Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Бъркаш се. Първият андроид телефон излезе няколко месеца след iPhone 3G. Година и половина след първият. На практика повече модели се появиха едва след появата на 3GS. Но нека да си вярват.

 

И сега са най-продаваните устройства в света... Нека си вярват де...  :laughing:

 

Днес Иво=Aquila  ми показа нещо интересно:

 

Vignette-IPOO.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

zlobile, верно че една част от нещата в новия ios обаче ги чопнаха от андроида. Друг е момента че са го направили по-добре и продължава да е доста по-плавно и мазно всичко в ios отколкото в android. До момента устройство с ios не съм видял да лагва така както са го правили всичките ми андроидски телефони.

 

Последно видях моя програма работеща на Galaxy Tab, която бях тествал на моя iPad (a той е 2ката даже не е ретината) и честно като видях колко по-грозна изглежда направо полудях. Особено пък полетата за избиране на елемент от списък нито се разбираше че са такива (приличаха на обикновенно текстово поле), а дизайна пък беше под всякаква критика, докато на ios си е мазно и красиво.

 

Но факта си е факт: "нововъведенията" изобщо не са нещо революционно и невиждано до момента :)

Link to comment
Share on other sites

кой от кой е краднал е спорен въпрос

важното е че с бета телефона ми пак върви по мазно и от хтц оне и галакси с4....

Link to comment
Share on other sites

важното е че с бета телефона ми пак върви по мазно и от хтц оне и галакси с4....

 

Съжалявам, че ще разводня малко хубавата ви тема, но имам един въпрос към Васко...

Както съм споменавал на няколко пъти, за мен телефоните все още са синоним на ало-ало, а за всички останали задачи ползвам специализирани уреди, пък и по принцип не съм привърженик на уредите 10 в 1. Имам доста познати с айфони или андроиди, но никога не съм проявявал интерес как работят и колко хиляди опции имат. Гледам тука отдавна сте склонни да давате пари колкото за един лаптоп за последния модел айнещо си или пък за разни галактики и всеки си спори кой е по-по-най...

Та...след като си дал толкова пари за едното или другото, много ми е интересно какво означава изречението "върви по-мазно и от хтц оне и галакси с4" - значи ли това че ония останалите нещо лагват докато си изкарат менютата или плейват видео (щом нещо си върви по-мазно от тях, значи по-немазното на ония явно се забелязва)...или пък погледнато от друга страна, значи ли че преди бетата, айфонът на Васко е лагвал из менютата или на видеото, понеже виждам само най-общо обяснение как телефонът вървял по-мазно като цяло, следователно преди е вървял не толкова мазно, което ми е леко странно, предвид цената му. Обяснете ми като на лаик обаче (може и като на лайк или лайкучка ако щете), който ползва простичка и неинтелигентна чайна мейд слушалка с 4 сим-карти и аналогова телевизия...е, има и wifi, което само съм пробвал дали работи, но никога не смятам да го ползвам, защото не съм чак такъв мазохист. :))

Link to comment
Share on other sites

Аз имам същия въпрос, но не защото не знам какво означава "по-мазно", а защото на моя One X от миналата година, аз лаг не усещам в нито един момент, а не е като да нямам 110 приложения инсталирани на телефона.

zlobil-е, ти на твоя iPhone колко приложения имаш инсталирани?

Link to comment
Share on other sites

Като изключим умната картинка си съгласен че преди айфон нямаше нищо друго или ? 

Всъщност имаше. Симбианите си бяха смарт фоуни, вярно нямаше програмки с които да си снимаме закуските и да ги постваме  в нета, но имаше достатъчно други полезни апчета.

Тъч телефони с 1 бутон само? И такива се намираха. Имаше и Windows phone, HP правеха iPAQ, HTC си имаха своите телефони. Блекберитата също минават за смартфоуни, нали? Palm си правеха своят OS ...

