Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

личи си че нямаш никакъв опит и косвени познания по темата. ползвам само адблок без флашблок като му добавям ръчно всички нежелани адреси. за какви разсъждения и изкуствени интелекти говориш.

Така е, при адблок ръчно се добавят нещата за филтриране, обаче това има недостатъци. Трябва ръчно да блокираш дадени адреси, макар и да се приемат wildcards, а май вече и регекси ама не съм сигурен. Докато флашблок-а ми блокира out-of-the-box всички флашове без изключение, като мога да дам бял списък със сайтове, за които да не ги спира. Мен по принцип рекламите не ме вълнуват дали ще ги има или не, имам изграден имунитет да не им обръщам внимание. Проблемът беше във флашовете, да ги няма, само тях защото прее*ават браузъра. И да си ги има местата, където по принцип са разположени, та да мога да ги пускам които искам по желание.

От Адблок Плус преди време съм страдал, беше проверено чрез доста експерименти, и вече малко трудно да му се доверя да го сложа, още повече нямам нужда от него.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Говориш с човек който държи приблизително 30 таба отворени по 2 месеца без да ги затваря. Това от което той се оплаква вероятно под 0.0001% от хората биха го забелязали защото дори аз държа отворени само нещата които гледам. Ако нещо искам да прелгедам утре-другиден ще си го bookmark-на и ще затворя таба/браузъра но не и tedy.

 

Аз помня че преди години той се оплакваше пак от FireFox и се нервираше страшно от някакви гадости (които аз вероятно не бих и забелязал но на него му бяха направили впечатление) и че накрая като го махна този плъгин се оправи. Memory leak или престараване с чистенето на рекламите май беше... или и 2те... той ще ти каже утре.

 

ПС: Щом чак аз имам спомени значи доста време се е оплаквал и нервирал.

Link to comment
Share on other sites

Мда, оплаквах се, дотам и аз имам спомен, но по-нататък вече съм забравил какво точно, имам навика да забравям повечето лоши неща, поне детайлите :) .

И точно някакви такива проблеми бяха, забивания, memory leak-ове, нещо такова, ама не се сещам. И към други разширения съм изпитвал лоши чувства през годините, защото са били калпави. Няма да забравя преди 2-3 години едно, което блокираше междупрозоречните/междутабовите комуникации по javascript, което ми стъжни живота с някои сайтове докато усетя първо коя е причината, второ кое го причинява. Кое беше, забравих. Отдавна вече ползвам Само най-нужните ми неща, без да се лигавя с глупости. Към момента ползвам Firebug, TabMixPlus, и сега Flashblock. Второто е най-важното за мен.

Що се отнася до броя табове и 2-та месеца :) , ми свикнал съм, попадал съм в разни форуми и на други като мен, без да съм ги търсил, та може и да не съм от 0.00001, а от 0.001% от хората :) .

Държа го отворен докато се скапе, закво иначе да го затварям и всяка сутрин да го пускам :) . А и както споменах ефекта на скапването го има само в FF, нито в ИЕ, нито в Опера. А сега 5 дена след блокирането на флашовете, браузъра ЛЕТИ, няма и грам лаг. Имам отваряни няколко флаша на някои места, но нищо общо с преди просто. Няма го тва, като пиша примерно тук, през няколко секунди да лагва, и след 1-2 секунди да допише всичко което съм натиснал, изведнъж. И така.

Без флаш доста неща в сайтовете все още не могат да се направят добре и да са видими от почти всеки, например сайтове като youtube и др., но явно начина на работа на FF с флаш е лош. IE го ползва като ActiveX, което е различно от FF, и в IE няма увеличаващи се проблеми с времето, и 5 месеца си седи без да лагва, кво да говорим.

Link to comment
Share on other sites

За хората с Opera- Рекламите на Замунда идват от ads.zamunda.net

Десен бутон, блокиране на съдържание, refresh и всички реклами изчезват моменталически

bwy1273565253i.jpg

И после защо търся лек браузер? :))

Някой доброволец ако иска да преброи табовете...

Според мен са 30+... Така че има от какво да се оплаквам, ако браузера не е наред...

Да, флаша убива всичко, заради него браузерите натоварват и паметта и процесора отгоре. Направо Memory Leak...

Заради флаш, отдавна, преди доста време имах и 1-2 срива на Opera(краш звучи по-добре)

Ако не беше флаша и разработчиците на страници, част от които са некадърници и товарят безсмислено и правят трафик, всичко щеше да е толкова добре...

