Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Когато някой пряко или косвено съзнателно се облагодетелства за сметка на други, от политики и правила, които прескачат личностните и професионалните качества, няма как да го приема за невинен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

40 minutes ago, plameni said:

Когато някой пряко или косвено съзнателно се облагодетелства за сметка на други, от политики и правила, които прескачат личностните и професионалните качества, няма как да го приема за невинен.

А има ли значение каква е причината да се наложат правилата? Или директно да питам - смяташ ли, че от онази страна на океана съществува дискриминация, и че хора биват пропускани за повишения само защото имат определен цвят на кожата или сексуалност?

Информативно питам 

Link to comment
Share on other sites

Смяташ ли, че по този начин ще се решат дискриминационните проблеми, без да се създадат други?

Информативно питам.

 

Да очаквам ли след N-на брой години реципрочни закони за бялото хетеросексуално малцинство?

За едни приятели питам...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  

2 minutes ago, ARPAnet said:

смяташ ли, че от онази страна на океана съществува дискриминация, и че хора биват пропускани за повишения само защото имат определен цвят на кожата или сексуалност?

Абсолютно да.

Защо 007 и новият спайдърмен иначе ще са черни :rolleyes:

И оная кметицата на Чикаго..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

Смяташ ли, че по този начин ще се решат дискриминационните проблеми, без да се създадат други?

Информативно питам.

 

Не ми отговори. 

Но фокуса се сменя в зависимост дали решението което цитираш е с цел да реши проблем който съществува, или просто произволно решение без логика зад него. 

 

2 minutes ago, chasti said:

Защо 007 и новият спайдърмен иначе ще са черни :rolleyes:

То нямаше ли някаква анимация с черен спайдърмен в една от алтернативните реалности? Морайлес Моралес, нещо такова, не ми се гугълва .. :D

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Не ми отговори. 

 

Отговорих ти.

С въпроса си казвам, че има дискриминационни проблеми, но питам, дали по този начин ще се решат, без да се създадат други проблеми и настроения.

Само че ти не ми отговори...

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Отговорих ти.

С въпроса си казвам, че има дискриминационни проблеми, но питам, дали по този начин ще се решат, без да се създадат други проблеми и настроения.

На места би помогналo според мен, особено в случаите на "old boys club". Чувал съм интересни разговори в пъба от такива, включително и директни заявления като "Не бих наел жена като мениджър/директор" 

Link to comment
Share on other sites

С какво ще помогне назначаването на човек, за когото всички знаят, че просто попълва квотата и спасява компанията от солидни глоби?

Как това решава глобално проблема с дискриминацията?

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

С какво ще помогне назначаването на човек, за когото всички знаят, че просто попълва квотата и спасява компанията от солидни глоби?

Как това решава глобално проблема с дискриминацията?

 

 

Не го. Дори действа противопоказно, защото останалите служители ще се настроят срещу него. Тъпа разпоредба е това...

Link to comment
Share on other sites

И се създава усещането у хората от underrepresented communities, че са по-равни от останалите.

Дори да си почти най-добрият "бял супремасист", може да нямаш шанс срещу не толкова добри underrepresented кандидати, ако квотите за такива като теб са запълнени.

Link to comment
Share on other sites

Да де, именно.

Но това се е получило точно защото им се обръща внимание. Дефиниции за расизъм си има и той трябва да се изкорени. За да се изкорени обаче, всички трябва да застанат наравно, без едните да се галят по главичката и да им се обяснява колко са специални.

Ако собствениците на компаниите не обръщаха внимание на расата, а оценяваха кандидатите по уменията им, нямаше да се налага някакви измислени организации да се месят където не им е работата и да ги заставят да наемат цветнокожи.

Виждаш ли сега за какво говоря?

Ако никой не обръщаше внимание на "различните", нямаше да има хора, които да се опитват да интегрират "различните" по всякакви начини, по простата причина, че нямаше да има "различни".

Всички са равнопоставени пред закона и социалните норми. И докато се обръща внимание на всеки ощипан, който е решил, че нещо го прави различен от останалите, се отдалечаваме все повече от този идеален свят.

Преди ни е разделяла само религията. А сега .... разделя ни дори шарката на чорапите ни.

Link to comment
Share on other sites

Говорим за борда на директорите, които в общият случай не работят само за една компания, често участват в няколко борда докато са C-Level executive на пето място. И според компанията, може дори да не са платени. 

За едни компании, може би ще добави малко разнообразие и нови идеи. 

Но ми е по-интересно, какво предлага @plameni като алтернативно решение?
 

 

Link to comment
Share on other sites

Не съм експерт, но това, което със сигурност знам е, че "насила хубост не става".

 

1 hour ago, w00x said:

Всички са равнопоставени пред закона и социалните норми.

 

Именно де, но нали борбата на тези групи е точно за промени в законите и социалните норми.

