си прочел кво е написал Вено.... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Edit: На бас, че не си прочел кво е написал Вено.... 

Бахахахахаха, Мисирчо ненагледен, каквото е писал Вено няма нищо общо с глупостите, които изръси ти, а аз точно тях визирах. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Бахахахахаха, Мисирчо ненагледен, каквото е писал Вено няма нищо общо с глупостите, които изръси ти, а аз точно тях визирах. :lol:


Ский ся, мисире мой вселенски, нямам никакво намерение да губя повече време в тоя разговор. Който разбрал - разбрал. За останалите информацията си е там - намират си я.  За последно да повторя - де що е способно по някакъв начин някога, някъде да задвижва 4-те колела е AWD. Това не е моя мисъл. TОЧKA! 
Сигурен съм, че и сега не осъзнаваш какъв мисир си. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


Ский ся, мисире мой вселенски, нямам никакво намерение да губя повече време в тоя разговор. Който разбрал - разбрал. За останалите информацията си е там - намират си я.  За последно да повторя - де що е способно по някакъв начин някога, някъде да задвижва 4-те колела е AWD. Това не е моя мисъл. TОЧKA! 
Сигурен съм, че и сега не осъзнаваш какъв мисир си. :laughing1:

Няма фейспалм дето е способен да опише мисирщината ти. :lol:

Oh No GIF - Face Palm Panda Ugh - Discover & Share GIFs

Link to comment
Share on other sites

Каза председателят на президиума на вселенските мисири! :effemine2:
ТОТАЛЕН МИСИР СИ, мили мой. Добре че Пешо те увековечи, за да не забравяме никога. 

=================================

 

Да не отварям излишна полемика в темата за въпроси - някой ми спомена за цех за врати в Ягодово преди време. Е - няма такива селяндурски бастуни. Отсвирих ги на мига. И отново идва въпросът - някой наскоро да се е занимавал с врати и да има хубави впечатления? Да припомня - да не чувам за китайски и турски боклуци. 

Link to comment
Share on other sites

Че AWD не е 4WD е ясно. Но ако не смяташ наистина да излизаш офроуд, екстрите на 4WD май идват малко в повече? Поне аз така си мисля. 

Разглеждам разни джипки, и като гледам всички екстра настройки на Land/Range Rover-ите или пък Grand Cherokee-тата които май бяха и с ниските скорости, не знам дали имам нужда от тях в цивилизована държава с нормални пътища :laughing:А и не смятам да прихващам хобито офроуд. :)))

 

Link to comment
Share on other sites

Че 4WD е вид AWD е ясно. За другото - мисля, че вече имаш каквото е като за тебе. Аз също не каресвам камиони извън гората, вярвай ми предпочитам буса - той поне върши мръсната работа. И затова и в момента карам Сюпърба, а не Кодиака. И го карам честно казано рядко. Повечето време е в гаража.   

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:

Че 4WD е вид AWD е ясно.

Ясно ти е трънки, Мисир такъв. При AWD има постоянно задвижване в някакво съотношение между предния и задния мост (което на всичкото отгоре може да се променя с електрониката) и няма механична твърда връзка в раздатъчната кутия. В класическото 4х4 постоянно е включен само единия мост (обикновено задния), защото раздатъчната кутия е механична и ако включиш другия мост на сух път в нормални условия ще и разкажеш играта за отрицателно време. Мисира си е Мисир, каквото и да му обясняваш, както и да му го обясняваш, той си знае неговото. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2023 at 9:13 PM, kotora said:

@RaptoR Тея вериги посмъртно няма да влязат отстрани в джоба, там ми седи компресора за гумата :D 

 

Та ще се лашкат из багажника, с един ластик ще ги вържа :) 

Моите вериги, кутията дойде с велкро от долу. И тя самата залепва за тапицерията на багажника и не се лашка. Освен да пробваш сам да си залепиш малко от частта с пластасовите зъби на кутията и така да ти се хване в багажника. Ако е тапициран, а не нещо гумено де.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...