П.П Тъпанарите не могат ли да правят рекламите в gif-чета...

Поне не товарят толкова...

Link to comment
Share on other sites

jjjjjk, близо 60 таба някъде преброих, но според мен в това състояние при толкова малка, относително, резолюция, вече табовете стават леко безсмислени ако поне фавикон-а не можеш да видиш, а FF поне има настройка, ако ширината на табовете стане по-малка от еди колко си, да се появява скрол, или на 2 реда или както там. Настроил съм на около 45 пиксела, поне фавикона да виждам винаги, най-малкото се ориентирам къде е таба който търся, дори половината да са без фавикони. Дори 1-2 букви да виждам от таба, пак е нещо.

Избягвам над 50 таба да имам поради тази причина, все пак на близо 2000 пиксела ширина събирам доста.

Имаше някакво разширение май, табовете да могат да са като списък отстрани, далеч по-четимо би станало, и на широките монитори няма да заема много излишно място, но поне на всеки таб ще виждаш 10-тина букви, което е достатъчно в повечето случаи да го идентифицираш.

 

За рекламите пак - ако човек търси просто да махне рекламите ако го дразнят да, но за ако предимно търси олекотяване откъм флаш, Флашблок.

 

За рекламите в гифчета - повярвай, ако с анимиран гиф правят това, което правят на Флаш, ще товари не по-малко от флаша. Гиф-а е поредица от картинки (или ако е оптимизиран, от разликите между отделните фреймове), която не само в повечето случаи ще е с по-голям размер, но и трафик, а флаш-а за преместване на един обект с даден фреймрейт по екрана е къде по-ефективно, проблемите идват от множеството и комплексни флашове, които има на много места, за щяло и нещяло се ползват, за по-добро качество ги правят с 30 fps, това товари отделно, отделно и това, което споменах, че вероятно и начина по който флаша се плугва в FF е кофти, та нещата добиват много крив вид.

Link to comment
Share on other sites

А Opera има ToolTip-ве-Минавам над таба с мишката и ми показва какво има на него :)

А и аз вече си знам какво къде точно съм оставил-Навик. Браузера с каквито табове го спирам, с такива го пускам-Много инфо следя :)

Може би си прав за gif-четата...Но и Флаш не е стока...Toвари зверски по-старите машини.

Толкова от мен, има си тема за Opera, няма да спамя повече тук.

Link to comment
Share on other sites

То и FF има 1 милион начина да покаже тултипове и да показва какво ли не като минаваш над табове.

Пробвах някои разширения за вертикален таббар, не са добре, пак над 35 таба трябва да се скролира, а са все с едни дебели табове, решението се оказа по-добре на multirow таббар, като станат табовете повече и стигнат минималната ширина, отиват на втори ред, и е къде по-ефективно.

Link to comment
Share on other sites

То и FF има 1 милион начина да покаже тултипове и да показва какво ли не като минаваш над табове.

Пробвах някои разширения за вертикален таббар, не са добре, пак над 35 таба трябва да се скролира, а са все с едни дебели табове, решението се оказа по-добре на multirow таббар, като станат табовете повече и стигнат минималната ширина, отиват на втори ред, и е къде по-ефективно.

Aми аз на който и да е браузер слагам минималистична тема-Искам да гледам страницата, а не елементите от интерфейса на браузера. Въобще ако можех да махна Title Bar-a, да намаля табовете още на половина височина и менюто на половина, щеше да е добре...

Моят браузер най-много мога да си го "мачкам"

И не, не искам втори ред, искам цялото пространство да се използва за изобразяването на страници.

Без това съм на 14.4 инча лаптоп...

Link to comment
Share on other sites

Aми аз на който и да е браузер слагам минималистична тема-Искам да гледам страницата, а не елементите от интерфейса на браузера. Въобще ако можех да махна Title Bar-a, да намаля табовете още на половина височина и менюто на половина, щеше да е добре.

За Firefox видях разширения, които го правят като Хроме, на мястото на титлебара да сложиш таббара. Видях разширения за манипулиране на менюбара, на слагане на менюто в единично подменю с цел икономия на място, и много други. Та FF го може, за Опера не знам :bgrin: .

