Jump to content
BulForum.com

Мондиал 2010


XMD

Recommended Posts

Момчиле така е, но испанците поне опитаха да направят нещо качествено, което не може да се каже за оранжевите дърводелци.

Весо, това ако е критерия за "качество", пиши го бегал футбола. Всичко в този мач беше отчайваща пародия. От свирката на съдията до тоталната излагация на двата състава. А ФИФА ако продължават с тази идиотска тенденция, ще превърнат футбола в най-малоумния спорт на планетата. С най-големи подробности досега съм следил абсолютно всички световни първенства от това в Испания през 1982-ра, но май следващото вече може и да не го гледам. За щастие има спортни турнири, където нещата са далеч по-истнински и доставят наистина незабравимо удоволствие. Може би проблема при мен е, че все още съм под впечатлението на Стенли Къп, турнир приключил две-три седмици преди Световното, но да продължаваме да се залъгваме с такива монументални пародии е меко казано жалко и смешно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Ако съдията беше лепнал червен картон на ония закосясал педал... щеше да е друго.

Много симулации ! Тъпи циганчета педали, това да Испания.

 

А на Евроком и на тях да им е*а майката! angry1.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aко се опитам да гледам безпристрастно - и двата отбора заслужаваха наравно мача. Едва ли някой би спорил, че имаше корнер, че имаше нарушение при атаката, с която испанците вкараха гола. Но наистина за фала си ДеЙонг можеше да бъде изгонен. По същия начин можеше да бъде изгонен и Пуйол. Говорите за грубата холандска игра, но и испанците спираха Робен често с нарушения. Но е факт, че Робен не желаеше Холандия да вземе титлата. Имаше две 100%-ви положения, които отигра неподобаващо за играч от неговата класа (или от претенциите му за такава) и играещ на такъв турнир.

Победителите не ги съдят.

 

П.П. Някой има ли представа кой взе златната обувка? Искрено бих желал да е Форлан - тоя човек заслужава паметник!

Link to comment
Share on other sites

П.П. Някой има ли представа кой взе златната обувка? Искрено бих желал да е Форлан - тоя човек заслужава паметник!

Мюлер взе златната обувка, поради натежалия брой асистенции. Форлан обаче взима златната топка.

Link to comment
Share on other sites

btw няма спор(т), че както и европейското, така и световното бележат нови и нови най-ниски нива на "развлекателност". Едно световно, което може да запомним с това, че Анелка щеше да набие Доменек. И толкоз... оу, и октопода.

Link to comment
Share on other sites

btw няма спор(т), че както и европейското, така и световното бележат нови и нови най-ниски нива на "развлекателност". Едно световно, което може да запомним с това, че Анелка щеше да набие Доменек. И толкоз... оу, и октопода.

 

 

Слабо съдийство , слаб футбол и като цяло съм 100% съгласен с теб ;)

Link to comment
Share on other sites

Не беше чак толкова зле, определено имах по-малки очаквания. В сравнение с 2002 си беше направо яко. :laughing: Със сигурност ще го запомня с Диего Форлан, той беше от тези индивидуалисти каквито имаше в почти всеки голям отбор едно време, когато не се играеха по 80 мача на сезон.

Link to comment
Share on other sites

Испания взима и наградата на ФИФА за феърплей. Смях. :lol:

 

 

Къв смях, испанците за цялото първенство имат 9 жълти картона, толкова имат само за 1 мач ръгбистите от Хоалндия :rofl: Пак казвам - единствената грешка на съдията беше, че не даде още 2 червени картона на холандците, но ако го беше направил тогава доста хора от форума щяха да се самоубият ритуално :lol: Сега ще кажете "ами защо не изгони Пуйол", ами Робен защо не падна?! Изигра ситуацията до последно и като видя, че не направи нищо скочи срещу съдията, еми като е тъп проблема си е негов

Link to comment
Share on other sites

Къв смях, испанците за цялото първенство имат 9 жълти картона, толкова имат само за 1 мач ръгбистите от Хоалндия rofl.gif Пак казвам - единствената грешка на съдията беше, че не даде още 2 червени картона на холандците, но ако го беше направил тогава доста хора от форума щяха да се самоубият ритуално lol.gif Сега ще кажете "ами защо не изгони Пуйол", ами Робен защо не падна?! Изигра ситуацията до последно и като видя, че не направи нищо скочи срещу съдията, еми като е тъп проблема си е негов

 

 

Просто не им дават картони! За това нямат! То само симулациите им са достатъчно...

Но каквото било - било. music.gif

Link to comment
Share on other sites

Мача за 3-4 място беше по добър !

А финала трябваше да се реши с дуспи, но съдията даде едно рамо на Испания

но беше каквото беше кой ще го запомни с добро кой с лошо само вие си знаете

Link to comment
Share on other sites

Съдята ако трябваше да даде всички, картони, които имаше тва означаваше още в 10 минута поне четерима от Холандия да имат по един жълт картон, а на полувремето съотношението в грачите да е 9:10 за Испания. Да много е тъп съдята, че не разадае веднага картоните като банички и не направи като Валентин Илиев на предното Световно, дето още се помни как На Португалия - Холандия даде 4-5 червеи картона и 12-13 жълти.

