Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

А кой казва, че няма да го тресне влака? Рискът от едното е доста по-голям от риска от другото.

 

Няма значение дали е временно или не. Важното е, че работи. Никой не е казал, че е перманентно решение. Решение е, за да се освободят малко болниците и медицинските екипи.

Пък ако после пак всеки си размотава крачолите и обяснява, че "нищо няма", това си е наш проблем.

 

И от кой го хвана като си социално дистанциран? От телевизията?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, RaptoR said:


Едно дете е ДОСТАТЪЧНО да бъде приносител. Не съм ги броил във всяка градина по колко са. ФАКТ - децата носят вирус без да показват никакви симптоми. И ДИРЕКТНО ЗА ЕДИН ДЕН го предават на поне 20 други деца, които го предават на между 2 и 4 в семейството вечерта, на сутринта родителите го предават на 5-10-20 на работа и прочее! Кой тийн прегръща 20 човека днеска!?!?! Стига с тия глупости с тия тийнове, макар че и те са в кюпа. Седят ли ПО ДИФОЛТ 20 тийна затворени всеки ден по цял ден в едно помещение и спят ли заедно следобед да си дишат въздуха?!?!    
 


Напълно прав си и ние бързо се убедихме в това. Но НЕНОРМАЛНОТО, което на практика предизвикваше нашите страхове и притеснения е количеството вируси, които ги връхлитат - ето това преди 30 години го нямаше. Да не говоря как пък по мое време при децата имаше настинка и пневмония. Толкоз. Другото бяха редки случаи. Сега е ужас и дявол на магаре. И понеже ние сме боледували по няколко пъти общо в детството си като гледам какво става с децата ни и полудяваме.  

Детето не по-опасен преносител на зараза. Детето е СИГУРЕН преносител с бонус добавка НАПЪЛНО НЕВИДИМ, поради липса на всякаква изява дори след инкубационен период. Другото съм го обяснил по-горе и няма да го повтарям. 
 


ВРЕМЕННО!!! (омръзна ми да го повтарям това!!!)

 

В Израел много добре знам какво и как направиха, защото всяка седмица говоря с израелци там.

 

Глупости на търкалета! Както казах, 1 дете не зарази нито 1, също 1 госпожа не зарази нито едно дете, то останлите и така - ФАКТ . Това, че на теб и Валерко не ви харесва е друг въпрос!

 

Тийновете не само, че прегръщат повече от 20 човека, ама поне 10-на си връткат я весела я друга цигарка. Та стига сте плямпали глупости, децата не са виновни за нищо и не те разнасят вирОса!

 

П.П. За социалната изолация съм абсолютно съгласен. Още март, казах, че бягаме само от неизбежното! Трябва да се пазим, ама чак тея затваряници, са пълни простотии!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jozo said:

П.П. За социалната изолация съм абсолютно съгласен. Още март, казах, че бягаме само от неизбежното! Трябва да се пазим, ама чак тея затваряници, са пълни простотии!

 

Затваряниците са, защото не всеки има съвестта да се пази. Заради тези, които нямат съвестта да се пазят, всички ще си седим изолирани. Написах го и горе.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, w00x said:

 

 

И от кой го хвана като си социално дистанциран? От телевизията?

 

Ти правиш ли разлика между социално дистанциран и социално изолиран ? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dunc said:

 

Ти правиш ли разлика между социално дистанциран и социално изолиран ? 

 

Разбира се, че правя разлика. Защо изобщо го споменаваш тогава в този контекст? Някой да е твърдял, че социалното дистанциране е панацея?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

 

Глупости на търкалета! Както казах, 1 дете не зарази нито 1, също 1 госпожа не зарази нито едно дете, то останлите и така - ФАКТ . Това, че на теб и Валерко не ви харесва е друг въпрос!

 

Тийновете не само, че прегръщат повече от 20 човека, ама поне 10-на си връткат я весела я друга цигарка. Та стига сте плямпали глупости, децата не са виновни за нищо и не те разнасят вирОса!

