Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Е ти като смениш видеото ще ти bottle neck-не процесора, ако си с някакъв стар. Единствения минус е че взех малка кутия и сега вътре става жешко, та ще трябва да взема още 1-2 вентилатора. И да сменя фабричния задния за някакъв по-хубав. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minutes ago, kotora said:

Е ти като смениш видеото ще ти bottle neck-не процесора, ако си с някакъв стар. Единствения минус е че взех малка кутия и сега вътре става жешко, та ще трябва да взема още 1-2 вентилатора. И да сменя фабричния задния за някакъв по-хубав. 


Ти мани, в сегашната ми кутия, която бе най-голямата налична като я купувах картата едвам влезе! Аз я натиках, Ангел ми каза че съм луд и той не би го направил :laughing1:

Аз спокойно мога да скоча на цяла нова машина като пич за около 2 бона примерно. Ама на мига направо. Ама пак ще трябва да търся консултанти, че нищо не познавам на пазара от години... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kotora said:

Кво викахте за Електричките :D 

 

Кръстник, добра цена е това, аз моето 3060 ноември го взех за 800лв. 

1658465761515.JPEG

Чифт чужди мъде давам в Калифорния всички коли да станат електрични на мига.... И аз да съм после човека дето ще им строи ядрените централи 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  

12 minutes ago, w00x said:

Кой говори за предпазване? Говорим за празна пешеходна пътека..

 

Ще се опитам да обобщя и може би да приключа моето участие по този въпрос:

 

1. Не си първа кола и затова твоята преценка за потенциалното поведение на пешеходеца не е меродавна.

Водачът пред теб е по-близо до пешеходеца. Пешеходецът съответно попада повече в периферното му зрение. Затова водачът, отчитайки движение към пешеходната пътека, реагира по този начин, защото с всеки метър приближаване, ще се намали времето му за реакция.

Мога и да ти го нарисувам, за да видиш ъглите, ако не можеш да си го представиш.

Не знам как са те учили да шофираш, но аз реагирам и на подскачаща към пътя топка в периферното ми зрение. Нали знаеш обикновено какво тича след нея, нищо че не се вижда или не е стъпило на пътеката.

 

2. Продължаваш да демонстрираш непознаване и неспазване на ЗДВП.

Потвърждавам пожеланието си, никога да не ти се налага да изпитваш на собствен гръб тълкуването на Законите и Правилата. Статията за неабсолютното право на пешеходеца е от 2016-а г. Ако нещо се беше случило, при превишената скорост, с която си управлявал, щеше да останеш крайно изненадан от: "При пътнотранспортно произшествие с пешеходец на обозначена пътна маркировка "пешеходна пътека", когато водачът е превишил разрешената максимална скорост за движение или е нарушил друго правило от Закона за движението по пътищата, имащо отношение към произшествието, пешеходецът не се счита за съпричинител за настъпване на съответното произшествие."

Nice, a? Текстът е влезна в сила само пет месеца след въпросната статия.

 

3. Демонстрираш непознаване и неспазване на Правилника за прилагане на ЗДВП.

Знаеш ли че:
"Водачът на пътно превозно средство е длъжен да бъде внимателен и предпазлив към пешеходците..."

и
"При приближаване към пешеходна пътека водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да намали скоростта, а при необходимост - и да спре..."

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DON_CHEFO said:

Кво се оплакват бре. Кръчмите пълни. Тесли, мерцидеси като таксита. Хора в работно време бол... Явно тука е рая (далаверата) 


Тва е тука в Пловдив - ела да видиш на Лозенец как джан джун няма - по двама в заведение... Всичко е в Гърция :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Тва е тука в Пловдив - ела да видиш на Лозенец как джан джун няма - по двама в заведение... Всичко е в Гърция :laughing1:

На кура ми е за черноморието. Мексико ме носят на ръце и ми блъскат бичкии в същото време... Че е и по-евтино 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DON_CHEFO said:

На кура ми е за черноморието. Мексико ме носят на ръце и ми блъскат бичкии в същото време... Че е и по-евтино 


Ти нещо па си подпалил май! Ха наздраве, батьовата! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ма казвайте ги тия работи вместо да дрънкате глупости бе, бастуни!!! Николчо, откъде я взе, че аз на такава цена съм готов на мига! 

