Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Той не го усеща лично, защото си пуши обикновените. Обаче няколко от колегите му, които са минали на тоя вид ново пушене, споделят, че след известно време вече старите цигари им се струват "гадни" на вкус, тоест - веднъж започнал, връщането назад може да е така да се каже... проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кашлянето не е от това. С електронните е подобна ситуацията с кашлянето. Просто по друг начин трябва да се дърпа.

Link to comment
Share on other sites

Лайната са си лайна! Няма значение как си ги кльопаш. Майната му е достатъчно воля да се отрежат от раз. Аз за жалост нямам толкова от нея и още продължавам да се тровя с по два черни дънхила на ден, но все повече се надъхвам да отеба никотина напълно!

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 години не ми се вярваше, че ще го кажа, но не е чак толкова трудно.

Тогава бях на етап две кутии синьо Виктори на ден и ги спрях от раз с Табекс.

Поне година-две сънувах, че пуша, но си остана само на сън.

Но твърдо бях решил, че двадесет години пушене стигат.

Link to comment
Share on other sites

Лайната са си лайна! Няма значение как си ги кльопаш. Майната му е достатъчно воля да се отрежат от раз. Аз за жалост нямам толкова от нея и още продължавам да се тровя с по два черни дънхила на ден, но все повече се надъхвам да отеба никотина напълно!

 

И аз на това се надявам с тези нови лайна. Идеята ми е с тяхна помощ да намаля навика да паля цигара, после може и с никотинови таблетки.

Той, никотина не е вреден, вредни са съеденията при горенето му. Казват, че били над 4000.

Ще видим, времето ще покаже.

Link to comment
Share on other sites

Той, никотина не е вреден...

:Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

 

...при ниски дози може има кратковременен стимулиращ ефект върху централната нервна система, при по-високи дози може да има потискащ ефект върху нея, което може да доведе до кома, спиране на дишането и смърт...
Link to comment
Share on other sites

Така написано ми звучи точно като "дозата прави лекарството".

 

 

— Аз принадлежа към медицинската школа от Кос; аз съм роден в Кос, всъщност потомък съм на самия Асклепий. В Кос ние класифицираме болестите според тяхното лечение, а това в повечето случаи са билките, които, ако се приемат в големи количества, предизвикват онези симптоми, каквито, приети в умерено количество, те лекуват. Тъй ако някое дете подмокря леглото си, след като е станало на три-четири години, и проявява и други признаци на недоразвитост, свързани с напикаването, ние казваме: „Това дете страда от болестта на глухарчето.“ Глухарче, погълнато в големи количества, дава тези симптоми, а отвара от глухарче ги лекува.

Link to comment
Share on other sites

Така написано ми звучи точно като "дозата прави лекарството".

 

Трябва ли да описвам в детайли биохимията на никотиновата интоксикация и действието на никотина върху сърдечно-съдова, ендокринна, полова и двигателно-опорна система?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ли да описвам в детайли биохимията на никотиновата интоксикация и действието на никотина върху сърдечно-съдова, ендокринна, полова и двигателно-опорна система?

 

Не, спести ни го моля те - форумът ще ти е благодарен. :D

Link to comment
Share on other sites

Тук пише, че ефектите, които споменаваш, са от цигарите като цяло, а не от никотина ("Въпреки че никотинът е силно отровен, при пушенето той се приема в много малки дози и съвсем не е най-опасната съставна част на цигарения дим").

 

А в цигарите слагат един куп химични и други добавки към чистите листа тютюн, и тия добавки са посочени като доста съществена причина за проблемите.

Link to comment
Share on other sites

Тук пише, че ефектите, които споменаваш, са от цигарите като цяло, а не от никотина ("Въпреки че никотинът е силно отровен, при пушенето той се приема в много малки дози и съвсем не е най-опасната съставна част на цигарения дим").

 

А в цигарите слагат един куп химични и други добавки към чистите листа тютюн, и тия добавки са посочени като доста съществена причина за проблемите.

 

Къде във въпросната статия пише, че никотинът не е вреден?

Прочете ли в нея за директните вреди?

 

- никотинът стеснява кръвоносните съдове, учестява сърдечната дейност, намалява притока на кислород, намалява резорбцията на витамин С от организма и понижава имунитета;

- под въздействието на никотина надбъбречните жлези отделят голямо количество адреналин в кръвта, което довежда до редица неблагоприятни промени: повишаване на кръвното налягане, учестяване на сърдечната дейност, увеличаване на кръвната захар, извличане на калций от костите и т.н.;

- от една страна никотинът потиска функцията на остеобластите – клетките, изграждащи костното вещество в организма, а от друга страна предизвиква ускорено извличане на калций от костите.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Прочетох, има го тоя момент, ама мисълта ми е, че за цялостния ефект върху всичките там изброени от теб системи, не точно никотинът е основната причина според написаното (за него всъщност пише, че не е най-опасен, точно както съм го цитирал в кавички горе)

А и докато си правят изследванията върху ползването на цигари с добавките в тях, просто няма как да сме много сигурни какво става и защо :D, поради следното:


„Коктейлът” от съставки в цигарите съдържа близо 600 различни вида вещества.

