Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Изискват им, защото такова им е естеството на работа. Всички ли работят като келнери в тая държава, че да се приравняват под общ знаменател?

На моето работно място никой не ми иска нищо. Просто сме 25 човека на 3 декара РЗП, без достъп на външни хора. Освен и аз да ходя със сертификат? (Макар че имам два, като ваксиниран и преболедувал :) ) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, mIRCata said:

Сега от сервитьорите и хотелиерите не се ли иска сертификат/тест за да работят?

Изискват им и още как!

Но нали на келнерите и черпаците по принцип се гледа накато на унтерменшета от инак така извисените останали касти (то не, че няма и за какво, но това е съвсем друга бира). Та същите тези унтерменшета стават все по-кът. Което пък води до гласовит вой от страна на инак така извисените останали касти. Как видиш ли нямало никакво качество на обслужване. как всичко станало мутроморие и бетономорие. И прочее ревове и вълнения на лайняни торби с прави черва.

А тия унтерменшета стават все по-кът именно заради недомислиците на още по-извисените власт имащи касти. И не, не рева на чужд гроб. Нито пък съм келнер или черпак.

Да речем, че имам малко по-вътрешен поглед в сферата. И да речем, че през годините съм понатрупал доста приятели, собственици на хотели или сериозни заведения. Та в този ред на мисли им знам и доста от болежките. Как ви звучи заплата за човек, който просто събира чинии, от порядъка на 1300-1400. С всичко осигурено, освен коврите/тъпкачите и цигарите? А заплата от 3-4-5-6к за готвач? Ама нали, тия са унтерменшета.

А хората, дето ги дават тия пари (и наистина ги дават) се молят да се случи чудо и да спрат кухните и обектите им да се пълнят с местни цигани, планински помаци или в още по-лошият случай. С украинци и тюбетейки.

Ама нали, тия хора все пак не са от класата на копченатискачите, фармацефтите или къде по извисените хора, та кой го ебе за тях? Некви си задължителни сертификати, егати! що изобщо се прави на въпрос? Важното е в петък вече да се иди на кръчмичка/чалготека, че да се пораздвижат маясълите на висшата класа.

Пък, когато щърбав мангал ти донесе питието или с пръсти ти бръкне в манджата, да се реве по туба и форуми. Колко видиш ли е скапано в България, колко яко било в Гърция/Турция. И как - Брал съм им лайката на тия мутри.

 

П.п. Миро, обърна ли внимание, как тази година, освен онези прекрасници рецепционистките, всичкият останал персонал беше цветнокож? А човекът, при който те уредих е истински мераклия и яко чува петела в хотелиерството. Плаща наистина добре на персонала и въпреки всичко не може да се добере до кадри, понеже такива яко липсват заради преквалификации. В следствие на малоумното отношение на държава и общество спрямо подобния персонал.

 

П.п.2 И няма как да не се сетя за голгълфримчъмците.....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Сега от сервитьорите и хотелиерите не се ли иска сертификат/тест за да работят?


Как ги сравняваш? Едните работят с по хиляди хора дневно. Кой се пази, кой не - не е ясно.

Другите са 240 човека. При едните проследяване на заболяемост е невъзможна. При депутатите ако се случи нещо, могат да посочат кои са контактните лица.

Защо да им се иска сертификат, освен за да се прави някой на интересен? Хората бучат срещу сертификатите, вадят фалшиви или не вадят изобщо, но сега изведнъж, депутатите трябвало. Много мразя такива лицемерщини.

“Не е важно на мен да ми е добре…”

 

Освен това, те се бутат там като сардини с потенциал да се заразяват, а обществото, което иначе не ги харесва, иска да ги пази, като недоволства, че не са ваксинирани и иска да ги пази, за да са здрави. :D 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, w00x said:


Как ги сравняваш? Едните работят с по хиляди хора дневно. Кой се пази, кой не - не е ясно.

Другите са 240 човека. При едните проследяване на заболяемост е невъзможна. При депутатите ако се случи нещо, могат да посочат кои са контактните лица.

Защо да им се иска сертификат, освен за да се прави някой на интересен? Хората бучат срещу сертификатите, вадят фалшиви или не вадят изобщо, но сега изведнъж, депутатите трябвало. Много мразя такива лицемерщини.

