Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Just now, RaptoR said:

 

Развиват ДЕДОВИЯ. Уж смениха всички клетку с хуйвей и не знам си какво - загубата на обхват е повсеместна....

 

Моите наблюдения са доста по-различни...че има дупки на много места е факт,но и на доста са пооправени.Пътувам из страната доста и виждам положително развитие,макар и с бавни темпове.Чак "повсеместна загуба на обхват"  силно преувеличено.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, HEMO said:

 

Моите наблюдения са доста по-различни...че има дупки на много места е факт,но и на доста са пооправени.Пътувам из страната доста и виждам положително развитие,макар и с бавни темпове.Чак "повсеместна загуба на обхват"  силно преувеличено.


Нищо преувеличено няма. Случи ми се многократно и по черноморието, и в Родопите - Девин, Смолян, Смилян, случва ми се в Банкя, посред Пловдив, за село и вилата да не говоря. Още точки от страната да ти давам ли? Обхватът ичезва ТОТАЛНО на места и то където преди имаше - това важи с пълна сила за Храбрино и Извор. Много по-големият и дразнещ проблем при тия загуби е , че връзката прекъсва тотално и се налага пренабиране, а в тоя момент апаратите ни търсят незнамсикводжи и останалите видове сигнали и откачат, като стават временно неизползваеми. Трябва или рестарт или да спреш па да чакаш да се осъзнае. Вариант три е изпраскване на телефона в пода. Правил съм го без да е виновен апарата и добре че беше в колата. 

========================================================

 

Между другото днес целият град беше в стъкла... Някакво дистракшън дерби ли се е играло, та сякаш нямаше кръстовище, на което да няма стъкла? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Нищо преувеличено няма. Случи ми се многократно и по черноморието, и в Родопите - Девин, Смолян, Смилян, случва ми се в Банкя, посред Пловдив, за село и вилата да не говоря. Още точки от страната да ти давам ли? Обхватът ичезва ТОТАЛНО на места и то където преди имаше - това важи с пълна сила за Храбрино и Извор. Много по-големият и дразнещ проблем при тия загуби е , че връзката прекъсва тотално и се налага пренабиране, а в тоя момент апаратите ни търсят незнамсикводжи и останалите видове сигнали и откачат, като стават временно неизползваеми. Трябва или рестарт или да спреш па да чакаш да се осъзнае. Вариант три е изпраскване на телефона в пода. Правил съм го без да е виновен апарата и добре че беше в колата. 

========================================================

 

Между другото днес целият град беше в стъкла... Някакво дистракшън дерби ли се е играло, та сякаш нямаше кръстовище, на което да няма стъкла? 

 

Предполагам, че останалите телефони в семейството ти също са на Мтел.

Като се случи тая загуба на обхват, на всичките телефони ли се случва или само на един? Забиване на устройството при смяна на мрежи звучи като проблем с устройството... Ноут 8 ли имаше ти? Или 9 беше?

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Предполагам, че останалите телефони в семейството ти също са на Мтел.

Като се случи тая загуба на обхват, на всичките телефони ли се случва или само на един? Забиване на устройството при смяна на мрежи звучи като проблем с устройството... Ноут 8 ли имаше ти? Или 9 беше?


Нищо такова - аз съм с Ноут 4, баща ми с Ноут 5 и един Въйфон ... май 6, майка ми е с Хуйвей, жена ми е с Нокия, служебните вече не ги знам. И това изобщо не се случва само помежду нас - случва се с много хора, с които разговарям. Иначе между нас единственото общо е, че сме в една група. Устройството не забива - работи си нормално. Забива просто телефонията. Понеже каквото и да е устройство се побърква, търсейки сигнали по ред на силата им. Един от мега дебилизмите на новата техника е, че ни забраниха да отрязваме търсенето на незнамсикводжи, както беше едно време и такива проблеми се елиминираха моменталически 

Link to comment
Share on other sites

и в новите андроиди можеш да си превключиш на 3Г. че даже в някои можеш да си избираш дали да включва HSDT или само EDGE. Обикновено  е достатъчно да го лимитираш да качва до 3Г, но не и до 4Г.

