Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Ами не, не съм само аз. Няколко човека писаха след мен и се съгласиха с написаното. На теб не ти е угодно обаче, защото върви против мантрата.

 

Аз може да съм вентилатор, но поне не съм лайното. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 5/25/2021 at 12:15 AM, w00x said:

Твоята хипотеза надгражда върху вече изложена такава. А във вече изложената има мъж.
Ти просто добавяш нова характеристика към елемента, който аз добавих.

Не съм поставил под въпрос защо веднага при мисълта за жена в съзнанието ти изниква жена със страп-он, защото просто реших да ти угодя на прищявката.. Да се чувстваш и ти част от дискусията.


Типично по свой си начин идваш да акаш, когато другите вече акат, но твърдиш, че всичкото изакано до тоя момент е твое... Не става така...

Аньо. Корабът пуска факсовете по сбъркани честоти или хич нямаме чуваемост?

Ангел? Ангел? Проба. Проба. 1-2-3? 

...Не. Загубена кауза.. Човекът отсреща просто е глупав с начинът си да се прави на трол.

 

П.п.с.   Заеби!

Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2021 at 8:33 PM, w00x said:

Аз може да съм вентилатор, но поне не съм лайното. :) 


Така е. Ти си винаги 100%-вият автор на лайното, което после раздухваш 3-4 страници в бесмислени гънения и обняснения, губейки и нашето време. Фактически Галицин обрисува схемата бързо и кратко, макар че може и да се доукраси описанието
 

Quote

Аре стига се пльоска от по очи, та на врат

 

Link to comment
Share on other sites

Woox-а написа и обясни съвсем точно какво има предвид. Но е добре да се прочете и осъзнае написаното, а не да се гледа картинката в главата и да се говори наизуст. Едно си знае баба, едно си бае.  :))

Anticipation Popcorn GIF

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ARPAnet said:

Woox-а написа и обясни съвсем точно какво има предвид. Но е добре да се прочете и осъзнае написаното, а не да се гледа картинката в главата и да се говори наизуст. Едно си знае баба, едно си бае.  :))


о, ма то и ти си същия в това отношение... Не им обръщай внимание докато не стигнат до тебе - типично поведение... Споменах за скеча с линията и влака, но сте малки и вероятно не го знаете... 

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2021 at 12:15 AM, w00x said:

Проблемът е много по-голям от това, което е по новините.

Такова племе, което си мисли, че всички и за всичко са му длъжни, просто друго няма. И от там тръгва всичко като рак по целия свят. От толерантните и не особено умни Американци.

 

А ако пък се опитате да им обясните как думата "негър" означава "чернокож" в България и "чернилка/черен" е много по-обидно от "негър"..... RIP.

 

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:

о, ма то и ти си същия в това отношение... Не им обръщай внимание докато не стигнат до тебе - типично поведение... Споменах за скеча с линията и влака, но сте малки и вероятно не го знаете... 

Продължаваш да си говориш на изуст напълно извън контекста на написаното. Съвсем типично поведение. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Продължаваш да си говориш на изуст напълно извън контекста на написаното. Съвсем типично поведение. 


Ама разбира се! :laughing1:

 

On 5/21/2021 at 4:57 PM, w00x said:

а реално колкото повече им се противопоставяме, толкова по-дълго ще продължат и толкова повече косвени жертви ще има.


Тоест не намираш нищо притеснително в тая колосална глупост? 
Ми надупете им се бре! Явно го можете добре това :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Тоест не намираш нищо притеснително в тая колосална глупост? 
Ми надупете им се бре! Явно го можете добре това :laughing1:

Не знам защо първата ти асоциация е надупване, това е нещо с теб лично, не добавяй и нас околните. Не ти се бъркаме.. ;) 

Виждам, че си намерил поста му, но прочети какво точно има предвид, той човека си го обяснява. Обяснява и за случаите с тези които нарушават закона на протести.

 

Link to comment
Share on other sites

На мен пък такива асоциации ми се явиха:

 

On 5/21/2021 at 4:57 PM, w00x said:

колкото повече им се противопоставяме, толкова по-дълго ще продължат и толкова повече косвени жертви ще има.

v.s.