 

П.П. За социалната изолация съм абсолютно съгласен. Още март, казах, че бягаме само от неизбежното! Трябва да се пазим, ама чак тея затваряници, са пълни простотии!


Жоре, глупостите ти са колосални понякога, освен това забравяш, че говориш с хора с МНОГОКРАТНИ преки сблъсъци с вирОса, отделно че всичките ми роднини са лекари, които и в момента са на първа линия в борба с него. Дреме ми у вашта ясла кво е станало и пред вашия блок. Аз гледам голямата картина и то от доста високо поради ред причини, най-малкото 40+10 живота и целият ни бизнес зависят директно от това (едно проникване и ще правим гробище). И пак не си правя илюзии, че ще останем встрани заради някакви си мерки и прочее.  
Дали е заразило някакво дете някого (ако изобщо в детето е причината) се доказва с тестове на всички, които 100% не са направени. Тоест ще си говорим след 10-на дни АКО изобщо има болно дете с PCR за доказателство. Отделно вирОса се раздава само в определени периоди от заразяването, но няма повече да обяснявам, вашта махала решава статистиката.   
Много отдавна за толкова години трябваше да си наясно, че НИКОГА не говоря глупости, камо ли за такива сериозни неща. И правилното изречение е - децата не са виновни за нищо, НО МАСОВО РАЗНАСЯТ ВИРОСА. Факт. Тука ще пиша бавно, че нали - децата НЕ СА ЕДИНСТВЕНИ разносители, но са ОСНОВНИ. И под деца не визирам само 3-5 годишните.   

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Решение е, за да се освободят малко болниците и медицинските екипи.

И вече имаше случаи на умиращи по стълбите, на разхождани с линейката по града и обратно вкъщи ..

Наистина не разбирам защо трябва да се спори все още дали има нужда от карантини, изолиране, маски, и т.н..

Честно казано, ако бях лекар в момента, щях да си взема дълъг отпуск+болничен и да оставя нещата да се разрешат по естествен път докато не спра да виждам навсякъде в интернет дискусии на тема - трябва ли да се изолираме, трябва ли да се пазим с маски и т.н...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:


Жоре, глупостите ти са колосални, освен това забравяш, че говориш с хора с МНОГОКРАТНИ преки сблъсъци с вирОса, отделно че всичките ми роднини са лекари, които и в момента са на първа линия в борба с вируса. Дреме ми у вашта ясла кво е станало и пред вашия блок. Аз гледам голямата картина и то от доста високо поради ред причини, най-малкото 40+10 живота и целият ни бизнес зависят директно от това (едно проникване и ще правим гробище). И пак не си правя илюзии, че ще останем встрани заради някакви си мерки и прочее.  
Дали е заразило някакво дете някого (ако изобщо в детето е причината) се доказва с тестове на всички, които 100% не са направени. Тоест ще си говорим след 10-на дни АКО изобщо има болно дете с PCR за доказателство. Отделно вирОса се раздава само в определени периоди от заразяването, но няма повече да обяснявам, вашта махала решава статистиката.   
Много отдавна за толкова години трябваше да си наясно, че НИКОГА не говоря глупости, камо ли за такива сериозни неща. И правилното изречение е - децата не са виновни за нищо, НО МАСОВО РАЗНАСЯТ ВИРОСА. Факт. Тука ще пиша бавно, че нали - децата НЕ СА ЕДИНСТВЕНИ разносители, но са ОСНОВНИ. И под деца не визирам само 3-5 годишните.   

 

Бате, хайде стига глупости, само твоите роднини са лекари и само те имат преки сблъсъци с вируса. Имам достатъчно лекари в обкръжението, които не са на първа линия, но имат пряк досег и няма как. Всекидневно правят консултации на заразените, защото много голяма част са със сумати други заболявания и ги следят също!

 

Дали ти дреме или не си е твоя работа - факта че нещо не ти харесва на теб и Валерко, не го прави истина.

 

При положение, че РЗИ нахлуха в градината, дали си мислиш, че някой случайно е решил да си ходи там и няма друга работа?!?! Ама сега ти сам говориш глупости! Много ясно, че е има положителен PCR за да предприемат тея действия. Отделно, че това се случи преди повече от 14 дни, ако имаше някой заразен, вече щеше да е болен.

