Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Такива проблеми обикновено са причинени от повреден профил.

Като преинсталира лисугера, ако беше изтрил всички профилни директории дето намериш за него из Documents and Settings (ili Users), почти сигурно всичко щеше да е наред вече.

Това ще изтрие букмаркове и всичко, но се предполага, че си достатъчно съвестен и букмарковете са ти важни и им правиш редовно бекъп!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Това ще изтрие букмаркове и всичко, но се предполага, че си достатъчно съвестен и букмарковете са ти важни и им правиш редовно бекъп!
За съжаление не съм :(
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Здравейте не можах да намеря в тази тема отговор на следния въпрос - Къде се съхраняват , в коя папка отметките на линковете където съм бразувал ? Налага ми се да преинсталирам системата , а не искам да загубя отметките.

Link to comment
Share on other sites

Появи ми се едно дразнещо нещо.

Като цъкна някъде с мишката и там почва да мига черта, все едно да пиша там.

 

видео: http://potaka.hit.bg/newfile.avi

 

firegestures и googletoolbar са ми адоните само

Link to comment
Share on other sites

Появи ми се едно дразнещо нещо.

Като цъкна някъде с мишката и там почва да мига черта, все едно да пиша там.

Ха, много интересно. И аз бих искал да знам как се е стигнало до положението :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ха, много интересно. И аз бих искал да знам как се е стигнало до положението :rolleyes:

 

след час и нещо писане,мъчене,обясняване разбрах кво е

 

49241538um1.png

 

тази настройка явно е по подразбиране активирана.

 

Преинсталирах и се наложи да сваля мозилата и свалих бг версията(там ме прати) , после сложих EN отгоре и явно е станал фал-а .Важното е че се оправи :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой да знае как стоят нещата с темите на новата версия? Понеже тези, които бяха за 3.0.2 не работят на 3.0.4 и ми е интересно дали ще пускат нови версии.

Link to comment
Share on other sites

Не става ли да им отвориш файла с темата и да промениш максималната версия, с която е казано да работи?

Не вярвам да има някакви разлики. По скоро новите версии са ъпдейт на код, който е свързана с функционалността, а не с изгледа на програмата.

Link to comment
Share on other sites

Ей стара вражда имаме аз и лисицата и това е. Днес 2часа съм се ровил в едни CSS-и и така и не ми стана ясно защо някои от рамките FireFox смята че трябва да ги чертае а със всички останали браузъри се разбираме прекрасно (IE, Safari, Opera, Chrome). Само проклетата лисица не мога да я убедя да не ги чертае и това т.е. мога ако вместо css натреса направо на всяка клетка информацията за рамките но така се раздува многократно HTML-a а той и без това в момента е над 100KB... Как някои хора (примерно Теди) успяват да си подкарат без проблеми на FF нещата а виждат зор с останалите браузъри не ми е ясно. Както и да е ... само споделям :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам един въпрос как се да направя така че да не ми излиза history ? Смисъл да не се запазват саитовете в които съм влизал? 10х предварително

Link to comment
Share on other sites

.... за първи път ми случва да получа Crash Report .... гледах като посран 10 минути ... Тука никъде около 10тина дена си сейвъм по 5-6таба .... и отварям и нови нови ....

но винаги по 5-6 таба ми седят включени или преди да гаса тока и си ги сейвам ....

Но днес прибирам се аз и кво гледам Crash report но тва не е проблем .... но го споделям с вас

Но интересното е че при репорта ми изписа че ще възстанови каквото може .... но си ми пусна всичко както е преди ... тва ее the best ..... :love :love :love

вече незнам от колко време ползвам лисицата но съм супер дупер доволен :P

Link to comment
Share on other sites

Аз имам вече 5 краша за 2 дена,очаквам нови включвания,но лисичката успешно ми възстановява предишната сесия :lol:

Link to comment
Share on other sites

Б***и некадърния браузър! Колкото пъти съм се изнервял на него конкретно само аз си знам.... е не само на FF, но колко пъти съм се натъквал на простотии които бачкат в IE, Safari и за моя изненада - Opera, но във FF - проблем!

 

Днес ново 20: всички печатат цялата таблица (къде по-кадърно къде не дотам - отличник IE само), обаче FireFox как прецени, че ще я резне докъдето му е кеф и ще разпечата само 1 страница така и не схванах защо.

