Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Обаче правите ли равносметка - форумът е жив вече 15 години! Това хич не е малко за един форум в епохата на Фейсбук - вярно, пооредял е, но доста хора заминаха в чужбина, животът им се промени и т.н....ама да е жив и здрав Вено, че без него нищо нямаше да стане. Само ме е яд за тракера, понеже много добре стартира, бързо се напълни със сийдъри, за нула време стана известен и го чакаше добро бъдеще, докато един ден Вено ненадейно дръпна шалтера...вероятно е имало причина да го направи...

 

То от Пловдивските warez форуми, май само този остана :))

Като се сещам какво се случваше покрай арена, не се изненадвам, че му е дръпнал шалтера :)

Link to comment
Share on other sites

Брей, сега и аз се сетих, че декември ще станат 10 години, откакто съм членка. Една от малкото останали жени :D
И познавам доста хора на живо, които вече не пишат... Ама и така не сме за изхвърляне :)
И мен ме ожени, Пешо, и мен.
То на шега, на майтап, близо 10 години сме с Жоро... :)
Разрових се из архивите... Един ден преди да се видим, два дни преди да се съберем с Жоро :)
9149338r.png

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Ти и преди тва не беше стока, споко... 

 

++++++++++++++++++++++++

 

Ясене, Ясене... Кво разбираш ти от духов оркестър :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=fnCkITP6ib0

 

Хахахахах, ама попадение :D Точно съм на такава вълна де, събота тръгваме към морето :D

 

 

От цялата дискусия за уиндоусите ми стана интересно да сравня 7-цата с 10-ката. Това са чисти инсталации, ъпдейтнати на макс и точно ребуутнати :

http://share-web.s3-website-eu.object.vdc.interoute.com/win10-7.png

Link to comment
Share on other sites

От цялата дискусия за уиндоусите ми стана интересно да сравня 7-цата с 10-ката. Това са чисти инсталации, ъпдейтнати на макс и точно ребуутнати :

http://share-web.s3-website-eu.object.vdc.interoute.com/win10-7.png

 

Аз пък се сетих откъде тръгна объркването в последните постове. Пропускането на контекста често изиграва лоша шега.

 

Та - "Криптирания трафик към сървърите на микрософт си върви и няма никой, който да може да гарантира, че е спряно каквото и да било" - това го писах точно като продължение на предните два-три коментара помежду ни за прайвъси "копчето". Демек, аз съм още на тема "легален начин отвътре в ОС за спиране на следенето". Копчето не е достатъчна гаранция (случая apple) и, казах, дори с wireshark не може да се разбере дали има реален ефект като се натисне, и дали би останал постоянен във времето. Десятката просто както и да го оставиш копчето, винаги праща криптиран трафик към сървърите на МС. Няма как без прочитане на съдържанието да се види изчезнало ли е следенето или не. Може по коствени признаци да се установява и сравнява (размер пакети, адреси - тука влиза в играта wireshark-a), обаче това не е достатъчно. Инцидентни предавания на повече информация и бъдеща промяна в трафика няма как да се установят в разумен период на замерване. Никаква гаранция по кое време и при какви условия уиндоуса може да си прати данните, дет' са вика, може и през скайп - негов си е, никой ни мож' му забрани да си го ползва :)).

 

По нататък, мисля, се разгадава лесно кой какво и защо пише.

Някой сметнА, че филтриране на пакети, dump на мрежов трафик и т.н. е много адвансед левъл :)) /с последното още 2000-ната година си играх в спийда/, и се почна филмирането...

 

 

 

insinct, или по моя начин, по-щадящ :) .

Така и така редовно през няколко месеца правя имиджи на "главния" Windows7, от друг Windows и там инсталиран Акронис. След това стартирам виртуалки, в които имам 2 различни антивирусни. Вътре в тях маунтвам имиджа като буква, и сканирам тази буква...

