Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Just now, RaptoR said:


Ти верно ли пак??? Значи едно че вече стана не банално, не смешно, а не знам какво да се гледа вечно в руското канче и второ - един урод на не знам колко стотин милиона? Ти верно ли ще драпаш така срещу лайняната река? Да вадим ли ония 40-50 пакистанци, които с ГОДИНИ са насилвали малолетни английски деца и са крити от полицията? Да вадим ли статистиката на кланетата само от последните 2-3 години? Стращно вече се излагаш!!! Кои си обрязват момиченцата? Кои си завиват жените като мумии и ги убиват с камъни? Кои са известни козоебци с претенции, но същевременно режат глави и ги бучат на колове?!?!?! Как можа да го изакаш това, Ясене...    

Руснаците не са част от "нашият свят" ли ? 

Между другото,  забавно е след цялото сочене към американците,  да подскачате така след един простичък пример. Само американци ли може да се дават за пример ?

А дали е един само ?

Изцепките на едните не нулира другите.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minutes ago, ARPAnet said:

Руснаците не са част от "нашият свят" ли ? 

Между другото,  забавно е след цялото сочене към американците,  да подскачате така след един простичък пример. Само американци ли може да се дават за пример ?

А дали е един само ?

Изцепките на едните не нулира другите.

 


И къде ме видя да споменавам обикновени американци? Не че и там дебилията не е повсеместна? Изобщо четеш ли или на инат стреляш насреща с ирелевантни глупости? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:


И къде ме видя да споменавам обикновени американци? Не че и там дебилията не е повсеместна? Изобщо четеш ли или на инат стреляш насреща с ирелевантни глупости? 

Трансексуалната какъв американец е?

Иначе щото обичаме линкове

Този вероятно е умничил за яйчници между ушите https://www.google.com/amp/s/abcnews.go.com/amp/International/wireStory/hungarian-politician-resigns-party-belgium-party-bust-74508980

 

Този сигурно се е притеснявал от мюслитата, че няма да му оставят момиченца https://english.radio.cz/british-police-arrest-czech-pedophile-8369694

Вероятно и тези https://www.google.com/amp/s/www.bbc.com/news/amp/world-europe-53224444

https://www.praguemorning.cz/xvideos-investigation-czech/

Християнски ценности https://www.praguemorning.cz/xvideos-investigation-czech/

Просто давам примери за културните ни особености.

Link to comment
Share on other sites

Разбирам, но на всеки твой пример се падат към 100 от другите примери. Много е важно това да го проумееш. Никой никъде не е казал, че еднитие са херувими за сметка на другите. Всяко стадо си има мърша, всяко общество си има отпадък. Така е било вовеки веков. Но когато някой е около 300 години назад в културно отношение, нещата са ясни. И далеч не говорим само за религия. 

Link to comment
Share on other sites

Ползвам популярни изрази, не се фокусирам над нещо конкретно, дали ще е религия,  цвят, или нещо друго, все тая. Но става много дълго за писане ако трябва да изброяваме

Мюслитата са 6% от населението на Европа,  според бързичка проверка в гугъл.

Изнасилванията и всичко изброено от теб не са нещо ново което до вчера го е нямало. Нито да прерогатив само на "другите".

И не, не са нормално нещо, нито някой ги смята за нормално. Но това нон-стоп повтаряне на идеята как всичко лошо идва от "другите" води до маргинализиране.

Бял заразява всички около него със спин - а, що говориш за това, то това е един.

Черен убива бял - 10 линка и теории ....

Така изглеждаме

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

Ползвам популярни изрази, не се фокусирам над нещо конкретно, дали ще е религия,  цвят, или нещо друго, все тая. Но става много дълго за писане ако трябва да изброяваме

Мюслитата са 6% от населението на Европа,  според бързичка проверка в гугъл.

Изнасилванията и всичко изброено от теб не са нещо ново което до вчера го е нямало. Нито да прерогатив само на "другите".

И не, не са нормално нещо, нито някой ги смята за нормално. Но това нон-стоп повтаряне на идеята как всичко лошо идва от "другите" води до маргинализиране.

Бял заразява всички около него със спин - а, що говориш за това, то това е един.

Черен убива бял - 10 линка и теории ....