Quote

Българска поговорка: Преклонена глава, сабя не я сече. 

v.s.

Quote

Английска поговорка: Високо вдигната глава, нож не я достига...

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, plameni said:

На мен пък такива асоциации ми се явиха:

 

v.s.

v.s.

 


Аз спирам дотук - подавам ти щафетата ако имаш нерви... 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, RaptoR said:

Аз спирам дотук - подавам ти щафетата ако имаш нерви... 

 

То и аз спирам, ама само да попитам:
Квотните разделения по цвят на кожата, етнос или сексуална ориентация насилие ли са?
Потърпевшите от квотните принципи жертви ли са?

 

41 minutes ago, ARPAnet said:

Ясно защо Twitter е толкова популярен :))) 

 

Разясни, плс. Нямам Twitter и не разбрах какво имаш предвид.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, plameni said:

Разясни, плс. Нямам Twitter и не разбрах какво имаш предвид.

Не е модерно да се четат дълги постове вече. Стига и едно изречение :)) 

А в Twitter има ограничение на колко дълго може да ти е съобщението. Стига за 2-3 изречения. :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, plameni said:

На мен пък такива асоциации ми се явиха:

 

v.s.

v.s.

 

 

Изморих се да обяснявам....

Все едно съм обграден от 4-то класници с комплекс за превъзходство.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Изморих се да обяснявам....

 

Не съм те питал, а само споделих асоциации.

Но виж, на простичкото ми питане отговор не получих.

Link to comment
Share on other sites

А аз не ти отговарям, а просто констатирам, че след толкова обяснения, пак е неясно за някои.

Какво е простичкото ти питане?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

 

Не съм те питал, а само споделих асоциации.

Но виж, на простичкото ми питане отговор не получих.


Аз ти предлагам да пробваме споменатия назад оксиморон, но ме притесняват две неща - явно имаме вродена нетърпимост към тежки глупости и последните поне 15 години са доказали, че не действа дори тук във Форума, камо ли в световен мащаб... 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, w00x said:

Какво е простичкото ти питане?

  

1 hour ago, plameni said:

...само да попитам:

Квотните разделения по цвят на кожата, етнос или сексуална ориентация насилие ли са?
Потърпевшите от квотните принципи жертви ли са?

 

И да уточня, че да стане още по-простичко.

Питам за:

- образование;

- бизнес;

- изкуство.

Link to comment
Share on other sites

Насилие? Как по-точно могат да са насилие?

Кои са потърпевши от квотните принципи?

 

Сега и аз ще те питам прост въпрос.

Как това, вече създадено положение, е обвързано с написаното от мен, което се отнася за преди да е тръгнала тая количка по склона?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:

Насилие? Как по-точно могат да са насилие?

Кои са потърпевши от квотните принципи?

 

Давам ти пример от миналата година за сферата "бизнес":

 

Quote

California AB 979 took effect Wednesday, September 30, and requires public companies domiciled or headquartered in California to have at least one director from an underrepresented community by the end of 2021.

Such companies must report to the California Secretary of State after the end of their 2021 fiscal year the number of directors who are members of underrepresented communities. 

 

The new requirements apply to publicly held domestic or foreign corporations whose principal executive offices, according to the corporation’s Securities and Exchange Commission (SEC) Form 10-K, are located in California.

 

Directors from underrepresented communities are individuals who self-identify as Black, African American, Hispanic, Latino, Asian, Pacific Islander, Native American, Native Hawaiian or Alaska Native, or who self-identify as gay, lesbian, bisexual or transgender.

 

Although the requirement is to have at least one such director during 2021, starting in 2022:

  1. Boards with nine or more directors must have at least three directors from underrepresented communities;
  2. Boards with more than four but fewer than nine directors must have at least two such directors; and
  3. Boards with four or fewer directors must have at least one such director.

The penalty for the first violation is $100,000, and the penalty for subsequent violations is $300,000.

 

Ако финансови тупалки от $100k или $300k не ги възприемаш като насилие, здраве да е...

Компаниите (и собствениците им) потърпевши ли ще са заради промените които трябва да извършат?

