Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

1 hour ago, ARPAnet said:

Това извинение е лошо, всеки може да мине с него. За лабилните си има съответните доктори и институции, да си ги лекуват. 

Вероятно щяхме да сме на доста по-добро място ако такива се идентифицираха от рано, а не чак когато гръмнат някого. 

 

 

Не само, че е лошо, а е валидно и за двете страни.

Един хомосексуалист може да си е нормален и да не се показва, но ако постоянно го тормозят само и единствено, защото е хомосексуалист, в един момент може да не му издърши психиката и да "гази наред". И сгазения, може да съм аз, например. Защото съм бил там в този момент, а не защото съм направил нещо на този конкретен човек.

 

Както се е случило и в този случаи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, w00x said:

 

Не само, че е лошо, а е валидно и за двете страни.

Един хомосексуалист може да си е нормален и да не се показва, но ако постоянно го тормозят само и единствено, защото е хомосексуалист, в един момент може да не му издърши психиката и да "гази наред". И сгазения, може да съм аз, например. Защото съм бил там в този момент, а не защото съм направил нещо на този конкретен човек.

 

Както се е случило и в момента.

Да, точно това имам предвид.  Като тормозените и гледащите по ТВ как полицията убива такива като тях, имат доста по-валиден аргумент. Но щом си тръгнал да газиш и убиваш - имаш нужда от лекар. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

gfhfhfhf-jpg-1b081b7a21efc27523885771d2b

 

Преводът е такъв просто. Ненужно детайлен.

Иначе не, не помага по никакъв начин. Просто е сложено за този месец. Ако го бяха сложили за празника на жената и го бяха кръстили "Women's appreciation collection", пак ли щеше да те тормози?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ARPAnet said:

Това извинение е лошо, всеки може да мине с него. За лабилните си има съответните доктори и институции, да си ги лекуват. 

Вероятно щяхме да сме на доста по-добро място ако такива се идентифицираха от рано, а не чак когато гръмнат някого. 

 


Затова този случай нито може да се счита за показателен, нито следва да се дава за пример. Единична случайност на изтрещял човек. 
Пак се опитвате да се въртите с либерастиите си на шиша и пак ще се нагълтате в лайняната река. 

ЕДИТ: Ако това е сложено там по някакъв повод и празник - недоглеждането е мое. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, RaptoR said:

Затова този случай нито може да се счита за показателен, нито следва да се дава за пример. Единична случайност на изтрещял човек. 

Не е само един.

12 hours ago, RaptoR said:

Пак се опитвате да се въртите с либерастиите си на шиша и пак ще се нагълтате в лайняната река. 

lololol:rofl:

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, w00x said:

Просто е сложено за този месец. Ако го бяха сложили за празника на жената и го бяха кръстили "Women's appreciation collection", пак ли щеше да те тормози?

Няма отбелязан повод, но пък е първото, което се натрапва пред погледа ти, когато отидеш на темите.

 

21 hours ago, w00x said:

Преводът е такъв просто. Ненужно детайлен.

Какво означава "ненужно детайлен"? Нали е просто превод?

Ако е важно, как да се преведе по друг начин?

 

Chrome-Web-Store-Artist-Themes.png

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Ако това е сложено там по някакъв повод и празник - недоглеждането е мое. 

 

Да, това е причината да е сложено.

https://techdows.com/2021/03/google-adds-black-artists-collection-backgrounds-to-chrome.html

 

Quote

Google has recently published themes from the Black Artists Collection in Black History Month. Following that, the company added Backgrounds from Black Artists to Chrome and are available in Customize menu on New Tab Page to apply.

 

По същата причина са сложени и гейските бекграунди в телефона ми.

Link to comment
Share on other sites

Да си уточним понятията и мерните единици тогава :lol:

Колко месеца е продължителността на един "Month"?

 

Това нали е същата компания, която преди време създаде правилата за Gender-Neutral и Racially neutral Chromium code?

Или накрая пак стигаме до "Прасета не може, а кучета и котки може! Така ли?

 

И защо, когато ви се обърне внимание за такива случаи и се зададат конкретни въпроси, вие скачате като във вица от съветско време: "А вие защо биете негрите?"

Link to comment
Share on other sites

Обясни как това се вързва с "Racially neutral".

 

Малко повече от месец след публикуването на колекцията:

Quote

i just looked for a background for my chrome browser and i went through the albums (nature, space, etc…) and the first album there is called “Black Artists Collection” and i wondered why making this color seperate?

why is there a certain album for a certain race creators?

 

Link to comment
Share on other sites

Имаш нещо против, че са почели месеца с колекция?