 

За толкова години съм се убедил, че ти си "винаги прав", дори да плямпаш пълни простотии и съм далеч от мисълта, да те убеждавам в каквото и да било. Ясно ми е, че по гръб няма да паднеш и все някой друг плямпа глупости, но не и ти!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

И вече имаше случаи на умиращи по стълбите, на разхождани с линейката по града и обратно вкъщи ..

Наистина не разбирам защо трябва да се спори все още дали има нужда от карантини, изолиране, маски, и т.н..

Честно казано, ако бях лекар в момента, щях да си взема дълъг отпуск+болничен и да оставя нещата да се разрешат по естествен път докато не спра да виждам навсякъде в интернет дискусии на тема - трябва ли да се изолираме, трябва ли да се пазим с маски и т.н...


Ясене, тъпотата е безмерна... Умишлено не гледам телевизори, за да останат здрави... В интенет ако се заровиш пък - КОШМАР! Вече се убеждавам, че наистина 80% са колосални идиоти. Чета тъпащини, които няма как и умишлено да се съчинят... Гледам клип, в който някакъв снимал "пръскащи самолети", срал отдолу глупости как пръскат корона и това има 195к гледания... 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

Гледам клип, в който някакъв снимал "пръскащи самолети", срал отдолу глупости как пръскат корона и това има 195к гледания... 

 

Проблемът не са гледанията, защото и ти си едно от 195 000. Проблемът са хората, които го споделят и подгласят отдолу в коментарите.

Същото беше и с нещата около Tръмп. В другата тема написах до колко са вярни. И това ми отне само 35 минути търсене на информация и сверяване на факти. По-лесно е обаче автоматично да повярваш на това, което подкрепя твоите виждания. Confirmation bias.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, jozo said:

 

Бате, хайде стига глупости, само твоите роднини са лекари и само те имат преки сблъсъци с вируса. Имам достатъчно лекари в обкръжението, които не са на първа линия, но имат пряк досег и няма как. Всекидневно правят консултации на заразените, защото много голяма част са със сумати други заболявания и ги следят също!

 

Дали ти дреме или не си е твоя работа - факта че нещо не ти харесва на теб и Валерко, не го прави истина.

 

При положение, че РЗИ нахлуха в градината, дали си мислиш, че някой случайно е решил да си ходи там и няма друга работа?!?! Ама сега ти сам говориш глупости! Много ясно, че е има положителен PCR за да предприемат тея действия. Отделно, че това се случи преди повече от 14 дни, ако имаше някой заразен, вече щеше да е болен.

 

За толкова години съм се убедил, че ти си "винаги прав", дори да плямпаш пълни простотии и съм далеч от мисълта, да те убеждавам в каквото и да било. Ясно ми е, че по гръб няма да паднеш и все някой друг плямпа глупости, но не и ти!


Аз отдавна съм се убедил, че е безсмислено на тебе и Галя да се казва нещо различно от това, което сте си въобразили. Затова просто няма да се опитвам - загуба на време. В крайна сметка не разбирам обаче какво се опитваш да ми кажеш. Че децата са основни приносители е ФАКТ и не напразно ги прибират, само дето "леко" закъсняха. Добре че не взимаш ти решенията в случая... Та това едно, но какво общо има на мен какво ми харесва, Валерко (?!?!) - тук съм тотален туш и не знам за какво говориш и НЕ ИСКАМ да знам. РЗИ какви смешници са няма да коментирам. Нахлули били! С автомати ли бяха? :laughing1: Като има PCR положителен, ELISA правиха ли да се види на коя фаза е това дете, изобщо разнася ли и т.н.? И изобщо ЕДНА случка решава за света ли, каквато и да е тя? Явно не си наясно с тия работи и както винаги приказките са от масата, блока и прочее. Аз от две седмици си стопих телефоните да се разправям с лекари, връзки, софийски и пловдивски болници с майка и баща в предсмъртно състояние. И нямам време за глупости.
Едно ще ти кажа - пазете се и дано го изкарате леко като повечето млади хора. Останалото лесна работа. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

 

Проблемът не са гледанията, защото и ти си едно от 195 000. Проблемът са хората, които го споделят и подгласят отдолу в коментарите.