 

11 minutes ago, w00x said:

Сега и аз ще те питам прост въпрос.

Как това, вече създадено положение, е обвързано с написаното от мен, което се отнася за преди да е тръгнала тая количка по склона?

 

Замисли се и ще си отговориш сам, а количката отдавна е тръгнала по склона.

 

Приемането на привилегироващи квотни принципи заради "сексуална ориентация" по нищо не се отличава от такива по, например, "политическа ориентация", щото и в двата случая става въпрос за "свободен избор на личността", нали? Или греша?

Питам, за да знам как да продължа с примерите.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, w00x said:

Как това, вече създадено положение, е обвързано с написаното от мен, което се отнася за преди да е тръгнала тая количка по склона?


Много просто! Количката пак ще си тръгне по склона, защото това не е случаен тренд като шарените чорапи, а организирана адженда и тия дето се правят на щрауси ще го духат! И въобще политиката на щраус никога, никъде, в никое измерение и епоха не е действала и няма и как да действа. И ако няма някаква логична реакция в крайна сметка количката ще прегази всички. Последните дебили, които се правеха на пръднали в световен мащаб бяха американците през ВСВ. Бог знае какъв ефект щеше да има това ако не беше Пърл Харбър. 
И въобще по тая "логика" - за чий чеп са обръщали внимание на нацистите?!?! Щяхме да спестим десетки милиони жертви ако ги игнорирахме и чакахме да омръзнат на света... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, plameni said:

Ако финансови тупалки от $100k или $300k не ги възприемаш като насилие, здраве да е...

Компаниите (и собствениците им) потърпевши ли ще са заради промените които трябва да извършат?

 

Замисли се и ще си отговориш сам, а количката отдавна е тръгнала по склона.

 

Приемането на привилегироващи квотни принципи заради "сексуална ориентация" по нищо не се отличава от такива по, например, "политическа ориентация", щото и в двата случая става въпрос за "свободен избор на личността", нали? Или греша?

Питам, за да знам как да продължа с примерите.

 

Бих ги възприел като изнудване. Финансови глоби не се вписват в определението ми (и не само моето) за насилие.

Разбира се, че са потърпевши, какви са тия риторики, които ги задаваш?

Не разбирам какво искаш да кажеш обаче? С каква цел го пишеш това? Искаш да затвърдиш тезата ми ли?

 

И за да обединя твоите примери с написаното от мен, хората, които в случая взимат решението и налагат забраните под въздействие на обществото, са тези, които в написаното от мен, "не трябва да обръщат внимание".
Сега изясни ли ти се?

 

Пишещите тук сме абослютно никои, без значение каква е позицията ни по тези конкретни въпроси. Изразяване на недоволството ни, предизвикано от цитираните от теб новини, върху негрите в съседния жилищен вход, няма да повлияят по никакъв начин на решения взети в другия край на света, но ако недоволстваш срещу негрите, само и единствено, защото са черни, в един момент ще има някакви последствия под една или друга форма. Ако не ти пука, че са негри - няма да има последствия, защото няма пот какво да дойдат тези последствия.

 

Видене, ти си извън всякакъв коментар. Имаш претенции за многознаещ, но винаги си неразбрал....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Де да знам. Хем сте млади и глобализирани, а пък хем не трябва да обръщаме внимание какво става по света.

 

Подскачам като чуя за квоти, щото ти най-вероятно си бил в яслите или детската градина по това време, но аз съм свидетел и в известна степен потърпевш от такива квотни разпределения в образованието по политически, етнически и географски признак тук, в България.

 

Link to comment
Share on other sites

Не казвам, че не трябва да гледаме какво става по света, а да не позволяваме то да се отразява на отношението ни към невинни хора.
Това с нищо на никой не помага, а единствено влошава нещата. 

 

Някой ако краде от мен, ще яде бой (ако има такава възможност) или ще ходи в затвора. Не ми пука дали е хомосексуалист, дали е жена, дали е трети пол, дали е черен, циганин или от кралското семейство.

И ако всички мислеха така, нямаше да сме в това положение.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...