Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

еми изчерпаха се и андроид и ейпъл

от тук нататък кво да направят за да се смята за иновативно ? може би холограми след няколко години всичко друго е леки ъпгрейди

Ами то и преди 3 години така си мислехме...

На новата Моторола ще може да ѝ говориш и да ѝ даваш команди без дори да я докосваш, което си е иновация, била тя и малка.

Link to comment
Share on other sites

Истерията дойде покрай айфоуна, но технологично не беше кой знае какъв скок. :)

 

А за ново - погледнете Ubuntu Edge, за мен лично това е бъдещето. Плюс, че и интел имат мераци да пуснат haswell процесори с достатъчно ниска консумация, че да ги набутат в таблети и телефони

Link to comment
Share on other sites

Подобни телефони имаше може би 10 години преди iphone, но бяха доволно бавни, неудобни за работа (нокия 6600 може би беше измежду най-сполучливите) и тази писалка просто утрепваше всичко.

 

И таблети имаше преди iPad но едно че нямаше удачен софтуер друго че бяха бавни, неудобни и малко време изкарваха на батерии. Все едно да сравняваме сега някой китайски таблет за 150лв с galaxy tab - ужким и 2те са с андроид ама...

 

Symbian беше измежду най-успешните OS в интерес на истината отчитайки и устройствата на които работеше и начина по който работеше. Просто до онзи момент нямаше свестни екрани, бяха резистивни а не капацитивни и т.н. Отделно OS писан за няколко поколения процесори преди този на първия iPhone си е сериозно постижение. И то такъв, работещ доста прилично, а не да ти източи батерията на телефона за 3 часа. 

 

Някои от устройствата с windows също не бяха чак толкова зле даже, но бяха огромни тухли, трябваше писалка, софтуера беше леко некадърен... само че като нямаше конкуренция никой не си даваше зор. 

 

Отделно че го има и момента с Apple и телефонните компании - ако не предлагаха телефона в комплект с data plan да може да се ползва навсякъде браузъра и т.н. Този телефон щеше да е по-малко успешен от HTC Diamond Touch-a. В онези времена мобилния интерне беше зле, на никой не му и пукаше кой знае колко освен на маниаци като мен. Пък и тогава най-големия акцент върху телефоните беше освен да стават за телефон да могат и да снимат добре. Имаше смарт телефони ама ги гледаха повечето хора като играчки за зубъри или вманиачени шефове (имаше една нокия се отваряше за да пишеш с qwerty клавиатура - в размерите и формата на тухла). 

 

Ако не бяха Apple да направят няколко хитри хода, да се договорят с телефонните компании, да съчетаят възможно най-новите екрани, процесори и да инвестират в разработването на iOS вероятно няколко години по-късно щяха и другите да го направят, те просто ускориха нещата. Появиха се в правилния момент, по правилния начин и хванаха много сериозен пазар. Ако не бяха те вероятно друг щеше да го направи, но без техния ресурс вероятно все още щяха да "прохождат" смарт телефоните 

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам дали използваш сарказъм или си напълно сериозен.
Тая снимка е ужасна. Има шум във всеки един цвят, а детайлите са някакъв мит. Дори дупките на решетката за отичане на водата ги няма, какво остава за по-дребен детайл като текстурата на плочките.

Тая снимка изобщо не е показателна за качеството на камерата на iPhone 5.

Link to comment
Share on other sites

При положение, че е снимано небето, извинявай но снимката е великолепна. Особено за телефон.

 

Искаш ли да ти покажа снимка на дивана със стойката си за лаптопа, която направих срещу прозореца. А изобщо не беше толкова тъмно в стаята нито слънцето светеше откъм прозореца. Пробвай някой път да снимаш небето и виж какво излиза. Верно HDR-a е друга работа. Свалих сега една за андроида остава да намеря подходящо небе/море.

Link to comment
Share on other sites

Цветово е добре хваната, но качеството и на мен не ми харесва...най-вече заради шума на гърба на седалките (лично мнение на аматьор). :)

Link to comment
Share on other sites

Това е снимка на небе от телефон бе хора. Не 8 снимки от 20mpix DSLR апарат с 10 см-ова оптика, обработвана с часове от PhotoShop.