Така изглеждаме


ИЗОБЩО не изглеждаме така, много си се объркал. И както повтарям вече трети път, последните 5 години нещата лавинообразно набъбнаха. А тия 6% нещо НИКАК не ми се виждат реални, не те знам какво гледаш. Англия, Холандия, Германия, Франция (тея па са си направо африканско гето) и т.н. са в огромни цифри. Изобщо да не почваме да говорим за нерегламентираните пък.  

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, plameni said:

 

Царе на грандоманията и парвенющината...

Не бих се учудил ако е "по истински случай", колкото и нелепо да изглежда :lol:

 

EDIT: Румънците доста са се постарали. "Напипали" са някои особености на руската душа и успешно ги експлоатират..

 

 

 

3 hours ago, ARPAnet said:

Видеото с Путин каква тематика е, премъдри?

Пък как се свързва с писаното между мен и Виден, за културните особености , всеки да си отговори сам.

Всъщност ако сте живяли в Русия щяхте да забележите, че видеото няма нищо общо с грандоманщина, а самоирония. Няма други като тях в умението си да се самоиронизират и същевременно да се гордеят със страната си.

Link to comment
Share on other sites

Клипът просто копира самоиронията от руските филми. Толкова е явна препратката, че чак не знам как може на румънците някой да им приписва новаторство и замисъл на идеята ...                    

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ARPAnet said:

Видеото с Путин каква тематика е, премъдри?

Пък как се свързва с писаното между мен и Виден, за културните особености , всеки да си отговори сам.

Ъъъ....

Think Stephen Colbert GIF by The Late Show With Stephen Colbert - Find &  Share on GIPHY

...видеото.... амиии.... 

Изключително сложен въпрос, чийто отговор е дълбока мистерия....

Колкото за попръцкването ти на тема културни особености и напъните ти за фарисейско космополитстване. Някак в главата ми идва откъслек от разговор с едно помаче. Набила ми се е в спомените фразата - Я му рукам, нимой яла, той пак яла....

 

10 minutes ago, plameni said:

Щеше да е самоирония, ако клипът беше руско производство.

 

Ами не си съвсем прав. Достатъчно е човек да е поконтактувал в свободна форма с руснаци, за да схване някои неща. А повярвай ми, с такива сме се и псували на майка, докато сме си приказвали за история. Дебели глави, но пък наистина нямат равни в самоиронията.

Сещам се и за едни бегли контакти с американчета. Правеха се на проповедници и искаха да ми отворят очите за светлината. При първата ни среща, момчетата взеха шест етажа надолу за рекордно кратко време. Мисля, че четиридесет и пет килограмовата немска овчарка (не го насъсках), която реши да им се радва (лигльото ми сладичък, гони ги до към третия етаж, преди да изпълни командата ми да се върне), имаше някакъв принос за това. После не знам защо, след около месец пак ми звъннаха на вратата. Реших да им дам шанс да си довършат казването на каквото имаха да казват (не знам що така стана, може би са били забравили, че в този апартамент има любвеобилен пес).

Месец по-късно с единия си пийвахме бирички и си приказвахме за мацки (второ поколение гръко-американец), а вторият... Вторият просто беше кореняк жител на Солтлейк сити, върл последовател на пророка Джон Смит (егати и името) и гордеещ се с факта, че може да проследи рода си цели 100 години назад и с факта, че е от нациятята (напушва ме смях тука), дала най-много на света . Аз моя род мога да го проследа близо 700 години, ама не съм му го врял в очите този факт. Както и факта, че когато ние сме имали държава, те са били изключително далеч от идеята, че съществуват  коренни американци, които да избиват, че после да могат да си спретнат национален празник именуван - Тенксгивинг.Та този втория го отписах като същество подлежащо на очовечване. Или поне докато някой от правнуците му, който реши, че е крайно време да се спре с македоно-украинското си поведение. Че да поговори човешки с някой от моите правнуци (стига да се случи такъв съвпадък). Ама няма да съм жив тогава, та Грегъри-то Смит ще си е в категорията ми Унтерменше доживот.

Отплеснах се малко в логорея, ама тънкото в мисълта ми е, че затвърденото в процес впечатление е много съществено нещо.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:

Ясен обаче го преджобили в България преди 20 години..:

Опитаха, не успяха, Ясен го лепиха .. 

