Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

на св. Петка масово не знаят, че от средната лента трябва да отидат в лявото платно а от дясно - в дясното. редовно сечат тъпунгерите.

Говоря за колите идващи от пощата в посока Източен

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, mIRCata said:

на св. Петка масово не знаят, че от средната лента трябва да отидат в лявото платно а от дясно - в дясното. редовно сечат тъпунгерите.

Говоря за колите идващи от пощата в посока Източен

То и на моста на Герджика е така.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

на св. Петка масово не знаят, че от средната лента трябва да отидат в лявото платно а от дясно - в дясното. редовно сечат тъпунгерите.

Говоря за колите идващи от пощата в посока Източен

 

От другата страна (от Източен към М. Луиза) е същото.

На св. Петка има и друг проблем - светофарът позволява и от трите ленти да се продължи направо (не съм поглеждал скоро дали са сменени секциите).

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, plameni said:

 

Но го описа като геройство и лична заслуга, а то е задължение. Не виждаш ли разликата?

 

Кое съм описал като лична заслуга? Спирането на пътеката? Или избягването на ПТП-то?

 

13 hours ago, mIRCata said:

Карал си с 50-60 зад автомобил, наближили сте пешеходна пътека. Ти НЕ си намалил, продължил си да караш както си знаеш, щото ти си прав и пешеходците са олигофрени, знаците, маркировките за пешеходна пътека и правилника, които ти казват да намалиш, защото може да изскочи някой си ги игнорирал. Онзи е набил спирачките и ти, защото също не си намалил, а си карал точно като тоя пред теб, където мрънкаш за карането му и не си спазвал нормална дистанция, си успял да не отнесеш човек благодарение на супер уменията ти да караш и да не намаляваш около пешеходните пътеки.

Защото някъде в нета си прочел, че пешеходеца също е длъжен да се оглежда.

Въпрос с повишена трудност. Ако ти беше първата кола, как щеше да спреш? Или ще кажеш, няма да спра, ще ме чакат, щото ще направя ПТП. А сега добави и това - пешеходеца е дете. Ама ти ги разбираш нещата и детето ще те чака, щото Ангел ще направи ПТП с кола. По-добре да вкарат някой в болницата или на Рогош, отколкото да изправиш 3 ламарини.

 

LOLWUT?! :D Знаех си, че 4 не стигат.

Карах си нормално, вечерно време, на не много добре осветен булевард, с 50-60 на разстояние зад друг автомобил. Наближихме пешеходна пътека. Видях как се появи пешеходец на тротоара ДО пътеката, но пътеката беше прекалено близо (вероятно 15-20 метра), за да се спре комфортно. Погледнах отзад и видях, че няма коли, така че ще успее да си пресече след като преминем ние след 3-4 секунди. Този пред мен обаче реши, че е много важно на всяка цена да спре на пешеходната пътека. Скочи на спирачките и се сурна по асфалта. Аз го видях каква тъпотия ще направи  преди да я направи и тъй като вече бях отпуснал газта преди това, просто натиснах спирачката леко и извих волана, за да мина в съседната лента, тъй като спирането зад него в същата лента, щеше да ми коства натискане на спирачките докрай и щях да залепя пасажерите и багажа на предното стъкло. Спряхме на пътеката, пешеходецът мина и ние си продължихме. Кое правило за движение по пътищата съм нарушил АЗ? А другия водач?

 

12 hours ago, plameni said:

 

Бих добавил няколко кръстовища, на които е крайно наложително да се добавят "помощни" прекъснати линии, че много хора не ориентират в коя лента трябва да продължат движението си след преминаване.

 

А мислим ли за колегите шофьори, които спират пред пешеходните пътеки и ограничават видимостта към/на пешеходците, които са се наредили за пресичане? Както си караш, уж няма никой и изведнъж някой изскача измежду колите и тръгва да пресича, защото е на пътека и защото "му е право".  Особено с така модерните SUV-та.

 

12 hours ago, RaptoR said:


Много ясно!!! С вързани очи на 9 ракии ще съм по-адекватен на пътя от тебе, дето не знам кой кретен изобщо ти е дал книжка!!!  

