Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не се оплаквам, споделям го просто като визуализация на какво върви в нета, това са рандом сканове и опити за рандом портове които деф филтъра на пфсенса блокира, то така или иначе няма нищо на тези портове. Но тъй като не са конкретно блокирани от мое правило, влизат в лога му, което ми позволява да рисувам графики :))

Отворените портове не влизат в лога - уеб, мейл, майнкрафт .. тези не са част от графиката

Скановете и не пречат, pfsense–а спинка. 

image.png.b1bcbf65f5b7e00d41ad17b27ee1a990.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ше го мана тоя линк, щото много обичам хора, които идват тука да си популяризират сайтовете в алгоритма на Гугъл и си мислят, че ние пасем трева.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, hideboom said:

Какви видове мозаечни плочки за баня ще видите - ква е тая дума мозаечни

 

9 minutes ago, w00x said:

Ше го мана тоя линк, щото много обичам хора, които идват тука да си популяризират сайтовете в алгоритма на Гугъл и си мислят, че ние пасем трева.

Като скритата реклама на "Нескафе" от Наградите "Кирил Методи и брат му" ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

120 тонното чудовище Starship SN8 не само полетя на 15 км, но и извърши перфектно невиждана досега в историята аеродинамична маневра на ракета стопяваща скоростта от навлизане в атмосферата само с крила. Е, не можа съвсем да се приземи като хората, но всичко до самото приземяване беше направо mind-blowing! SpaceX пренаписаха историята за пореден път! Никой не очакваше чак такъв грандиозен успех от първия полет на Старшип прототип. Следващият тест е с SN9.  :bowdown::bowdown::bowdown:

 

Link to comment
Share on other sites

Преди винаги съм се замислял как толкова години няма напредък в територията на космическото пътуване. Последните няколко години направо избухнаха (no pun intended). Браво.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Преди винаги съм се замислял как толкова години няма напредък в територията на космическото пътуване. Последните няколко години направо избухнаха (no pun intended). Браво.


Има и е имало, само че няма кво да се открадне там, няма адекватно финансиране и нещата остават в застой. Сега като има кой да дава пари много ясно ще летят... 
 

=====================================

 

Браво бе, Гугълци... :
 

Биография
Активното изучаване на принципите на функциониране на икономиката донесе Артур Льюису голямо уважение сред колегите си рыцарское титла, Нобелова награда и много-много други; спечелил е всичко това Люис сериозен труд – изключителен специалист в областта си мислеха абсолютно по право

Уилям Артър Луис – икономист, специалист по икономическо развитие, лауреат на Нобелова награда.

Роден е Артър Люис в Castries, Сейнт Лусия (Castries, Saint Lucia); в момента тези земи са принадлежали на обединеното кралство (Great Britain). Родителите на Луис печалба в Сейнт Люсию от Антигуа (Antigua) в началото на века; бащата умира, когато най-Артур е само на 7, така че майката трябваше да се грижат за пет деца сами. Артър труд на майката облегчал, как може; така, ученик той е бил доста по-усърдни и учебната програма обгонял на 2 години. В продължение на 14 години Люис завърши училище, в началото на университетски изпит той е работил като чиновник. Около това време Луис се запознава с бъдещия министър-председател на Тринидад-и-Тобаго (Trinidad and Tobago) Ерик Уильямсом (Ерик Уилямс); приятели, те са били и по-нататък.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:


Има и е имало, само че няма кво да се открадне там, няма адекватно финансиране и нещата остават в застой. Сега като има кой да дава пари много ясно ще летят... 

