Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Свежо инсталирана 7-ца в момента...

 

Убаво, много ги разбираш. Китайските правителствени хакери имат много голяма нужда от подобни хора да им обяснят абв-то на изкуството на заравянето на главата в пясъка :)).

 

Аз тия дни правя само по едно включване щото времето не ми стига, затова let's agree to disagree.

Link to comment
Share on other sites

Дам, всичките са заедно :))

 

И най-вече всичките са "файли"...интересно ми е как правиш в мн.ч. "патч"...или ако искаш само "пач". :lol:

 

...под Андроид FF за мен е един от най-калпавите браузъри и отдавна не го и инсталирам вече!

 

Както казах по-горе, напълно си прав. Днес прочетох, че от 1 месец били пуснали някакъв нов, дето уж бил малко по-добре и със сигурността...

 

Към края на миналия месец Mozilla представи версия на браузъра Firefox Focus за Android.

Той предлага възможности за филтриране на проследяващите реклами, които не само следят потребителското поведение, но и могат да забавят работата на приложението.

Освен това Focus ви напомня да изтриете историята за посетените от вас сайтове при преминаване към друго приложение.

Приложението получава и първото си официално обновление до версия 1.1.

Браузърът вече предлага възможност за изтегляне на файлове и възпроизвеждане на видео съдържание на цял екран, а напомнянето за почистване на историята вече включва и бутон за превключване обратно към приложението, ако то се намира във фонов режим.

Link to comment
Share on other sites

Както казах по-горе, напълно си прав. Днес прочетох, че от 1 месец били пуснали някакъв нов, дето уж бил малко по-добре и със сигурността...

А всичко, което трябваше просто да направят е да изчистят бъговете и проблемите, и да вкарат поне малко фийчъри като в останалите браузъри.

Текущо под Андроид ползвам в 98% от случаите вградения Browser, има си всичко - Exit бутон, букмарки с фолдери, мазен и работи мазно с табовете, не лагва, доволна къстъмизируемост, суичвам табовете със суайп по ръбовете, има си долу тулбар с ползвани от мен функции..

Единствено в някои редки сайтове, вкл. този форум, не се разбира добре с някои линкове, примерно пагинацията в списъците с теми. Там вече ползвам за вторичен браузър Chrome. Опера я ос*аха, стана мудна и насичаща, има разни бъгове вече, които преди нямаше. Зорлем я развалиха, също както скайп!

Като казах скайп, под андроид новата версия е абсолютен фейл! Такова чудо не вярвах, че мултимилиардна корпорация би могла да изсе*е! Не бих го повярвал и за компания с 1000 долара капитал! Това чудо само някоя индийска маймуна може да "сътвори". Тотален дизастър е последните години с големи и много ползвани софтуери, направо невероятно на какъв упадък ставам свидетел, допреди 10г. не бих и сънувал такова развитие на нещата.

Link to comment
Share on other sites

10-ката е изначално преебана. Неслучайно Китай на държавно ниво отказаха да я ползват без сериозни модификации и осигуряване против следенето. Франция засега само "изразява опасения" против прекалено обхватното събиране на лична информация, което нарушава европейското законодателство. То на микрософт няма да им е за първи път, преди ги осъдиха за нарушаване на закона за конкуренцията на европейския пазар.

 

А седмицата не я мисли :)), има работещи решения за нея включително и за ъпдейтите. Като ти потрябва повече информация кое как се настройва по системата за да няма излишна нужда от постоянно администриране, може да ми се обадиш на лични.

След 2020-та ще бъде много интересно, след като се спре издаването на самостоятелни ОС от Майкрософт. Те тогава ще видите едни модификациЙ, едни спирания на ъпдейти и т.н.  :lol:

Очаква се триумфално завръщане и масово използване на 98SE :P

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Вирус 7 - 64-ка - ултимегаплеймейт едишън. Бетон. Как веднъж за толкова години не пукна. 

 

Вирус 10 - дотук 2 свестни неща визуално - пълни лайна като цяло. Тотал щета. Ще го потърпя малко още на лаптопа тук не от друго, а от мързел. Все още ми говори на български и не мога да го сменя... Абсолютно, тотално, вонящо, димящо говно...

Link to comment
Share on other sites

За какви спирания на самостоятелни OS на М$ става дума?

Чак на Вин98 няма да се стигне, по-скоро някой линукс ако опре ножа чак до кокала.

 

Иначе Вин7 си е тествана във времето, нормална еволюция след Виста, и е нормално да е по-стабилна от новите преправяни шитни, писани от ... чернокожи маймуни, виндовси. То наистина маймуни от джунглата ако ги бяха правили, щяха по-добре да се справят.

