Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Именно. 

Пътищата по принцип са ни зле, културата и подготовката също са зле... Но какво е станало точно, може и да не узнаем никога... Или да обвинят шофьора за движение с несъобрзена скорост... Любимото им... 

Виден, вчера четох и за тази трагедия, която също е крайно ужасяваща, но днес просто това ме фрапира изключително много... 45 човешки живота живи изгорели, дори един е много.... 

Галин, има ли значение кой ги е направил като все са калпави? И освен това няма поддържа, няма адекватна маркировка, няма адекватни знаци и мантинели...всички само смучат през тоя асфалт мангизи.... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Mockingbird said:

Именно. 

Пътищата по принцип са ни зле, културата и подготовката също са зле... Но какво е станало точно, може и да не узнаем никога... Или да обвинят шофьора за движение с несъобрзена скорост... Любимото им... 

Виден, вчера четох и за тази трагедия, която също е крайно ужасяваща, но днес просто това ме фрапира изключително много... 45 човешки живота живи изгорели, дори един е много.... 


Не просто изгорели, мили мой, а както каза Бойко Рашков - въглени. Дванадесет деца, млади хора, младоженци.... Нищо че са шиптъри, хора са. Кошмар невиждан. И двамата шофьори са въглени - едва ли ще разберем пълната истина. Можем само да оплачем децата... И за момент да си спомним, че сме хора. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mockingbird said:

Именно. 

Пътищата по принцип са ни зле, културата и подготовката също са зле... Но какво е станало точно, може и да не узнаем никога... Или да обвинят шофьора за движение с несъобрзена скорост... Любимото им... 

Виден, вчера четох и за тази трагедия, която също е крайно ужасяваща, но днес просто това ме фрапира изключително много... 45 човешки живота живи изгорели, дори един е много.... 

Галин, има ли значение кой ги е направил като все са калпави? И освен това няма поддържа, няма адекватна маркировка, няма адекватни знаци и мантинели...всички само смучат през тоя асфалт мангизи.... 

Ъхъ... И автобусът се е запалил отпред, въпреки, че горивото и агрегатите му са отзад.

Та викаш, пътищата са виновни?

Наистина, жалко за хората. Въпреки, че вероятно са били лауреати за наградата на Дарвин. Верно, че твърде малко факти са изнесени към момента. Но пожар в автобус, който да се е разпространил толкова светкавично, че едва 7 човека да се измъкнат от задната част...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gado said:

Ъхъ... И автобусът се е запалил отпред, въпреки, че горивото и агрегатите му са отзад.

Та викаш, пътищата са виновни?

Наистина, жалко за хората. Въпреки, че вероятно са били лауреати за наградата на Дарвин. Верно, че твърде малко факти са изнесени към момента. Но пожар в автобус, който да се е разпространил толкова светкавично, че едва 7 човека да се измъкнат от задната част...


Е па тубите са били в предния отсек!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Е па тубите са били в предния отсек!

Кои туби? С бензина или с напалма?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mIRCata said:

Един път за на негов приятел прасето, викнал някъв външен да го коли. След загрявките станали събраните помагачи 4-5 човека, че голямо прасе, тоя им вика спокойно седете мирни.

Извадил една "чикийка" и казал пуснете го да мине до мен. Дядката се чудил какво ще направи с това ножле, ама тоя като минало прасето покрай него, само го пернал по ухото, то се извъртяло да го види и с оня с ножчето го ръгнал и прасето до там. После станало ясно, че бил колач в "Родопа" и им викал, там няма кой да чакаме да ни го държи.  

 

49 minutes ago, gado said:

Ама тук некъв шуринайчо на дядото, както и самият дядо са говорили нещо, дето явно и те само са го чували от четвърто лице, но без да са го виждали. Щото ако бяха виждали, щяха да знаят, че самите колектори към приемното/колачното са така направени, че хич няма как някакво си чиче да върви и да вършее с чикийчето. А тия колектори ги има още откак е строена тая фабрика.  

Едно и също ли четем?

Дядо му присъства на колене на прасе в домашни условия, а човека е родопчанин.

Освен, че е в Родопите какво друго  общо има тази кланица с  твоето чиракуване и този човек?