 

Бива :) Ама моите не са на едно място, затова ми е по-удобно поотделно - като се сетя или като ми се стори, че има нужда...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

От цялата дискусия за уиндоусите ми стана интересно да сравня 7-цата с 10-ката. Това са чисти инсталации, ъпдейтнати на макс и точно ребуутнати :

http://share-web.s3-website-eu.object.vdc.interoute.com/win10-7.png

Е, това не е сравнение. Незабележима разлика в паметта (но пък виж paged/non-paged pools ;) ), и 8ГБ разлика в HDD, като това има различни обяснения. Едишън на Win-a, дали си сложил с интегриран SP1 или слаган допълнително, колко пъти си ъпдейтвал, да не говорим че Win7 е по-стар и има повече ъпдейти след чиста инсталация, а и в 10 все пак има някои оптимизации, това никой не го отрича. Но на фона на анти-оптимизациите, тия 8ГБ дали представляват някакъв довод?! :online2long:

Сравнението, за да има смисъл, трябва да обхваща много повече неща. А там нещата са противоречиви, с малки изключения.

Виж, пробвай Win2016, аз го пробвах и ми се видя доста по-добър от 10-ката.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Е, това не е сравнение. Незабележима разлика в паметта (но пък виж paged/non-paged pools ;) ), и 8ГБ разлика в HDD, като това има различни обяснения. Едишън на Win-a, дали си сложил с интегриран SP1 или слаган допълнително, колко пъти си ъпдейтвал, да не говорим че Win7 е по-стар и има повече ъпдейти след чиста инсталация, а и в 10 все пак има някои оптимизации, това никой не го отрича. Но на фона на анти-оптимизациите, тия 8ГБ дали представляват някакъв довод?! :online2long:

Сравнението, за да има смисъл, трябва да обхваща много повече неща. А там нещата са противоречиви, с малки изключения.

Виж, пробвай Win2016, аз го пробвах и ми се видя доста по-добър от 10-ката.

 

Е paged/non-paged pools да не би да са забележими разликите ? :D

И двете са чисто нови инсталации на про-та от свалени малко преди това от майкрософт ИСО-та, ъпдейтнати на макс към момента. 7-цата си е интегриран SP1, 10-ката с creators update-а. 

Обяснението за 8-те Г на диска е, че 10-ката е по-умна и компресва за да пести място, което е особено важно при много от новите девайсчета за които ъпгрейда на диска е сложно упражнение ако не и невъзможно.

Повечето юзъри ще започнат от тук и като юсидж на ресурси двата ОС-а са на подобно ниво. 10-ката буутва чувствително по-бързо, което си е плюс за всеки. 10-ката се справя  много по-добре с дисплеи с висока резолюция което е особено важно за повечето нови mid-high range машини.

Другото си е въпрос на вкус общо взето. 

Иначе сървър 2016 ползвам почти ежедневно на Jumphost-овете ни, но за себе си не виждам смисъл да го слагам на домашните ми машини. Пък и си карам с валидни лицензи на всички машини вкъщи, а 2016-то ще се наложи да бъде някакъв чийт :)  Не мога да не се сетя и за достатъчно случаи в които апп отказва да се инсталира защото не съпортвал версията на уин-а .. :)) Мерси съм :)

 

 

 Копчето не е достатъчна гаранция (случая apple) и, казах, дори с wireshark не може да се разбере дали има реален ефект като се натисне, и дали би останал постоянен във времето. ...

Иначе казано - параноя. Може би ме следят ... 

Имам неприятна новина, правят същото и със 7-цата от известно време. 

Nvidia също колектват инфо. :)

Link to comment
Share on other sites

Windows 7 има един сериозен проблем, който вече е малко негиран от фактът, че няма ъпдейти.
При чиста инсталация, старите файлове за ъпдейтите си седяха вечно и малко по малко пълнеха системния диск без абсолютно никакъв смисъл. Проблема е решен при Windows 8 и се опитали да го сложат в Windows 7 с ъпдейт, който добавя опцията за махане на стари ъпдейт файлове през Windows Cleanup wizard-а. Не винаги сработва обаче и просто трябва да направиш чиста инсталация, ей така, заради едното нищо.

Link to comment
Share on other sites

ARPAnet, това за вин2016 ли отказват да се инсталират приложения?

Или по принцип за сървър версиите. Да, за сървър версиите понякога има проблеми, предимно разни неща като например драйвери за тв-тунери - с тях единствено се сещам за проблеми последните години, с други неща - почти не. Та, ако е по принцип, запознат съм дълги години ползвах Win2003/2008 (не R2) за домашни машини.

