Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В Хепи съм. На съседната маса има укри. Предвид какво има на масата и с колко злато са накичени жените предполагам са нещастни бежанци, подпомогнати с мои и ваши пари. Единият е явно пиян, защото преди минутка, ставайки да пикае почти попиля със стола си моята маса. Има добър шанс да ги запраскам с тукати след малко, но стискам зъби засега, а и децата са тук.

Който ме познава знае как мразя да пиша от тИлИфона

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:

В Хепи съм. На съседната маса има укри. Предвид какво има на масата и с колко злато са накичени жените предполагам са нещастни бежанци, подпомогнати с мои и ваши пари.

хъхъхъхъ От мъка се е напил че не е на фронта.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Antares said:

Дал съм свещен обет в тази кочина кракът ми да не стъпи повече.


И защо? Аз не знам някъде другаде в града да се чака по 20-30 мин за място. Отделно направиха Хепи и в Лондон, което пък взе тамошния приз ресторант на годината. Отворих и в Чикаго, мисля и в Детройт. Не съм виждал по-дисциплинирана пасмина :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:

И защо?


И преди е ставало дума тук - ресторант, който не приема резервации и за който трябва да се молиш като Зеленски за военна помощ, за да те одостоят с честта да си дадеш парите - не мерси съм. Отделно - разочарованията, които съм имал там, когато други хора са ме принудили да влезна не са едно и две. Не на последно място - няколко ученика на майка ми, работили там са ѝ казали да не стъпва там. Та ако искат и в на майка си ******* да отворят ресторант - няма да стъпя там.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

който не приема резервации

Странно. Правили сме, и като сме ходили редовно на входа обслужват някой с резервация.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

...за който трябва да се молиш като Зеленски за военна помощ, за да те одостоят с честта да си дадеш парите - не мерси съм. 

 

Това, убий ме, и аз не мога да го разбера. Гледам ги как се редят на опашка да влязат и на Ритейл парка, и на центъра.

НИКОГА няма да си причиня унижението да вися като помияр 30-40 минути  на тротоара, за да чакам някой да се наяде и да стане, че сульото на вратата да благоволи да ме пусне да вляза. Ай сиктир, се ено няма други кръчми... Наистина не разбирам мотивацията на тия хора да си го причиняват. 

Link to comment
Share on other sites

В началото на лятото и на мен ми се наложи да почакам на опашка в Хепито до Балкан. Не беше нещо кой знае какво - нямаше и десетина минути или нещо такова. И като външен наблюдател да отбележа - това е често срещано явление на много места назапад от България. Нищо неестествено няма в това да се изчаква известно време за място в търсено заведение. Аз лично наистина съм впечатлен, че за толкова години не само не са си развалили обслужването, но и има дори забележителен напредък. Бях редовен посетител без изключение всяка седмица поне веднъж (а често и повече) още когато бях в България, а това беше преди 18 години. :)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Godfather said:

това е често срещано явление на много места назапад от България.


Докато съществуват далеч по-добри алтернативи на тая надценена клоака - не виждам причина да се редя на опашка, като за хляб през 90-те, щото и на запад също било така. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Godfather said:

 

В Капана има доста по - добри попадения. Може да се наложи резервация предварително, но си струват повече.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, netrootbg said:

В Капана има доста по - добри попадения. Може да се наложи резервация предварително, но си струват повече.

Сигурен съм, че има и по-добри варианти, но при положение, че за всички търсени заведения или трябва да се чака, или трябва да резервираш предварително, не виждам някаква трагедия в това. Между другото, доколкото си спомням май първо тръгнахме точно от Капана, но там беше още по-голяма лудница и затова се наложи да се спрем на Хепито. Иначе със сигурност нямаше да се наложи чакане в Даяната на няколко крачки в съседство, но това заведение е станало някакъв кошмар - буквално опит от предишния ден. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

И като външен наблюдател да отбележа - това е често срещано явление на много места назапад от България. Нищо неестествено няма в това да се изчаква известно време за място в търсено заведение. 

Какво пък му е естественото да висиш като сопол пред някаква си кръчма? Понеже на българина му е от едно време набито в канчето, че трябва да виси по опашки и да чака за всичко, или понеже на запад висят, та и ние така?

То човек трябва да има и някакво себеуважение все пак...

Link to comment
Share on other sites

В Париж, като искаш да платиш само 7-10 евро за супа, седиш на опашката и чакаш.
Ако не искаш да плащаш 7-10 евро за супа и не ти е проблем да платиш 30 евро за супа, ресторанта от другата страна на улицата е без опашка. :) 

И тука е така вече. Хепи стана "от евтиното". За сметка на това качеството на кухнята им е на някакво нормално ниво.

