Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

14 minutes ago, netrootbg said:

Нищо не е спечелил. Не са 50% от присъстващите. Ще го отменят от съда.


А дано!!! Само че не мисля. На практика ако тоя боклук остане още 10 години назад... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не е, понеже са много компетентни хората покрай него. Правят за деня само една проверка колко човека присъстват. В началото е това. После не правят преди гласуването и се взима цифрата от последната проверка. Не му достигат гласове. Един мисля беше, но фактите са такива.

Link to comment
Share on other sites

Един глас. :D :D Някой се напил с безплатното пиене още по обяд и пропуснал гласуването.

Колко поетично. Дано я махнат тая нагла пиявица.

Link to comment
Share on other sites

То той горе долу бива - вечно нашаткан и все покрит. Виж оня плондир с лайна на Славия, дето синът му така си и изчезна (може би) и сякаш кола му откраднаха - е те тоя е за трепане! Лечков също - нагъл, крадлив боклук, срамещ името на ЦСКА. Абе въобще всичките са отпадъци. Срам и позор.  

Link to comment
Share on other sites

Дето скоро си говорихме как телефоните ни шпионират. Може и да не е толоква в реално време като говореното, но все пак

https://www.economic.bg/bg/a/view/ot-telefonite-s-android-iztichat-potrebitelski-danni

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mIRCata said:

Дето скоро си говорихме как телефоните ни шпионират. Може и да не е толоква в реално време като говореното, но все пак

https://www.economic.bg/bg/a/view/ot-telefonite-s-android-iztichat-potrebitelski-danni


Никой нормален човек с малко акъл няма съмнения, че ни следят изцяло чрез апликациите и прочее. Говорехме за фантастиките с подслушване през микрофона. Изцяло нерегламентирано и незаконно. 

Link to comment
Share on other sites

Купувайте ги още тия Китайци. :) 
Нетруут беше написал преди време, че дори РУТЕРИТЕ им си водят някаква комуникация, която не трябва да водят.

Link to comment
Share on other sites

Google Pixel 4.

Преди това бях с Huawei. Няма да повторя. Те и нямат Андроид вече де, но дори и да имаха.

Ако излезне нещо суууууууууупер интересно от Xiaomi, може да ги пробвам, но съм почти сигурен, че ще остана разочарован.
Китайските производители прекалено много си позволяват да променят Андроид-а, до нива, в които тотално променят начина, по който се работи с телефоните. Това не ми е по вкуса, защото в повечето случаи го правят по-зле, отколкото е по принцип.

 

Надявам се Google Pixel 6 да е успешен и ще си взимам само Пиксели. То не остана читав производител. Има стотици модели на пазара, а няма какво да си купиш. Парадокс.

За Китайските вече казах.

Самсунг по подразбиране не харесвам, основно заради заоблените екрани.

OnePlus бяха вариант, докато не станаха и те "Китайци" и тръгнаха по пътя на останалите.

LG не произвеждат вече телефони.

HTC не произвеждат вече телефони.

Sony произвеждат някакви супер скъпи мобилни фотоапарати.

Nokia са в ниския и средния сегмент. Те също са Китайци, но поне използват чист Андроид.
Моторола дори не ги знам на какъв хал са.
АСУС се насочиха към геймъри.

Леново, Oppo, Vivo и останалите Китайци са си .... Китайци. Колкото и добър телефон да направят, се престарават с интерфейса и осират софтуера, а за софтуерни ъпдейти във времето можеш да забравиш.

 

Та, така... :) Чакаме някоя нова фирма да излезе на пазара.

Link to comment
Share on other sites

Всички слушат. Ако искате да не ви слушат телефоните ги ползвайте само като такива - телефони. Само, че вместо шайба, ще набирате копчета. Спрени мобилни данни и wifi. И не ги пускате никога.

като каза Nokia - поне на евтиния g10 - не хваща 5гхц мрежи и има супер недомислена тъпотия - позволява при заключен телефон да спреш wi-fi, gps мобилни данни. Което абсолютно обезсмисля всякакви опити да се защититиш от кражба. Това, че е заключен телефона само да не ти четат някакви неща в него. Ама някой си го "набират" и не може да си го намериш после.