Погледни магазините при вас, тук на толкова си вървят в момента 3060-ките +/- малко, но има 3 в намаление  за такава цена

CZK to BGN, до 3060-ките слагам и 3070-ки 

iz4Ko4p.png VnjIe3j.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

тук навлизаш в територията на 3070-ки даже :)))

Цените се нормализираха


Страшно много видове има, а както казах нищо не знам... Има и по 1400 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, RaptoR said:


Страшно много видове има, а както казах нищо не знам... Има и по 1400 

Ти си с по-стара 70-ка ..  Давам линкове при мен за да видиш модела, пък ти си харесвай от любимият ти магазин. Имам чувството, че няма да overcloack-ваш и не ти пука за RGB

Та примерно 2 70-ки, ако си на 1440п монитор, или искаш малко екстра пърформанс в дългосрочен план ASUS TUF GeForce RTX 3070 GAMING V2 O8G - Graphics Card | Alza.cz / GIGABYTE GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) - Graphics Card | Alza.cz  

И 2 60-ки ако  си на 1080п GIGABYTE GeForce RTX 3060 GAMING OC 12G - Graphics Card | Alza.cz / ASUS TUF GeForce RTX 3060 O12G GAMING V2 - Graphics Card | Alza.cz

Вероятно 70-ките са разумният дългосрочен, пърформанс и ценови избор, ако няма да минаваш на 4к монитор или нещо подобно. 

 

Едит: Разбира се, ако в момента на покупката има карта на близка цена в по-горна категория, скачаш на нея.  Примерно намалена Ti серия на тези. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Асусът би взел, но както ти казах - глей цената

https://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=ASUS+TUF+GeForce+RTX+3070+GAMING+V2+O8G

Интересно гигабайта по скъп... 

https://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=GIGABYTE+GeForce+RTX+3070+GAMING+OC+8G+(rev.+2.0)

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DON_CHEFO said:

Кво се оплакват бре. Кръчмите пълни. Тесли, мерцидеси като таксита. Хора в работно време бол... Явно тука е рая (далаверата) 

Салфетките поскъпнаха :( 

 

Моята е стандартна https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/palit/geforce-rtx-3060-dual-oc-12gb-gddr6-ne63060t19k9-190ad-4710562242-4613-p643189215/?utm_medium=organic&utm_source=google 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

Салфетките поскъпнаха :( 


Което ми напомня, че в Джъмбо продават салфетки-евра.... :laughing1:
Някак си на мига се сетих защо... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Асусът би взел, но както ти казах - глей цената

https://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=ASUS+TUF+GeForce+RTX+3070+GAMING+V2+O8G

Интересно гигабайта по скъп... 

https://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=GIGABYTE+GeForce+RTX+3070+GAMING+OC+8G+(rev.+2.0)

Взимай от амазон, но 3070 TI вместо 3070

ASUS TUF GeForce RTX 3070 TI 8GB OC Version Gaming Graphics Card: Amazon.de: Computer & Accessories

Хммм .. :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

тук навлизаш в територията на 3070-ки даже :)))

Цените се нормализираха

 

 

"Нормализираха" и пак са над MSRP...

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, w00x said:

 

"Нормализираха" и пак са над MSRP...

хехехе, на MSRP не се и надявам от АСУС и ко, може би NVIDIA FE–тата :))

Но поне се върнаха горе долу в очакваните цени, магазините не скалпват толкова :laughing:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ARPAnet said:

хехехе, на MSRP не се и надявам от АСУС и ко, може би NVIDIA FE–тата :))

Но поне се върнаха горе долу в очакваните цени, магазините не скалпват толкова :laughing:


То беше някво безумие бе! Карти между 5 и 12 хилди леа... И ся си представи ако изобщо се е намерил идиот да купи на тия цени как се чувства днес :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ARPAnet said:

хехехе, на MSRP не се и надявам от АСУС и ко, може би NVIDIA FE–тата :))

Но поне се върнаха горе долу в очакваните цени, магазините не скалпват толкова :laughing:

 

MSRP бяха за кратко Декември 2020. Един колега си купи точно тогава 3080 на Гигабайт за 1750лв.. От Вали Компютърс.

3060 Ti бяха по 800лв, колкото и трябва да са.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

То беше някво безумие бе! Карти между 5 и 12 хилди леа... И ся си представи ако изобщо се е намерил идиот да купи на тия цени как се чувства днес :laughing1:

Е шеф ми си купи 3080TI сега в началото на година, в момента за толкова има 3090TI :laughing:  Скоро му показвах цените, не искаше да гледа :laughing1:

3 minutes ago, w00x said:

MSRP бяха за кратко Декември 2020. Един колега си купи точно тогава 3080 на Гигабайт за 1750лв.. От Вали Компютърс.

 

То и аз тогавав взех 3060TI, но не за мен, а брат ми си взе 3080-ка, а аз се мотках за 80-ката мислейки че ще мога да избирам. Та това са 80-ки, няма шанс да ги изкупят, нали? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...