Преди да стане "от евтиното" обаче, не съм сигурен защо имаше опашки. И на опашките на Хепи до х-л България, се редяха предимно чужденци.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Antares said:


И преди е ставало дума тук - ресторант, който не приема резервации и за който трябва да се молиш като Зеленски за военна помощ, за да те одостоят с честта да си дадеш парите - не мерси съм. Отделно - разочарованията, които съм имал там, когато други хора са ме принудили да влезна не са едно и две. Не на последно място - няколко ученика на майка ми, работили там са ѝ казали да не стъпва там. Та ако искат и в на майка си ******* да отворят ресторант - няма да стъпя там.


Не само, че приемат резервации, но имат и специална система за правенето им по телефона. И освен това обикновено за същия ден няма. 
 

45 minutes ago, deus_pld said:

Какво пък му е естественото да висиш като сопол пред някаква си кръчма? Понеже на българина му е от едно време набито в канчето, че трябва да виси по опашки и да чака за всичко, или понеже на запад висят, та и ние така?

То човек трябва да има и някакво себеуважение все пак...


АБСОЛЮТНО естествено е и навсякъде по света пред реномирани и популярни заведения е така. И съответно който държи да влезе в ТОВА заведение или резервира или чака някой да стане. Аз в Рим в едно квартално ресторантче на улицата чаках 35 минути да се освободи маса и да седнем. Казаха ми, че чакането си заслужава - еми цял живот ще го помня. Отпред пред ресторантчето имаше повече хора отколкото в него. Иначе като не ти се чака отиваш в първия бардак и толкоз. 

Хепи изобщо не е скъпо заведение, напротив, напълно нормално и достъпно си е. Ако някой е ходил в оня идиотизъм Хемингуей например ще ме разбере. Както и защо там никога няма опашка.

Интересно ми откъде ги събрахте тия негативи за Хепи... Единствения проблем, който съм забелязал е че са претоварени. Иначе кухнята е отлична. Аз съм стоял на маса, от ккоято съм наблюдавал цялата кухня и нищо нередно не видях. Иначе аз ходя там не за друго, а заради сушито. Винаги ям суши и пийкам узо. 

ЕДИТ: Забравих едно от най-важните неща!!! Сервитьорките винаги пълнят хубаво окото!

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

За разлика от Антарес, аз проблем с качеството на храната в Хепи нямам. Нито с цените.

Напротив даже, харесва ми и като цяло смятам, кръчмата е над средното ниво. 

Имам проблем с помиярското висене отпред. Не конкретно пред Хепи, а по принцип.

И никъде не става въпрос да отидеш в първия бардак, като не ти се чака.

Първо, ако ресторантът е наистина реномиран и държи на клиентите си, не би трябвало да ги кара да клечат отпред и  да допуска подобно струпване.

Второ, двайсеипърви век сме, 2023-та година. Има сто начина да се направи резервация бързо и лесно и да отидеш и да си седнеш в уреченото време като бял човек, а не като трета категория клошар.

Както казах, човек трябва да има и малко себеуважение. 

В крайна сметка всеки си знае. Ако искате и по 2 дена чакайте. Като ония дето опъват палатките пред епъл стора от петък и пикаят в шише до понеделник за да са първите с новия айфон. Луди всякакви...

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, deus_pld said:

За разлика от Антарес, аз проблем с качеството на храната в Хепи нямам. Нито с цените.

Напротив даже, харесва ми и като цяло смятам, кръчмата е над средното ниво. 

Имам проблем с помиярското висене отпред. Не конкретно пред Хепи, а по принцип.

И никъде не става въпрос да отидеш в първия бардак, като не ти се чака.

Първо, ако ресторантът е наистина реномиран и държи на клиентите си, не би трябвало да ги кара да клечат отпред и  да допуска подобно струпване.

Второ, двайсеипърви век сме, 2023-та година. Има сто начина да се направи резервация бързо и лесно и да отидеш и да си седнеш в уреченото време като бял човек, а не като трета категория клошар.

Както казах, човек трябва да има и малко себеуважение. 

В крайна сметка всеки си знае. Ако искате и по 2 дена чакайте. Като ония дето опъват палатките пред епъл стора от петък и пикаят в шише до понеделник за да са първите с новия айфон. Луди всякакви...


Значи ский ся - това си ТВОЕ мнение и решение. ОБЩАТА практика обаче е съвсем друго нещо. Както ти казах, редовно няма резервации за същия ден например. Какво правим ако днес искам да отида? Да не би да съм длъжен да планирам седмица напред ходене на ресторант?!? И кой е казал, че всяко сядане в ресторант е планувано и предварително организирано? Вървим си по главната и решаваме да яден суши - кво праим? Ами хората, които не са от Пловдив и не познават града? Най-вече чужденците баш по това съдят, че мястото е хубаво, тъй като при тях това е напълно нормална практика и е показателно. 
Абсолютно нищо унизително и неуважително няма да почакаш, за да седнеш. Виж ако те ПРИНУДЯТ да стоиш и да чакаш - това е вече друга бира. Всеки сам си решава, те не могат да разтегнат помещението. Питал съм съм ги защо не наемат/купят съседното или отсрещното, казаха, че са водили преговори ама явно не е станало. Отпред го направиха китайски стоки, а отстрани май още седи така... 