Но ако Ясен беше казал, черни са го джобили оня ден в Мюнхен, отговора щеше да е- Видя ли? Лоши хора! И това можеше да бъде цитрано и във Фейсбук, публично показвайки кфи лоши хора са бежанците. Независимо дали са бежанци или не ..

Също както не си хвърляме линкове като тези които дадох, за да демонстрираме за какви глупости говорят тези от крайното дясно. Да споменавам ли Католическата църква и малките момчета? 

Да, педофилски мрежи от бели, не стават за дъвчене 5 години. Виж онези идиоти от Мюнхен, или където беше, преди няколко години - ее тях ще ги въртим още 5 години. 

Аз кво казах в началото ? Има разлика м/у това което четем, че се случва някъде си, и това което се случва у нас, като бях малко по-обширен, посочвайки Балканите и Източна Европа по принцип. 

Щото днес в България сигурно пак са лепили няколко деца, или шили, щото някой българин се е пробвал да ги джоби, но на нас са ни по-интересни пимбяните от другата страна на голямата вода, и ги мислим и решаваме, че и се чувстваме комплексирани и дискриминирани от тях. 

 

4 hours ago, RaptoR said:

ИЗОБЩО не изглеждаме така, много си се объркал. И както повтарям вече трети път, последните 5 години нещата лавинообразно набъбнаха. А тия 6% нещо НИКАК не ми се виждат реални, не те знам какво гледаш. Англия, Холандия, Германия, Франция (тея па са си направо африканско гето) и т.н. са в огромни цифри. Изобщо да не почваме да говорим за нерегламентираните пък.  

Не споря нито защитавам 6-те процента, както казах просто цифра която изкочи от бързо търсене в гугъл, първият линк 29-D438.pdf (ijesd.org) , което било International Journal of Environmental Science and Development

И да, така изглежда разговора ни. Аз защитавах нови неща като гарантиране на позиции за малцинствата на супер високо ниво, където те трудно влизат. Трябва ли от заглавията да се махне N-думичката, която всички признават за обидна в момента.  

Но като "аргументи" към тези разговори. вървяха постоянните линкове на тема "еди какви си са изнасилили наш", "еди какви са са запалили нещо си". Реално поставяйки равенство м/у двете неща.  Ако смяташ, че дискриминацията е нещо лошо, означава, че подкрепяш изнасилванията.

Значи ли, че тези които вървят с лафа за християнските ценности, защитават и Онези от Католическата Църква? Тия в Полша сигурно са .. нали ..

Та да, поставят се равенства м/у съвсем различни идеи, маргинализират се цели групи ..Какво искаше да кажеш с линка за онази транс? Нещо в линка казва, че е некадърна ли? Преподавател в университет и директор на щатска служба звучи като кадърен човек. Но е транс, съответно е "същество" и автоматично се съмняваме, че е кадърна. Малко в стил "Да тръгне че сестра ти е курва, пък ти ходи се обяснявай, че нямаш сестра" 

 

3 hours ago, charmock said:

Всъщност ако сте живяли в Русия щяхте да забележите, че видеото няма нищо общо с грандоманщина, а самоирония. Няма други като тях в умението си да се самоиронизират и същевременно да се гордеят със страната си.

Сега се върнах и разбрах, че са 2 руски видеота. Аз просто визирах онова в което Путин влиза във водата, като "руска тематика", два поста преди моят

Но не съм споменавал грандоманщина, не знам защо ме цитираш ?

 

18 minutes ago, gado said:

бля-бля-бля

Нали знаеш, че не ти обръщам внимание на мозъчните пръдни ?

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Ами не си съвсем прав. Достатъчно е човек да е поконтактувал в свободна форма с руснаци, за да схване някои неща. А повярвай ми, с такива сме се и псували на майка, докато сме си приказвали за история. Дебели глави, но пък наистина нямат равни в самоиронията.

 

Контактувал съм достатъчно и в началото също съм се впечатлявал от самоиронията им. В определен момент, обаче осъзнаваш, че самоиронията им помага в безсилието за промяна. Помага за по-лесна самокритика, без необходимост от действия и накрая даже укрепва самочувствието. 