Между другото за FF си намерих едно много яко разширенийце, което помни клавиатурата за всеки таб, вкл. след рестарт ако е запазена сесията, и като ида в адресбара, винаги отива на EN за писане на адреси, супер просто. Опера може ли го тва?! И още десетки други неща, на които попаднах търсейки едни разширения сега, пробвах доста, но май само това за клавиатурата ми е по-важно да си сложа засега като 4-то.

Link to comment
Share on other sites

За Firefox видях разширения, които го правят като Хроме, на мястото на титлебара да сложиш таббара. Видях разширения за манипулиране на менюбара, на слагане на менюто в единично подменю с цел икономия на място, и много други. Та FF го може, за Опера не знам :bgrin: .

Между другото за FF си намерих едно много яко разширенийце, което помни клавиатурата за всеки таб, вкл. след рестарт ако е запазена сесията, и като ида в адресбара, винаги отива на EN за писане на адреси, супер просто. Опера може ли го тва?! И още десетки други неща, на които попаднах търсейки едни разширения сега, пробвах доста, но май само това за клавиатурата ми е по-важно да си сложа засега като 4-то.

Айде пак да не превръщаме темата в Opera vs FF?

Не, но мога да я "смачкам" много повече отколкото FF.

И Google Chrome има големи табове и ме дразни като дизайн. Лентите са големи, според мен пак казвам. Ако забележиш иконите на браузера ми в момента на 30%.

Табовете са смачкани на макс, меюто също. Статус бара отдолу неслучайно го няма-дразни ме.

Има си и други предимства. И всичко го прави без Add-on-и, изключая темите.

И пак, са не превръщаме в спор нещата, защото можем до утре да се заливаме с факти кой по-лачен и кой бил по-зле.

Това ми харесва на мен. FF не ми го дава. Не искам глезотийки и простотии, не искам Add-on-и а всичко, което ползвам Out of Box

п.п Opera пък си има бързо набиране и радва. FF го няма, нали?

Оpera има Тurbo за бавна връзка, FF го няма, нали?

Настройките на Opera за брой едновременни връзки стават през менюто, а не да се ровиш из конфигурациите, нали?

FF няма Unite, нали?

Кога от FF се сетиха да сложат BG превод? Колко време мърмореха потребителите и ползваха неофициални преводи? Защо Opera веднага излезе с превод?

FF няма инструменти за Web дизайнери. Пак подчертавам OUT OF BOX, без да инсталираш нищо допълнително. Opera го има-Opera DragonFly.

Има ли блокване на реклами без да инсталираш нищо допълнително? Не.

Та, извод-FF е по-тромава, по-тежка и има по-малко функции OUT OF BOX oт Opera.

Това, че Opera държи само 4-5%дял, за това няма допълнения. Ако стане по-популярна и почнат да се пишат допълнения...Ами ще стане като FF. Аз не го искам това.

П.П Opera с 60 таба ми заема 300RAM, седи заредена с дни, защото не гася лаптопа постоянно, а седи на Hibernate.

Чакам FF да ми го направи.

Uptime в момента ми е 2-3 дни.

Link to comment
Share on other sites

Айде пак да не превръщаме темата в Opera vs FF?

Не, но мога да я "смачкам" много повече отколкото FF.

И Google Chrome има големи табове и ме дразни като дизайн. Лентите са големи, според мен пак казвам. Ако забележиш иконите на браузера ми в момента на 30%.

Табовете са смачкани на макс, меюто също. Статус бара отдолу неслучайно го няма-дразни ме.

Има си и други предимства. И всичко го прави без Add-on-и, изключая темите.

И пак, са не превръщаме в спор нещата, защото можем до утре да се заливаме с факти кой по-лачен и кой бил по-зле.

Това ми харесва на мен. FF не ми го дава. Не искам глезотийки и простотии, не искам Add-on-и а всичко, което ползвам Out of Box

п.п Opera пък си има бързо набиране и радва. FF го няма, нали?

Оpera има Тubro за бавна връзка, FF го няма, нали?

Настройките на Opera за брой едновременни връзки стават през менюто, а не да се ровиш из конфигурациите, нали?

FF няма Unite, нали?

Кога от FF се сетиха да сложат BG превод? Колко време мърмореха потребителите и ползваха неофициални преводи? Защо Opera веднага излезе с превод?

FF няма инструменти за Web дизайнери. Пак подчертавам OUT OF BOX, без да инсталираш нищо допълнително. Opera го има-Opera DragonFly.

Има ли блокване на реклами без да инсталираш нищо допълнително? Не.