“Не е важно на мен да ми е добре…”

 

Освен това, те се бутат там като сардини с потенциал да се заразяват, а обществото, което иначе не ги харесва, иска да ги пази, като недоволства, че не са ваксинирани и иска да ги пази, за да са здрави. :D 

Анегле, много си прост, честно!

Четеш ли какво пишеш? Мислиш ли го преди да го напишеш? Или си на нещо дизайнерско?

 

П.п. Това дизайнерското се отразява крайно негативно на и без това кастрираното ти чувство за хумор.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

С милиони хора на ден работят сервитьорите. Не е като депутатите да са публични личности. Да имат контакти с хора, журналисти, комисии, обикаляне. От вкъщи в пленарна зала, вкъщи пленарна зала. И си носят сандвичи и в заведение не влизат. Но да, обществен транспорт не ползват. Там не контактуват с хора.

 

Сега докато го пишех това се сетих друго. Сменям позицията. Да ходят без сертификати. И без ваксини, тъкмо да се натръшкат всичките, че малко свежа, неоядена кръв да влезе на мястото на окапалите.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, gado said:

Как ви звучи заплата за човек, който просто събира чинии, от порядъка на 1300-1400. С всичко осигурено, освен коврите/тъпкачите и цигарите? А заплата от 3-4-5-6к за готвач? Ама нали, тия са унтерменшета.

Става въпрос за сезонна работа, нали?

Те в Лидъл плащат 1000+

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

С милиони хора на ден работят сервитьорите. Не е като депутатите да са публични личности. Да имат контакти с хора, журналисти, комисии, обикаляне. От вкъщи в пленарна зала, вкъщи пленарна зала. И си носят сандвичи и в заведение не влизат. Но да, обществен транспорт не ползват. Там не контактуват с хора.

 

Сега докато го пишех това се сетих друго. Сменям позицията. Да ходят без сертификати. И без ваксини, тъкмо да се натръшкат всичките, че малко свежа, неоядена кръв да влезе на мястото на окапалите.

 

Депутатите са публични личности само по телевизията. Освен това, достъпът до работното им място не е свободен. Сравнението с ресторантите е крайно некоректно. Ако ще ги сравняваш, може да ги сравниш с някой завод с 240 служителя. В заводите изисква ли се зелен сертификат, за да си на работа?

 

Сега ли се сети? :D Докато пишеше? :D А последното изречение/параграф от мнението ми не прочете ли? :D 

То пандемия вече има почти 2 години, заседанията си вървят, но точно сега стана проблем с това, че влизат без ограничения. Който е щял да се заразява от присъствието си в парламента, да се е заразил вече.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

А последното изречение/параграф от мнението ми не прочете ли

Не. Прочетох само цитираното от мен.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, gado said:

Да речем, че имам малко по-вътрешен поглед в сферата. И да речем, че през годините съм понатрупал доста приятели, собственици на хотели или сериозни заведения. Та в този ред на мисли им знам и доста от болежките. Как ви звучи заплата за човек, който просто събира чинии, от порядъка на 1300-1400. С всичко осигурено, освен коврите/тъпкачите и цигарите? А заплата от 3-4-5-6к за готвач? Ама нали, тия са унтерменшета.

А хората, дето ги дават тия пари (и наистина ги дават) се молят да се случи чудо и да спрат кухните и обектите им да се пълнят с местни цигани, планински помаци или в още по-лошият случай. С украинци и тюбетейки.

А ти убеден ли си, че твоите приятели-собственици не си спестяват част от истината?

Как пък всички дават по 3-4-5-6к заплати, и осигуряват реално, и кодекса на труда спазват, и създават прекрасни условия на труд, пък хората бягат като от огън и не искат и да чуят. Щото сега се оправдават с ковида, но истината е, че кризата с кадрите в ресторантьорския бранш започна мнооого преди това и вината за това е точно на собствениците, които в голямата си част са бивши деведесетарски мутри, селски тарикати и други тъпи и алчни копелета. Не казвам, че всички са такива, но повечето. 70-80% примерно. Ти може би контактуваш с останалите 20-30% нормални, които, за съжаление, страдат покрай останалите. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Реших одеве да тествам как се държи Forza 5 на лаптопа, че много я хвалят графично. Свалих я от познатите "магазини" за тест драйв и ако ми хареса - купувам. Започна много добре, спуска ти колите от някакви самолети с парашути - графика супер - въведение - чудесно и аркадно. След като покараш 6-7 минути, те кара да си направиш "герой". Това беше малко странно, но ОК. Аватарите бяха от всякакви разновидности на кожата, имаше представители и от двата пола, но като че ли жените преобладаваха - все пак е известен факт, че са по-добрите шофьори и всякакви спортове с коли са доминирани от жени. Направи ми впечатление, че след като избереш мъж, може да му "сложиш" женска прическа, след това да му направиш косата розова или зелена, ако искаш. Кулминацията беше като минахме по-нататък и имаше опция да им слагаш протези - изкуствени крака и ръце и накрая - как да се обръщат към "аватара" ти - he, she или they. Защо питам аз в рейсинг аркадна игра набутват тия лайна?