Само че, ако един мъж се мисли за марсианец или за Наполеон, му слагат ризата с дългите ръкави, но ако се мисли за жена, тогава му се защитават правата.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

Именно де, но нали борбата на тези групи е точно за промени в законите и социалните норми.

Само че, ако един мъж се мисли за марсианец или за Наполеон, му слагат ризата с дългите ръкави, но ако се мисли за жена, тогава му се защитават правата.

 

Те искат промените, защото самосъзнанието на хората не е достатъчно, за да се държат нормално. И искайки промени за едно нормално отношение, в един момент се появява някой, който казва "Не уе, знаете ли какво?? Не е достатъчно да сме равнопоставени, защото ние сме по-готини! Ще искаме още!".

 

Не виждаш ли причината това да е така?

Причината е, че някой му е обърнал внимание и вместо да му каже "Ауе пич, не ме интересува, че се мислиш за жена.", го е напсувал без да му е направил нищо. А може и да го е понабил. Всичко след това е лавинообразно. Групи, движения, политици, изявления, наредби и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Бих казал същото за теб.
Аз ги гледам при първоизточника, а твоите аргументи срещу моите разсъждения са примери от моментната ситуация?

Как изобщо подобен аргумент е свързан с първоначално дискутираната теза?
И ще повторя ARPAnet, че не му отговори.
Какво предлагаш като алтернативно решение? Бой? Контра-протести? Какво?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

И ще повторя ARPAnet, че не му отговори.
Какво предлагаш като алтернативно решение? Бой? Контра-протести? Какво?

 

Ти сериозно ли очакваш в този форум да ти дам рецепта за решаване на вековни, световни проблеми?

Айде да почнеш да четеш. Как да не съм го отговорил?

2 hours ago, plameni said:

Не съм експерт, но това, което със сигурност знам е, че "насила хубост не става".

 

И за да разбереш (надявам се) какво съм отговорил, ще го напиша още по-просто:

И я не знам как е, ама и така не е!

 

Стотици или хиляди експерти разработват и се опитват да прилагат различни програми по десегрегация, приобщаване и т.н.

Един проблем не се решава с липса на внимание, а с анализ. Обгръщането му с НДП-поле ще го направи невидим само за теб, но не и за обществото.

Link to comment
Share on other sites

Очаквам, щом толкова яростно се опитваш да оспориш написаното от мен, да имаш алтернативно предложение.


Признавам, това просто го пропуснах, защото отдолу беше цитирал мен. Пусти егоцентризъм...

По същия начин ще пропусна и нефелният опит за сарказъм и детинска обида в следващия параграф на горното мнение.

 

LOL. Виц на хилядолетието. :D "Експерти."

А в сегашната дискусия си е просто черешката! От 10 страници се оплаквате как решенията на тези същите "експерти" за приобщаване не вършат работа, а става по-зле, но сега изведнъж се споменават като месии. На "експертите" да се доверим и да чакаме. А през това време да си го караме по старо му. Да се смеем на различните, да ги обиждаме и да се надяваме, че не са достатъчно агресивни, че да налетят на бой, и нямат оръжие.

Да се ядосаме на някой гей, че дошъл да ни заговори, а като го отпратим, да идем ние да досаждаме на някоя жена, която ни е извън възможностите. После ще се ядосваме на нея, че ни е отхвърлила и не ни е харесала скъсания чорап и биреното шкембе, ще си го изкараме на следващия гей, който дойде и всичко си идва по местата. Пълен кръг от ненужна омраза.

 

Не, проблем не се решава с липса на внимание, но до много "проблеми" се стига от прекалено много внимание. Там, където няма проблем.
Тези примери са такъв тип проблеми, създадени от ненужно много внимание. И това е неоспорим факт. Исторически доказан. От стотици или хиляди експерти.

Решение е нужно само тогава, когато има проблем, а проблемът е създаден от нас. Капка по капка.

 

Има и много примери за движения, които направо са си изчезнали с времето, защото просто са омръзнали на обществото и то е спряло да им обръща внимание.

ККК, хипитата, goth културата и т.н. Всички те са се борили за нещо (без goth), излизали са на протести, правили са си фестивали и са проповядвали разбиранията си.
Имало е и бум на секти преди време. Сега вече са малка частица от това, което са били. Дори да се появят, много бързо залязват, защото си губят novelty фактора.

Хората в днешно време искат популярност. Ако бъдат лишени от популярност, голяма част от гейовете/транссексуалните и др. ще спрат да бъдат такива и ще станат нещо друго, на което се обръща повече внимание.

 

И това е последния път, в който обяснявам едно и също нещо.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Има и много примери за движения, които направо са си изчезнали с времето, защото просто са омръзнали на обществото и то е спряло да им обръща внимание.

ККК, хипитата, goth културата и т.н. Всички те са се борили за нещо (без goth), излизали са на протести, правили са си фестивали и са проповядвали разбиранията си.

 

Много се надявам, да е неволна грешка добавянето на ККК към движенията, "които направо са си изчезнали с времето, защото просто са омръзнали на обществото и то е спряло да им обръща внимание".