Та, извод-FF е по-тромава, по-тежка и има по-малко функции OUT OF BOX oт Opera.

Това, че Opera държи само 4-5%дял, за това няма допълнения. Ако стане по-популярна и почнат да се пишат допълнения...Ами ще стане като FF. Аз не го искам това.

П.П Opera с 60 таба ми заема 300RAM, седи заредена с дни, защото не гася лаптопа, а седи на Hibernate.

Чакам FF да ми го направи.

Нема нужда да се дразниш :bgrin: .

Да, FF постига това и много повече, с разширения, това е бил и замисълът му. Никой не отрича. С 5-6 адд-она постигаш това и много повече, което изреждаш за Опера.

Не разбрах какво разбираш под "смачкам браузъра". Ако е за интерфейса, FF предлага светлинни години напред по-голяма кустомизируемост на интерфейса, чрез 1-2-3 адд-она примерно. Отколкото out-of-the-box операта ти.

Таббара ти не виждам да е по-нисък от моя. Ако говориш за смачканите табове, като си отворил 100 таба, естествено че ще са смачкани. Такива по 3-4 пиксела ширина ако за теб е лесно да ги нацелваш за да ги активираш, камо ли да знаеш къде точно какво има, за 99% от хората не е.

Кое не ти дава FF, махането на статусбара ли, един бюлюк опции за поведението на таббара ли, друго не видях в мнението ти, което да казваш че ФФ не бил могъл да ти даде.

Да, с 2-3-4 разширения, и въпреки малко по-тромавата натура на този подход специално както е осъществена в FF, това е пренебрежимо като недостатък предвид колко повече възможности дава, независимо че е и поради по-голямото разпространение на FF.

"глезотийки и простотии" - моля?! Нали говорихме за функции out-of-the-box на любимата опера, а сега излиза, че разширенията на ФФ са само глезотии. Двоен аршин надушвам тука.

Бързо набиране? - погледни за FF колко хиляди начина за това има, и почти всяко разширение, което може това, има повече опции за набирането.

Едновременните връзки - ако трябва да издребняваме дотам, мога да продължа и за Операта да върна топката обратно на теб, но сам разбираш, че в това отношение и Опера има с какво да се "похвали". Та е излишно.

По-тромава е до някаква степен, това е така. Но отново - улесненията и кустомизациите и всичко, което дава е много повече от малката разлика в тромавостта. И да потретя - Опера винаги ми е стартирала по-бавно от FF, Опера за мен има съвсем малко преимущество по отношение на рендирането с някоя милисекунда повече, в по-мазното скролиране, и дотам.

И не са 4-5%, а 2-3 :) .

 

За сведение FF в момента ми е заел около 310 МБ рам. Така че повечето ти впечатления явно са някаква градска легенда.

С 35-40 таба, вече съм на 5 дена ъптайм с FF, и около 100 дена на OS, няма и следа от лагване, след като блокирам повечето флашове.

Link to comment
Share on other sites

Ами мога да си местя бутоните, да избирам размера на елементите и местоположението им, без добавки.

Мога да блокирам реклами без добавки.

По-бърза е. Колко таба имаш ти? От горната снимка съм отворил още 3 таба, ако ти се занимава преброй ги колко са, и пак мисля, че Opera взима много. За мен добра консумация е 150RAM за 60таба, не 300RAM за 60таба.

Табовете съм ги смачкал във височина, менюто също е с по-малка височина, иконките са на 30%, чудеса като статус бар не ползвам.

Казах, не искам Add-on-и, които да си играя да слагам, и да ми утежняват браузера допълнително.1GB RAM имам в момента, на машинката на която съм.

И да, по 3 пиксела да са табовете, пак ще си ги намеря и ще си ги използвам :lol:

Знам почти на всеки таб какво имам, този форум примерно ми е на четвъртият от ляво надясно, а на посленият чета за Fake антивирусна, която се маскира като MS SE.

Aбе, ти като си купуваш кола, каква ще купиш, такава каквато има всичко, което ти трябва или таква, която няма нищо, а трябва да надстройваш сума ти неща?

Като купуваш компютър какво купуваш-тоя дето ще ти върши работа, или този който може да ще върши работа само след Upgrade?

И в двата случая аз ще избера първото.

FF й липсват важните неща-Tooltip на табовете без добавки, Opera Turbo, Developer tools и т.н.

Аз си имам всичко и посягам към други браузери, само за да видя как ще изглежда нещо под тях.