 

Я някой да ми покаже нещо подобно снимано с неговия телефон моля. Това е автентична снимка от мой приятел, а не намерен шедьовър на някой сериозен фотограф. Снимал го е човек, който просто е избрал този режим и е натиснал копчето без повече да мисли

Link to comment
Share on other sites

Съвсем нормално е да се вижда всичко, при положение, че снимката е HDR. Нали това му е идеята. Направи 5 снимки за HDR с апарата срещу прозореца и ги насложи, за да стане HDR и ще видиш, че и при теб ще излезе. Просто модерните телефони си правят настройките и си наслагват снимките самички. Все едно сефте снимаш с апарат и за първи път чуваш за HDR. А снимката си остава ужасна.

Link to comment
Share on other sites

Това е снимка на небе от телефон бе хора. Не 8 снимки от 20mpix DSLR апарат с 10 см-ова оптика, обработвана с часове от PhotoShop.

 

Я някой да ми покаже нещо подобно снимано с неговия телефон моля. Това е автентична снимка от мой приятел, а не намерен шедьовър на някой сериозен фотограф. Снимал го е човек, който просто е избрал този режим и е натиснал копчето без повече да мисли

 

Това е отвратителна снимка, която може да е по-скоро антиреклама на камерата на Айфон... На баща ми с 4-ката имам много по-сполучливи. 

 

Ето ти снимка от моето Галакси, направена без да мисля от прозореца на колата с една ръка:

 

6rzw.jpg

 

Навсякъде е пълен сумрак, като в този момент слънцето проби през облаците и освети далечния склон. Лично аз не вярвах, че изобщо ще се получи нещо при този убийствен контраст, от това огромно разстояние и останах изненадан. 

Link to comment
Share on other sites

Ето ти снимка от моето Галакси, направена без да мисля от прозореца на колата с една ръка:

Тази снимка е мега-ужасна, особенно пък сравнена с другата.

Link to comment
Share on other sites

На оная снимка дето ти си я пуснал, все едно някой ѝ е слагал филтри за постеризация и някакъв comic book ефект.
Представата ти за качество нещо е тотално размита.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не разбира - няма какво да се спори. Ако това за него е хубава снимка, всичко е ясно. То шумовете са й най-малкия проблем... 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, поне пък от теб очаквах да си наясно какво е HDR, хайде Виден хал хабер си няма - ок. Това че една част от планините са буквално черни, а част от облаците абсолютно преекспонирани на него и да не му прави впечатление, очаквах поне на теб... както и да е... като за телефон снимката му е ок но дотам, докато тази от iPhone-a поросто не очаквах да видя от телефон подобно нещо. И то автоматично обработено, а не снимано в RAW формат от голям DSLR и обработвано 30 мин с фотошоп... говоря за снимка направена с телефон и качена от него без допълнителен софтуер.

Link to comment
Share on other sites

Нищо освен боза се не види! Как да ти се каже по-ясно? Масиран шум навсякъде, което е типично за всеки телефон с подобна "камера". Нарочно и не случайно го слагам в кавички. Даже повече шум, отколкото се очаква да има последен модел Айфон. И не случайно ти показах именно една проста снимка от ръка без НИЩО допълнително, в която може да прегледаш детайлите в тъмното и в светлото, които са в ПЪТИ по-контрастиращи от тези на тая боза.

 

Викам да не превръщаме темата за Айфон в тема за фотография. Едно е сигурно - със сигурност новият Айфон може много по-добре.  

Link to comment
Share on other sites

Нищо освен боза се не види! Как да ти се каже по-ясно? Масиран шум навсякъде, което е типично за всеки телефон с подобна "камера". Нарочно и не случайно го слагам в кавички. Даже повече шум, отколкото се очаква да има последен модел Айфон. И не случайно ти показах именно една проста снимка от ръка без НИЩО допълнително, в която може да прегледаш детайлите в тъмното и в светлото, които са в ПЪТИ по-контрастиращи от тези на тая боза.