Мола'тса! Далеч не съм сред тях! Беше репостнато умишлено с цифрата гледания. Дори не искам да знам от къде е дошло. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Аз отдавна съм се убедил, че е безсмислено на тебе и Галя да се казва нещо различно от това, което сте си въобразили. Затова просто няма да се опитвам - загуба на време. В крайна сметка не разбирам обаче какво се опитваш да ми кажеш. Че децата са основни приносители е ФАКТ и не напразно ги прибират, само дето "леко" закъсняха. Добре че не взимаш ти решенията в случая... Та това едно, но какво общо има на мен какво ми харесва, Валерко (?!?!) - тук съм тотален туш и не знам за какво говориш и НЕ ИСКАМ да знам. РЗИ какви смешници са няма да коментирам. Нахлули били! С автомати ли бяха? :laughing1: Като има PCR положителен, ELISA правиха ли да се види на коя фаза е това дете, изобщо разнася ли и т.н.? Явно не си наясно с тия работи и както винаги приказките са от масата, блока и прочее. Аз от две седмици си стопих телефоните да се разбравям с лекарио, връзки, софийски и пловдивски болници с майка и баща в предсмъртно състояние. И нямам време за глупости.
Едно ще ти кажа - пазете се и дано го изкарате леко като повечето млади хора. Останалото лесна работа. 

 

Да, ясно ми е че нещо като не ти изнася, значи е от блока, от масата и прочие. Не съм нито от РЗИ, нито ми е работата да им давам оценка, какво правят и как го правят. Дойдоха, казаха че има болни и разпоредиха карантина. От там на сетне, какво са тествали, как са тествали не знам и не съм им искал работен отчет, който няма и да ми дадат!

 

Относно Валерко, за това става дума: https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/valeri-simeonov-parkovete-sa-ognishta-na-koronavirus-6118114

 

Основен преносител са тийновете, колкото и да не ти харесва! Колегата горе ти е писал, имат в пъти повече социални контакти, от което и да е дете. Вечер обикалят кафета, заведения и прочие на тумби, което никой първолак или дете от градината не прави!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jozo said:

 

Да, ясно ми е че нещо като не ти изнася, значи е от блока, от масата и прочие. Не съм нито от РЗИ, нито ми е работата да им давам оценка, какво правят и как го правят. Дойдоха, казаха че има болни и разпоредиха карантина. От там на сетне, какво са тествали, как са тествали не знам и не съм им искал работен отчет, който няма и да ми дадат!


Те може и да не ти дадат, но от това зависи фактическата ситуация. А там има един тон условности. И пак казвам - ЕДИН случай НИЩО не значи. Забележи също така, че аз никъде не изключвам тийнове или други групи като преносители.   

 

Казах ти - тоя дебил не искам нито да го виждам, нито да го чувам. Нямам нерви. 

Досега не съм чул НИКОЙ да обявява тийновете (които са си една широкоспектърна група деца) за основен преносител. Навсякъде се говори за ДЕЦАТА. И тук мога лесно математически да ти покажа, че малките деца са по-бързи и масови преносители, но вече казах - време и нерви нямам. Имам две малки деца, двама болни родители и още куп проблеми на главата.

Link to comment
Share on other sites

Мойте 5ст по темата. Децата са голяма част от преносителите. До към 10 12 години не показват симптоми и само го сеят насам натам. Особено опасни са градините и яслите. Защото 1 болно да има всички го лепват. От там отива в 20 25 семейства. Майки, бащи, я някоя баба да го гледа. Брат сестра на училище и нещата пламват яко и по много. Моята среща с тая гнас мина с 12 дни температура и проблеми с дробовете. На края ми дадоха антибиотик, че почнах да качвам градусите. И това като от месеци съм в нас, нося маска и последно преди да ги хвана  основно излизах да закарам и върна децата от градина и училище. Даже в магазините не ходех много, а жената. И го налепих. Добре, че около мен не разболях други, че тъщата щяхме да я погребваме с нейните 100 здравословни проблема.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jozo said:

Основен преносител са тийновете, колкото и да не ти харесва! Колегата горе ти е писал, имат в пъти повече социални контакти, от което и да е дете. Вечер обикалят кафета, заведения и прочие на тумби, което никой първолак или дете от градината не прави!