Та айфоун е революционен за тези които до тогава са имали стандартна нокия за ало-ало.  Първият дори нямаше GPS, wi-fi–то му беше келяво, и единственото радващо и интересно бяха жестовете за зуумване на картинка :))

Не искам да се набутвам и в разговора за android vs ios, но нека не живеем с илюзията, че Айфоуна е едва ли не светият граал на телефоните и света е започнал от него :))

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, че ще разводня малко хубавата ви тема, но имам един въпрос към Васко...

Както съм споменавал на няколко пъти, за мен телефоните все още са синоним на ало-ало, а за всички останали задачи ползвам специализирани уреди, пък и по принцип не съм привърженик на уредите 10 в 1. Имам доста познати с айфони или андроиди, но никога не съм проявявал интерес как работят и колко хиляди опции имат. Гледам тука отдавна сте склонни да давате пари колкото за един лаптоп за последния модел айнещо си или пък за разни галактики и всеки си спори кой е по-по-най...

Та...след като си дал толкова пари за едното или другото, много ми е интересно какво означава изречението "върви по-мазно и от хтц оне и галакси с4" - значи ли това че ония останалите нещо лагват докато си изкарат менютата или плейват видео (щом нещо си върви по-мазно от тях, значи по-немазното на ония явно се забелязва)...или пък погледнато от друга страна, значи ли че преди бетата, айфонът на Васко е лагвал из менютата или на видеото, понеже виждам само най-общо обяснение как телефонът вървял по-мазно като цяло, следователно преди е вървял не толкова мазно, което ми е леко странно, предвид цената му. Обяснете ми като на лаик обаче (може и като на лайк или лайкучка ако щете), който ползва простичка и неинтелигентна чайна мейд слушалка с 4 сим-карти и аналогова телевизия...е, има и wifi, което само съм пробвал дали работи, но никога не смятам да го ползвам, защото не съм чак такъв мазохист. :))

Има огромна разлика в i-устройствата и всички останали. При i не се наблюдава лагване или забавяне.

 

Всъщност имаше. Симбианите си бяха смарт фоуни, вярно нямаше програмки с които да си снимаме закуските и да ги постваме  в нета, но имаше достатъчно други полезни апчета.

Тъч телефони с 1 бутон само? И такива се намираха. Имаше и Windows phone, HP правеха iPAQ, HTC си имаха своите телефони. Блекберитата също минават за смартфоуни, нали? Palm си правеха своят OS ...

Та айфоун е революционен за тези които до тогава са имали стандартна нокия за ало-ало.  Първият дори нямаше GPS, wi-fi–то му беше келяво, и единственото радващо и интересно бяха жестовете за зуумване на картинка :))

Не искам да се набутвам и в разговора за android vs ios, но нека не живеем с илюзията, че Айфоуна е едва ли не светият граал на телефоните и света е започнал от него :))

Беше си адски революционен за времето си. Промени цялата индустрия. За твоя справка ползвам умен телефон от 2006-та година. Още тогава имах телефон с вградени wi-fi и gps. Реално вече 7 години използвам такива устройства и смятам имам достатъчно наблюдения над тях.
Link to comment
Share on other sites

Има огромна разлика в i-устройствата и всички останали. При i не се наблюдава лагване или забавяне.

 

Пак не ми се изя́сни картинката...нали Васко и преди си е бил с i-то и само му е качил новата бета - защо сега казва, че вървяло по-мазно, ако и преди си е вървяло пак мазно?

Link to comment
Share on other sites

100000000% :)
Смазва наред! Затова им падат продажбите и ще вадят бебе iPhone за по-малко пари. Нещо, против което преди бяха твърдо против. Както бяха против по-големия екран. Бяха и против по-малките таблети. Apple-ска история. Гръмки изказвания и после се оправдават като женички.

Link to comment
Share on other sites

netrootbg - първото ми смартфонче http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/75/nokia-6600 , взето през 2003-та година :) М/у другото още работи кучето ...