 

Това да няма 1 браузър, който да поддържа page-break-inside: avoid (IE 8 може би ама той още е бета) просто не е истина.

 

Chrome, Safari и Opera пък игнорират display:table-header-group, като Chrome и Safari просто го отсвирват докато Opera оставя едни празни разстояния, където трябваше да е заглавието само че него го няма и е едно празно бяло петно.

 

Да им таковам таковата на всичките, обаче от всички FF се изложи най-много. Да печата само 1вата страница - ей това ме размаза...

 

Та това е положението - който иска да си печата някакви по-големи таблици да ползва IE. И за съжаление не е като да е проблем моя CSS или страницата - това го дават навсякъде - никой браузър не поддържа тези неща, а не са CSS3 че да е нещо ново и невиждано, просто са го оте*али всичките като нещо не чак толкова съществено и печатането им е последна дупка на кавала.

 

И все пак като видях FF да печата само 1 страница не можах да се сдържа...

Link to comment
Share on other sites

здравейте,Firefox е супер браузер,много ми харесва,но имам проблем с използването му на памет.Ползва винаги 60МБ от РАМ-а и това доста ме бави.Има ли някакъв начин да задам колко памет да ползва или как да намаля ползването.Сложил съм една тема и няколко адд-она.

Link to comment
Share on other sites

здравейте,Firefox е супер браузер,много ми харесва,но имам проблем с използването му на памет.Ползва винаги 60МБ от РАМ-а и това доста ме бави.Има ли някакъв начин да задам колко памет да ползва или как да намаля ползването.Сложил съм една тема и няколко адд-она.

Хаха, човече, ти ме разби.

60 МБ?

 

Няколко пъти съм споменавал при мен как е, ама да ти разкрия тайна - при мен редовни стига до към 1 ГБ рам, заета само от него, разбира се след няколко дни ползване, обикновено след седмица и малко.

 

То ако имаше начин да се лимитира колко рам да ползва... :P

Link to comment
Share on other sites

Че при мен още с пускането глътва 46MB. От друга страна какво са 100мб памет днешно време. Не е като едно време 640кб да стигат за всички :)

Link to comment
Share on other sites

Къде са му cookies?! С Vista съм и не мога да ги намеря! :confused Знам, че съм махмурлия, знам че е още рано, но тва не ми се е случвало!

Дет' да ти обяснявам къде са, по-добре влез в настройките->Лични данни...и там ще видиш бутонче за показване на кукитата...

Link to comment
Share on other sites

Пак проблем и то пак във FireFox - абе какво му става на тоя браузър или по-скоро как така все аз се натъквам на кривини и то все в него а останалите си бачкат като пичове? Някой може ли да ми обясни по каква логика парсването на XML с javascript ще реже стойностите то 4096тия знак. Защо нито един друг браузър не се държи така пед***ски като FireFox - ей това не мога да си обясня.

 

Оказа се че трябва да се вика normalize() специално за FF като естествено трябва да се прави проверка дали сме с FF че при другите не се налага и при някои даже дава грешка. Мъка мъка...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Днес дръпнах новия ъпдейт на FF и се появи гаден проблем – след 3-4 мин браузърът сам се изключва и изписва ония глупости – send-don’t send, най-гадното е че започна да прави същото и с операта и експлоръра....

Деинсталирах, сложих старата FF, но проблемът си остана, сканирах за гадости – няма нищо, чисто е, Windows-a ми е на една седмица...баси , пак ли на преинсталирам!

Даже в момента пиша този пост на Word и само ще го копна, щото няма кой да ме чака 5 мин да го пиша в темата.

Някой има ли идея какво става, че полудявам?!

Благодаря предварително!

Изтрии всички браузъри, като може да си запазиш данните от application папката, след това направи една проверка на регистрите с CCleaner, а следващата стъпка е да си запишеш портативна версия на лисицата и да видиш дали ще прави същият проблем.

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин да редактирам информацията запомнена при въвеждане в разните търсачки и полета?

Искам да изтрия една информация, без да губя всичко останало, защото понякога търся едно и също и като помни какво съм въвеждал, ми помага много. Ама за един сайт искам да изтрия каквото съм въвел

 

...

Излезе, че като съм във формата и миизлезе информация за попълнените вече данни, като се позиционирам в списъка на реда, който искам да трия с Shift+Delete става хавата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...