Все едно една кланица има в Родопите. Но признавам имаш познания и по инфраструктура на кланица.

Link to comment
Share on other sites

От катастрофата са блокирали вратите. А и така като гледам как е заседнал между двете мантинели, просто няма как да се отворят. Отделно доста бързо ги е задушил дима. Тези които са излезли са счупили прозорец. Хората са спели, става катастрофа и пожар. Смятай в каква паника са изпаднали, особено пък децата. А може и първо да е бил пожарът и тогава в следствие на него катастрофата. Не се знае за момента.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gado said:

Кои туби? С бензина или с напалма?


С нафтицата от Тюркие на половин цена. Те вече го подозират и даже си го знаят, щото явно е станало практика. Не само тираджиите разнасят. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, UzITo said:

 

Едно и също ли четем?

Дядо му присъства на колене на прасе в домашни условия, а човека е родопчанин.

Освен, че е в Родопите какво друго  общо има тази кланица с  твоето чиракуване и този човек?

Все едно една кланица има в Родопите. Но признавам имаш познания и по инфраструктура на кланица.

Едно и също, ама ти го караш по диагонал. :)

Аре върни лентата и прочети пак, ама внимателно този път. И като оставим у лео познанията ми по инфраструктурата на конкретната кланица, да те открехна, че тя не се намираше в Родопите. Намираше се в Пловдив, почти в центъра и се именуваше ДСО `Родопа`.

Ама ти от де да ги знаеш тия работи? Все пак чукча не е читател, а писател. :lol:

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, gado said:

Ъхъ... И автобусът се е запалил отпред, въпреки, че горивото и агрегатите му са отзад.

Та викаш, пътищата са виновни?

Наистина, жалко за хората. Въпреки, че вероятно са били лауреати за наградата на Дарвин. Верно, че твърде малко факти са изнесени към момента. Но пожар в автобус, който да се е разпространил толкова светкавично, че едва 7 човека да се измъкнат от задната част...

Ако поразмърдаш междуушието ще се съгласиш, че ако пътя беше читав автобуса нямаше да се лашка надясно - наляво по мантинелите и нямаше да се запали нафтата в тубите.... А може би е атентат..... Или пък е шофирал със повече от 100 км/ч и полетял някак...Или е заспал шофьора... Спекулираме в момента...Не знаем какво се е случило и каква е причината, може би ще разберем...

Но да, пътищата ни са кенеф... Ако ти твърдиш друго май живееш в някоя непозната за нас простосмъртните България.... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mockingbird said:

Ако поразмърдаш междуушието ще се съгласиш, че ако пътя беше читав автобуса нямаше да се лашка надясно - наляво по мантинелите и нямаше да се запали нафтата в тубите.... А може би е атентат..... Или пък е шофирал със повече от 100 км/ч и полетял някак...Или е заспал шофьора... Спекулираме в момента...Не знаем какво се е случило и каква е причината, може би ще разберем...

Но да, пътищата ни са кенеф... Ако ти твърдиш друго май живееш в някоя непозната за нас простосмъртните България.... 

И?

Слушам те с жив интерес?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Един джокер - малко преди да тръгна от Пловдив комшията ми звъни и ме пита искам ли нафта. В огромни бидони бе домъкнал стотици литри от турско. Hintidi hint hint hint

 

Сигурно половината автобус е бил цистерна.
Но пък толкова ли лесно се пали тая нафта? А може и бензин да е бил...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, RaptoR said:

Жоре, какви са тия бронирани прасета, че нещо не ми се връзва.... С пауър армор от Фолаут 4 ли да е било...
 

Патрон от Макаров няма  достатъчно сила да пробие челната кост на голямо прасе, ДОРИ ОТ УПОР! Лично проверено. Стреля се през ушния канал. 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

 

Сигурно половината автобус е бил цистерна.
Но пък толкова ли лесно се пали тая нафта? А може и бензин да е бил...

 

Ако е имало туби, няма да са били с нафта. В ДВГ се пали сама понеже е под голямо налягане и направена на ситна мъгла от дюзите. Дори да се запали от нещо тая нафта, ще почне да гори, а не да гърми както гърмят бензиновите пари, самия бензин не гори както си мислят някой!