 

 

Link to comment
Share on other sites

При Самсунг :

Screenshot-20191215-214614-Mobile-networ

 

Друг е въпроса,че никога не ми се е налагало да го сменям винаги си е на авто...А служебен имам пак на А1 лимитиран до 3G но с безлимитен трафик,не съм забелязал да има особена разлика при телефонията....

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Нищо такова - аз съм с Ноут 4, баща ми с Ноут 5 и един Въйфон ... май 6, майка ми е с Хуйвей, жена ми е с Нокия, служебните вече не ги знам. И това изобщо не се случва само помежду нас - случва се с много хора, с които разговарям. Иначе между нас единственото общо е, че сме в една група. Устройството не забива - работи си нормално. Забива просто телефонията. Понеже каквото и да е устройство се побърква, търсейки сигнали по ред на силата им. Един от мега дебилизмите на новата техника е, че ни забраниха да отрязваме търсенето на незнамсикводжи, както беше едно време и такива проблеми се елиминираха моменталически 

 

Аз нямах предвид проблем с разговорите докато разговаряте помежду си. Имах предвид проблем с обхвата на всичките телефони, докато се намирате на едно и също място.

Описаното забиване на телефонията не е нормално и не е при "каквото и да е устройство".
Нищо не са ти забранили. Можеш да си го спираш от настройките за мрежата.
Аз лично ако имам слаб обхват или трябва да пестя батерия, отивам и си ограничавам мрежата до 3G.

Link to comment
Share on other sites

Гледам подхванахте А1 и определено мога да кажа, че в момента рязко влошиха сигнала в Родопите. Тъй като имаме към 200 техни дата карти разхвърляни в устройства из цялата страна имам наблюдение. При това 90% от устройстата са 2G и от 20 дни положението около Смолян, Перелик, Вехтино, Кърджали, Кирково е трагично. Разбира се липсата на дани от тези места се отразява пряко на работа ни, но от А1 казват нямаме проблем, всичко е точно, а ние пием студена вода нищо, че сме един от големите им клиенти.

Edited by Cayenne
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

А мога ли да сложа тези, които Момчил предлага?


Можеш бе, само кат зарежда ако изкряка кат мисир да не се изненадваш - нормално е. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

Ти наглеждай микса, дали "дърпа", дисковете ше ги оправя аз :grin:

Начи, много ми е важен микса, дейба!


Ща науча, споко! И асансьорното ще завладееш, ще ти дам акъл и как да го оборудваш, всичко по реда си :evil

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че утре се навършват 76 години от денят, в който орелът, поручик (старши лейтенант) Димитър Списаревски. Се е понесъл на крилете си към вечността, взимайки със себе си цял екипаж (без опашния стрелец) на един американски „Освободител“ . И по този начин спасявайки не знайно колко много човешки животи от цивилното население на София. Понеже по онова време настоящите ни „братушки“ и английските им подмъдници са имали навика да ни ръсят с коктейли от фугасни, запалителни и с отложено задействие бомби. А според много източници и с бомби, маскирани като детски играчки. С неизправен от преди това самолет (морално остарял Месершмит-Г2), с изчерпани боеприпаси, машината му е надупчена от обстрелващите го около 40 картечници и ранен в краката. Списаревски се врязва в командната машина на настъпващото бомбардировъчно ято. В първия си и последен боен полет в родното ни небе, този мъж покрива думите си - „Как ще се бия, аз сам си зная!” и „Ще изям противниковия самолет, но няма да поръси с бомби земята ми“ и  с дела. А думите му - Не ни трябват никакви чужденци. Нито хитлеристи, нито фашисти. Ние сме българи и трябва да браним всичко българско. Името на България трябва да стои преди всичко и да свети като слънце в сърцата ни. Не искам в моята рота да се говори за разните му там Хитлер, Сталин, Чърчил, Рузвелт, Мусолини... Вие сте преди всичко български войници и нашата единствена идея трябва да бъде България. Готов съм да воювам с всеки нападнал родината ни. С руснаците няма да воювам, защото са ни братя, но ако братята решат да ни забият нож в гърба, няма да забравя, че съм БЪЛГАРИН.