Майкрософтска им работа... аз само като се сетя за Скайп (на моя телефон няма да го инсталирам тва чудо) на какво го направиха последните 1-2 ъпдейта, и ми се придрайфа жестоко!

Смятам тия дни на сървъра да тествам да инсталирам Вин2016 тоя път за по-дълга употреба да видим как ще се справя, но дилемата все повече идва на дневен ред дали да не сложа просто един убунту сървър, с поддръжка до 2021.

Тотално започва да ми писва от софтуерните тенденции последните години, и направо не мога да си намеря място от фрустрация!

Link to comment
Share on other sites

След 2020-та ще бъде много интересно, след като се спре издаването на самостоятелни ОС от Майкрософт. Те тогава ще видите едни модификациЙ, едни спирания на ъпдейти и т.н.  :lol:

Очаква се триумфално завръщане и масово използване на 98SE :P

 

Минавам на линукс плюс уиндоус ОС с който съм свикнал в виртуалка :)). Могат да ме хванат за к*ра!

Link to comment
Share on other sites

Минавам на линукс плюс уиндоус ОС с който съм свикнал в виртуалка :)). Могат да ме хванат за к*ра!

To, за хващането, не са решили не са те хванали. Хич не си мисли че си неоткриваем като си с линукс. Имаш ли достъп към www - винаги си по бели гащи, само дето си мислиш друго.

Въпросът е да не ти хареса :lol:

Според теб защо почти 90% от сървърите на Майкрософт са базирани на линукс?

 

За какви спирания на самостоятелни OS на М$ става дума?

За такива дето се инсталират самостоятелно на отделен компютър.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Според теб защо почти 90% от сървърите на Майкрософт са базирани на линукс?

Работиш за М$ ли, че знаеш това и тази "цифра" ? :)

Не е трудно да се направи Windows сървър + IIS да се представя като примерно Апаче :smile1:. Само принципно ;) .

А дори да беше вярно, важното е 10-те % сървъри, които получават 90% от натоварването в световен мащаб да са с Windows. То всъщност Windows Server има около 25-30% дял при сървърите, и то само уеб такивата. Не броим разните Exchange, AD и подобни.

 

За такива дето се инсталират самостоятелно на отделен компютър.

Ще видим. Не съм го чул това, но аз специално не се притеснявам чак толкова. Това, с което се занимавам вече не ми е толкова обвързано с Windows и техни технологии, от доста време. Стоя на Win7, защото всичко съм си намерил, нагласил, настроил както ме устройва, просто преход към линукс за десктопа би ми коствал много усилия да намеря за всичко аналогични или поне близо толкова добри алтернативни софтуери.

Link to comment
Share on other sites

To, за хващането, не са решили не са те хванали.

 

Точно само за ... ще ме хванат - бъдещата облачна измислица нямам никакво намерение да я ползвам. Аз ти говоря за удобство, остави другото. И линуксът е заради поддръжката на новия хардуер, ако не ти е ясно - щото стари прозорци сигурно няма да вървят директно на желязото.

Стоя на Win7, защото всичко съм си намерил, нагласил, настроил както ме устройва, просто преход към линукс за десктопа би ми коствал много усилия да намеря за всичко аналогични или поне близо толкова добри алтернативни софтуери.

 

И аз съм така. Свикнал съм с пасваща ми конфигурация програми и не ми се занимава да ги сменям една по една. Един имидж на c-то и цялата система с програмите както е добре нагласена сега, тръгва в vm под линукс - voilà!

 

П.П. А онова новото са го кръстили "Windows as a service" - ос и данни изцяло онлайн. Впрочем май смесвам имената. Но концепцията трябва да е нещо подобно - да зарежда от мрежата вместо да е инсталиран на локална машина.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно няма да е както си мислиш, не и скоро. И за Photoshop (Master Collection) CC се мислеше най-лошото, а то се оказа просто че инсталираната система се лицензира като събскрипшън и ежемесечно проверява статуса си или нещо такова.

Според мен сме далеч от истинско SaaS/WaaS.

Тъй че WaLVM (Windows a linux VM) :D се отлага според мен доста напред.

Link to comment
Share on other sites

Работиш за М$ ли, че знаеш това и тази "цифра" ? :)

Ми да. Като ми омръзна динамичният екип на ТиВи.бг се прехвърлих в МС.