Вин2016 е по-лишен от разни боклуци на 10-ката, повече възможности за влияние върху ъпдейтите мисля че видях, както и някои други неща. Повече внимание има към него с ъпдейтите от страна на М$, и т.н.

За 7-цата, ако се ъпдейтва често, да, малко по-малко като че ли се пълни системния дял. Моята 7-ца е на 7+ години, и ъпдейтвам 1-2 пъти в годината, и може би затова не съм забелязал никакви проблеми. Само като инсталирах Хром и това май се равняваше на 100 пъти (и 10 години) ъпдейт на Вин-а:) .

За 10-ката и буута, аз като пробвах, изобщо не беше чувствителна разликата във времето за буут. Те нали имаха някакъв чийт за това, полу-хубернация нещо..

Link to comment
Share on other sites

Иначе казано - параноя. Може би ме следят ... 

Имам неприятна новина, правят същото и със 7-цата от известно време. 

Nvidia също колектват инфо. :)

 

Сега всеки следи, така че трябва да сме претръпнали по принцип. Ама микрософта искат лично ние да им разрешим да го правят това с договора със завъртените клаузи. Достъп по принцип до всякаква по-лична информация вътре у дома, която държим на компютъра... well, i disagree ;)

 

7-цата също, но само с конкретни "вредни" ъпдейти дето носят тая новост, и може да не се слагат. Ясно е кои са, макар напоследък да се забелязва тенденция да вкарват по нещо без да го обявяват, в пакет с обикновените. Та най-добре блокиране на един куп адреси на МС, и има направени разни скриптове за системни настройки, с които се дооправят нещата (също и за nvidia).

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Та - "Криптирания трафик към сървърите на микрософт си върви и няма никой, който да може да гарантира, че е спряно каквото и да било"

Криптираният трафик си върви, щото ти самия си го пускаш или може би не си разбрал, че криптиран трафик може твърде лесно да се спре, без значение какво е натъпкано вътре. Като си толкова сигурен, че Микромеките те следят въпреки изричния отказ, пък и щом си такъв спецмайстор на пакетите и криптологията, що не вземеш направо да му врътнеш един ривърс енджиниъринг на ахмаците от Микромек и да заведеш с доказателствата един class action lawsuit? Гарантирам ти, че ще извадиш някой и друг милион със сигурност и много потребители по света ще ти бъдат вечно благодарни! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим, че ако си великия майстор на пакетите - нищо не ти пречи да сложиш един firewall rule, който да го дропи :)

Link to comment
Share on other sites

Докато един софтуер е затворен, никога не можеш да си сигурен кога какво се трансферира! Може докато говориш по (криптирания) скайп, да ти изтече инфото.

Той и да е отворен, пак не можеш да си сигурен - докато сам не провериш всичките милиони редове код! Докато ги провериш, ще има нов ъпдейт на нещо, и всичко отново. Дотогава ПАК трябва да се довериш на някого ОТ ИНТЕРНЕТ евентуално че е проверил тоя код - в единия случай се доверяваш на едни (авторите на затворения код), в другия случай се доверяваш на други (уж проверили кода) в ИНТЕРНЕТ.

В този свят няма нищо сигурно, без значение видът му или какво прокламира или казва/пише.

Затова аз лично дропих лека полека параноята. На новия телефон (с андроид) ми е пуснат вече GPS-а 24/7 и не ми дреме :) .

Оня ден в кауфланд дажеза пръв път, малко след като излязох GMaps взе нещо да ме подканя да давам отзиви за кауфланд.... Дадох му Turn Off на тая шитня, и вече не се появява :D .

А Вин2016 няма да сложа заради евентуално по-малкото следене, а заради по-малкото дразнители в него.

В този свят явно трябва да претръпнем за много неща, въпреки че осъзнавам колко вредно е това в дългосрочен план - колкото и да се дърпам обаче, масата води хорото и няма смисъл, каквото ще става ще става.

Link to comment
Share on other sites

Докато един софтуер е затворен, никога не можеш да си сигурен кога какво се трансферира!