Просто няма как да не се сторят като свои и да не докоснат струна в душата на всички истински български мъже, дори и да не са такива по полова принадлежност.

След този таран Япония и Германия по дипломатически път изискват подробности за боя. И двете държави в последствие развиват програми и тактики включващи въздушния таран.  Германците разработват специално усилени за целта Фоке-Вулф. А японците сериозно се замислят над идеята за техните летци, понесени от „Божествения Вятър“.

И друго ми минава през главата.

За подвига на този 27 годишен младеж се знае учудващо малко. Дори и близките му приятели и съекипници дават различна информация. Например, не се знае точният му бордови номер, както и точната му цветова маркировка. Един казва, че е летял на жълт Густав, въпреки, че този скин се е ползвал за Е-4. Друг казва, че след отказа на машината му се е качил именно в Е-4. А трети твърди, че след няколко неуспешни запуска, Г-2ката му все пак е успяла да запали. Свалените в този бой американски посерковци бръщолевят разни дивотии и пеят дитирамби, явно от страх. А продажните комунисти са се постарали да затрупат с пепел и заличат всичко останало в архивите. Най-достоверната (ако може да се приеме за такава) информация за бордови номер и цветова маркировка идва от руснаците. Те пък от къде са сигурни е съвсем различен въпрос.

Та мисълта в последните редове от писаницата ми е, че ако тук си имахме Холивуд, Спаича (както са го наричали приятелите му) До момента в поне 10 блогбъстъра щеше да е спасил света от извънземни, паяци, акули и недоклатени амазонки, стръвно жадуващи да изчукат до смърт всички мъже на планетата.

Шегата на страна, но наистина ме е срам. И се срамувам вече две години. Две години, от момента, в който реших да задълбая по темата за него и да направя диорама в негова памет. Срам ме е по същия начин, по който и, че лапетиите ни знаят английския по-добре от майчиния си.

 

Както и да е.

Просто исках да кажа - Вечна слава и светла памет на орлите, загинали в защита на небето ни. Както и на десетките хиляди български мъже, слепили с кръвта си териториалната цялост на държавата (ако и различните братушки по различно време да са ръфали и късали живо месо от нея).

 

Link to comment
Share on other sites

Тея пък защо не вземат да се спрат на един?! Не виждат ли, че това непостоянство във всичко, тотално им разбива филмите! Никога не могат да стигнат Марвел в това отношение.

Link to comment
Share on other sites

За много години! Бъдете здрави и щастливи! :love

Малко оцелели останахме тук, но сме все корави коп*лета! :D

Link to comment
Share on other sites

Честита да е 2020г. Живи и здрави!

Виден да спре да пуши и да ме връща 2 дни назад в оздравяването:grin:

Така и не уточнихме колко точно магистрали прави Миле Китич, ама ше е за другия път!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

Честита да е 2020г. Живи и здрави!

Виден да спре да пуши и да ме връща 2 дни назад в оздравяването:grin:

Така и не уточнихме колко точно магистрали прави Миле Китич, ама ше е за другия път!


Ма я де да та знам, че си ми толко крехък! Че то ако беше и Галицин на масата щяхме линейка да викаме! И ти казах тайно да ти тура ракия в инхалатора, щяхме да излъжем жените, че е "квототамбеше" лекарство хахахаха

ЕДИТ: Установявам, че имам ракии, вина , пастърми и салати за докъмто йорданов ден... Съответно като в оня велик виц - я ела тука да си допием 

ЕДИТ 2: Напразно опсувахме винпром Троян... Дюлевата е страхотна, просто не трябваше да я месим с кайсиевата на Исперих хахахах 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...