Jump to content
BulForum.com

Мондиал 2010


XMD

Recommended Posts

Нека да не избързваме с тия прогнози. Както вече се видя нищо не може да се предвиди преди да почне мача.

 

Едно е сигурно - ако Испания стане шампион с тази тъпанарска игра, то силно започвам да се притеснявам за футбола. По един или друг начин атрактивно играещите отбори напуснаха първенството - остана само Холандия. По скучен футбол от испанския, без значение резултата, аз лично не съм виждал. Ако щете вярвайте, снощи второто полувреме задрямах. Отбор с тази игра не може и не заслужава да бъде световен лидер - това е резил за спорта. Сега остава да видим в неделя какво ще се случи. Да не забравяме, че предстои и интересен мач за третото място.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Дон Армандо, я спокойно! КОй направи снощи мача тъп, а? "Б" отбора на турция, южна америка и африка или испанците. С тази "тъпанарска" игра на германския отбор се скапа мача. Вместо да играят както в предните мачове излязоха големи тарикати да излъжат Испания на контра вместо да се надиграват свободно. И даже защитния им футбол не беше нищо особено. И аз бях за Германия... ама футбола, който показаха от предните мачове.

 

Не може да бъдат винени само испанците, не е като да не искаха да вземат мача и да не атакуваха.

Link to comment
Share on other sites

Дон Армандо, я спокойно! КОй направи снощи мача тъп, а? "Б" отбора на турция, южна америка и африка или испанците. С тази "тъпанарска" игра на германския отбор се скапа мача. Вместо да играят както в предните мачове излязоха големи тарикати да излъжат Испания на контра вместо да се надиграват свободно. И даже защитния им футбол не беше нищо особено. И аз бях за Германия... ама футбола, който показаха от предните мачове.

 

Не може да бъдат винени само испанците, не е като да не искаха да вземат мача и да не атакуваха.

 

Е тва е достойно за подпис. Испанците можеха да бият с едно 20, 21...до 22 гола ако бяха вкарали 10% от атаките (тука откровено се ебавам) :D

Link to comment
Share on other sites

Дон Армандо, я спокойно! КОй направи снощи мача тъп, а? "Б" отбора на турция, южна америка и африка или испанците. С тази "тъпанарска" игра на германския отбор се скапа мача. Вместо да играят както в предните мачове излязоха големи тарикати да излъжат Испания на контра вместо да се надиграват свободно. И даже защитния им футбол не беше нищо особено. И аз бях за Германия... ама футбола, който показаха от предните мачове.

 

Не може да бъдат винени само испанците, не е като да не искаха да вземат мача и да не атакуваха.

 

Във футбола има една приказка - играеш, колкото ти позволи противника. Аз още снощи казах, че Испания спечели заслужено и че Германия бе без атака (предимно заради липсата на Мюлер). Статистиката по едно време показваше 11:2 удара в полза на Испания. Тоест испанската тактика бе по-ефективна и в крайна сметка спечели. Друг е въпроса обаче колко е атратктивна - за мен лично е отвратителна скука. А при толкова положения да си останеш с един полувратаски гол е смешно. Германците с малко повече късмет можеше и да изравнят че и да поведат. Две чисти голови положения от сигурно общо 5 сериозни атаки. Испанците имаха поне 5 чисти голови положения и ги засраха. Не че не са искали да вземат мача, не че още в 15-тата минута не беше ясно, че вероятно ще е техен, но се засраха.

 

А теб те съветвам да си гледаш билярда, футболът явно не ти е много ясен.

Link to comment
Share on other sites

Добре, бе... Мюлер е виновен. Само той. Те ония от африка, бразилия и турция толкова си могат... само "Свети Мюлер" щото го нямаше и Германия не би - и заради октопода. Иначе "можеше", "щеше", "ако", "с малко повече късмет" и Гошо Петков, Германия да вкара 2314125421515156688 гола.