Като сложат за Европейското първенство пак ли ще искаш да я махнат след 30 дни?

 

Търсиш проблемите на грешното място.

Въпросът ти трябва да е "защо се почитат чернокожите с отделен месец?".
Простичкият отговор е "Защото някой им е обръщал прекалено много негативно внимание преди години".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Търсиш проблемите на грешното място.

Въпросът ти трябва да е "защо се почитат чернокожите с отделен месец?".
Простичкият отговор е "Защото някой им е обръщал прекалено много негативно внимание преди години".

 

Пак не си разбрал и затова уточнявам:

Защо компанията, която сравнително скоро създаде правилата за Gender-Neutral и Racially neutral Chromium code, специално отбелязва продукти за Chromium based browser, създадени от хора с точно определена раса?

 

Link to comment
Share on other sites

Цитатът ти (в този ти пост) не е пряко свързан с нищо от написаното от теб (в този пост).

Така че ако някой не е разбрал пак, това си ти.

 

Каква е връзката между двете?

Като са Gender-Neutral и Racially-Neutral трябва да си затворят очите за всички празници и да се правят, че ги няма? Да не почитат деня на жената, на майката, да не почитат деня на бащата, деня на детето, black month, pride month и всякакви други там "чествания"? Защото за всяко едно от тези, винаги има някой засегнат. А 4 от тях са на расова/полова основа.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Цитатът ти (в този ти пост) не е пряко свързан с нищо от написаното от теб (в този пост).

Така че ако някой не е разбрал пак, това си ти.

 

Посочил си пост по твой избор, а текстът, с който е свързан е този:

6 hours ago, plameni said:

Това нали е същата компания, която преди време създаде правилата за Gender-Neutral и Racially neutral Chromium code?

Така че ти не си разбрал...

 

Колко месеца е продължителността на един "black month"?

4 месеца?

или повече?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, plameni said:

 

Посочил си пост по твой избор, а текстът, с който е свързан е този:

Така че ти не си разбрал...

 

Колко месеца е продължителността на един "black month"?

4 месеца?

или повече?

 

Искаш да кажеш, че това, което аз съм искал да напиша не е свързано с това, което аз ти казвам, а с това, което ти ми казваш? :D Стигнахме ли го вече този етап, в който ти ми казваш какво съм искал да кажа?

 

Много обичаш да си повтаряш въпросите (дори и като ти се отговори индиректно), но не обичаш особено много да отговаряш на такива.

 

11 hours ago, w00x said:

Искаш да го махнат след 30 дни ли? Защо?

 

10 hours ago, w00x said:

Имаш нещо против, че са почели месеца с колекция?

Като сложат за Европейското първенство пак ли ще искаш да я махнат след 30 дни?

 

И за да отговоря на въпроса ти, ако не се разбира от двата по-рано зададени от мен в отговор на твоя, продължителността на един black month е 30 дни.

 

По случай излизането на втори сезон на The Mandalorian, в тапетите на телефона ми се появи галерия с 5 картинки от филма.

 

Имам питанки:

Колко време ще го честваме тоя втори сезон? Минаха месеци, а галерията си седи.
Защо не го махат?

Не харесвам The Mandalorian. Защо ми се навира в лицето на 2-ри ред, над категориите, които реално ме засягат?

Ако харесвам друга раса от Стар Уорс вселената и презирам наемниците и Йодаподобните, къде трябва да мрънкам като ощипан, че ми се нарушават правата?

Същото и ако съм фен на Стар Трек.

Link to comment
Share on other sites

Този пост ще бъде по-дълъг1.

 

7 hours ago, w00x said:

Искаш да кажеш, че това, което аз съм искал да напиша не е свързано с това, което аз ти казвам, а с това, което ти ми казваш? :D Стигнахме ли го вече този етап, в който ти ми казваш какво съм искал да кажа?

Пак не си разбрал. Опита се да търсиш връзка между два поста и заяви, че няма такава. Посочих ти между кои постове е връзката.

Помагам ти правилно да следваш хода на моите мисли. Нищо повече.

 

7 hours ago, w00x said:

Много обичаш да си повтаряш въпросите (дори и като ти се отговори индиректно), но не обичаш особено много да отговаряш на такива.

18 hours ago, w00x said:

Искаш да го махнат след 30 дни ли? Защо?

 

18 hours ago, w00x said:

Имаш нещо против, че са почели месеца с колекция?

Като сложат за Европейското първенство пак ли ще искаш да я махнат след 30 дни?

...

По случай излизането на втори сезон на The Mandalorian, в тапетите на телефона ми се появи галерия с 5 картинки от филма.