 

Директно в коша замина. Такива боклуци не толерирам хич. Същото отношение имам към подобен род "филми". От цялата тази "политкоректност" ми се драйфа.

Link to comment
Share on other sites

Да, доста ненужна добавка. Но като цяло нищо не си изпуснал и от играта.
Аз също я бях сложил да я тествам. Из света може да се предвижваш държейки само направо! Буквално минах половината карта държейки направо и заобикаляйки само големите скали и дърветата над определена дебелина, защото не можеш да ги чупиш с колата. През всичко друго си караш сякаш не е нищо. Състезанията също бяха тъпички. Прекалено много шум, прекалено малко състезание. Другата тъпотия беше, че докато карах през тези 20-30 минути (предимно направо), трошейки знаци, храсти и дървета, играта ме награди със 7 нови автомобила! Нямам идея за какви заслуги ми ги даде, но не ги почувствах заслужени изобщо.

Игра направена, за да е лесна на децата и да се радват. Като повечето неща в днешно време, както обсъдихме преди време.

Мисля да пробвам Burnout Paradise Remastered. Там поне тия полит-коректни тъпотии са спестени. И играта май си е класическа олдскуул игра, в която най-важно е да ти е забавно, а не да ти е лесно.

Нея пък я няма кракната, трябва да я купувам...

Link to comment
Share on other sites

Horizon-сериите са просто лустросано лайно от 2-ката насам. Едно и също на различна карта. Таргет-групата е 8-12 годишни и точно така си изглежда. 

На мен като ми се доиграе нещо с коли си пускам Motorsport-сериите. Там вече е друга бира. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2021 at 2:50 PM, deus_pld said:

А ти убеден ли си, че твоите приятели-собственици не си спестяват част от истината?

Как пък всички дават по 3-4-5-6к заплати, и осигуряват реално, и кодекса на труда спазват, и създават прекрасни условия на труд, пък хората бягат като от огън и не искат и да чуят. Щото сега се оправдават с ковида, но истината е, че кризата с кадрите в ресторантьорския бранш започна мнооого преди това и вината за това е точно на собствениците, които в голямата си част са бивши деведесетарски мутри, селски тарикати и други тъпи и алчни копелета. Не казвам, че всички са такива, но повечето. 70-80% примерно. Ти може би контактуваш с останалите 20-30% нормални, които, за съжаление, страдат покрай останалите. 

 

 

 

Личи ти, че нямаш много идея за какво говориш.

Както и да е. От 90те насам, много неща се промениха. И всички, които са на пазара в момента, отдавна осъзнаха, че пред бариерата не чака никой!

Туктаме, все още има по някой и то предимно от фирмите мастодонти. Чийто хотелиерски бизнес (на мастодонтите) е нещо, като просто да го има. При които все още има останки от деведесетарските говна. Но те са изключение, а не правило.

А работата колко да е сезонна? Ако са сериозни кадрите, работата им е целогодишна.

Link to comment
Share on other sites

Какво искаш да кажеш? Че ресторантите и хотелите в България са страхотни и единствения проблем е работната ръка? И Ковид ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Личи ти, че нямаш много идея за какво говориш.

Имам идея за Пловдив. Покрай дистрибуцията на фирмата, в която работя до мен стигат доста истории за управители/собственици на ресторанти в Пловдив. Алчност, тъпота и просташки манталитет. 