 

Искаш ли да пробваме? 9 големи или малки? В какъв период ще ги изпиеш?

Дори не е нужно да си връзваш очите. Ще минаваме колчета и ще правим паралелно паркиране в сумрак без парктроник. После може някой да подаде звуков сигнал, за да спрем до покой, че да си премерим реакциите.

2000лв ще ти сложа, да си купиш ЛЕГО. И баницата от Dunc ще ти дам като я получа. Не я знам дали ще става за нещо, но пък е безплатна. Ако не те кефи, надали някой го интересува.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

Карах си нормално, вечерно време, на не много добре осветен булевард, с 50-60 на разстояние зад друг автомобил. Наближихме пешеходна пътека. Видях как се появи пешеходец на тротоара ДО пътеката, но пътеката беше прекалено близо (вероятно 15-20 метра), за да се спре комфортно. Погледнах отзад и видях, че няма коли, така че ще успее да си пресече след като преминем ние след 3-4 секунди. Този пред мен обаче реши, че е много важно на всяка цена да спре на пешеходната пътека. Скочи на спирачките и се сурна по асфалта. Аз го видях каква тъпотия ще направи  преди да я направи и тъй като вече бях отпуснал газта преди това, просто натиснах спирачката леко и извих волана, за да мина в съседната лента, тъй като спирането зад него в същата лента, щеше да ми коства натискане на спирачките докрай и щях да залепя пасажерите и багажа на предното стъкло. Спряхме на пътеката, пешеходецът мина и ние си продължихме.

 

Ако това го опишеш пред следовател и се подпишеш под показанията си - изгорЕл си :lol:

Да направим някои сметки:

Според думите ти, разстоянието от твоята кола до пешеходната пътека е между 65м (15+50) и 80м (20+60), които по твоя преценка, си щял да преминеш за максимум 4 сек.

Това означава, че скоростта ти е била някъде между 58 км/ч (16,25 м/с) и 72 км/ч (20 м/с), може би и повече - "вечерно време, на не много добре осветен булевард"??? Автоматично си признал, че си се движил с превишена и несъобразена с пътните условия скорост.

Какво показват сметките за спирачния път при суха настилка:

image.png

Ако не си блял, с технически изправен автомобил, си имал предостатъчно разстояние да спреш безопасно и без да навлизаш в съседна лента, което съм убеден на 99.9%, че си направил без да подадеш сигнал със "светлинен пътепоказател".

 

6 hours ago, w00x said:

Кое правило за движение по пътищата съм нарушил АЗ?

Дотук ги изкарах две. Юристите ще изкарат още.

 

6 hours ago, w00x said:

А другия водач?

Нито едно. Не знаеш какво е състоянието на водача пред теб и какво вижда той. Потенциалната ситуация е на 15-20 м пред очите му, а до теб има още 50-60 м -  "вечерно време, на не много добре осветен булевард". Негова е преценката какво би могло да е поведението на пешеходеца и е преценил, че спирайки внезапно, няма някой да му се качи на багажника.

В крайна сметка е видял, че автомобилът зад него е на 50-60м, нали така?

 

ИЗВОД: Ако стане беля, мисли преди да дадеш показания :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Рязкото спиране е проблем единствено за:
1) тези, които не спазват разумна спрямо скоростта дистанция
2) тези, които блеят, докато шофират.

Не разбирам как може подобно нещо да го дъвчем толкова страници. Ако колата пред теб спре рязко и това го смяташ за проблем - значи шофирането не ти е сила и вероятно те натоварва. Ако шофирането не ти е сила и те натоварва - търсиш начин да го намалиш до минимум.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, plameni said:

 

Ако това го опишеш пред следовател и се подпишеш под показанията си - изгорЕл си :lol:

Да направим някои сметки:

Според думите ти, разстоянието от твоята кола до пешеходната пътека е между 65м (15+50) и 80м (20+60), които по твоя преценка, си щял да преминеш за максимум 4 сек.

Това означава, че скоростта ти е била някъде между 58 км/ч (16,25 м/с) и 72 км/ч (20 м/с), може би и повече - "вечерно време, на не много добре осветен булевард"??? Автоматично си признал, че си се движил с превишена и несъобразена с пътните условия скорост.

