Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Абе то в днешно време нищо не е сигурно...знам ли го, може да е лапнал по някоя хубава външност като тая в спойлера примерно, та е добра идея да види как е записана в акта за раждане. :P

 

 

Andreja-Peji%C4%871.jpg

 

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами тренинга от времето, когато живеех срещу центъра по хигиена на Иван Гешов в София явно помага. Тая сутрин дори и апокалипсиса, който създават от сметосъбирането не ме беше събудил :lol:

 

Ама срещу кварталните котки явно нямам резистентност все още, та ме будят и прашката и торбичката с камъни си стоят на терасата :lol:

 

 

Що, там от какво става толкова шум?

Link to comment
Share on other sites

Аз карам с тапи в ушите. С 35dB намаляват шума. Ако искаш да ти дам няколко. Последно поръчах 200 броя.

 

 

Причината да ги ползвам е шума от вятъра. Над 80км/ч не си чувам ауспуха, но вятъра започва да става доста силен.

 

 

 

 

 

 

Че ти не си ли взема фулфейс от онези, дето можеш да им отвориш цялата лицева част?

Извънградско да караш с черпак е не просто глупаво, а си е направо опасно! Като оставим на страна прочутата ни толерантност на пътя, има и разни гадни бръмбари. Дето от една скорост нагоре, могат направо да те осакатят.

Мен майски бръмбар ме е свалял от мотора... След това близо четири месеца машината беше в бокса, а белегът и шевовете още си личат на слепоочието над скулата ми.

Link to comment
Share on other sites

С full face съм. Дори в града карам с нея. Канче не знам дали изобщо ще си взема. Не ми се отваря обаче брадичката. Само визьора. Уж се води средно шумна, но на дълъг път си става проблем. Тапите намаляват доста шума, но не и така, че да не чувам какво е около мен. Доста по - комфортно е усещането. Иначе какви неща ударих до момента с нея... Не знам защо винаги точно централно се разпльокват върху визьора. Трябва някой път да снимам след не много дълго каране и как изглежда. Иначе майски бръмбар още не съм удрял.

 

HEMO ще го пробвам някой път този модел да видя как ще е.

 

Галине, кога ще си в Пловдив за да го видиш мотора?

Link to comment
Share on other sites

За жена ли?...само питам...за всеки случай...

 

Да. И ако не се лъжа е комшийката... Баш дето уж нали  :bgrin: 

 

Така или иначе, направи ли тази глупост някой мой приятел или роднина, ВИНАГИ се сещам за едно:

 

https://www.youtube.com/watch?v=g4DMynVhUXg

 

Link to comment
Share on other sites

С full face съм. Дори в града карам с нея. Канче не знам дали изобщо ще си взема. Не ми се отваря обаче брадичката. Само визьора. Уж се води средно шумна, но на дълъг път си става проблем. Тапите намаляват доста шума, но не и така, че да не чувам какво е около мен. Доста по - комфортно е усещането. Иначе какви неща ударих до момента с нея... Не знам защо винаги точно централно се разпльокват върху визьора. Трябва някой път да снимам след не много дълго каране и как изглежда. Иначе майски бръмбар още не съм удрял.

 

HEMO ще го пробвам някой път този модел да видя как ще е.

 

Фулфейс само и то с хубаво боне,нищо друго не си и помисляй,въпреки че не караш бърз мотор.Aз даже и скутери карам из града с такъв.Камъчета от коли,пилета разни,бръмбарите изобщо не ги броя,фасове са ме уцелвали по кръстовищата от разни селяндури дето не знаят за какво е пепелника(е остават без огледала такива после но...).Смених 20-на шлема от различни фирми,докато по препоръка на колега датчанин си взех Shoei Gt-Air.Тих,много комфортен,добра вентилация и сертифициран sun visor(падащи очила),аварийно вадене на "бузите" без да се маха от главата и тн.Най -бърза и лесна смяна на визьора ако искаш по-тъмен или "иридиум",допълнителни възглавнички за ушите ,pinlock плака против изпотяване...има специално за него блутуут интерком на SENA,имам записан разговор от такъв при скорост над 160км/ч с Хонда CBR600...Такива ми ти работи,отплеснах се....