 

Но идеята на горния ми коментар беше друга: просто не мога да повярвам, че нормален човек ще ритне с лека ръка заплата от 3-4-5-6к на месец (както ти твърдиш) за да разнася ракийки или да върти чирпака. Ако наистина дават такива пари и въпреки всичко никой не иска да им работи, значи някъде другаде има много сериозен проблем и той със сигурност не е тъпия зелен сертификат.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

Имам идея за Пловдив. Покрай дистрибуцията на фирмата, в която работя до мен стигат доста истории за управители/собственици на ресторанти в Пловдив. Алчност, тъпота и просташки манталитет. 

 

Но идеята на горния ми коментар беше друга: просто не мога да повярвам, че нормален човек ще ритне с лека ръка заплата от 3-4-5-6к на месец (както ти твърдиш) за да разнася ракийки или да върти чирпака. Ако наистина дават такива пари и въпреки всичко никой не иска да им работи, значи някъде другаде има много сериозен проблем и той със сигурност не е тъпия зелен сертификат.

Заеби Пловдив. Ако Пловдив беше читав пазар, нямаше да си зарязвам къщата за по над половин година. Пловдив в пова отношение е на командно дишане и е съвсем мъртъв в промеждутъка Май-Октомври. Иначе за на там, където кипи живот. Точно, когато пльосна лайното, мой приятел черпак (на 7к заплата) остана без работа. Два месеца по-късно за мина за... Няма да казвам къде, че тук сте все специалисти-всичколози. Ама заплатата му в момента е 21к, но в евро. Месечно при това! И нали... не чука копчета.

Колкото за разнасянето на кийките, имам клиент с вече 12 заведения по морето и зимните курорти. Как пък от толкова години не видях един от келнерите/рките да напусне, ами все нови идват с всяко ново заведение! Че и готвачи си внася от Турция и Китай. А управителите му (цепи им задниците направо) се оплакват, че сервитьорите често взимат повече пари от самите тях, а те са на по 5 бона.

А самият зелен сертификат предизвика сериозен отлив, повярвай!

Но е и факт, че на малките пръдльовци не им се работи, ама никак!

2 hours ago, w00x said:

Какво искаш да кажеш? Че ресторантите и хотелите в България са страхотни и единствения проблем е работната ръка? И Ковид ситуацията.

Ангеле, спри се с тъпотиите. Задай истински въпрос и вероятно ще ти отговора... Стига да съм на кеф. До тогава си гледай успокояването на домакини на средна възраст и не си напъвай относително гладкия мозък.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gado said:

 

Ангеле, спри се с тъпотиите. Задай истински въпрос и вероятно ще ти отговора... Стига да съм на кеф. До тогава си гледай успокояването на домакини на средна възраст и не си напъвай относително гладкия мозък.


“Успокояване на домакини на средна възраст”? Ти май също си се загладил нещо…


Аз съм си задал въпроса, но явно съм те надценил и съм взел, че съм те объркал.

Ще перефразирам с възможно най-малко думи.

 

Какво се опитваш да кажеш?

 

Питам, защото понякога, с 300 зора, успяваш да си изразиш мисълта, но в повечето случаи, опитвайки се да оригиналничиш посредством заучените и до болка познати на всички тук фрази, забравяш откъде си стартирал. Наблюдавам, че все по-често започва да се случва. Отдавам го на напредналата възраст.

 

Та аз просто попитах, не е нужно да ми се наежваш такъв. Spoki4.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

Питам, защото понякога, с 300 зора, успяваш да си изразиш мисълта, но в повечето случаи, опитвайки се да оригиналничиш посредством заучените и до болка познати на всички тук фрази, забравяш откъде си стартирал. Наблюдавам, че все по-често започва да се случва. Отдавам го на напредналата възраст.

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Аз само да питам - какви са тия заплати по 4-5- СЕДЕМ хилди леа?!?!? Да не би аз нещо много да съм пропуснал или да взема да стана готвач освен? 

Link to comment
Share on other sites

То и сервитьорите виж, че казва, взимали повече от 5К.

Ако си добър зимата ще те държи на балкана, лятото на морето. Стига да ти изнася, че ще живееш постоянно по квартири и ако имаш семейство, значи да не ги виждаш.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Аз само да питам - какви са тия заплати по 4-5- СЕДЕМ хилди леа?!?!? Да не би аз нещо много да съм пропуснал или да взема да стана готвач освен? 

 

И забележи, че на тия заплати не можели да намерят хора. В това нямане ща лапнат кат топъл ляп. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...