Що, това проблем ли е? :lol:

 

Точно само за ... ще ме хванат - бъдещата облачна измислица нямам никакво намерение да я ползвам. Аз ти говоря за удобство, остави другото. И линуксът е заради поддръжката на новия хардуер, ако не ти е ясно - щото стари прозорци сигурно няма да вървят директно на желязото.

Aз за тази цел съм си скътал една работна конфигурация с 815 чипсет :lol:

 

Най-вероятно няма да е както си мислиш, не и скоро.

2019-2020 + година. 100% ще е така. Планът на МС е Windows 10.2 да е последната самостоятелна ос, която планират да излезе някъде в края на 2018-та (доколкото си спомням).

За Windows 10 няма да излизат SP. Ще излизат ъпдейти, като следващата ОС ще бъде 10.1, последната 10.2.

Тази информация, вярваш или не, искаш или не искаш, харесваш или не харесваш е вярна и излезе седмица преди RTM на 10 от изключително достоверен източник. И до момента се потвърждава. Не, че следя развитието на 10, щото всичко след XP не ме вълнува.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Как ще е по-точно?

Ще трябва да имаш някаква машина за вид "тънък клиент" с минимални софтуерни компоненти и всичко ще се обработва в облака?

Айде бе, не вярвам самите М$ да вярват, че ще се получи и ще задържат повече дял от Епъл. Но какво говоря, от М$ може да се очаква всичко. Тогава за какво ще ни е нужен мощен хардуер? Как ще реагират хардуерните производители...

До 2020 има толкова време в този "бясно развиващ се сектор", че дотогава я камилата.... та ако ще и Стив Балмър или тоя новия Канела ли беше, да го е казал :) .

Link to comment
Share on other sites

Тогава за какво ще ни е нужен мощен хардуер?

За приложенията. Идеята, изначално за ОС е такава: една среда за всички приложения.

Това не е сбърканата концепция на андроид, която все повече почва да издиша и трябва всяка година да купуваш нов хардуер само и само да подкараш едната ОС. И отгоре на всичко да инсталираш приложения дори за най-дребните неща, които са задължителни за един телефон, а там ги няма.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Далеч сме от времето когато всеки ще има 100% навсякъде и по всяко време достатъчно надежден, бърз, и неограничен интернет, че да може да ползва по подобен начин надеждно OS и приложенията си. Дори в страна като нашата, където уж интернета е толкова "добър". Да, ама домашния, а за лаптоп (каквито стават все повече) ще ти трябва 3/4G.

Както споделих, най-вероятно ще стане като адобе ЦЦ. Другото са някакви бълнувания, които периодично се появяват и просто "опипват почвата", както и по други поводи.

Дори и да стане нещо, специално за Линукс надали ще стане скоро, защото там ще трябва да има някакво централно управление, а там са 1234 дистрибуции.

М$ да не си мислят, че са единствени и неповторими! Огромната маса хора изобщо не са зашити за Windows с операционен конец. За едните игри ще се сложи някакъв последен стар Windows на някой дял за който играе (аз вече почти не съм такъв), за останалото, квото има друго, достатъчно ще е.

Link to comment
Share on other sites

Че ще стане, ще стане. Това, дали се харесва на някого е отделен въпрос. Дали този някого вярва, дали му се иска и т.н. също няма значение.

За линукс въобще не става въпрос. Нито съдбата на линукс вълнува особено някого. Линукс си има определен брой потребители, които се лутат като патета в кълчища за да си направят това или онова в ОС, щото видиш ли линукс е толкова лесна и интуитивна, че ти трябват 2 висши за да се оправиш с нещо елементарно.

Но, да не разводняваме въпроса.

По отношение на игрите: няма как да се подкара нова игра на стара ОС. Ще има някакъв гратисен период и след това искаш, не искаш - новата ОС.

От трета страна, нека не подценяваме МС. Може да са всякакви, но не са идиоти. За 10 също се говореше какъв крах ще е, разни "големи" специалисти се пенеха по форуми колко куца и нестабилна била, но масата хора са на коренно различно мнение. Както и сериозните потребители, които не си губят времето да пльокат безумия по форумите.

Отделно от това още не е решено окончателно как точно да се направи цялата история. Със сигурност няма да се теглят стотици мегабайти.

Идеята определено е добра, тъй като хората ще бъдат максимално защитени от вируси и няма да има нужда от АВ, които определено не вършат никаква друга работа, освен да използват всички налични хардуерни ресурси при това без почти никакъв ефект.