Какво показват сметките за спирачния път при суха настилка:

 

Ако не си блял, с технически изправен автомобил, си имал предостатъчно разстояние да спреш безопасно и без да навлизаш в съседна лента, което съм убеден на 99.9%, че си направил без да подадеш сигнал със "светлинен пътепоказател".

 

Дотук ги изкарах две. Юристите ще изкарат още.

 

Нито едно. Не знаеш какво е състоянието на водача пред теб и какво вижда той. Потенциалната ситуация е на 15-20 м пред очите му, а до теб има още 50-60 м -  "вечерно време, на не много добре осветен булевард". Негова е преценката какво би могло да е поведението на пешеходеца и е преценил, че спирайки внезапно, няма някой да му се качи на багажника.

В крайна сметка е видял, че автомобилът зад него е на 50-60м, нали така?

 

ИЗВОД: Ако стане беля, мисли преди да дадеш показания :lol:

 

Нещо ми избягаха тия сметки.... Къде съм казал, че съм бил на 65-80 метра от пътеката? Да не се движа с лазерна рулетка на таблото? Че аз ако бях на 80м от пътеката, щях да спра. Пак обаче не разбирам, защо трябва да спирам, при положение, че НА пътеката няма никой, а има пешеходец ДО нея, който дори не чакаше. Видях го как се приближи в далечината и започна да спира. Или на него му е по-голям проблем да спре да изчака, отколкото на мен да спра от 50км/ч рязко?

Не позна. Подадох мигач като минах в другата лента. Винаги сигнализирам, когато предприемам аварийни и резки маневри. По навик.

И ти искаш да ми кажеш, че в градска среда, спазваш 15-20 метра дистанция от предния автомобил по всяко време? Някой като влезе в тези 15-20 метра, натискаш ли спирачката, за да направиш дистанцията пак 15-20 метра?

Абе вие вярвате ли си като ги пишете тия неща? Всеки кара на такова разстояние, което да му е достатъчно да реагира при рязка промяна на пътната обстановка. Моята кола ще спре за 10 метра, друга ще спре за 40, защото "Още 4 сезона и ще ги сменя гумите. Още има живот в тях."

Всичко си зависи от автомобила, състоянието и опита на водача. Ако не се чувствам добре, карам малко по-далеч, за да имам повече време за реакция. 

Най-интересното е, е нямам право на мнение като шофьор. Нямам право на мнение като пешеходец.

Егати смехорията. Вселенския събор се събрал тука. Единия си закачил радар детектора с хед маунт на главата и сочи към другите, че не можели да шофират по-добре от него на 9 ракии. Другия раздава баници и създава парадокси. Третия на 5-ти прочит не разбрал разказа за случка, на която не е бил свидетел, но има силно мнение по казуса.

Всички спират на пешеходни пътеки, но в същото време, никой не спирал на пешеходните пътеки. Тук само изключения се събрали. Явно като съм пешеходец, само с членове на форума се засичам по пешеходните пътеки. Всичките обикаляте целодневно улиците на града и спирате за пешеходците, за да давате пример на другите водачи. Движение "Булфорум за пешеходците".

 

1 hour ago, Antares said:

Рязкото спиране е проблем единствено за:
1) тези, които не спазват разумна спрямо скоростта дистанция
2) тези, които блеят, докато шофират.

 

Аз продължавам да не разбирам, при положение, че е нямало ПТП, в коя категория ме поставяш и защо изобщо го споменаваш? Не съм в 1, защото ако не бях на разумна дистанция, щях да се ударя. Не съм във втора, защото ако блеех, пак щях да се ударя и нямаше изобщо да предвидя действията на водача пред себе си. Та какво искаш да кажеш?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Къде съм казал, че съм бил на 65-80 метра от пътеката?

 

Моя грешка.

Що се оплиташ още повече?

"50-60" без отбелязана величина, съм ги възприел като метри зад първата кола, пък то било км/ч

Ми още по-зле. Приближаваш пешеходна пътека, със скорост над позволена, при намалена видимост, без никакво намерение да намалиш скоростта - изгорЕл си  :lol: 

 

Извинявай, обаче ако ще и да си ми на една педя от багажника, ако преценя, че трябва да спра, за да предпазя пешеходец - спирам. После ще си "лекуваме" кой ламарини, кой радиатор и т.н.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 Та какво искаш да кажеш?