Имам питанки:

Колко време ще го честваме тоя втори сезон? Минаха месеци, а галерията си седи.
Защо не го махат?

 

 

Иска ми се, когато някой със световно влияние (човек, организация, компания) обяви едни принципи и изисква спазването им, също да ги спазва.

Нямам нищо против отбелязването на месеци, събития, годишнини и т.н.

В момента обаче, се получава нещо такова - "Ние сме за расов неутралитет и изискваме спазването му. Затова на расов принцип отбелязваме авторите на творбите, особено на чернокожите автори."

Никъде не съм казал, че колекцията трябва да се махне. Обаче да е четвърти месец на топ позиция, вече се създава усещането за умишлено натрапване. 

 

Не си спомням някъде да са се обявявали за спортен или филмов неутралитет, затова въпросите ти за Европейското и за The Mandalorian освен че са заядливи, са неуместни и без връзка с реалността.  

 

Повече ме притеснява друго:

7 hours ago, w00x said:

Ако харесвам друга раса от Стар Уорс вселената и презирам наемниците и Йодаподобните, къде трябва да мрънкам като ощипан, че ми се нарушават правата?

Същото и ако съм фен на Стар Трек.

Виждам поне един, а може би и два сериозни проблема:

Или си добре прикрит расист, или са налице признаци на Синдром на патологично изображение (Патологична фантазия).

Трудното разграничаване на реалност от фантазия е нормално за деца в предтинейджърска възраст, но би трябвало да отмине при последващо развитие на умствените способности.

 

Надявам се, че вече отговорих и на десетте въпроса.

 

----------------------------------

1 За да не става объркване от двата ни дълги поста, направих и прилагам схеми с разположението на въпросите и отговорите:

 

ВЪПРОСИ - questions.png, ОТГОВОРИ - answers.png 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Понеже стана ясно, че е имало важен повод (преди четири месеца), а аз обичам да си повтарям въпросите, да отбележа, че тези останаха без отговор:

 

21 hours ago, plameni said:
On 6/8/2021 at 4:50 PM, w00x said:

Преводът е такъв просто. Ненужно детайлен.

Какво означава "ненужно детайлен"? Нали е просто превод?

Ако е важно, как да се преведе по друг начин?

 

И докато сме в темата, се сещам заядливо да попитам още нещо:

On 6/8/2021 at 4:50 PM, w00x said:

Просто е сложено за този месец. Ако го бяха сложили за празника на жената и го бяха кръстили "Women's appreciation collection", пак ли щеше да те тормози?

След разследването ти, се оказа, че "този месец" всъщност е февруари.

Не те ли тормози, че следващия месец не са се сетили да сложат "Women's appreciation collection", ей така да почетат празника на жената?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

Пак не си разбрал. Опита се да търсиш връзка между два поста и заяви, че няма такава. Посочих ти между кои постове е връзката.

Помагам ти правилно да следваш хода на моите мисли. Нищо повече.

 

Ами не, не съм се опитвал да търся връзка между каквото и да било.
Коментарът ми беше обобщение, а ти го цитира и ми написа, че не съм разбрал.

 

Писна ми от тая клоунада на мен...

Язък ти за обърканата легенда.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, netrootbg said:

Изперкали сте от агресия, ей.


Съвсем не - това си е нагледно "по очи, та на врат". Пламен трябва да му се даде нобелова награда за търпение и запазване на самообладание. 

Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва да пишете на Гугъл за да обяснят защо някой си е позволил да създаде колекция за единият месец, но не е продължил да го прави след това :D 

М/у другото MS Edge няма такива колекции, за придирчивите ;) :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Да не забравите да се груби и към малцинствата по този повод. Ще помогне.

Дайте им да се разберат, затова че Гугъл са си позволили да отбележат един повод, а не друг.

Бойкот на продуктите на Гугъл също така. Иначе няма да се научат. Ударете ги в джоба. Ще отнеме по-малко време от това да сте SJW в Булфорум пред хора, на които не им пука грам за позицията ви.

Link to comment
Share on other sites

Последните две страници горе-долу подкрепят изразената в този пост позиция:

Някой реагира остро на преднамерено подчертаване на расова принадлежност. Друг веднага скача и му дава пример с жестоко насилие... и се почва..

 

С една разлика...

Когато разговорът се върне към нормалния спор, когато започнат да се задават конкретни въпроси, а смислените аргументи на отсрещната страна свършат и се намесват даже измислени персонажи, спорът изведнъж се прекратява с "Писна ми".

И даже се стига до призиви за агресия: "Да не забравите да се груби и към малцинствата..."

 

Тъжно... Много тъжно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...