Link to comment
Share on other sites

За мен добра консумация е 150RAM за 60таба, не 300RAM за 60таба.

 

Дреме ми на шнорхела ако ще и 1гб да кльопне, имам още 11 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дреме ми на шнорхела ако ще и 1гб да кльопне, имам още 11 :lol:

А едно време като беше с Win98 и 32-64RAM пак така ли си викал? :D

Еdit-Още изпадам в УжасТ като видя на компютър с 64RAM и 300Мhz CPU да сложат XP

Link to comment
Share on other sites

А едно време като беше с Win98 и 32-64RAM пак така ли си викал? :D

 

Това бепше толкова отдавна че май още не бях излезнал от пубертета (то още не съм май съдейки по разни мои постъпки)... та спомени нямам, но и тогава гледах да не икономисвам откъм рам. Всъщност още оттогава икономисвам от всичко друго освен от размера на паметта и монитора. Може да взема по-смотан процесор и по-малък диск но задължително памет на макс.

Link to comment
Share on other sites

Това бепше толкова отдавна че май още не бях излезнал от пубертета (то още не съм май съдейки по разни мои постъпки)... та спомени нямам, но и тогава гледах да не икономисвам откъм рам. Всъщност още оттогава икономисвам от всичко друго освен от размера на паметта и монитора. Може да взема по-смотан процесор и по-малък диск но задължително памет на макс.

Айде ще ти платя и на моя лаптоп да му сложиш 12GB RAM... :D

500ЛВ ще ти дам, ама малката подробност е, че може само до 2 GB :D

Сега сериозно-Колкото и да имам, искам оптимизирани, не разхайтени програми. Щом един може, всички могат, просто ги мързи или не искат. Това е :))

Поздрави :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Айде ще ти платя и на моя лаптоп да му сложиш 12GB RAM... :D

500ЛВ ще ти дам, ама малката подробност е, че може само до 2 GB :D

Сега сериозно-Колкото и да имам, искам оптимизирани, не разхайтени програми. Щом един може, всички могат, просто ги мързи или не искат. Това е :))

Поздрави :beerchug

 

Е тука не знам, ама си в грешка, аз също имам 2ГБ обаче операта само на 7 отворени таба, ми взимаше 350+ МБ, да не говорим, че као отворих клипче в youtube и разглеждах сайтове за ревюта за фотоапарати, където отварях снмимки на дадени апарати (sample picture) и ела да видиш memory leak... 800+ МБ. Това ли е лекия браузър, наречен Опера?

Link to comment
Share on other sites

Е тука не знам, ама си в грешка, аз също имам 2ГБ обаче операта само на 7 отворени таба, ми взимаше 350+ МБ, да не говорим, че као отворих клипче в youtube и разглеждах сайтове за ревюта за фотоапарати, където отварях снмимки на дадени апарати (sample picture) и ела да видиш memory leak... 800+ МБ. Това ли е лекия браузър, наречен Опера?

Ограничи му кеша от "Безкрайност" на "Крайност", защото това е от начина му на кеширане и може да го промениш с една единствена настройка-Инструменти->Настройки->Разширени->Посетени.

arx1273586267y.jpg

Eто ти Лекият браузер Opera, снимка от Task Manager-а, както си е отворен с 60+таба и 1 флаш клипче

Link to comment
Share on other sites

Ограничи му кеша от "Безкрайност" на "Крайност", защото това е от начина му на кеширане и може да го промениш с една единствена настройка-Инструменти->Настройки->Разширени->Посетени.

arx1273586267y.jpg

Eто ти Лекият браузер Opera, снимка от Task Manager-а, както си е отворен с 60+таба и 1 флаш клипче

 

С коя версия си, гледам че май е 10. Аз пробвах 10.53.

 

P.S. Дай на английски, че не аз ползвам такава и не го намирам. Много се дразня на локализирани версии на програми...

Link to comment
Share on other sites

Изяж се :P

opt1273586871l.jpg

Tools->Preferences->Advanced->History

И аз не харесвам локализираните версии, защото често са некадърно преведени, но ако са добри ги ползвам.

Особено ако пък аз съм превеждал :punk

Езика се сменя с 1 клик ;)

Ще наблегна пак на това колко таба виждате и колко е потреблението на системни ресурси :P

Еdit-Темата му не е стандарната, тая я търсих половин час :tongue

Link to comment
Share on other sites

"Ами мога да си местя бутоните, да избирам размера на елементите и местоположението им, без добавки."