Че представяш една обикновена ситуация на пътя, като е*ати и проблема и драмата.

  

1 hour ago, plameni said:

Извинявай, обаче ако ще и да си ми на една педя от багажника, ако преценя, че трябва да спра, за да предпазя пешеходец - спирам. После ще си "лекуваме" кой ламарини, кой радиатор и т.н.

+100000000

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antares said:

Че представяш една обикновена ситуация на пътя, като е*ати и проблема и драмата.

При това обяснявайки колко в нарушение е бил и го представя като, че трябва да е така.

Link to comment
Share on other sites

Викам малко да сменим темата. Абе цените на видеокартите се сринаха. В момента гледам намаления с по $700 от доскоро безумните цени и се чудя дали да не забърша една EVGA FTW3 3090 за $1200. В един магазин тук в селото гледам останали цели 5 бройки и няма кой да ги купува. Възможно е и още да падат цените, но пък Емвдивия се канят да спират производството на 30хх, та кой знае. :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Викам малко да сменим темата. Абе цените на видеокартите се сринаха. В момента гледам намаления с по $700 от доскоро безумните цени и се чудя дали да не забърша една EVGA FTW3 3090 за $1200. В един магазин тук в селото гледам останали цели 5 бройки и няма кой да ги купува. Възможно е и още да падат цените, но пък Емвдивия се канят да спират производството на 30хх, та кой знае. :lol:

По-скоро се върнаха там където започнаха :D :D

Но сега се очакват 40-ките и вече започват да тийзват с по-по-най пърформанс, та аз май ще изчакам. Не мисля, че ще се повтори този скок на цените, освен ако крипто не реши да се съживи :D 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, plameni said:

Извинявай, обаче ако ще и да си ми на една педя от багажника, ако преценя, че трябва да спра, за да предпазя пешеходец - спирам. После ще си "лекуваме" кой ламарини, кой радиатор и т.н.

 

Кой говори за предпазване? Говорим за празна пешеходна пътека..

 

20 hours ago, Antares said:

+100000000

 

И какво се оказа сега? Че водачите са готови да рискуват себе си и близките си, за да спрат на пешеходна пътека, на която няма пешеходец.
Значи все пак се оказах прав като казах, че по пешеходните пътеки се спира.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Викам малко да сменим темата. Абе цените на видеокартите се сринаха. В момента гледам намаления с по $700 от доскоро безумните цени и се чудя дали да не забърша една EVGA FTW3 3090 за $1200. В един магазин тук в селото гледам останали цели 5 бройки и няма кой да ги купува. Възможно е и още да падат цените, но пък Емвдивия се канят да спират производството на 30хх, та кой знае. :lol:

 

2 hours ago, kotora said:

Кво викахте за Електричките :D 

 

Кръстник, добра цена е това, аз моето 3060 ноември го взех за 800лв. 

 

Ма казвайте ги тия работи вместо да дрънкате глупости бе, бастуни!!! Николчо, откъде я взе, че аз на такава цена съм готов на мига! 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, w00x said:

И какво се оказа сега? Че водачите са готови да рискуват себе си и близките си, за да спрат на пешеходна пътека, на която няма пешеходец.
Значи все пак се оказах прав като казах, че по пешеходните пътеки се спира.

Тайничко се надявам участието в тази дискусия да е обикновено троелене :]

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, RaptoR said:

 

 

Ма казвайте ги тия работи вместо да дрънкате глупости бе, бастуни!!! Николчо, откъде я взе, че аз на такава цена съм готов на мига! 

Връзки чичо Видене. Ако изпадне нещо ще ти кажа. 

 

Общо взето за 1600-700лв без ддс сглобих сносна гейминг машина :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

Връзки чичо Видене. Ако изпадне нещо ще ти кажа. 

 

Общо взето за 1600-700лв без ддс сглобих сносна гейминг машина :) 


То и на мене вече ми е време, но поне видеото да взема да сменя...

Пеше - той се бил оказал прав, брат! :Facepalm::laughing1::Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...