 

Викам да не превръщаме темата за Айфон в тема за фотография. Едно е сигурно - със сигурност новият Айфон може много по-добре.

Ако виждаш само боза май трябва да си оправиш монитора. Ако успееш да изкараш по-добра снимка с твоя телефон ела ми се обади. Отново споменавам, че говоря за HDR, твоята не е такава.

 

Да не говорим, че тази е обработена и от фейсбука и е намалена и резолюция и т.н. Само че облаците се виждат идеално, заедно с лъчите от тях. Ако беше снимано с твоя телефон по твоя начин част от облаците щяха да са бели преекспонирани петна точно като на твоята снимка, докато долу морето щеше да бъде едно тъмно черно петно точно като планините на твоята снимка.

 

Да продължавам ли да обяснявам или вече успя да схванеш за какво говоря или ще продължаваш да ми обясняваш за комиксите и прочее?

 

Ако случайно още не си: http://en.wikipedia.org/wiki/High-dynamic-range_imaging

Link to comment
Share on other sites

Стига с тоя HDR вече де. Отвори Play Store-а, свали си едно приложение за HDR и си цъкай в HDR с Note 2-то щом толкова те кефи. Точно защото знам какво гомно е HDR-а, горната снимка ни най малко не ме впечатлява, най малкото, че тоя шум в сенките е заснет реално от камерата. Според теб, снимка с толкова шум в сенките, добра камера ли е? Загубата на детайл броим ли я?

Ето ти един HDR от One X.

Shot-2-HDR-Mode.jpg

Ето ти един HDR от Galaxy S3

98966d1339889451-zeigt-uns-eure-schoenst

Ей ти тука сравнение:

4S-vs-S3-Camera-Comparison.png

тук е от Galaxy S4

samsung-galaxy-s4-rich-tone-hdr_13738738

ето ти още едно сравнение

HDR2Post.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не е разбира се, а мога и имам много по-добри снимки от тая боза! Която боза не един ти казва, че е боза! Не е лоша снимка, но е ТОТАЛНА боза, а ти се опитваш да ми я изкараш шедьовър... Как не тръгнах да "оправям" монитор EIZO... Ако не виждаш, сложи си очилата. Всичко е мазало - всички тъмни сектори на облаците, морето, басейна, столовете, пода.... На практика, макар и да не мога да преценя от тоя малък размер, а и нямам намерение да се задълбочавам, телефонът е фокусирал най-добре палмовите листа. Ай сиктир с тая бозава снимка, която прилича на БЕЗДАРНО обработена с Фотошоп...  

Link to comment
Share on other sites

Добре бе фенклуба... предавам се. Прави сте. Хайде сега направете по-хубава снимка на някое море и облаци и ми я покажете. Ама лично вие, не някакви майстори фотографи и хора изкарващи си хляба с тестване на телефони

 

Става ли? Хайде вие направете с вашите телефони нещо по-добро. Може и с басейн не с море. Снимайте ми нещо такова и да приключваме спора. На Виден снимката вече обясних че е много по-зле и защо

Link to comment
Share on other sites

Утре по план ще ходя към морето и специално за теб ще ти направя един "велик" HDR с моя телефон, който е 1 година преди iPhone 5 и се сравнява с iPhone 4S по принцип.

Имало небето, имало не знам си кво, че нали това е идеята на тоя HDR бе човек. Правят се 3/5 снимки. Едната хваща небето, другата хваща сенките, третата хваща полутонове (ако са 5, другите 2 се слагат 2-ра и 4-та) и софтуерно апарата/телефона ги събира една върху друга, за да излезнат всичките детайли от всяка снимка и да стане "нереална".

Да не говорим, че новите телефони (специално с Андроид, другите не знам) имат HDR процесор, който в реално време прави HDR кадър, без да е нужно да наслагва снимки. Дори превю-то на снимката преди да я снимаш ти е HDR. Дори и клипчетата снимат в HDR. Xperia Z примерно.

Но ще ти направя една, защото май ти се губи концепцията на HDR-а.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...