Добре де, то няма лошо да си конспираторстваме, но поне се опитай да си задаеш въпроса за риск/печалба отношението при подобен пъклен план. Не е като да няма дълга история в разкриването на какви ли не скрити дивотии на Микромек. Рисковете са ясни - има вече много поучителни истории за class action lawsuits, както и рекордни глоби в размери на милиарди, та нищо не пречи някой следващ тарикат да отнесе поредния рекорд. Каква според теб е голямата далавера в случая Микромек да точат някакви безумни глупости от потребителските машини, за да си струва поемането на такъв гигантски риск? Щото тази далавера трябва просто да е наистина гигантска, за да си струва умишленото конспираторстване.

Link to comment
Share on other sites

Ами информацията днешно време е най-ценния капитал, повече какво да кажа. Всъщност съм го казал ясно и просто - никога не можеш да си сигурен какво се трансферира - нито повече, нито по-малко съм казал. Какво конспиративно има в това? Трябва да си луд да кажеш, че си сигурен какво се трансферира след като не можеш да го "видиш" или провериш. Принципен въпрос. Тъй че в конкретния случай май се хвана за нещо, което просто си предположил, че съм намеквал.

Иначе аз ясно съм опитал риск/печалба отношението ми към ситуацията по-надолу в предния ми пост - че вече претръпвам, щом като и gps-а ми се пуснат вече денонощно..

 

P.S. Андроид има много трески, които не ми харесват. За съжаление алтернативите са по-зле, а смартфонът все пак ми дава и някакви ползи над обикновен тъпфон, така че.. съм поел риска.

По същия начин много ревностно защитавам и ползвам Firefox като десктоп браузър, но под Андроид FF за мен е един от най-калпавите браузъри и отдавна не го и инсталирам вече!

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

В ерата на социалните мрежи хора да се притесняват, че им крадат информацията... Че те сами си я дават. Кеф ти клитор, кефт ти свинстаграм, кеф ти фейслук - хората в нарцисизма си предоставят доволни количества информация доброволно.

И корпорация като Microsoft, дето се провали на мобилния пазар, в постоянна битка с Apple за домашните потребители, ще си позволи такъв риск, като да ти краде информацията против твоето желание? Не е като да няма достатъчно сериозни лаборатории, където ако има нещо такова - да го хванат. И не е като да няма достатъчно хора и организации, които да имат сериозно желание и стимул да хванат M$ в крачка. Та такива конспиративни теории са забавни...

Link to comment
Share on other sites

ФФ е тотално говно - точка.............ФФ пак ДЕБЕЛО подчертавам е тотален боклук и шитня.

 

С това горното няма как да се съглася по никакъв начин. :thumbsdown: ...но пък с онова долното съм напълно съгласен. :thumbsup:

 

По същия начин много ревностно защитавам и ползвам Firefox като десктоп браузър, но под  Андроид FF за мен е един от най-калпавите браузъри и отдавна не го и инсталирам вече!
Link to comment
Share on other sites

 

7-цата също, но само с конкретни "вредни" ъпдейти дето носят тая новост, и може да не се слагат. Ясно е кои са, макар напоследък да се забелязва тенденция да вкарват по нещо без да го обявяват, в пакет с обикновените. Та най-добре блокиране на един куп адреси на МС, и има направени разни скриптове за системни настройки, с които се дооправят нещата (също и за nvidia).

Ахам, за 7-цата може, за 10-ката не може ;)

Пък като стана дума за ъпдейтите и следенето, май ти отиваш на идеята, че трябва по един админ на PC, че да следи ъпдейти и т.н. ;)

 

ARPAnet, това за вин2016 ли отказват да се инсталират приложения?

Или по принцип за сървър версиите. Да, за сървър версиите понякога има проблеми, предимно разни неща като например драйвери за тв-тунери - с тях единствено се сещам за проблеми последните години, с други неща - почти не. Та, ако е по принцип, запознат съм дълги години ползвах Win2003/2008 (не R2) за домашни машини.

Вин2016 е по-лишен от разни боклуци на 10-ката, повече възможности за влияние върху ъпдейтите мисля че видях, както и някои други неща. Повече внимание има към него с ъпдейтите от страна на М$, и т.н.