 

Затова са забранени събиранията на големи групи.
На тийновете като им кажеш "сложи си маска, за да влезеш в МОЛ-а", си слагат маската.

Като реши в един момент, ще си измие ръцете.

Дори да са на групи, имат съзнанието да седят на разстояние, при желание.

Като им затвориш кафетата, няма къде да се срещнат.
Част от тях ще имат имунитет и няма да се заразят.

И така, нататък.

 

При малките деца нито едно от тия неща ги няма. 0 инстинкт за самосъхранение.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mIRCata said:

Мойте 5ст по темата. Децата са голяма част от преносителите. До към 10 12 години не показват симптоми и само го сеят насам натам. Особено опасни са градините и яслите. Защото 1 болно да има всички го лепват. От там отива в 20 25 семейства. Майки, бащи, я някоя баба да го гледа. Брат сестра на училище и нещата пламват яко и по много. Моята среща с тая гнас мина с 12 дни температура и проблеми с дробовете. На края ми дадоха антибиотик, че почнах да качвам градусите. И това като от месеци съм в нас, нося маска и последно преди да ги хвана  основно излизах да закарам и върна децата от градина и училище. Даже в магазините не ходех много, а жената. И го налепих. Добре, че около мен не разболях други, че тъщата щяхме да я погребваме с нейните 100 здравословни проблема.


Да си жив и здрав, мили мой! Радвам се, че си минал сравнително леко. Аз днес ходих до работа, няма да ти казвам - накарах пазача да излезе от офиса, написах фактурите, след което отворих всички прозорци и напръсках всичко със спирт, барабар с дръжките на вратите... Навън като излизам съм постоянно с маска. 
 

22 minutes ago, w00x said:

 

Затова са забранени събиранията на големи групи.
На тийновете като им кажеш "сложи си маска, за да влезеш в МОЛ-а", си слагат маската.

Като реши в един момент, ще си измие ръцете.

Дори да са на групи, имат съзнанието да седят на разстояние, при желание.

Като им затвориш кафетата, няма къде да се срещнат.
Част от тях ще имат имунитет и няма да се заразят.

И така, нататък.

 

При малките деца нито едно от тия неща ги няма. 0 инстинкт за самосъхранение.


Баш! При малките маски няма. Мими носи само като е с нас. А се гушкат и целуват постоянно. Големите колкото и да са тъпи и нагли - все някакъв процент 10-15 са отговорни и мислещи. Още по-голям процент ще сложат маски. И т.н и т.н. - няма какво да задълбаваме - очевадно е. Между другото тийнове не бях виждал бая време, днес на главната видях няколко гручпички от по 3-4 човека в уличката до джамията. Всичките групички бяха на много голямо разстояние помежду си. Много бяха и с маски. Направо се изненадАх. 

================================================

 

Хубавата новина днес е, че баща ми го изписаха и вече е вкъщи.
Между другото около заболяването му и всичката патаклама мога да напиша роман по темата... Съберем ли се пак групата да пиеме, виното ще върви с оки направо...
 
Днес за секунди мернах минздрава по тв и откачих като го чух да обяснява как не било вярно, че няма легла, няма медикаменти и т.н. ПРОСТАК! Не само че няма, но и ако нямаш връзки си пътник! Нагли, мръсни лъжливи гниди! БЕСИЛО!!!!  

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, RaptoR said:


Те може и да не ти дадат, но от това зависи фактическата ситуация. А там има един тон условности. И пак казвам - ЕДИН случай НИЩО не значи. Забележи също така, че аз никъде не изключвам тийнове или други групи като преносители.   