- Ок, FF без добавки може много малко, това го разбрахме. Аз пък казвам че с добавки може много повече.

 

"По-бърза е. Колко таба имаш ти? От горната снимка съм отворил още 3 таба, ако ти се занимава преброй ги колко са, и пак мисля, че Opera взима много. За мен добра консумация е 150RAM за 60таба, не 300RAM за 60таба."

- В момента към 34, а имам толкова колкото ми трябват, и 200 мога да отворя.

Няма "добра" консумация за еди колко си таба, всичко е относително. Някой с някой нетбук с 512 РАМ може да обича да работи с по 500 таба и да каже че за него разумно е 100МБ за 500 таба, и ако може 150МБ за 1000 таба. Дали 150 или 300, (а ти каза че ти е 300 с 60 таба), все тая, 50-100-200 МБ разлика са нищо. Ако ЧАК толкова ти е важно да имаш по 60-70 таба отворени на някой много слаб лаптоп, или изцеждаш до последно с нещо като Опера, или просто си посменяш малко параметрите, с 30-40 таба макс. Но не познавам хора, които да работят нещо важно с такива високи параметри (табове или каквото щеш), и да седят на пределно слаба машина, както искаш го разбирай.

 

"Табовете съм ги смачкал във височина, менюто също е с по-малка височина, иконките са на 30%, чудеса като статус бар не ползвам."

- Чудесно. И аз съм намалил и разположил елементите по начин да намаля празните пространства, без да прекалявам. Като гледам обаче при теб вдясно от менюбара имаш до края на екрана доста празно място, което изглежда не можеш да оползотвориш, или ще кажеш че е ниско, само дето е поне 10-12 пиксела високо и сигурно 5-600 широко. При мен празно няма, макар и да си обичам малко по-едри тулбара, все пак не съм в критично положение що се отнася до резолюция.

 

"Казах, не искам Add-on-и, които да си играя да слагам, и да ми утежняват браузера допълнително."

- Голяма част адд-они са 10-20-30 КБ. Утежняването е минимално, и е за неща, които ги няма в самия FF, аз по тая логика ще кажа, че всичките out-of-the-box неща в Операта ти вече са "утежнили" out-of-the-box браузъра ти, без да са те питали кои от тях искаш да утежняват и кои не.

 

"И да, по 3 пиксела да са табовете, пак ще си ги намеря и ще си ги използвам :lol: "

- Радвам се, че изпитваш удоволствие постоянно да целиш 3 пикселни табове ;) . Оставям без коментар.

 

"Знам почти на всеки таб какво имам, този форум примерно ми е на четвъртият от ляво надясно, а на посленият чета за Fake антивирусна, която се маскира като MS SE."

- Аха, при 60 таба за да отвориш нещо, което си "запомнил" като номер подред (при 60 таба имаш феноменална памет), почваш да броиш отляво надясно 20 таба, после наляво 10, после... малко като шифър на сейф :punk

 

"Aбе, ти като си купуваш кола, каква ще купиш, такава каквато има всичко, което ти трябва или таква, която няма нищо, а трябва да надстройваш сума ти неща?"

- Като си купувам кола, давам пари. Ако имах някакъв особен избор да я взема без някои екстри ако нямам пари в момента, бих го направил ако после додам толкова колкото общо би ми излязла ако я бях взел с екстрите, бих ги сложил. Затова много стоки се продават модулни, а не наведнъж да закупиш нещо с всичко, и после ако решиш да махаш нещо, да купуваш ново, с по-малко екстри, а това да се чудиш как да го разкараш. Схващаш идеята на модулността. И тънката разлика както казах е че тук играят пари, и при поръчката на колата вероятно бих могъл да избера от списък с екстри, кои искам да са в колата. Неуместни примери започваш да даваш.

 

"Като купуваш компютър какво купуваш-тоя дето ще ти върши работа, или този който може да ще върши работа само след Upgrade?"

- Купувам тоя който ми върши работа, какво общо има това? Ако имам 10000 лв, ще взема възможно най-мощния, това няма връзка в случая. Самата дума Upgrade, означава някаква модулност. А ти с Опера имаш ли възможност за Downgrade, да задам така въпроса :rolleyes:

 

"FF й липсват важните неща-Tooltip на табовете без добавки, Opera Turbo, Developer tools и т.н."

