Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

5 minutes ago, ARPAnet said:

xaxaxaxaxa, след цялата ти тирада до тук, в която аргументираш как не си прочел поста в неговата цялост, а само името в цитата, и след това отказваш да прочетеш отговорите и да ги разбереш .. Ти идваш с "ти не четеш постове" Хахахахаха, не мога :rofl:

 

16 hours ago, plameni said:

Очевидно е, че след като си писал, брисал, трил и преправял, си объркал нещо.

И след като си го объркал, за мен е най-логично, вместо да хвърлям боб и да гадая "какво е искал да каже авторът", да игнорирам поста.

...докато не изясниш какво точно си объркал. 

Така стана ли по-ясно?

 

8 minutes ago, ARPAnet said:

И всичко това завършва толкова скучно - писателя даже не е забелязал грешката си на първо място, че да я оправи .. 

Да де... Чукча не читатель, Чукча — писатель.

 

10 minutes ago, ARPAnet said:
47 minutes ago, plameni said:

Аргументите бяха теоретични, докато не се появи реално законодателство.

В България? Защото те продължават да са теоретични спрямо нас.

Който не желае да се появи такова законодателство в България, трябва да е нащрек и да реагира своевременно.

 

12 minutes ago, ARPAnet said:

Даваш ми пример за нещо което съществува на други места, но не е прието в България ли? Точно това което твърдя и аз.

Също както не си внесохме законите в стил apartheid, примерно. Не ни е позволено да притежаваме свободно оръжия, освен в някои много специфични случаи. Можем да пием от 18 годишна възраст, а не от 21. Използваме метрична система. И други

 

Но сега когато става въпрос за достъпа на малцинства до най-висшите позиции в корпоративна Америка. Изведнъж се стреснахме, защото въпреки, че едва ли такъв тип закон засяга когото и да е в този форум (а може би пропускам някого, кой знае), чувството че се разклаща монопола ни е плашещо. Даже когато е в една доста далечна страна.

 

Кое точно не разбра от това:

2 hours ago, plameni said:

Българското законодателство отдавна не е независимо и само за себе си. Част сме от съюз, в който освен незадължителни препоръки и директиви, има задължителни регламенти и решения. При заливащата ни вълна войнстващ джендъризъм, при наличието на "светъл пример" зад океана, където "прозорецът на Овертон" вече е доста изместен, защо да не се притеснявам, че може един ден да се стигне до налагане отвън на подобни привилегироващи закони и тук?

Тази година отново се пробваха да прекарат през Конституционния съд тълкуване на понятието "пол". Очевидно атаките към законодателството ни не спират. 

Отказът е от преди месец, но пречи ли нещо на съюзно ниво да се приеме някакъв регламент, а те по право са задължителни за страните членки.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ъъ... Пичове, малко изтървах сюжета, че бях зает с ваденето на сертификат за НоЛайв от работа. Някой би ли ме светнал това кой сезон на историята е?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Нещо изнервеничък ми се виждаш, Мисире. :lol:


Всеки нормален човек е изнервен много отдавна от тия помиярщини. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Шибани либерастки BLM и прочее гниди... На всяка крачка просто - на всяка крачка. 

 

На телефона имам цяла колекция с wallpapers за Gay Pride миналата година. Сложена там от Google. Доста досадно.

Знаеш ли какво правя вместо да се озлобявам обаче? :D Не им обръщам внимание и не ги използвам. Easy.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

 

На телефона имам цяла колекция с wallpapers за Gay Pride миналата година. Сложена там от Google. Доста досадно.

Знаеш ли какво правя вместо да се озлобявам обаче? :D Не им обръщам внимание и не ги използвам. Easy.


Нямам нищо против да ги има. За чий чеп обаче трябва да ми ТЪРТИШ, че ги рисували черни и да ги сложиш на първо място = да ми ги завреш в очите? 

Link to comment
Share on other sites

Щото не е ясно какво им е сортирането по подразбиране. Може най-новите да са най-горе. При мен на телефона са в категория Curated Culture и са на 3-то място..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Всеки нормален човек е изнервен много отдавна от тия помиярщини. 

Значи и злобарките не помагат вече, така ли? Е па мен не ме изнервят изобщо, сигурно съм ненормален. :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Godfather said:

Е па мен не ме изнервят изобщо, сигурно съм ненормален. :lol:

 

Дали просто не е признак или следствие от "Синдром на сварената жаба"? :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Дали просто не е признак или следствие от "Синдром на сварената жаба"? :lol:


Добре сварен мисир в случая.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Дали просто не е признак или следствие от "Синдром на сварената жаба"? :lol:

Може. Ама тогава съдбата ви е направо за оплакване - една шепа останали корави мисири в неравна борба срещу заливащата ги либерастия. Успех таварищи, историята ще пише оди за вас! :punk:lol:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Godfather said:

Може. Ама тогава съдбата ви е направо за оплакване - една шепа останали корави мисири в неравна борба срещу заливащата ги либерастия. Успех таварищи, историята ще пише оди за вас! :punk:lol:

Една шепа WTF... Това, че либерастките медии цензурират всичко, явно ти се губи представата от масовата съпротива срещу тях.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charmock said:

Една шепа WTF... Това, че либерастките медии цензурират всичко, явно ти се губи представата от масовата съпротива срещу тях.

