Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

5 hours ago, RaptoR said:


Завещание така хубаво се оспорва.... 
 


Не - с доброволна делба приживе. Останалото е за слакъри, които обичат да плащат данъци. 

Точно така направиха майка ми и брат й. Едната къща за нея, другата за нехо и всички доволни. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То когато има разбирателство между страните, не е проблем. Зора е единия като има претенции. Тогава се оспорват завешания, съдят се за делба и подобни...

Link to comment
Share on other sites

Дори доброволна делба има някакви процедури да се оспорва.

За мен - данъци, манъци, но продажбата си е продажба.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Дори доброволна делба има някакви процедури да се оспорва.

За мен - данъци, манъци, но продажбата си е продажба.


Аз съм собственик 100% на имот Х. Докато съм жив и здрав правя доброволна делба с едната си дъщеря, като на практика й давам имот Х на 100%. Я ми обясни как по-точно другата ми дъщеря ще оспорва и какво ще оспорва, че изобщо не се сещам? И не е като да не съм придобил така апартамента и гаража си за жълти стотинки. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, RaptoR said:


Аз съм собственик 100% на имот Х. Докато съм жив и здрав правя доброволна делба с едната си дъщеря, като на практика й давам имот Х на 100%. Я ми обясни как по-точно другата ми дъщеря ще оспорва и какво ще оспорва, че изобщо не се сещам? И не е като да не съм придобил така апартамента и гаража си за жълти стотинки. 

 

Аз горе ти го писах, действителен случай. Дъщеря номер 2, изважда документи, че си имал психични отклонения, бил си под натиск/заблуден/омаян да прехвърлиш имот Х на дъщеря 1, като втората завежда дело и го печели. После идва ЧСИ и продава всичко на търг и дели парите на 2! Както казах, действителен случай!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

 

Аз горе ти го писах, действителен случай. Дъщеря номер 2, изважда документи, че си имал психични отклонения, бил си под натиск/заблуден/омаян да прехвърлиш имот Х на дъщеря 1, като втората завежда дело и го печели. После идва ЧСИ и продава всичко на търг и дели парите на 2! Както казах, действителен случай!


Аз тия номера ги знам, но няма как да ме изкараш луд СЛЕД като съм умрял, капиш? Затова натъртих ПРИЖИВЕ. И има едни неща - викат им медицински, нотариусите не пасат трева и т.н. Никак не те съветвам да се опитваш даже да завеждаш такова дело срещу мен. Иначе да - има такива случаи. Ама като не знаят някои как да си оформят сделката...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

Дори доброволна делба има някакви процедури да се оспорва.

Да, например когато не са участвали всички, които в бъдеще ще наследят наследодателя.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:


Аз тия номера ги знам, но няма как да ме изкараш луд СЛЕД като съм умрял, капиш? Затова натъртих ПРИЖИВЕ. И има едни неща - викат им медицински, нотариусите не пасат трева и т.н. Никак не те съветвам да се опитваш даже да завеждаш такова дело срещу мен. Иначе да - има такива случаи. Ама като не знаят някои как да си оформят сделката...

 

Ами в тоя случай, беше точно че изкараха човека луд СЛЕД като е починал. Не знам как, ама става, ама го направиха и аз гледах като натровен..... Сигурен съм, че както и да си я оформил сделката, ако намериш достатъчно нагъл адвокат, ще се хване за запетайката и ще се съдим до живот. Та както казах, винаги има начини, квото и да направиш, стига да не ти пука и да имаш точния човек.

Link to comment
Share on other sites

То по принцип абсолютно всичко нявсякъде може да се оспорва освен решения на последни инстанции. Друг е въпроса доколко евтини селски номера хващат дикиш, кой кого е подкупил и т.н.
Един собственик на нещо ако реши спокойно може да го хариже и на съседа. 

 

=========================

 

Жорка, тука определено е имало номера и измами. Иначе дела си се водят до определно време, никви грижи. Аз ще си ползвам имота ефективно междувременно, па ти ме съди. Ей така разни адвокати-гниди лъжат как ще спечелят, доят очевидно губещите години наред с обещания и в един момент земи тоо шнур... А гнидата нагушена кат попско прасе на задушница. 

Link to comment
Share on other sites

Не преекспонирай. Къде къде по-големи извращения са се случвали през годините. Щом синът ѝ не я е забременил по естествен начин, значи всичко е в границите на нормалното.
Каква е разликата дали тя ще го износи или сурогатна майка?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

Не преекспонирай. Къде къде по-големи извращения са се случвали през годините. Щом синът ѝ не я е забременил по естествен начин, значи всичко е в границите на нормалното.
Каква е разликата дали тя ще го износи или сурогатна майка?

 

Обяснявахме ти го по друг повод, но явно се налага да припомня същността:

Quote

Джоузеф Овертон описва как съвършено чужди на обществото идеи се вадят от помийната яма на общественото презрение, измиват се и накрая се закрепват законодателно.

Според Прозорецът на Овертон за всяка идея или проблем в обществото съществува т.нар. прозорец на възможностите. В рамките на този прозорец идеите могат или не могат да се обсъждат масово, открито да се поддържат, пропагандират, да се опитват да се закрепят нормативно. Но Прозорецът се движи, като променя възможностите от стадий на „немислимото“, съвършено чуждото за обществения морал, напълно отхвърлено - до стадия на „актуалната политика“, тоест до нещо вече широко обсъждано, прието от масовото съзнание и закрепено в норми.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

Не преекспонирай. Къде къде по-големи извращения са се случвали през годините. Щом синът ѝ не я е забременил по естествен начин, значи всичко е в границите на нормалното.
Каква е разликата дали тя ще го износи или сурогатна майка?