 

________________

 

И да, на мен футбола не ми е ясен. Гледам го по телевизията само и чат-пат цъкам с разни други "неясни"... не съм от тия пиещи от извора.

 

А този билярд от 'де се взе?

Link to comment
Share on other sites

Пичове, стига говорете наизуст, ами вземете мача някъде на запис и го гледайте отново (HD PVR терминалите би трябвало да са достатъчно популярни). Никога впечатленията от гледането на живо, когато не си наясно с развитието на нещата не са същите. Гледайте повторението и особено поведението на образи като Йозил. След това ви гарантирам, че ще се смеете на собствените си първи впечатления, но най-вече на това, което става на терена. Каква e причината за този цирк така и не става ясно. Колкото за испанците - играта им нямаше абсолютно никаква разлика с показаното в предишните два двубоя.

Link to comment
Share on other sites

Колкото за испанците - играта им нямаше абсолютно никаква разлика с показаното в предишните два двубоя.

И аз продължавам да твърдя че те са калитари !

Link to comment
Share on other sites

И аз продължавам да твърдя че те са калитари !

Хайьаьйхоонхог

Калитари можеш да кажеш на Аржентина, на Англия, ама на Испания... Да не играят много хубаво и малко скучно, ама пък всичко са си постигнали како трябва.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност испанците доказаха за пореден път, че постоянството е най-важният фактор за успеха във всеки един турнир от подобен мащаб. Изобщо не е важно показването на някакви уникални техники и възможности. Като не можеш да поддържаш постоянно нивото на типичната ти форма - гризваш дръвцето. Много отбори и треньор очевидно не могат да схванат тази елементарна истина и затова се прецакват.

 

Малко Off докато чакаме финала: някои футболни фенове подхождат сериозно, дори да не са загубили облога. :)

Link to comment
Share on other sites

Одеве видях в технополис поредната дрисня на октопода. Мамичката му долна на това животно!!! Тъкмо съвсем спокойно си гледах нещата на фона на факта, че всеки момент жената може да роди и мернах тая помиярщина... angry1.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Жалко за Форлан. АКо беше от наякой по-голям отбор, щеше да обере такива овации и слава с това си представяне на Първенството. Не че сега също не заслужава суперлативи за всичко, което направи за Уругвай на Мондиала.

Бахти пича шеще да счупи гредата.

Link to comment
Share on other sites

Мюлер и Йозил спечелиха мача. :( Няма футболна логика!

Не знам какво трябва да сътворят Холандия и Циганландия утре, за да направят по-добър мач!

Link to comment
Share on other sites

Жалко за Форлан. АКо беше от наякой по-голям отбор, щеше да обере такива овации и слава с това си представяне на Първенството. Не че сега също не заслужава суперлативи за всичко, което направи за Уругвай на Мондиала.

Бахти пича шеще да счупи гредата.

 

Форлан беше звезда вече. Прекалено е дърт вече за да се притеснява от тия работи. Жалко за Уругвай. Немците за пореден път доказаха че са жалки.

Link to comment
Share on other sites

Това беше най-добрия мач от целия мондиал.Имаше разигравания и красиви положения.Жалко за Форлан,щях да се изкефя много ако стигнеха до дузпи.

Link to comment
Share on other sites

Германия не заслужаваха победа те имат 2.5 играча: Юзил, Мюлер и Швайнщайгер. Но понякога се случват и чудеса. Жалко за Фурлан, този удар беше... Утре мача на няма да е на 10% от това което гледахме днес

Link to comment
Share on other sites

Много приказки на вятъра. Дай да видим как ще е утре мача, а? Щото все си мисля че двата отбора на финала могат да направят нещо доста добро.

Link to comment
Share on other sites

Абе те до сега не нарпавиха...Просто най-тъпият възможен финал се получи. 2 отбора които имат защита.Най-много да вкарат 2 гола и ще се окопаят яко.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...