- Вече го обсъдихме, че FF без добавки е "гол" до голяма степен. А това колко са "важни" точно тия неща, всеки си преценя. Аз никога не съм ползвал previews на табовете, безумна глупост за доста хора, или доста от нещата, които има в Опера, докато други критични за мен ги няма. Само дето Опера не е толкова гъвкава като FF, мисля че след малко мислене, ще се съгласиш, въпреки че явно си Opera-addict. Аз не съм FF-addict, няколко пъти пробвах да мина на друг, безуспешно, просто гъвкавостта на ФФ е ненадмината засега от трите известни браузъра.

 

 

"Колкото и да имам, искам оптимизирани, не разхайтени програми"

- Всички го искаме. Затова примерно ползвам Miranda за няколко IM протокола. И доста други примери. Обаче всичко си има граници, при теб ако Опера точи по-малко памет от ФФ, и те кефи, ползвай си я, без да изтъкваш някакви аргументи, които просто са подвеждащи (визирам, че това че ФФ се нуждаел от адд-они за да има каквото Опера имала.., че какво те бърка това, един аддон се инсталира с 1-2 клика.. my God).

За нормална десктоп машина, разликата от 50-100 МБ рам , дали някой браузър с 100 таба заемал 300 или 350 МБ, дори 400, е толкова маловажна, че нямам думи. А и самия факт, че някой избира да работи по начин, изискващ много ресурси принципно, нормалното е да работи на свястна машина, където изцеждането на 50МБ повече или по-малко да не е фактор. Все едно аз да тръгна да работя и рендвам 3D Studio на някой Дурон 1ГХц с 256 РАМ. Очевидно ще се намери някой да се оплаче, че програмата е ненормално тежка, нали.. щото не му върви на кошницата.. :lol:

 

 

За паметта:

Цък, гледай първата колона, защото твоето XP да не ти казвам как те лъже за заетата памет.

Табовете ако сложа още, се скриват зад скрол-стрелки, защото още не съм настроил за multirow.

Става ясно, че това, което е отворено по табовете има огромно значение, както и че при горе долу близки брой табове, паметта ми дава 270 МБ :rolleyes:

Забележка: това при 5 дена uptime на ФФ.

Link to comment
Share on other sites

Човече, коментара ти кърти мивки направо :bgrin:

Продължавай така! :)

Машина-IBM T30. Има я в нета какво представлява :D

Забравяш обаче, че...И Opera има модули/добавки. Не са много, вярно е, но не ти и трябват. Но ги има. :lol:

Разликата е, че аз ще имам компютър, който е 6 и мога да ъпгрейдна още, а ти ще ъпгрейдваш твоя, само за да стигнеш моя, но без ъпгрейд(образно казано)

Върха на показалеца на курсора е 2 пиксела...Остава ми 1 свободен :lol: И на него ще му намеря място :lol:

Не, не ги броя табовете, но знам кой къде се намира точно, защото си имам точен ред как си отварям всичко. Поработи с толкова табове 2-3 месеца и ти ще го можеш. Нарича се многозначност(или разногледство :lol: ) на работа. Помня местоположението им, не номера.

Аdd-on-а се инсталира с 2 клика, но докато го намериш...Успех! :))

Консумацията винаги ми е била важна...Лош спомен от времето когато бях с 1Ghz и 128RAM и преди това, когато бях с още по-малко...

Естеството на нещата, които правя изискват да търся леки програми.

Защото ми идват не само нови компютри, но и чисти "антики"

П.П И аз ползвам Miranda IM :))

Link to comment
Share on other sites

Изяж се :P

opt1273586871l.jpg

Tools->Preferences->Advanced->History

И аз не харесвам локализираните версии, защото често са некадърно преведени, но ако са добри ги ползвам.

Особено ако пък аз съм превеждал :punk

Езика се сменя с 1 клик ;)

Ще наблегна пак на това колко таба виждате и колко е потреблението на системни ресурси :P

Еdit-Темата му не е стандарната, тая я търсих половин час :tongue

 

Изтегли клипа, който направих. Само да ги гледам тези клечковидни таба и ми се изпиват очите...

 

Във видеото допуснах правописна грешка, *съм и *прозорец.

 

http://dox.bg/files/dw?a=c371e1bdff

 

tedy: Аз не съм FF-addict, няколко пъти пробвах да мина на друг, безуспешно, просто гъвкавостта на ФФ е ненадмината засега от трите известни браузъра.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...