Думата нормално и случката отгоре няма как да съществуват в едно изречение. Двама педали решили да имат дете - татко Пешо и мама Гошо - колко слаТкУ. И майката на Гошо ще роди внучката си. Ебаси майката - буквално. И не, нека не намесваме темата за нормалните семейства, подтиснати деца, родители насилници и т.н. защото винаги се опира до там като "контра аргумент".

Link to comment
Share on other sites

Това, кой ще износи детето, си е лично тяхно решение и по никакъв начин няма директно влияние върху мен или някой от вас.
Вероятно майката е искала да бъде модерна и да покаже подкрепата си. Може и друга причина да има, в статията не се споменава. Не прочетохте ли, че сестрата на другия мъж е дарила яйцеклетката?
Щом няма как да има генетични проблеми при подобно странно кръвосмешение, да бъдат щастливи с новото си бебе.


Чета и подминавам. Колкото повече се коментира, толкова повече защитници ще се появят и толкова повече ще се раздува ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

А новороденото дете ще расте принудено да живее с тия двамата педали и да се чуди на кого да вика "мамо": на по-нежния педал или на баба си. В крайна сметка резултатът ще е поредният емоционално и психически увреден тийнейджър, което от своя страна не се знае къде ще избие. 

Либерастията в тези й форми води до появата на цяло едно увредено поколение. Тука е заровено кучето, другото са простотии. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, w00x said:

Щом няма как да има генетични проблеми

При изкуствено забременяване, ембрионите могат да бъдат наистина добре тествани за генетични проблеми, преди да бъдат поставени в майката.

Та шанса такова бебе да е без генетични проблеми е доста по-висок от при "естествените" :)

Просто като интересен факт, за изкуственото забременяване :)

3 minutes ago, deus_pld said:

Либерастията в тези й форми води до появата на цяло едно увредено поколение. Тука е заровено кучето, другото са простотии. 

Цяло поколение деца на обратни? Или малко изключения от цялата бройка деца? 

А да си говорим ли колко увреждат децата си хетеро родителите които се развеждат (50-на процента разводи?), имат родител с разни и разнообразни проблеми и т.н.. Колко са увредени тези от домовете, пак създавани от хетеро ?
Та от кога контролираме кой може да има деца? Та големият проблем сега са гейовете, иначе всичко щеше да ни е перфектно

Link to comment
Share on other sites

image.png.2c185ff8e08bca5e9a039fee547d4f4a.png

 

Че присъствието на "баща" в акта за раждане и сега е опционално :D

А кфо правим с всички развеждащи се които имат деца? И всички развития на ситуацията ..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ARPAnet said:

При изкуствено забременяване, ембрионите могат да бъдат наистина добре тествани за генетични проблеми, преди да бъдат поставени в майката.

Та шанса такова бебе да е без генетични проблеми е доста по-висок от при "естествените" :)

Просто като интересен факт, за изкуственото забременяване :)

Цяло поколение деца на обратни? Или малко изключения от цялата бройка деца? 

А да си говорим ли колко увреждат децата си хетеро родителите които се развеждат (50-на процента разводи?), имат родител с разни и разнообразни проблеми и т.н.. Колко са увредени тези от домовете, пак създавани от хетеро ?
Та от кога контролираме кой може да има деца? Та големият проблем сега са гейовете, иначе всичко щеше да ни е перфектно

Доста често ходя в един Бар в София. Е там всяка 4та жена е разведена майка :D Добре ли е хахах. 

 

П.п а пък да не говорим телефоните и телевизорите как промиват детските мозъци. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ARPAnet said:

А кфо правим с всички развеждащи се които имат деца? И всички развития на ситуацията ..


Много просто! ВСИЧКИ знаят коя е майка им и кой е баща им. Другото са либерастки тъпанарщини. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Че присъствието на "баща" в акта за раждане и сега е опционално :D

А кфо правим с всички развеждащи се които имат деца? И всички развития на ситуацията ..

 

Това са изключения. Просто шум в голямата картина.

 

Гледа се кое е доброто за децата като цяло, което е абсолютно ясно, че е да имат двама родители, баща и майка.

 

Ако някой се опитва да ти обяснява нещо различно, да знаеш, че те пуска по пързалката :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Голяма файда като единия родител го виждат 2 пъти месечно хахаха :D

 

Пък след тва се появява някой тъпкач за 2-3 седмици и след тва пак сама :D 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ARPAnet said:

Цяло поколение деца на обратни? Или малко изключения от цялата бройка деца? 

А да си говорим ли колко увреждат децата си хетеро родителите които се развеждат (50-на процента разводи?), имат родител с разни и разнообразни проблеми и т.н.. Колко са увредени тези от домовете, пак създавани от хетеро ?
Та от кога контролираме кой може да има деца? Та големият проблем сега са гейовете, иначе всичко щеше да ни е перфектно

Никъде не съм казал, че цялото поколение са деца на обратни, а от написаното след това си личи повърхностен поглед и  0% разбиране на ситуацията. Либерастията има много проявления и тия педалски простотии са само едно от тях. 

Ти вероятно нямаш все още деца, или ако имаш са още малки. Изчакай десетина години :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...