А кой е виновен на Холанния че супер класния Робен изигра двете им най-чисти положения, не само тенни но и за целия мач, като пълен ахмак. Той осра втората ситуация и тогава тръгна да вика по съдята.След като вече е дал авантаж и ситуацията е изиграна как да се върне после и да изгони защитника ? Ми тогава да беше паднал Робен. Поне шеще да си го спечели тоя картон.

Link to comment
Share on other sites

Робен май прекалено много си е повярвал, че е звезда... Извинявай, ама да тръгнеш да се надлъгваш с трима защитници... Т'ва не ти е Бохум или Нюрнберг...

Link to comment
Share on other sites

Да се прибереш от Райското пръскало с крака, целите в мазоли, потен и пребит, да седнеш да гледаш Финала и те да си направят такъв ташак с тебе... Ша ги смачкам, ей!

Link to comment
Share on other sites

След като вече е дал авантаж и ситуацията е изиграна как да се върне после и да изгони защитника ? Ми тогава да беше паднал Робен. Поне шеще да си го спечели тоя картон.

При авантаж съдията не само има право, но и е длъжен да покаже картон, ако е имало основание за това.

 

Според мен съдията се справи с мача, който беше доста напрегнат. Не знам какво толкова се палите....испанци ли сте, холандци ли сте.... Аз симпатизирах на Холандия в тоя финал, но просто няма как само с халфове без (качествени) нападатели да спечелиш. Не разбирам и квалификацията "незаслужил" шампион. Как точно по-красноречиво да се определи той, ако не с победи в мачовете?! Когато има равностойни отбори трудно се изпъква "много".

Link to comment
Share on other sites

Ако не друго, то се получи вълнуващ мач. Доста груб, без кой знае колко интересни положения, но все пак вълнуващ. Поне за мен де. Разочарован съм от холандците и поведението им. Винаги съм си ги представял като по-висш отбор, който разчита на техника и умения, а не на нарушения, симулации и постоянно вдигане на ръце с поглед към съдията. Уви. Това последното важи като цяло за всички отбори - клубни и национални. Едно не мога да разбера - толкова ли са "вътре" в играта тези хора, че забравят за това нещо, наречено здрав разум, и се хвърлят в луди спорове със съдията? Колко са случаите, в които съдийско решение е отменено след бурни протести на даден отбор? Аз лично не се сещам за такива. Какъв е смисълът да се пениш, да нажежаваш обстановката и евентуално да си изпросиш картон, при положение че нищо не може да промениш? Първична футболна страст, спортен дух, хлопане на дъската? Yeah, right.

За загубата снощи виня двама човека - на първо място Робен, който по принцип много харесвам, заради непростимия му пропуск в 62 минута. НЕ МОЖЕ професионалист от такова високо ниво да прави подобни пропуски! Просто не може. А и като цяло не беше особено продуктивен - търча доста, спечели няколко нарушения, но в крайна сметка с нищо не застраши испанците. Освен в 62 минута. Безидейна игра от човека, който е считан за най-звездната звезда на отбора.

На второ място разбира се е ван Перси. Той несъмнено е най-разочароващият играч на Холандия през това първенство. За пореден път само се разхождаше и шаваше с ръце. В нападение - кръгла нула. При защита на статични положения няколко пъти изпусна противници и допринесе за опасностите пред Стекеленбург. Много, много зле. Единствената причина, с която си обяснявам присъствието му на върха на атаката, е липсата на друг. Ама и това не е така - Хунтелаар и Каут спокойно можеха да го заместят.

За съдията много се говори. Определено не му беше леко снощи. Не бих казал, че съм съгласен с всичките му решения, но всеки съдия си има "стил" и докато не се измисли (ако въобще е възможно) някаква система за уеднаквяване на тези стилове, винаги ще има недоволни. Аз например директно бих давал жълти картони при всеки удар в краката на противник, при всяко дърпане на фланелка или "прегръщане" при изпълняване на корнер.

 

И т.н. Трябва да излизам, а навън вали яко. Шит.

Link to comment
Share on other sites

Абе никой ли не си дава сметка с какво остават да се помнят световните финали напоследък? Да ви припомня предишния уникален финал - главата на Зидан (някой да си спомня нещо от самата игра). Сегашният пък ще е крака на Де Йонг. От доста години нещата вървят надолу, но откакто гърците станаха европейски шампиони, това определено вече не е футбол.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, после съдята не свирил както трябва и бил виноен за загубата на Холандия. Единственото, за което е "виновен" съдята е това, че позволи на холандците да не завършат мача с 8 или 9 човека.

Link to comment
Share on other sites

Испанците играха футбол поне. За разлика от оранжевите селяци дето играха ръгби. Много се радвам че паднаха 3-ти пореден финал. И 4-ти и 5-ти да загубят. Не знам съдията, ама холандците с играта си на пернишки селяни не заслужаваха даже да са на финал. От тоя отбор по-жалък, Холандия не са имали. Халал да им е загубата и честито на Испания.

Мдаа направо страхотен футбол играха ла чикия направо да му се ненагледаш... Като се събирахме да играем в махалата правехме по-красиви мачове от техните:wacko:

 

Да бе, после съдята не свирил както трябва и бил виноен за загубата на Холандия. Единственото, за което е "виновен" съдята е това, че позволи на холандците да не завършат мача с 8 или 9 човека.

 

Да, да и един испанец завива Хауърд Уеб в станиол... Гледай водна топка, че нещо футбола никак не го виждаш...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...