 

Какъв напредък има в космонавтиката от 70-та година до 2010-та? Аз лично за нищо чак толкова революционно не се сещам. Може да сравниш интериора на емблематичната совалка на НАСА с тази на SpaceX. Нощ и ден е разликата. Компютрите по домовете на хората бяха по-бързи от тези, които се използваха в международната космическа станция и корабите, които карат астронавтите до там. Или поне такива са моите наблюдения.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, w00x said:

 

Какъв напредък има в космонафтиката от 70-та година до 2010-та? Аз лично за нищо чак толкова революционно не се сещам. Може да сравниш интериора на емблематичната сувалка на НАСА с тази на SpaceX. Нощ и ден е разликата. Компютрите по домовете на хората бяха по-бързи от тези, които се използваха в международната космическа станция и корабите, които карат астронафтите до там. Или поне такива са моите наблюдения.


Леко са ти грешни наблюденията...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Преди винаги съм се замислял как толкова години няма напредък в територията на космическото пътуване. Последните няколко години направо избухнаха (no pun intended). Браво.

Бъркаш.

В последните години просто виждаш медийни изяви. Можеш и сам да провериш кой, кога и с какъв успех е работил по ракета за многократна употреба. Както и можеш да провериш кой е първият и съвсем до скоро единственият, който е имал действаща спасителна капсула за космонавтите. Та това, което мислиш за  избухване е просто, шоу. А това шоу е изградено върфу нещо подарено, две-три откраднати неща и се подкрепя от един принтер в една частна институция.

Можеш и сам да гугълнеш за какво точно говоря.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gado said:

Бъркаш.

В последните години просто виждаш медийни изяви. Можеш и сам да провериш кой, кога и с какъв успех е работил по ракета за многократна употреба. Както и можеш да провериш кой е първият и съвсем до скоро единственият, който е имал действаща спасителна капсула за космонавтите. Та това, което мислиш за  избухване е просто, шоу. А това шоу е изградено върфу нещо подарено, две-три откраднати неща и се подкрепя от един принтер в една частна институция.

Можеш и сам да гугълнеш за какво точно говоря.

Май не можеш да се усетиш какви уникални глупости си натворил. Нищо де, простено ти е. Също и на другия Мисир преди теб.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

Май не можеш да се усетиш какви уникални глупости си натворил. Нищо де, простено ти е. Също и на другия Мисир преди теб.  :lol:

И на теб ти е простено, така че, вдишай и издишай в квадратична схема.

 

П.п. Точно пък от теб не очаквах да си толкова невеж в сфера, в която яко хайпваш, честно!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, gado said:

П.п. Точно пък от теб не очаквах да си толкова невеж в сфера, в която яко хайпваш, честно!


Много сфери са му така на хипермисира :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alchemy said:

Ангеле, брат, само коригирай тия пичове - дали са астро- или космо- няма значение, но са -наВти. Знам, че държиш на тия работи и няма да се обидиш на бележката. И още едно мернах при диагоналното прелистване, ама няма да посочвам. 

Допускам, че е работа на телефона с тъпите му предложения за думи.

 

Не е телефона. Неграмотност ще да е. :D 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, RaptoR said:


Много сфери са му така на хипермисира :laughing1:

Да ти го кажа по друг начин. На Мисир няма как да му обясниш собствената мисирщина - първи закон за мисирската физика на Godfather. :lol:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Godfather said:

Да ти го кажа по друг начин. На Мисир няма как да му обясниш собствената мисирщина - първи закон за мисирската физика на Godfather. :lol:


Пак оксиморони... Но какво да се очаква от най-големия мисир в историята, създал самата есенция на мисирлъка, еталон за единица мисирщина..  :laughing1:

godfather.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

Предвид, че в началото на пандемията ме изритаха като мръсно куче - не мисля. Аз тия пари не им ги ща, дори и да останат в мен ще ги даря на благотворителни каузи. Въпросът е имат ли някакъв лост, с който да ме принудят да ги възстановя.

 

Коя е тая коректна фирма?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky Luciano said:

Никъде. Само един PPV канал ще го лъчи. Сложно.

 

Едит: DAZN1 май ще го пуснат!

 Май и по sky sport ще го дават ама не намирам free iptv 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...