 

Казах ти - тоя дебил не искам нито да го виждам, нито да го чувам. Нямам нерви. 

Досега не съм чул НИКОЙ да обявява тийновете (които са си една широкоспектърна група деца) за основен преносител. Навсякъде се говори за ДЕЦАТА. И тук мога лесно математически да ти покажа, че малките деца са по-бързи и масови преносители, но вече казах - време и нерви нямам. Имам две малки деца, двама болни родители и още куп проблеми на главата.

 

Какъв един случай, едва ли вече има някой на тая земя, който да не се е сблъсквал пряко с вируса! Говоря за конкретната глупост, че видиш ли децата са основния преносител, безотговорниците не.

 

То няма човек дето няма дертове на главата, чакам ги аз тея математически показатели да ги видя, когато си свободен

 

40 minutes ago, w00x said:

 

Затова са забранени събиранията на големи групи.
На тийновете като им кажеш "сложи си маска, за да влезеш в МОЛ-а", си слагат маската.

Като реши в един момент, ще си измие ръцете.

Дори да са на групи, имат съзнанието да седят на разстояние, при желание.

Като им затвориш кафетата, няма къде да се срещнат.
Част от тях ще имат имунитет и няма да се заразят.

И така, нататък.

 

При малките деца нито едно от тия неща ги няма. 0 инстинкт за самосъхранение.

 

Ангеле, ти на коя планета живееш? Къде си видял на тинейджър да му забранят нещо и той да го спазва плътно на 100%? Не е етично, да показвам снимки от "домашни партита", където се въртят цигарки, води, наргилета, алкохол и друго. Отделно като я сложи тая маска за 15 минути или за 30 щото не го пускат в мола, останалите 23 часа и 30 минути кво правим? Вижда се приятели от другия клас, бармана на кафенето да иди да види, че скоро не е бил там, да се напрегръщат с неговата приятелка, че не е виждал от 2 седмици сигурно и през всичкото това време си мие ръцете и слага маска?!? И така нататък и така нататък. Кое дете има толкова социални контакти?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:

Европът ми носеха монитора бре! Нараво ме изненадАха! Идва смс с име и телефон на куриера! Само дето вчера не знаеше, че носи монитор = не беше в него, но днес вече и по Вайбър ми писаха, че го носи. Та му звъннах на момчето, викам Пламене, тоз монитор дето ти говорих вчера да го не донесеш да се разкараш! Удобна ралта! :laughing1:

 

Колко след като получи СМС-а, че пратката ти е изпратена ти я доставиха?
Днес получих СМС от Емаг, че пратката ми пътува и щяла да дойде между 28-ми и 30-ти Ноември.

 

Иначе няколко пъти съм си взимал имане даване с Европът и само 1 път бяха адекватни. Особено като са ми носили пратки от Емаг са .... трагедия.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, w00x said:

 

Колко след като получи СМС-а, че пратката ти е изпратена ти я доставиха?
Днес получих СМС от Емаг, че пратката ми пътува и щяла да дойде между 28-ми и 30-ти Ноември.

 

Иначе няколко пъти съм си взимал имане даване с Европът и само 1 път бяха адекватни. Особено като са ми носили пратки от Емаг са .... трагедия.


Знам, атова се изнанадАх... Но те май са вече към Спиди... Получих СМС и веднага се обадих на Пламенчо. той силно се изненадА и каза, че монитор носи, но не е за мене. И наистина не се чухме повече вчера - затова и питах някой ако го иска да го взема за него. Днес виждам Вайбър съобщението пак с неговото име. Късния следобед случайно хващам разговор от непознат номер - от Европът. Вима му - Пламене, нали ти казах тоя монитор да не ми го носиш? Оказва се, че не е Пламен, а друго момче, но носи Дел-а. И му казах да не се разкарва и директно да го връща и така... 

Link to comment
Share on other sites

Да де, но това не ми отговаря. :D 

Колко време след като от eMAG (не от ЕвроПът) ти пратиха СМС, че са ти пратили пратката си я получи (щеше да си я получиш)? :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...