 

 

45 minutes ago, alchemy said:

Патрон от Макаров няма  достатъчно сила да пробие челната кост на голямо прасе, ДОРИ ОТ УПОР! Лично проверено. Стреля се през ушния канал. 

 

И аз това казвам Саше, понеже и аз го видях с очите си. Не е нужно да се стреля в ухото, може и ЗАД него също.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alchemy said:

Патрон от Макаров няма  достатъчно сила да пробие...

 

Имам някакви смътни спомени, че пистолетите не изстрелват патрони, а куршуми.
Да не би да го замервате прасето с тия патрони? :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, plameni said:

 

Имам някакви смътни спомени, че пистолетите не изстрелват патрони, а куршуми.
Да не би да го замервате прасето с тия патрони? :lol:


Аз продължавам да съм силно озадачен :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, gado said:

Едно и също, ама ти го караш по диагонал. :)

Аре върни лентата и прочети пак, ама внимателно този път. И като оставим у лео познанията ми по инфраструктурата на конкретната кланица, да те открехна, че тя не се намираше в Родопите. Намираше се в Пловдив, почти в центъра и се именуваше ДСО `Родопа`.

Ама ти от де да ги знаеш тия работи? Все пак чукча не е читател, а писател. :lol:

Няма от къде да ги знам по времето, когато е приватизирана съм се родил. Напълно нормално е като напишете 'Родопа' само вие да си знаете какво е :) Иначе излиза някаква информация за ДСО 'Родопа', която е от полза за обща култура.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, RaptoR said:


Аз продължавам да съм силно озадачен :laughing1:

Ти купи прасето, аз ще намеря пистолета и после заедно ще го изядем. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, jozo said:

Ти купи прасето, аз ще намеря пистолета и после заедно ще го изядем. :lol:


Не за друго - с такива дежуряха офицерите ни и дето се вика "пазеха поделението"....
 

Quote

Плавността на линиите на външните детайли придава на пистолета удобна форма. Той е прост за боравене, високо надежден, с ниски за калибъра си тегло и размери. Намаляването на размерите води до снижаване на бойните качества на пистолета. Скъсената до 93 mm. цев и сравнително маломощния патрон обуславят ниската точност и групираност на стрелбата, дори и при близки разстояния. Табличният радиус на разсейване е 0,16 m. на дистанция от 50 m.


Дори и тук, единствените описани негативи са за десетки метри.... Ще трябва да се набави пистолет - прасета бол! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Не за друго - с такива дежуряха офицерите ни и дето се вика "пазеха поделението"....
 


Дори и тук, единствените описани негативи са за десетки метри.... Ще трябва да се набави пистолет - прасета бол! 

 

Стига си купувал овце, купи едно 200 кила прасе за тестове. :laughing1:

 

Какво виждаш и други имат моя опит.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, plameni said:

 

Имам някакви смътни спомени, че пистолетите не изстрелват патрони, а куршуми.
Да не би да го замервате прасето с тия патрони? :lol:

Виж сега, точно не теб не смятах, че трябва да изяснявам разни положения. 
Куршумът е само проектил - част от патрона, който всъщност генерира кинетичната енергия и с помощта на цевта на оръжието я предава на проектила и го ориентира в конкретна посока.

Обаче ако искам, мога да изстрелям куршум (проектил) с пистолет и без патрон, ама трябва да го вържа на дълга пръчка за да мога да го засиля повечко. От друга страна мога да взривя патрон и от ръка, без пистолет. Ама не искам. :grin:

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alchemy said:

Виж сега, точно не теб не смятах, че трябва да изяснявам разни положения. 
Куршумът е само проектил - част от патрона

 

Тъй де. Не "пробиваш" с целия патрон, а само с малка част от него

 

Link to comment
Share on other sites

@plameni, добре, ще преформулирам поста си.
Кинетичната енергия на проектил, генерирана от партон за "Макаров" калибър 9мм не е достатъчна, за да пробие при изстрел от упор костта между очите на възрастно прасе.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alchemy said:

@plameni, добре, ще преформулирам поста си.
Кинетичната енергия на проектил, генерирана от партон за "Макаров" калибър 9мм не е достатъчна, за да пробие при изстрел от упор костта между очите на възрастно прасе.

 

23.jpg

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...