Либерастките медии показват, че консервативните хора са една шепа диви селяндури. Консервативните медии показват, че либерастите са една шепа пискливи керъни. И като с всичко останало - истината е някъде по средата, а в повечето случаи всеки избира сам за себе си на коя "истина" да вярва, обикновено базирано на субективните си вярвания...

Link to comment
Share on other sites

Ето ви и другата страна. Страната на коравите.

Това по-долу ли е вашето предложение за решаване на проблема?

Защото това е обратното на "да не им се обръща внимание", срещу което така роптаете.

 

Four dead in 'terrorist attack' as driver runs over Muslim family in London, Ontario

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ето ви и другата страна. Страната на коравите.

Това по-долу ли е вашето предложение за решаване на проблема?

Защото това е обратното на "да не им се обръща внимание", срещу което така роптаете.

 

Four dead in 'terrorist attack' as driver runs over Muslim family in London, Ontario

 

Типичен пример за демагогия и използване на тактиката "Този, който не е с нас, е против нас!"

Ами не това е обратното.

Обратното на "да не им се обръща внимание" е "да не им се обръща внимание"

 

Каква полезна информация носи обяснителният текст за колекцията? Това по-стойностна ли я прави?

Умишленото навиране на перата от задника или цвета на кожата в лицето на останалите е нормално да предизвика негативна реакция. 

Link to comment
Share on other sites

Именно. В случая, този им е обърнал внимание без да са му направили нищо. Просто са вървели по улицата.

 

Нормално е да предизвика негативна реакция само в хората, които обръщат внимание. Ако им се обръща внимание, ще ти ги навират още повече в лицето.

 

Например се замисли за всичко, което ще последва от действията на този от новината. Един цикъл, който със сегашните подходи, никога няма да бъде прекъснат.

А можеше просто да си подмине по улицата.

Link to comment
Share on other sites

Да

2 minutes ago, w00x said:

Именно. В случая, този им е обърнал внимание без да са му направили нищо. Просто са вървели по улицата.

 

Ти сериозно ли приравни "обръщане на внимание" с "предумишлено убийство"???

Quote

He declined to detail evidence pointing to a possible hate crime, but said the attack was planned.

 

Моля те, прегледай си критериите и ценностната система.

Link to comment
Share on other sites

Критериите ми за какво трябва да прегледам?

Ценностната система пък как я намесихме?

 

А планирането на атака не е ли "обръщане на внимание"? Мотивите му какви са? Убили са семейството му точно тези 4 души и е търсил вендета? Или просто го е направил, защото му е било неприятно да "му ги навират в лицето"?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

Ти сериозно ли приравни "обръщане на внимание" с "предумишлено убийство"???

 

Моля те, прегледай си критериите и ценностната система.


Отчайващо зле е там работата. Принципно подобна нефелщина предизвиква бурен смях, но за съжаление въпросът е твърде сериозен. Сега си представи, че подобни "мъдрости" не са рядкост и картинката "замязва".  
Реално погледнато именно заради необръщането на внимание все повече се завират излишни глупости в лицата на нормални хора и накрая някои стават ненормални, психиката им не издържа и газят наред. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, w00x said:

Критериите ми за какво трябва да прегледам?

За оценка на събития.

 

22 minutes ago, w00x said:

Ценностната система пък как я намесихме?

Критериите се базират на ценностната ти система.

 

22 minutes ago, w00x said:

А планирането на атака не е ли "обръщане на внимание"? 

Не.

 

22 minutes ago, w00x said:

Мотивите му какви са? Убили са семейството му точно тези 4 души и е търсил вендета? Или просто го е направил, защото му е било неприятно да "му ги навират в лицето"?

Предполагам, че не си прочел статията докрай и затова настояваш аз да ти отговоря?

Тече разследване и още няма отговор на тези въпроси.

 

Извинявам се, че постът ми стана дълъг, но си поставил общо шест различни въпроса в един пост. 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Не е нужно да тече разследване, за да ти кажа какви най-вероятно са мотивите му. Каквито са на всеки един друг християнин, извършил подобна атака. И този, който си излъчи стрелбата в джамията във Фейсбук, и другия, който е стрелял в джамия и е убил 6 човека.

 

Безпочвена омраза. Някакво измислено чувство за национализъм.

Действия като това само влошават положението. Ако някой смята, че помагат по някакъв начин, има нужда да си "прегледа ценностната система".

Link to comment
Share on other sites

А на моя въпрос дали ще получа отговор?

  

37 minutes ago, plameni said:

Каква полезна информация носи обяснителният текст за колекцията? Това по-стойностна ли я прави?

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, RaptoR said:

Реално погледнато именно заради необръщането на внимание все повече се завират излишни глупости в лицата на нормални хора и накрая някои стават ненормални, психиката им не издържа и газят наред. 

Това извинение е лошо, всеки може да мине с него. За лабилните си има съответните доктори и институции, да си ги лекуват. 

Вероятно щяхме да сме на доста по-добро място ако такива се идентифицираха от рано, а не чак когато гръмнат някого. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...