Не мога да разбера какво буташ само фотошопа в цялата история. На продуктите на Адоб им пада главата максимум седмица след като види бял свят новата версия. Друга бира е да кажем една Sequoia, която след оттеглянето на H20 никой не успя да кракне.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Всъщност като се има предвид, че първо идеята е недомислена от техническа гледна точка, няма нужните условия за нейното въвеждане, няма официални подробности в интернет, пък и общественото и бизнес мнение определено ще я заклейми по много причини като неприемлива, то това си прилича на поредния "балон".

 

Аз дори не си спомням откъде и кога ми е дошла някаква странична информация по въпроса - би трябвало за такъв проект да има данни още от сега за развитието му, а то няма нищо.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Аз дори не си спомням откъде и кога ми е дошла някаква странична информация по въпроса - би трябвало за такъв проект да има данни още от сега за развитието му, а то няма нищо.

В булфорум няма откъде да се появи тази информация. Тук има информация за кюфтета, бира-скара, избор на перални, климатици, кой направил ъп на темата в раздела продава, па тоя ъп правомерен ли е, не е ли..., шефа на Екълстън пише тук... и т.н., забавно е :lol:

 

http://www.bbc.com/russian/science/2015/05/150508_windows_last_version

http://www.cnews.ru/news/top/windows_10_stanet_poslednej_versiej

 

Тази информация, която ще прочетеш от горните линкове е изнесена още 2014-та година, но това няма никакво значение.

Отделно от това, от МС излизат новини на късен алфа стадий. Те не са като ББ: сутрин, обяд и вечер..., всеки ден.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

biodesign, ами каквото и да говориш и повтаряш, instinct ти го е казал същото много добре.

Това аз какво мисля, искам, харесвам, вярвам, няма значение, тук си прав, аз съм никой. Аз споделям мнение със силни аргументи. Намесвам Адоб именно защото и за тях се носеше същия слух.

И точно за линукс става въпрос ако на Windows им дойде наум да направят някоя простотия. Не само аз, много хора са "на ръба" с линукс ако се случи нещо такова. Колкото и висши да трябват за настройка, основните неща в линукс вече стават относително лесно с GUI. Иначе за кълчищата е ясно, че се съгласявам до голяма степен, то затова аз още държа Win7.

 

За игрите - новите игри за мен лично ти дават от почти същото с шепи. Който играе игри, да си бие главата как ще се справя и дали да плаща за OS по подобен начин (примерно събскрипшън) единствено за едните игри. Ако се случи нещо такова, авторите на игри ще повлекат крак покрай увеличеното ползване на други OS. Изобщо, светът не търпи вакуум или глупости в големи дози, колкото и да е полудял.

 

Колкото до идиотите М$ и Вин10 - не е кой знае колко разпространен още, а и той си е крах в очите на повечето хора, независимо че са били принудени по някаква причина да го ползват. А текущия казус, за който говорим е несравним като "революция" спрямо всичко досега, особено ако би довело до невъзможност за кракване :) . Защото общо взето за това говорим, както и за стабилния необходим интернет.

А ако интернет няма да е критично необходим, то трябва така или иначе да имаш всичко необходимо локално, заедно с цялата изчислителна мощ, и пак явно говорим за нещо съвсем различно от тези катастрофични бълнувания за нещо, което ще работи само или предимно в облака.

За защитата от вируси - спрямо горното, нищо такова няма да има.

Съгласен съм само с мнението ти за антивирусните, очевидно.

 

Хаха, за последната версия Windows - че то и МакОС остана на 10-та мажорна версия от колко стана, 1-2 десетилетия?! Но не е станала облачна. Те М$ вече освен да копират най-лошото от всичко налично, друго не правят. Отново - за пример - мобилния скайп за андроид - най-лошото събрали от всичко налично като IM!

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Теди,

светът търпи всичко. За тази цел има непрестанно медийно облъчване. Щом вече и гейовете и браковете между тях се приемат за нещо нормално, за какви дози идиотизъм или глупости говорим?

Британски офицер да предложи на друг британски офицер пред строя. Много нормално, нали? :lol:

Кратуна да управлява държава, че и 3 пъти поред. Много нормално, нали?

Много нормални неща стават в днешно време.

 

Като вица:

Сър Джон към иконома си:

- Каква е тази врява навън?

- Ами хора са се събрали, искат права, свобода...

- Ами те нямат ли?

- Имат, сър?

- Тогава за какво крещят?

- Ами педераси, сър.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

 

Така поне е напълно ясно, че е балон цялата работа.

 

П.П. За нечетящите руски /като biodesign/ - в линковете пише всичко друго, но не и това, което обсъждаме последните постове.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...