Някои съставки се добавят само за вкус и аромат, а останалите водят не само до пристрастяване, но и до усложнения за здравето.

Интересното е, че много от тези съставки се използват като добавка и в храни. Резултатите са по-различни, когато се поставят в цигари, защото в тях те изгарят.

От това изгаряне се образуват над 4 000 химични съединения, включително над 40 известни канцерогена и 600 други токсини.

Някои от токсичните съставки, които се използват, за да направят цигарите по-вкусни и бързо ефективни са:

Амоняк- отровен и дразни силно лигавицата;
Арсен- в отрови;
Бензен- в отрови за плъхове;
Бутан- газ;
Въглероден оксид- изтласква кислорода от хемоглобина на еритроцитите и води до кислороден глад;
Кадмий-блокира цинка, води до забавяне в развитието;
Полоний 210 – радиоактивен елемент, който излъчва много повече алфа частици дори от плутония, използван в атомната бомба, пусната над японските градове Хирошима и Нагасаки. Периодът на разпадане на полоний 210 е около 138 дни. Това прави елемента хиляди пъти по-радиоактивен от ядрените горива, използвани в първите атомни бомби.
Радий 228 – радиоактивен изотоп
Олово 210 – радиоактивен изотоп
Бензпирен – полицикличен въглеводород, канцероген
Бронцкатехин – три пъти по-опасен от бензпирена
ДДТ – отрова, инсектицид
Живак

Най – отровните съставки са катран, бензпирен и антрацен. От тях най-опасен е бензпирена, който е изключително мощен канцероген.

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Прочетох, има го тоя момент, ама мисълта ми е...

 

Не съм коментирал мисълта ти, а само оспорвах твърдението, че "Той, никотина не е вреден...".

Вреди ли - вреди.

Има ли смъртни случаи при поглъщане на течност от електронна цигара - има. К'во повече?

Link to comment
Share on other sites

Ти да видиш, оказва се че форОма е пълен с хора, оставили цигарите, в това число и моя милост. :) След 12 години пушене, последните от които твърдо по над кутия на ден, през есента на 2015 (по принцип есенният сезон ми е най-напрегнат откъм работа, ангажименти и нерви), една сутрин преди работа, след като половин час не можех да си поема въздух от кашлица и храчене на чернилки, просто ги хвърлих и край. Та до ден днешен. Без табекси и тн, само с воля. Ама видях зор де, особено първия месец беше ад... 

За съжаление, нищо от това, което възнамерявах да направя със спестените 250лв на месец не ми се получи :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Не, спести ни го моля те - форумът ще ти е благодарен. :D

 

Що? Нека да направи биохимичен анализ, подкрепен с научни публикации :)

 

Никотин влияет на мозг и тело. Хорошая новость для курильщиков: у них шанс заболеть болезнью Альцгеймера ниже, чем у некурящих.

  • Это объясняется тем, что никотин структурно похож на ацетилхолин, природное соединение, которое служит в качестве нейротрансмиттера.
  • Никотин связывается с нервными рецепторами и повышает их активность. В одном исследовании, группе пациентов с болезнью Альцгеймера наклеили никотиновые пластыри, а другая группа получала плацебо. Люди, использующие никотиновые пластыри, сохранили свои познавательные способности, а иногда даже восстанавливались утраченные когнитивные функции. Последующее исследование показало, что никотин может также увеличить познавательные способности у пожилых людей, которые не страдают от болезни Альцгеймера, но испытывают типичное возрастное снижение внимания, памяти и восприятия.
Часто никотин использовался в медицинских целях. И сегодня это вещество также используется для разработки лекарственных средств при лечении различных заболеваний. Самое популярное применение никотина – лечение никотиновой зависимости с помощью специальных средств по доставке никотина в организм. В настоящее время исследуется возможность использования никотина для других целей, например, применения его в качестве болеутоляющего лекарства, средства для лечения синдрома дефицита внимания, болезни Паркинсона, болезни Альцгеймера, герпеса, колита, туберкулеза и других. Источник: http://www.likar.info/coolhealth/article-79225-poleznye-svojstva-nikotina-o-kotoryh-vy-ne-znali/ Likar.info
ДРУГИЕ ПОЛЕЗНЫЕ СВОЙСТВА НИКОТИНА Помимо вышеперечисленных качеств, у никотина имеются и другие полезные свойства, которые были показаны в ходе различных исследований. К таковым относятся: Никотин и его производное норникотин способствует предотвращению развития онкологических заболеваний, которые могут вызываться различными компонентами сигаретного дыма. Никотин несколько подавляет тягу к наркотикам. Возможно, такие свойства никотина могли бы быть полезными в поиске эффективного средства от наркотической зависимости. Никотин обладает противовоспалительными свойствами. В частности, известно, что никотин может выступать в роли противоядия к рицину, который приводит к развитию множественного воспалительного процесса в организме. Никотин ускоряет процесс мышления и повышает умственную работоспособность. Никотин положительно влияет на людей с паркинсонией и болезнью Паркинсона. Благодаря такому эффекту в будущем планируется создание эффективных средств на основе никотина для лечения и профилактики болезни Паркинсона. Никотин может быть использован для заживления ран и лечения сопутствующих сосудистых нарушений при сахарном диабете. Никотин снижает аппетит, что может быть использовано для лечения избыточного веса и ожирения. Согласно медицинским наблюдениям, среди курящих людей в 1,5 меньше лиц, страдающих от ожирения. Курящие люди почти не болеют герпесом губ и ротовой полости. Возможно, никотин пагубно влияет на вирус герпеса. Установлено, что у курильщиков с язвенным колитом количество приступов и обострений данной патологии значительно меньше, чем у больных язвенным колитом, которые не курят.
 
Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

什么是Lorem Ipsum?
Lorem Ipsum,也称乱数假文或者哑元文本, 是印刷及排版领域所常用的虚拟文字。由于曾经一台匿名的打印机刻意打乱了一盒印刷字体从而造出一本字体样品书,Lorem Ipsum从西元15世纪起就被作为此领域的标准文本使用。它不仅延续了五个世纪,还通过了电子排版的挑战,其雏形却依然保存至今。在1960年代,”Leatraset”公司发布了印刷着Lorem Ipsum段落的纸张,从而广泛普及了它的使用。最近,计算机桌面出版软件”Aldus PageMaker”也通过同样的方式使Lorem Ipsum落入大众的视野。

我们为何用它?
无可否认,当读者在浏览一个页面的排版时,难免会被可阅读的内容所分散注意力。Lorem Ipsum的目的就是为了保持字母多多少少标准及平均的分配,而不是“此处有文本,此处有文本”,从而让内容更像可读的英语。如今,很多桌面排版软件以及网页编辑用Lorem Ipsum作为默认的示范文本,搜一搜“Lorem Ipsum”就能找到这些网站的雏形。这些年来Lorem Ipsum演变出了各式各样的版本,有些出于偶然,有些则是故意的(刻意的幽默之类的)。

它起源于哪里?
恰恰与流行观念相反,Lorem Ipsum并不是简简单单的随机文本。它追溯于一篇公元前45年的经典拉丁著作,从而使它有着两千多年的岁数。弗吉尼亚州Hampden-Sydney大学拉丁系教授Richard McClintock曾在Lorem Ipsum段落中注意到一个涵义十分隐晦的拉丁词语,“consectetur”,通过这个单词详细查阅跟其有关的经典文学著作原文,McClintock教授发掘了这个不容置疑的出处。Lorem Ipsum始于西塞罗(Cicero)在公元前45年作的“de Finibus Bonorum et Malorum”(善恶之尽)里1.10.32 和1.10.33章节。这本书是一本关于道德理论的论述,曾在文艺复兴时期非常流行。Lorem Ipsum的第一行”Lorem ipsum dolor sit amet..”节选于1.10.32章节。

以下展示了自1500世纪以来使用的标准Lorem Ipsum段落,西塞罗笔下“de Finibus Bonorum et Malorum”章节1.10.32 , 1.10.33的原著作,以及其1914年译自H. Rackham的英文版本。

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Колкото повече пушиш, толкова по-малки са шансовете да умреш от Алцхаймер или Паркинсон, но винаги можеш да си харесаш някое друго съпътстващо хронично заболяване.

 

Защо не започнем с превантивната никотинова терапия още от детската градина или в училище. Защо трябва да чакаме до 18+

Тъкмо ще решим проблемите с концентрацията и умствената работоспособност на децата.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

На 06.10.2009 станах сутринта, хапнах, направих си кафе и посегнах към цигарите. В следващия момент се запитах: мога ли да се пробвам един ден да не пуша? Пробвах - стана. На следващия ден - същото. И така до ден днешен, без хапчета, лепенки и т.н. а пушех повече от кутия на ден. Нито съм сънувал, нито са ми липсвали, нищо. Просто все едно никога не съм пушил. Неудобствата са, че качих някое друго кило и че непрекъснато се обвинявам за годините в които съм пушил юнашки.