 

2 hours ago, ARPAnet said:

Сега се върнах и разбрах, че са 2 руски видеота.

 

И не разбра, че рекламата е румънска, на румънска водка?

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ARPAnet said:

 

 

 

Нали знаеш, че не ти обръщам внимание на мозъчните пръдни ?

Що ме коментираш тогава Ве, Йорки?  :)

Направо не мога да ти се начудя как хем си такъв ветропоказател, жем толкова праволинейно-двуизмерен. Сигурен съм обаче, че ако беше риба, щяха да те ловят и с дръжката на чадъра.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

И не разбра, че рекламата е румънска, на румънска водка?

Не го гледах, видях че има второ видео, очевидно не съм го визирал в първият си пост на предишната страница. ОЧевидно там говоря за видеото на руски език с руският президент

 

 

2 minutes ago, gado said:

Що ме коментираш тогава Ве, Йорки?  :)

Направо не мога да ти се начудя как хем си такъв ветропоказател, жем толкова праволинейно-двуизмерен. Сигурен съм обаче, че ако беше риба, щяха да те ловят и с дръжката на чадъра.

Нямаше как да не коментирам абсолютната глупост

Не съм казал, че не чета, Гупи

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

А кое е второто?

 

 

Това за което Чармок ми обяснява руската душевност, което ме върна на предишната страница и видях че са 2 видеа едно след друго, предположих че и двете са руски, щом така ми се обясняват. Едното очевидно знаех ..

image.thumb.png.3d45a319d36d7429ff9aad94bb70f15c.png

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

Не го гледах, видях че има второ видео, очевидно не съм го визирал в първият си пост на предишната страница. ОЧевидно там говоря за видеото на руски език с руският президент

 

 

Нямаше как да не коментирам абсолютната глупост

Не съм казал, че не чета, Гупи

Но въпреки всичко ми обръщаш внимание!?  :))

Ама само се върни и се прочети какви ги дрънкаш! Олекваш до толкова, че успяваш да онагледиш и самата антигравитация. Аз лично с терапевтична цел бих ти препоръчал да седиш кротко на масата правейки си тихичкото, и да спазваш мълчание в опит да изглеждаш не толкова.... Как да го кажа...   ...неумен...

 

П.п. Не държа да следваш съвета ми обаче.     :))

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

Ясно, ясно... пак четене на диагонал.

Даже не съм чел. Имах коментар, че сте на руска тематика, защото видях единствено видеото с Путин, изобщо прескачайки предишните постове. Видеото с Путин е 2 поста преди моят

Гадо тръгна да ми се обяснява в любов, че тематиката очевидно не била руска .. Чармок ми обяснява за руската душевност, и даже го питам защо ме цитира, при условие, че не съм казал нищо по темата. 

И докато пишех поста отворих предишната страница и видях че има и друго видео с някакъв кораб, което предположих че също е руско видео щом така ми се обясняват, въобще не съм чел. 

Всъщност мен ме цитирате без причина за нещо което даже не съм видял или пък коментирал преди това. 

Но моя грешка, че не цитирах конкретно поста с видеото с Путин когато казах "руска тематика". 

 

Надявам се всичко е ясно сега. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

Даже не съм чел.

 

Не за първи път коментираш, а после се оказва, че даже не си прочел.

Даже не си погледнал и скрийншота, който сам си направил:

 

bulforum.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ама и момчето продължава да олеква със страшна сила, влизайки в обяснителен режим, що дупето му е наакано. Без да си признае чистосърдечно, че е така, щото просто толкова си може   :)

Ей такивата моменти си струват годините четене на нищонеказване и импотентно Е-пишкомерене.

 

П.п. Ще си сипя едно и ще търся нещо по телевизията как американците спасяват света, че нещо съм се затъжил по тая тема.  :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

 

Не за първи път коментираш, а после се оказва, че даже не си прочел.

Даже не си погледнал и скрийншота, който сам си направил:

 

bulforum.png

 

 

Аз ли лошо се изразявам, ти ли не четеш. Хайде малко хронология

1. Аз  видях видеото с Путин и коментирах, че сте на руска вълна, на база видеото с Путин. Не бях чел предишната част от дискусията, съответно не съм я коментирал. Това разбираш ли го ? 