Чудя се, дали да се притеснявам за източниците ти на информация, или за начина по който интерпретираш историята. Не знам какво трябва да ти има, за да вкараш под общ знаменател едно в основата си антивоенно и пропагандиращо любов публично движение, заедно с приравнено на терористична организация нелегално движение, на чиято отговорност лежат хиляди убийства, погроми и палежи.

Не знаеш или съзнателно пропускаш да отбележиш, че при първата вълна (още преди век и половина) за ограничаване действията на ККК е приет федерален закон? Или че с арестите и действията на ФБР успешно е прекратена третата вълна и опита за възраждане на организацията?

 

7 hours ago, w00x said:

Хората в днешно време искат популярност. Ако бъдат лишени от популярност, голяма част от гейовете/транссексуалните и др. ще спрат да бъдат такива и ще станат нещо друго, на което се обръща повече внимание.

 

И това е последния път, в който обяснявам едно и също нещо.

 

Обясни нещо друго - в исторически план, за кои движения има законови привилегии. 

Да ти обърна ли внимание, че освен модерно, с промени в закони и правилници, вече е и изгодно да се самоопределяш като би/транс/гей или който и да е там от останалите трийсетина пола.

 

И пак да попитам, че тоя въпрос го прескочихте:

17 hours ago, plameni said:

Да очаквам ли след N-на брой години реципрочни закони за бялото хетеросексуално малцинство?

 

EDIT:

Извинявам се за невежеството си. Дано не съм засегнал някого/някои/нещо с ограничената бройка полове. Образовам се от BBC (да се чете British Broadcasting Corporation, а не BigBlackC:censored2:) и се поправям - те били над 100:

Quote

We know that we have got male and female, but there are over 100, if not more, gender identities now.

 

 

EDIT 2:

Сега, като се образовах, внезапно се притесних за още нещо.
Калифорнийският закон дава права само на четири underrepresented identities: gay, lesbian, bisexual, or transgender.

По този начин не се ли дискриминират останалите над 100 identities???

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Баси, изперкали сте от агресия. Ако бяхте с 20 години по-млади щях да ви препоръчам да си ударите по една и да се успокоите евентуално. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

Да ти обърна ли внимание, че освен модерно, с промени в закони и правилници, вече е и изгодно да се самоопределяш като би/транс/гей или който и да е там от останалите трийсетина пола.

Каква ти е изгодата в България примерно да се определяш като такъв? :)) И дали не идва с доста главоболия докато евентуално стигнеш до изгодите ? :)) 

Това си е идея за шоу, хетеро решава да покаже как автоматично ще му се подобри живота, ставайки гей :D

 

2 hours ago, plameni said:

хетеросексуално малцинство?

А това е черешката на тортата :D 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ARPAnet said:

Каква ти е изгодата в България примерно да се определяш като такъв?

 

За мен лично - никаква :lol: Аз съм вече дърто магаре и отдавна съм се самоопределил.

Сещам се за поне два примера дори и за БГ:

- чужди компании, които спазват политики и вътрешни правила;

- говори се (една жена на пазара каза), че някои НПО-та имат щедро финансиране.

 

20 minutes ago, ARPAnet said:

А това е черешката на тортата :D 

При толкова много genders, след  N-на брой години (както съм написал) може и до там да я докараме. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, plameni said:

- чужди компании, които спазват политики и вътрешни правила;

Има ли такива? От любопитство питам, не съм се сблъсквал с нещо подобно все още. Би било забавно, знаейки колко трудно се попълват някои позиции.

 

11 minutes ago, plameni said:

При толкова много genders, след  N-на брой години (както съм написал) може и до там да я докараме. 

Е то след N на брой години може да се превърнем и в морлоци :)) Но не бих чакал със затаен дъх хетеро да станем малцинство на база последните няколко хилядолетия. :) Но това съм аз. 

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах, защо разшири подмножеството "бяло хетеросексуално малцинство" на "хетеросексуално малцинство".

Променяш многократно бройката и съответно смисъла на казаното от мен.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, plameni said:

Не разбрах, защо разшири подмножеството "бяло хетеросексуално малцинство" на "хетеросексуално малцинство".

Променяш многократно бройката и съответно смисъла на казаното от мен.

Прозвуча ми странно, не мисля че има закони които конкретно разделят черните хетеро от черните гей, че да очакваме нещо чак толкова конкретно към белите. А и не съм сигурен как точно да чета коментарите ти. Глобално ли гледаш на нещата или коментираш с притеснение конкретно американската ситуация? Защото белите стоим по различен начин на глобално и на чисто американски локално ниво. И даже белотата се вижда по различен начин на различни места. За нас испанците са бели, но според американците те са малцинство ....Реших, че е по-добре да не дълбая :))

 

Но до тук излиза, че най-голямото притеснение на белият хетеро мъж, е че  може да заема само около 60-75% от местата в бордовете на публични компании чиито "principal executive office" се намира в щата Калифорния. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...