Аз пуших към 10 години и преди около 5 ги отказах. Не така от раз и дори и сега понякога като излизам и пия алкохол пуша по някоя цигара или наргиле, но като цяло нямам нуждата и мога спокойно да си изкарам седмици и месеци без да пуша. Това с килограмите си е от теб не може да се вини на цигарите, аз отпреди да ги спра до сега не съм излизал от диапазона 87-91кг

Link to comment
Share on other sites

什么是Lorem Ipsum?

Lorem Ipsum,也称乱数假文或者哑元文本, 是印刷及排版领域所常用的虚拟文字。由于曾经一台匿名的打印机刻意打乱了一盒印刷字体从而造出一本字体样品书,Lorem Ipsum从西元15世纪起就被作为此领域的标准文本使用。它不仅延续了五个世纪,还通过了电子排版的挑战,其雏形却依然保存至今。在1960年代,”Leatraset”公司发布了印刷着Lorem Ipsum段落的纸张,从而广泛普及了它的使用。最近,计算机桌面出版软件”Aldus PageMaker”也通过同样的方式使Lorem Ipsum落入大众的视野。

我们为何用它?

无可否认,当读者在浏览一个页面的排版时,难免会被可阅读的内容所分散注意力。Lorem Ipsum的目的就是为了保持字母多多少少标准及平均的分配,而不是“此处有文本,此处有文本”,从而让内容更像可读的英语。如今,很多桌面排版软件以及网页编辑用Lorem Ipsum作为默认的示范文本,搜一搜“Lorem Ipsum”就能找到这些网站的雏形。这些年来Lorem Ipsum演变出了各式各样的版本,有些出于偶然,有些则是故意的(刻意的幽默之类的)。

它起源于哪里?

恰恰与流行观念相反,Lorem Ipsum并不是简简单单的随机文本。它追溯于一篇公元前45年的经典拉丁著作,从而使它有着两千多年的岁数。弗吉尼亚州Hampden-Sydney大学拉丁系教授Richard McClintock曾在Lorem Ipsum段落中注意到一个涵义十分隐晦的拉丁词语,“consectetur”,通过这个单词详细查阅跟其有关的经典文学著作原文,McClintock教授发掘了这个不容置疑的出处。Lorem Ipsum始于西塞罗(Cicero)在公元前45年作的“de Finibus Bonorum et Malorum”(善恶之尽)里1.10.32 和1.10.33章节。这本书是一本关于道德理论的论述,曾在文艺复兴时期非常流行。Lorem Ipsum的第一行”Lorem ipsum dolor sit amet..”节选于1.10.32章节。

以下展示了自1500世纪以来使用的标准Lorem Ipsum段落,西塞罗笔下“de Finibus Bonorum et Malorum”章节1.10.32 , 1.10.33的原著作,以及其1914年译自H. Rackham的英文版本。

 

Ooooo, научил си от "Стани богат" кой е Цицерон! Браво! Само нямаше нужда да го плякаш в гугъл преводач и да постваш текста на китайски, защото е ясно, че китайски въобще не знаеш.

Link to comment
Share on other sites

Като сте почнали на такива откровения много ме разчувствахте. Аз не пуша вече 3 ти месец. Кофти е в началото, не заради кафето, което благотворя всеки ден по няколко пъти, а защото понякога просто ти се иска да излезеш на терасата, да погледаш дъжда и да изпушиш една цигара. Ако имаш такъв проблем, препоръчвам малко шише минерална вода - върши същата работа, но е по-полезно.

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Колкото повече пушиш, толкова по-малки са шансовете да умреш от Алцхаймер или Паркинсон, но винаги можеш да си харесаш някое друго съпътстващо хронично заболяване.

 

Защо не започнем с превантивната никотинова терапия още от детската градина или в училище. Защо трябва да чакаме до 18+

Тъкмо ще решим проблемите с концентрацията и умствената работоспособност на децата.

 

Чакам обещаният биохмичен анализ. 

Link to comment
Share on other sites

Ooooo, научил си от "Стани богат" кой е Цицерон! Браво! Само нямаше нужда да го плякаш в гугъл преводач и да постваш текста на китайски, защото е ясно, че китайски въобще не знаеш.

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

 

Не съм коментирал мисълта ти, а само оспорвах твърдението, че "Той, никотина не е вреден...".

Вреди ли - вреди.

Има ли смъртни случаи при поглъщане на течност от електронна цигара - има. К'во повече?

 

От преяждане и препиване също се умира. Храната, водата - и те ли са вредни, или все пак всичко зависи от дозата (с което и започна дискусията)?

 

Drinking too much water too fast can cause a rare condition called water intoxication, which can be deadly.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...