 

За тоя иде реч:https://media.motoblouz.com/images/catalogue/gt-air-bounce-tc-1.jpg

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Знам, че Shoei правят може би най - добрите каски. Все се каня да отида да разгледам. По принцип чакам да отида някой път до Виена. Там Луис имат магазин с въздушен тунел. Можеш да пробваш колко е шумна каската и т.н. Иначе и на моя си имам изброените неща: слънчеви очила, аварийно вадене на бузите, бързо сменящ се визьор, pin lock, надуване допълнително.

С Scorpion Air-510 съм. Само това ми стана на главата. 3XL...

Link to comment
Share on other sites

Знам, че Shoei правят може би най - добрите каски. Все се каня да отида да разгледам. По принцип чакам да отида някой път до Виена. Там Луис имат магазин с въздушен тунел. Можеш да пробваш колко е шумна каската и т.н. Иначе и на моя си имам изброените неща: слънчеви очила, аварийно вадене на бузите, бързо сменящ се визьор, pin lock, надуване допълнително.

С Scorpion Air-510 съм. Само това ми стана на главата. 3XL...

Малеее 3хл бая голяма китара имаш,ако беше L нямаше да има нужда да ходиш до Виена,щях да ти дам да покараш с моя...SHOEI са ми личен фаворит,другата много тиха каска която съм имал е Шуберт (SCHUBERTH). Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Когато си меря главата уж съм за M или L. На практика обаче най - малката каска която ми е става е 2XL и то доста употребявана. Нещо ми е крива главата явно.

Link to comment
Share on other sites

Галине, кога ще си в Пловдив за да го видиш мотора?

Аз от почти седмица съм си тук.

Имам спорадични ходения до клоаката чак до февруари, ама като цяло съм си майна в момента.

 

П.п. Инак не го слушай Немо! Бръмбарите са гадната работа! Останалото е въпрос на рефлекси и здрави ръце (щото да потрошиш нечие огледало в движение иска бая здрави китки и добър вестибуларен апарат). Инак един джоб дребни гайки М6-М10 или съответното количество стоманени съчми, също вършат добра работа да покажеш на наглеците, че не са прави  ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти си обаче интересен и чоглав мисир... Отишъл а морето - не казва, прибрал се от морето - не казва... Браво бе! Между другото твоят човек вече трети път не ми вдига телефона, което ясно доказва какво представлява... 

Тия тъпотии с огледала и гайки няма да ги коментирам... Само ще припомня, че дори да успеете да избягате на момента, вече не е трудно да ви открият после. И тогава вече става интересно... 

Link to comment
Share on other sites

Що... Комитет по посрещането ли щеше да се събира или софра в моя чест да се реди?

 

В случая никой не говори за бягане, а за... гонене ;)

Което нещо се прилага само в крайни случаи и ситуации, когато избликът на селяния е бил чутовен или откровено са се опитали да те убият.

Link to comment
Share on other sites

Що... Комитет по посрещането ли щеше да се събира или софра в моя чест да се реди?

 

Ми що да не?!?! Има поводи за дълга дискусия, а на Ина ще й купя в-к Уикенд!  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

За нея - каквото пожелае. За тебе обаче зерглинги няма да търся! Ще ядеш врат като нормален човек!  :laughing1:

АХАХАХАХАХАХА

 

Да не иска само врат от ултралиск :lol:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

АХАХАХАХАХАХА

 

Да не иска само врат от ултралиск :lol:

 

Ти знаеш ли историята със зерглингите, дето всички се разбягаха от масата...  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Явно не. Но вече започна интересно :D

 

Един час прекарах в търсене... На какви неща попаднаха - не е истина... Историята е от ноември 2011, Ф1 събиране, може би закриване на сезона... Галицин бе решил, че е удачно да донесе тия неща за скарата... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=pjI95zZtk20

 

Ванчо и Стефчо се разбягаха като пилци... После няма смисъл да обяснявам какви лафове и чудеса бяха по въпроса - не може да се опише с думи. Има към час и половина записи, но ме е страх да ги изгледам. В крайна сметка се наложи аз да ги дояждам тия зерглинги накрая в следващите дни... 

Link to comment
Share on other sites

Ай сЮктЮр, бе!

 

П.п. Да не би да е от онази, дет само по палтото го чакала посред зима?

Link to comment
Share on other sites

П.п. Да не би да е от онази, дет само по палтото го чакала посред зима?

 

Ъммм - аз такъв спомен нямам... Тва го е казал сигурно след като е пил ракия  :laughing1: 

 

С тебе между другото имаме работа за вършене и съответно ракия за изпиване... Имам един радиатор за обръщане... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...