Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Абе тоя грозен Firefox 3.0.0.10 що като пиша в полета като в това във форума, чат пат изведнъж губи фокус от полето? Нито съм натиснал нещо като Alt или нещо, което да бъде причина, ами просто губи фокус от полето и трябва да цъкам пак вътре. Не се случва често, но като стане, издивявам от такива глупави бъгове или кво са, мамка им мръсна мозилска :ph34r:

Иначе общо взето съм доволен от версията, засега не качва памет, стои на 130-40 МБ и не качва мизерно памет, както с предната, с която бях, и която след няколко дни беше вече глътнала около гигабайт! Бахти мизерията, понякога съжалявам, че съм се захванал с шибаните компютри, софтуер и другите такива лайна :sayjin

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Да попитам дали някой се е сблъсквал с моя проблем и дали знае решение (по-директно от google разбира се). "Великата" операционна система Виста категорично отказва да пусне Файърфоксчето ми. Деинсталирах го, после пак го инсталирах и пак не иска...

 

П.П. Между другото по-сбозясан софтуер, да не говорим за операционна система, от Виста не съм виждал. Ако някой е на ХР още да минава директно на 7, аз съм от 3 дни с него на настолното РС и се чувствам все едно имам най-новия и най-бърз компютър :), след година и половина съжителство с Увистата, всичко работи по-добре и по-бързо, с изключение на един скенер на Канон - засега.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не мога да открия две добавки, едната сгъваше букмарковете само на икони, а другия опростяваше адрес бара.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да открия две добавки, едната сгъваше букмарковете само на икони, а другия опростяваше адрес бара.

За опростяването използвам oldbar+ hide unvisited

Link to comment
Share on other sites

Ако някой е на ХР още да минава директно на 7, аз съм от 3 дни с него на настолното РС и се чувствам все едно имам най-новия и най-бърз компютър :), след година и половина съжителство с Увистата, всичко работи по-добре и по-бързо, с изключение на един скенер на Канон - засега.

Драйвърите от Виста стават ли за Win7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Като си пусна нещо от GameTrailers и веднага ми заема над 70% от натоварването и на двете ядра.С YouTube няма такова нещо.Пак инсталнах най-новия флаш плеър и няма ефект.Кодеците ги дадох на стандартни настойки, пак така.

 

Mozilla Firefox 3.5, Win7 x64!?Дали е от сайта или е в моя телевизор проблема (до вчера нямаше пробем, предполагам, че е от сайта ама да питам все пак)?

Link to comment
Share on other sites

Еми пробвах да пускам flash, realplayer и WMP за филмчетата като plug-in ама и при трите товари процесорите над 70-80%.Какво може да е това?

 

______________________________

 

Хм, може пък нещо флаш-а в комбинация с новата версия на Мозила-та да ми правят парчета заради Win7 и 64-битовия ама ... чудя се дали да не преинстална Мозилата.

 

_____________________________

 

Тъкмо стартирах IE и Мозилата от страх сама се оправи.Нищо не съм барал, просто си заработи като преди :) Лекарството явно е MicroSoft.

Link to comment
Share on other sites

От днес без никаква причина bulforum вече ми го зарежда така:

Линк Някоий може ли да ми каже как да го направя стандартно,без тия 100000 отговора в края на страницата,че така е много дразнещо :sayjin

Link to comment
Share on other sites

От днес без никаква причина bulforum вече ми го зарежда така:

Линк Някоий може ли да ми каже как да го направя стандартно,без тия 100000 отговора в края на страницата,че така е много дразнещо :sayjin

Не би трябвало, тъй като този изглед го премахнахме изобщо от опциите. За всеки случай пробвай горе вдясно от опциите да смениш от "Standard" на "Linear+" и обратно....и не си включвай никога българския интерфейс, че е бъгав.

 

options.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tоя Firefox супер централно започва да ме изнервя. Прекалено много ресурс гълта и прекалено бавно действа. Как може един свястен браузър да няма ми кажете...

Link to comment
Share on other sites

Имаше един период с една по-стара версия, и аз се оплаквах така. Много бързо (за 5-6 дена) качваше до около гигабайт памет. и лагваше за световно.

Е, не знам от адд-он ли беше, от какво, но сега съм с 3.0.10, само с 2 адд-она (файрбъг и табмикс плус), спрял съм изцяло изключил флаша, и няма проблеми. Заел е САМО 150 МБ и не качва почти, дори след 10 дни. С включен Флаш също не качваше много повече, но лагваше сериозно след 10-15 дни ползване.

 

Пробвай без адд-они или поне без критичните, пробвай с по-нов флаш версия, вероятно е нещо от тия. Зависи и какво разбираш под много ресурси. Аз преди до 5-600 МБ заети не го считах за недостатък, стига да работеше.. :)

С новата 3.5 ли си? Аз нещо не я харесах, още аддоните не работят за нея поне тия дето погледнах, и ме дразни новия бутон в таббара, който да се махне, трябва да се слага още един адд-он.

Та за мен браузъра се крепи, без флаш още по-добре се държи, и съм доволен общо взето. Явно с Флаша не се разбират добре, щом без него усещам страшно подобрение в държането и ресурсите.