ЕДИТ: Пред ресторантчето в Рим с нас чакаше един мъж, който нежно паркира отпред едно Ламборджини. Дали е трета категория клошар?

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:


Докато съществуват далеч по-добри алтернативи на тая надценена клоака - не виждам причина да се редя на опашка, като за хляб през 90-те, щото и на запад също било така. 

Същата работа и пред СИЛНО надценения Джани в Слънчев бряг. Ама обслужването било едиквоситам... Ама сервитьорите те поемали още от вратата... Ама ако ще и свирка да ти правят преди да седнеш, все тая! Аз, когато съм озверял от глад съм наистина озверял. И при наличието на далеч по-читави алтернативи, нема се редим на опашки. Пък кво като сервитьрките на другото място не ти правят свирка с гълточка.

 

Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица точно така отидохме в Хепи. Закрах малката на логопед и понеже бях и с каката(взех от училище в това време) и с жената - решихме да хапнем до логопеда. Обаче беше лисичарник - пушеше се. Веднага излязохме. Обаче, вече се бях настроил да сядам някъде и от там - Хепи на ретайл-а, щото е на 500 метра от логопеда. Каката яде суши, аз боцнах цезар с калмари :) другите друго. Всички бяха доволни

@RaptoR като не ме каниш и мен на Хепи, няма да си ползвам -20% там да намаля сметката :P

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:

Вървим си по главната и решаваме да яден суши - кво праим? Ами хората, които не са от Пловдив и не познават града? 

Начи като знаеш, че ти е толкова оборотно заведението, но нямаш възможност да го разшириш, даваш на каката, дето стои на вратата и посреща и изпраща  един таблет в ръката с масите и да води някакви моментни резервации. Като отидеш ти казва: Добър ден, нямаме свободна маса в момента, очакваме да се освободи след 30 минути. Ти казваш "ОК" и те записва. Правиш още един тегел по главната, или отиваш да покажеш на гостите ти новите разкопки на одеона, връщаш се след 30 минути, масата ти тамън се е освободила и те настаняват. Като бял човек. Хващам се на бас, че не е толко сложно да се направи.  

п.п.: чужденците, както казах, за някои от тях е напълно нормално и да спят 3 деня пред епъл стор-а. Виждал съм с очите си опашката пред един такъв в Сан Франциско, през 2014. Та, не всеки уй, който ни се подава от запада трябва задължително да го дийп троут-нем до макарите,  доброволно и с песен. Това с чакането пред кръчмите спокойно можеше да го пропуснем :) 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, deus_pld said:

Начи като знаеш, че ти е толкова оборотно заведението, но нямаш възможност да го разшириш, даваш на каката, дето стои на вратата и посреща и изпраща  един таблет в ръката с масите и да води някакви моментни резервации. Като отидеш ти казва: Добър ден, нямаме свободна маса в момента, очакваме да се освободи след 30 минути. Ти казваш "ОК" и те записва. Правиш още един тегел по главната, или отиваш да покажеш на гостите ти новите разкопки на одеона, връщаш се след 30 минути, масата ти тамън се е освободила и те настаняват. Като бял човек. Хващам се на бас, че не е толко сложно да се направи.  

п.п.: чужденците, както казах, за някои от тях е напълно нормално и да спят 3 деня пред епъл стор-а. Виждал съм с очите си опашката пред един такъв в Сан Франциско, през 2014. Та, не всеки уй, който ни се подава от запада трябва задължително да го дийп троут-нем до макарите,  доброволно и с песен. Това с чакането пред кръчмите спокойно можеше да го пропуснем :) 

95% съм сигурен, че ако го напишеш това на Хепи - и стигне до шефовете, ще се случи.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, gado said:

Същата работа и пред СИЛНО надценения Джани в Слънчев бряг. Ама обслужването било едиквоситам... Ама сервитьорите те поемали още от вратата... Ама ако ще и свирка да ти правят преди да седнеш, все тая! Аз, когато съм озверял от глад съм наистина озверял. И при наличието на далеч по-читави алтернативи, нема се редим на опашки. Пък кво като сервитьрките на другото място не ти правят свирка с гълточка.

 


Пред Джани и аз съм се редял веднъж и то не за друго, а защото беше евтино.

Link to comment
Share on other sites

Иначе това им е проблем и се мислят неща да го подобрят. Винаги се опитват да направят нещата оптимално за време. Сега се разработва система за електронно меню, която да може да си поръчаш през телефона, да не се губи време да те настанят, да донесат меню да мине да поръчаш. Ще може и да викнеш сметката, не само през бутончетата, но и да си платиш по електронен път с карта.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...