2. Гадо подскочи до тавана и почна да пита къде съм видял руска тематика (Ам, видеото с Путин ?) и да търси друг подобен на него, но не нацели.

3. Питайки Чармок защо ме цитира и ми обяснява нещо за руската душевност решавам да видя дали не пропускам нещо от преди видеото с Путин

4. Виждам тъмба с кораба в леда от друго видео(поста на Чармок), решавам че също е руско видео, щом ми обясняват за руската душа. Но мен все пак ме цитират грешно, защото определено не съм коментирал румънски видеа, нали? Не съм познал защо ме цитират грешно, ще го преживея. 

5. Не съм кликал на линка от твоят пост, който Чармок цитира, защото е от предишна дискусия, питах се защо аз съм цитиран за нещо в което не съм участвал.Ти си помисли, че съм видял видеото от твоят линк ли?

6. Сега виждам, че "румънците" от твоят пост е линк към същото видео.  

7. Ти започваш да броиш видеа, на база поста ми към Чармок. Както казах, добре, не съм отгатнал правилно за причината по която ме цитират грешно. И си признах, не съм гледал видеото което Чармок е постнал с един голям тъмб просто, та какво ми доказваш ?

Сори, не прочетох предишните страници дискусии, не ти кликнах линка, но видях голямата картинка от Чармок, и предположих. Това устройва ли те ? 

2 hours ago, plameni said:

Не за първи път коментираш, а после се оказва, че даже не си прочел.

Единственото което "коментирах" без да погледна е видеото от тъмба на Чармок, категоризирайки го като руско видео и увеличавайки бройката им на 2. Но само след като ме цитираха грешно и ми стана интересно какво пропускам, та погледнах на бързо.  

Сега достатъчно ясно ли се изразих? 

 

@gado казва се "Извинявай", когато си помахал с юмручета срещу някого поради грешна причина. 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

Аз ли лошо се изразявам, ти ли не четеш. Хайде малко хронология

1. Аз  видях видеото с Путин и коментирах, че сте на руска вълна, на база видеото с Путин. Не бях чел предишната част от дискусията, съответно не съм я коментирал. Това разбираш ли го ? 

2. Гадо подскочи до тавана и почна да пита къде съм видял руска тематика (Ам, видеото с Путин ?) и да търси друг подобен на него, но не нацели.

3. Питайки Чармок защо ме цитира и ми обяснява нещо за руската душевност решавам да видя дали не пропускам нещо от преди видеото с Путин

4. Виждам тъмба с кораба в леда от друго видео(поста на Чармок), решавам че също е руско видео, щом ми обясняват за руската душа. Но мен все пак ме цитират грешно, защото определено не съм коментирал румънски видеа, нали? Не съм познал защо ме цитират грешно, ще го преживея. 

5. Не съм кликал на линка от твоят пост, който Чармок цитира, защото е от предишна дискусия, питах се защо аз съм цитиран за нещо в което не съм участвал.Ти си помисли, че съм видял видеото от твоят линк ли?

6. Сега виждам, че "румънците" от твоят пост е линк към същото видео.  

7. Ти започваш да броиш видеа, на база поста ми към Чармок. Както казах, добре, не съм отгатнал правилно за причината по която ме цитират грешно. И си признах, не съм гледал видеото което Чармок е постнал с един голям тъмб просто, та какво ми доказваш ?

Сори, не прочетох предишните страници дискусии, не ти кликнах линка, но видях голямата картинка от Чармок, и предположих. Това устройва ли те ? 

Единственото което "коментирах" без да погледна е видеото от тъмба на Чармок, категоризирайки го като руско видео и увеличавайки бройката им на 2. Но само след като ме цитираха грешно и ми стана интересно какво пропускам да погледнах на бързо.  

Сега достатъчно ясно ли се изразих? 

 

@gado казва се "Извинявай", когато си помахал с юмручета срещу някого поради грешна причина. 

 

 

Как ти се занимава?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Как ти се занимава?

Не ми прави впечатление м/у всичко друго което ми се налага да пиша всеки ден :D

Пък и хората се разбират (или не) разговаряйки, пробвам.. :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...