За 7-цата, ако се ъпдейтва често, да, малко по-малко като че ли се пълни системния дял. Моята 7-ца е на 7+ години, и ъпдейтвам 1-2 пъти в годината, и може би затова не съм забелязал никакви проблеми. Само като инсталирах Хром и това май се равняваше на 100 пъти (и 10 години) ъпдейт на Вин-а :) .

За 10-ката и буута, аз като пробвах, изобщо не беше чувствителна разликата във времето за буут. Те нали имаха някакъв чийт за това, полу-хубернация нещо..

По принцип, че отказват някои досадни апчета. С 2016 още не съм попадал на такива, последно имах такива проблеми на 2012 R2/2008 R2 които и са преобладаващата част от уиндоус машините ни все още. Заради това и не ми се занимава да го слагам на десктопа. За мен десктопа ми просто трябва да работи, без да ми губи времето да се боря с капризи. 

 

А това което казваш за Андроид и изобщо колектването на инфо - то си е трейд офф с ползите които това носи. За да може google now да ми каже на кой гейт ми е полета и кога най-късно трябва да излезна от вкъщи, че да съм на време, той трябва да знае, че днес летя. За да ме предупреди, че има задръствания на пътя ми до офиса трябва да знае къде ми е офиса. Свързани с интересите ти новини? Ами трябва и тях да ги знае.

Съответно всеки си решава за себе си

 

Разбира се, ако някой съвсем го тресе параноята, че го следят - има огромен избор от open source OS-и, има нормални телефончета които знаеш, че не те следят и т.н.

Link to comment
Share on other sites

За да може google now да ми каже на кой гейт ми е полета и кога най-късно трябва да излезна от вкъщи, че да съм на време, той трябва да знае, че днес летя. За да ме предупреди, че има задръствания на пътя ми до офиса трябва да знае къде ми е офиса. Свързани с интересите ти новини? Ами трябва и тях да ги знае.

Съответно всеки си решава за себе си

 

Тия неща са малко по-различни от следенето и колектването на лична информация ей така. За офиса - еми просто си го сейваш в програмата (не задължително да е гугълския Maps ) като фаворитна точка, и като пожелаеш directions до тази точка и искаш инфо за задръствания, е ясно че ще има трафик на данни за това къде се намираш, до коя точка искаш да стигнеш, както и за останалите участници в движението и т.н.

Друго е да влезеш в Кауфланд и след 10 минути Мапс да ти поиска отзиви за него, и чак тогава да можеш да се откажеш от тази функция. Аз не я намерих в Settings преди това.

Ясно е, че всички тия неща са леко "по ръба" - границата на допустимото за всеки е различна, но явно на повечето хора не им пука, и дори не се оплакват.

 

За това за полета... трябва Google Now ли да ти каже на кой гейт ти е полета и кога да станеш и да тръгнеш към летището :D .... Сигурно знае и колко ще е закъснението. Ако знам, че имам полет в 8, ще стана в 5 поне, за да отида в 6-7. Вече ако имам среща и често се срещам с хора, вероятно ще ползвам Calendar апп за целта. Но не бих искал този апп да рапортува някъде къде какви срещи имам, и по какви въпроси - освен ако ползвам онлайн/клоуд синхронизиране, където съм наясно че щом данните са "някъде", всеки може да ги прочете. А пък да разчитам на тези "някъде", че ще ми пазят ревностно инфото и няма да го ползват за каквото си решат - това е друга крайност и всеки решава за себе си какво инфо и къде ще споделя по този начин. Примерно My Documents директорията съм решил да не я споделям никъде - ръчно си синхронизирам документите с телефона (където пък ползвам криптиращ апп да ги държи криптирани).

Макар че съм За улесненията за много неща, за мен лично човек трябва да внимава докъде стигат улесненията, доколко са нужни, какво да споделя и къде, и т.н. За много неща хората според мен прекаляват с "мързела" и разчитат твърде много на технологии за щяло и нещяло. Аз съм малко по-сдържан в това отношение.

Няма еднозначен набор действия ако човек не иска да изостава от технологиите, но и да запази някакво прайвъси в рамките на разумното. И за мен вече основното е човек просто да не споделя по фейсбуци и т.н. къде ходи, какво прави, разни статуси вече присъстват във всяко приложение, което мен лично ме дразни :) .