Според мен и аз имам достатъчно наблюдения за последните 10 години. Та кое толкова се измени в индустрията което го е нямало преди да се появи айфоун?

Някаква интересна функционалност ? Или просто бе направено да изглежда по-лесно за ползване и всеки втори реши, че му трябва смартфоун. Да, symbian/windows phone/palm os и etc. изглеждаха сложничко тогава.

 

w00x-е - нека се радват де, имат нов icon set ;)

Link to comment
Share on other sites

netrootbg - първото ми смартфонче http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/75/nokia-6600 , взето през 2003-та година :) М/у другото още работи кучето ...

Това е толкова смарт, че просто няма накъде повече.

сериозно ли сравнявате симбиян с иос?

Това правят. И изобщо толкова тролове има в тази тема, че нямам думи. Само някой да напише нещо и скачат. Аз лично вече 1-2-ма не им чета мнението в темата и просто ги игнорирам. Съветвам те да направиш същото ;).
Link to comment
Share on other sites

Злобиле защо хвана само симбиан ? Windows phone, Palm OS, не ги ли броим тях?

netroot - толкова е смарт колкото е смарт айфоун 5-цата ако го гледаш след 10 години.  И да попитам, кое точно наричате смарт ? Ако погледнем hp ipaq-овете, те смарт ли са  примерно ?

И защо никой не иска да каже кое точно беше супер новото в айфоуна

Link to comment
Share on other sites

кой ви говори за нещо супер ново и иновативно? къде го прочетохте това та го повтаряте постоянно ?

нова е операционната система - iOs7 , старата е iOs6 та има няква логика iOs да я наричаме нова.

 

а суперновото специално за двата трола в темата - Арпа и вокс е че менютата са барнати , всичко е още по добре направено до последният детайл.

ние говорим за иос арпата обяснява как имал симбиян ....wtf?!?

другите жалки подобия на операционна система като виндоус даже не виждам какво правят тук.

 

 

единствено мултитаскинга прилича на андроидският ама те пък го краднаха от палм та за какво копиране говорим?

Link to comment
Share on other sites

С тая разлика, че от Palm никой нищо не е крал. Главния разработчик на Palm OS, Matias Duarte работи в Google и отговаря за интерфейса от 2 години насам. Човека просто си пренесе работата.

А ти сам спомена, че преди iPhone нямало нищо, та не знам защо се очудваш на това, че ARPAanet се опитва да те оспори.

Link to comment
Share on other sites

Ако беше прочел щеше да видиш, че отговарям на въпроса ти дали е имало нещо преди айфоуна. Някак си има смисъл така, нали ?

Иначе въобще не искам да влизам в разговори на тема "по-мазно", "премиум" и нз какви още относителни понятия.

 

 

аааа, бърз w00x :))

Link to comment
Share on other sites

еми не не е имало нищо преди това

нищо подобно

имаше "смарт" симбиян който няма нищо общо с iOS....

 

колкото и да си кривите душата айфона даде старт на истинските смартфони , тва е

Link to comment
Share on other sites

Естествено. Аз това не го отричам. На черното - бяло не мога да кажа. И преди това имаше тъч екрани и т.н., но хората не ги възприемаха. Можеби са дошли прекалено рано, можеби са били прекалено сложни. Факт е, че тъч скрийн истерията започна след iPhone.

Мога да твърдя обаче, че Apple се заплеснаха/засиняха/отвеяха и от iPhone 4 насам просто изгубиха всякаква иновативност, което е тъжно, защото и Android се спряха. Последните 2 пъти не са обявили нищо съществено. Само неща за разработчиците, но нищо по самата операционна система. Сега се чака Android 5.0.

Аз лично чакам да обявят Motorola-та днес по някое време и следващия път като се прибира някой колега от САЩ, да ми донесе една ако си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

еми изчерпаха се и андроид и ейпъл

от тук нататък кво да направят за да се смята за иновативно ? може би холограми след няколко години всичко друго е леки ъпгрейди

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...