Не знам дали е от нокия, или така е в "чистия" андроид. Във всеки случай това е мега малоумно.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mIRCata said:

Всички слушат. Ако искате да не ви слушат телефоните ги ползвайте само като такива - телефони. Само, че вместо шайба, ще набирате копчета. Спрени мобилни данни и wifi. И не ги пускате никога.

като каза Nokia - поне на евтиния g10 - не хваща 5гхц мрежи и има супер недомислена тъпотия - позволява при заключен телефон да спреш wi-fi, gps мобилни данни. Което абсолютно обезсмисля всякакви опити да се защититиш от кражба. Това, че е заключен телефона само да не ти четат някакви неща в него. Ама някой си го "набират" и не може да си го намериш после.

Не знам дали е от нокия, или така е в "чистия" андроид. Във всеки случай това е мега малоумно.

 

Така е в чистия Андроид, не е Нокиа.

Link to comment
Share on other sites

Супер малоумно решение. Защо да имам инсталирани приложения за намиране на телефона, защо да го заключвам с нещо по завъртяно от просто плъзгане, щом първия, който ми го вземе, веднага ще спре всички начини да проследя телефона?

Гугъл пиксел като го гледам какви цени му гласят, да пиеш една студена вода за телефон от 2 бона, щото не са направили елементарна защита 12 версии вече.... Не мерси.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Интерфейса на Xiaomi е почти като на Apple. Мен това ме грабна. Има доста изчистени верси в xiaomi.eu без всякакви допълнителни шитни. 

Link to comment
Share on other sites

Аз също ги човъркам често тези опции, но само след като си отключа телефона. Другото е абсурдно просто. Или има някаква врътка това да не става или тия индийци тотално се излагат от гледна точка сигурност.

Link to comment
Share on other sites

Ами те могат да ти изключат телефона без да го отключват, така че.... Дали някой ще ти спира Data и Wi-fi или не..
Ако толкова те притеснява секюритито, може да си махнеш тогъла за Data от нотификейшъните. :) Което е добра идея, между другото и май ще го направя.
Само да видя как е решен този въпрос в Андроид 12. Предполагам, че във Вторник ще го получа, като обявят Пиксел 6.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, аз не мога да разбера какво се пънеш с тоя Гугъл телефон. НАЙ-ГОЛЕМИТЕ крадци на данни и информация са Гугъл и Епъл . Ама топ ъф да топ!!! Не знам тебе кви китайци те гонят. Доскоро братовчедка ми работеше за тях и неведнъж ми е казвала на определена стъпка от инсталация или регистрация с усмивка "this is when we get ALL YOUR DATA". И туй е само на повърхността. Така че бидейки с Гугъл телефон и ако вярваме на конспиративните теории, то ти си възможно най-следеният и подслушван човек в Булфорум, освен ако няма някой друг с Гугъл телефон. Капиш? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

С какво се пъна? Попитаха ме, отговарям.

 

Тая "стъпка" я има и при другите производители. Да не мислиш, че си изключение? Но като допълнение, слагаш и нещата, които твоят производител е решил да събира. "За диагностика".
.

Link to comment
Share on other sites

Всеки телефон, непроизведен от самите гугъл, има вероятност да се "следи" от производителя, в допълнение на Гугъл. Аз само заради това да тръгна да си ограничавам избора от 1 милион на 2 телефона, нема да стане.

Xiaomi засега ми е идеален телефон, и следващия най-вероятно ще е от тая марка.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, charmock said:

Ние сме с две Шайомита и две Мотороли. Общо взето следващите телефони май пак ще са такива.


Асене, ако дойде време пак да ми подаряват флагмани с претенции от А1, може и да се замисля :laughing1:
Дотогава тия зверове са си идЯлни. Макс работа - минимум цена. :gangstah: 

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам с какво са много по-различни тея Pixel от останалите китайци. Гугъл платили на някви да им произведат телефони с тяхното лого и готово. А отделно не е като да не събират и Гугъл данни.

 

Ние сме вече с поредните Шиомите и не мисля скоро да ги сменям. Предлагат богат избор в различен ценови клас, което ми допада. Единствено имам забележка от батерията на бившия ми Поко Ф1, ама това е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...