Link to comment
Share on other sites

Е какъв е тоя браузър дето ще му изключвам флаша, за да работи добре. Tова е нелепо.

 

С 3.5 бетата съм. И под много ресурс имам на предвид, GTA4 качва 20 фрейма ако спра браузъра. Oколо 1ГБ памет ми заема за ония дето духа. Стартира се около 20 секунди, че и повече.

 

Ако почна да пиша на кирилица горе в бара, като почне да търси измежду Имената и адресите на страниците, отнема около 4-5 секунди, за да се усети, че няма нищо на кирилица и през това време браузъра фрийзва. Чак след това мога да изтрия, да напиша сайта на латиница и да си го избера евентуално от падащия списък с преди това посещавани сайтове.

 

Много лагава работа.

Link to comment
Share on other sites

Е какъв е тоя браузър дето ще му изключвам флаша, за да работи добре. Tова е нелепо.

 

С 3.5 бетата съм. И под много ресурс имам на предвид, GTA4 качва 20 фрейма ако спра браузъра. Oколо 1ГБ памет ми заема за ония дето духа. Стартира се около 20 секунди, че и повече.

 

Ако почна да пиша на кирилица горе в бара, като почне да търси измежду Имената и адресите на страниците, отнема около 4-5 секунди, за да се усети, че няма нищо на кирилица и през това време браузъра фрийзва. Чак след това мога да изтрия, да напиша сайта на латиница и да си го избера евентуално от падащия списък с преди това посещавани сайтове.

 

Много лагава работа.

Ами пробвай разни варианти, вкл. да го преинсталираш, като преди да го инсталираш, затриеш всички негови директории по program files, \users\... и т.н.

Това явно е от бетата, що не пробваш финалната 3.5?

Точно това, за което говориш, не съм го срещал аз лично. Не лагва по този начин в адресбара, гигабайт качваше една версия 3.0.1, и то след 6-7 дена средно.

Някой адд-он е причината според мен. Или бетата. Флаша допринасяше предимно браузъра да лагва след няколко дена, но само при работа с него. Ако не го закачам, ресурси като процесор не взима..

Сложи си 3.0.11.

Link to comment
Share on other sites

Слагах някви гуугъл тулбари и ми изчезна полето в дясно на адрес бара за бързо търсене. Някой да знае как да си го върна, че нищо не намирам в настройките?

 

А, върна се някак си. Не разбрах и аз как...

Link to comment
Share on other sites

Слагах някви гуугъл тулбари и ми изчезна полето в дясно на адрес бара за бързо търсене. Някой да знае как да си го върна, че нищо не намирам в настройките?

 

А, върна се някак си. Не разбрах и аз как...

Ако още искаш да разбереш:

 

Изглед -> Ленти с инструменти -> настройване -> намираш поленцето и го пускаш отстрани до адрес бар-а. ;)

Link to comment
Share on other sites

При мен версия 3.5 се движи много по-гладно от предишната (въпреки че заема дори повече рам)... не знам вие дали сте имали подобни наблюдения!

:)

Link to comment
Share on other sites

При мен версия 3.5 се движи много по-гладно от предишната (въпреки че заема дори повече рам)... не знам вие дали сте имали подобни наблюдения!

:)

Я доуточни, по-гладно = иска повече/гладна е за ресурси ли? Че става малко двузначно.

Link to comment
Share on other sites

Някой по-ориентиран би ли ме ориентирал мен на кое да се вярва, относно използваемостта на браузърите:

 

ТУК

 

или

 

ТУК,

 

че разликата е някъде от небето до земята, което ме учудва много. Да ставаше дума за процент два, три, пет, ами то за 20-30 процента чак.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че статистиката на уики-то е доста пресилена, поне що се отнася до версиите на ИЕ. По-вероятна ми се вижда статистиката от първия линк.

Освен това чак пък 8.4% да ползват Сафари и само 0.7 Опера, също не ми звучи правдоподобно...в първия линк и тези са по-балансирани (изразявам само лично мнение).

Link to comment
Share on other sites

Някой по-ориентиран би ли ме ориентирал мен на кое да се вярва, относно използваемостта на браузърите:

 

ТУК

 

или

 

ТУК,

 

че разликата е някъде от небето до земята, което ме учудва много. Да ставаше дума за процент два, три, пет, ами то за 20-30 процента чак.

На w3schools извадката е им от посещение на тяхния сайт.

2'я линк адекватен.

Link to comment
Share on other sites

Да, и за мен втория е адекватния.

Някак не можех да повярвам, че Firefox е качил 40-50%, и IE е под 20-30 :) .

Кеф ми прави "хубавата" ви и "бърза" Опера - от години даже е под 1 процент. Как така като е бърза, пъргава, и перфектна, не успя да качи поне малко през годините...

Тя още малко ще изпадне от всички класации.

Firefox ме дразни само с едно - относително бързо започва да лагва, явно с ресурсите не се справя много добре. Сега за 2 седмици е заел 200 МБ, но пак лагва от няколко дни доста, въпреки че омразния Flash е спрян отдавна.

Link to comment
Share on other sites

Опера води класациите в мобилното браузване, това е приоритета им от доста години насам

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...