 

За Win2016, Ок. Аз мога да преживея туй онуй, което е по-специално и не върви на Сървър, с сървър ОС-и съм бил доста по-щастлив доста години, отколкото с техните 'десктоп' събратя, така че ще поема този риск :) .

Link to comment
Share on other sites

Ахам, за 7-цата може, за 10-ката не може ;)

Пък като стана дума за ъпдейтите и следенето, май ти отиваш на идеята, че трябва по един админ на PC, че да следи ъпдейти и т.н. ;)

 

10-ката е изначално преебана. Неслучайно Китай на държавно ниво отказаха да я ползват без сериозни модификации и осигуряване против следенето. Франция засега само "изразява опасения" против прекалено обхватното събиране на лична информация, което нарушава европейското законодателство. То на микрософт няма да им е за първи път, преди ги осъдиха за нарушаване на закона за конкуренцията на европейския пазар.

 

А седмицата не я мисли :)), има работещи решения за нея включително и за ъпдейтите. Като ти потрябва повече информация кое как се настройва по системата за да няма излишна нужда от постоянно администриране, може да ми се обадиш на лични.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

В този свят няма нищо сигурно, без значение видът му или какво прокламира или казва/пише.

Затова аз лично дропих лека полека параноята. На новия телефон (с андроид) ми е пуснат вече GPS-а 24/7 и не ми дреме :) .

Оня ден в кауфланд дажеза пръв път, малко след като излязох GMaps взе нещо да ме подканя да давам отзиви за кауфланд.... Дадох му Turn Off на тая шитня, и вече не се появява :D .

А Вин2016 няма да сложа заради евентуално по-малкото следене, а заради по-малкото дразнители в него.

В този свят явно трябва да претръпнем за много неща, въпреки че осъзнавам колко вредно е това в дългосрочен план - колкото и да се дърпам обаче, масата води хорото и няма смисъл, каквото ще става ще става.

 

Хубаво казано, и аз съм на почти същата позиция и виждам по подобен начин развитието на нещата занапред. С разликата, че все пак докато има варианти за подсигуряване, мисля, че трябва да се ползват от който може да си го позволи. Стига да има желание и естествено нагласа дето се казва да поддържа огъня жив и да не обявява пълна капитулация преди края на битката...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

 

10-ката е изначално преебана. Неслучайно Китай на държавно ниво отказаха да я ползват без сериозни модификации и осигуряване против следенето. Франция засега само "изразява опасения" против прекалено обхватното събиране на лична информация, което нарушава европейското законодателство. То на микрософт няма да им е за първи път, преди ги осъдиха за нарушаване на закона за конкуренцията на европейския пазар.

 

А седмицата не я мисли :)), има работещи решения за нея включително и за ъпдейтите. Като ти потрябва повече информация кое как се настройва по системата за да няма излишна нужда от постоянно администриране, може да ми се обадиш на лични.

Свежо инсталирана 7-ца в момента ще е изначално преебана също  ;)  Като се замисля, инсталацията на 7 която правих онзи ден ми е първата седмица от както излезна 8... :D

Имало работещи решения ... същите които се ползват и при 10-ката от параноиците. Но си е друго като ги ползваш на старата седмичка докато се обясняваш как при 10 не можеш да знаеш .. :D

А като ти четох решенията по-горе ... аз за такива решения бия през ръцете та едва ли ще си ми полезен :D

 

@Tedy - всъщност предупрежденията за трафика ти идват и без да се налага да пускаш гугъл мапс, което е удобно. Иначе лично мен просто си ме кефи развитието им.

Така или иначе  важните мейли ми идват на домашният мейл сървър, важните файли са ми на домашният owncloud и на линукс боксовете ми.. Та нямам нищо против гугъл да се ровичка в това което му пускам и да ми показва колко може да е умничък :)

Като се замисля и аз леко се престаравам.. Файлите ми се синкват на 1 диск, реплекират се на втори, от където се копират в лаба ми и в нашият S3 сървис .. Но все пак това са и мои служебни файли и на приятелката, та има резон до някъде. И разбира се най-важното нещо - снимки, ако тях ги загубя ще ми отрежат главата :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...