Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Ха-ха-ха! Ами ние, ни бръмчи, просто ни работи пирфиектно като твоя явно и забива по един или друг начин. Все пак казах - "не издържа" и "рестарт"!

 

Ами нали се сещаш кой е оакал системата? Защото както казах моя нито забива нито има нужда от рестарт с месеци а не е като да не го ползвам - все пак така си вадя хляба и не е като да го ползвам колкото да си погледна пощата и да си початя с някой за час-два :)

 

 

Tedy, никой от хората пускащи си компютрите за по час-два на ден няма да разбере какво му говориш - не се хаби. То и аз не държа разни програми пуснати дълго не за друго ами защото мразя да ми се мотат на таскбара излишни работи (нищо че ми е 3 реда).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Не ми казвайте, че ако не си гасите компа, всяка вечер примерно затваряте Winamp (или който и да е музикален плеър).. Или всички гасите компа всяка вечер.

моя компютър се спира само когато спре тока или когато трябва да слагам нов хардуер, но почти никога не оставям включена програма освен ако не правя нещо - примерно да сийдвам или да свалям торенти или да правя двд рип или нещо друго. Но ако не правя нищо изключвам всички програми без скайп и ICQ

Link to comment
Share on other sites

да бе, за к'во е необходимо да стои включено? :unsure: при положение, че скоростите вече са такива, че максимум за 1-2 часа сваляш това, което ти трябва. аз лично не виждам смисъл да работи нонстоп, след като на него не се върши някаква работа.

Link to comment
Share on other sites

Не допусках, че човек трябва да е мултимилиардер за да плаща по 2.50 лв на месец за това, че компютъра ще седи включен и през нощта за 7-8 часа. Толкова изгаря за 1 месец оставянето му И през нощта. Извинявам се за което, явно аз като мултимилиардер мога да си позволя 2-3 лв на месец.

 

Като излизате за 2-3 часа през деня също ли го изключвате? Ако не, как така го оставяте да работи след като не се работи на него през това време?

 

Темата излезе доста оффтопик, но не аз го започнах.

 

По темата, за 4-5 дни тоя път FF е глътнал около 200 МБ само, явно силно зависи от сайтовете, които се посещават, и нещо предизвиква memory leak в него.

Освен това вече има версия 3.0.2.

И за 2-ката има ъпдейт.

Link to comment
Share on other sites

Като излизате за 2-3 часа през деня също ли го изключвате?

 

едно е 2-3 часа, друго е 7-8 ... а и не на всички компютрите им са "тихи". все пак тези със супер-дупер безщумните захранвания и вентилатори не мисля, че са мнозинство сред потребителите :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Гледам и се смея на масовото мнение че за да стои включен един компютър през нощта явно трябва да има нещо общо с торенти :)

 

Верно малко хора имат пуснати разни сървъри на машините си но освен това по-лесно е да размърдаш мишката и да се събуди компютъра за секунда-две вместо да го чакаш минути докато стартира. Отделно за дисковете е по-добре да бачкат нон-стоп а не да се пускат и спират. Иначе без UPS наистина пък е по-добре да е спряна машината.

 

Всичко зависи от това с какво се занимава човека. Ако ползваш компютър 3-4 часа от денонощието е едно, ако работиш на него и го ползваш поне 12 часа е друго.

 

Теди, не са 2.50 изобщо. При мен поне са поне по 15-20лв на компютър!

 

-----------

 

Колкото до тихите и шумни вентилатори - горещо съветвам всички с шумни вентилатори да си направят архив на всичко и след това да си ги подменят - последно на жена ми компютъра сдаде багажа и то толкова кофти че цялото дъно замина. Затова действайте докато е време а не като се припече всичко, защото то бръмчи бръмчи пък спре а спрели кофти работа - чак се размирисва :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам интересен проблем с мозилата откакто си сложих новата видео карта...

YouTube с Mozilla:

screenshot092aj8.th.jpgthpix.gif

 

YouTube с IE 7:

screenshot093kb1.th.jpgthpix.gif

 

Някакви идей как да го оправя без преинстал или без да си загубя всичките bookmarks и saved passwords?

Link to comment
Share on other sites

Имам интересен проблем с мозилата откакто си сложих новата видео карта...

 

Още по-интересно е какъв е проблема защото с изключение на конкретните картинки всичко останало ми изглежда еднакво...

Link to comment
Share on other sites

Tools -> Options -> Content -> Colors

 

Я погледни там какви са ти настройките :)

 

 

Друго нещо което е добре да огледаш са настройките на разните плъгини които си инсталирал.

Link to comment
Share on other sites

На Colors където си е за unvisited links е синиьо, а за visited лилаво, но тубата пак е червена с мозила и нормална с ИЕ :blink:

 

Едит: преди и с мозилата си беше ок, но като взех новата карта с новите драйвъри и гоогле и уоитубе ми станаха червени :( и във форумът примерно ако направя този текст ЧЕРВЕН на мен ми го показва син и обратното.

Link to comment
Share on other sites

На Colors където си е за unvisited links е синиьо, а за visited лилаво, но тубата пак е червена с мозила и нормална с ИЕ :blink:

 

Едит: преди и с мозилата си беше ок, но като взех новата карта с новите драйвъри и гоогле и уоитубе ми станаха червени :( и във форумът примерно ако направя този текст ЧЕРВЕН на мен ми го показва син и обратното.

 

Я пробвай да спреш всички плъгини че да видим какво ще се случи. Да не се е инсталирало нещо за далтонисти и да ти разменя цветовете :)

Link to comment
Share on other sites

Я пробвай да спреш всички плъгини че да видим какво ще се случи. Да не се е инсталирало нещо за далтонисти и да ти разменя цветовете :)

 

плуг ините не можах да ги намеря от къде се спират, но погледнах адд-оните и имам само един дето е да ти направи browser бар-а както на 2 серия на мозилата. :(

Link to comment
Share on other sites

плуг ините не можах да ги намеря от къде се спират, но погледнах адд-оните и имам само един дето е да ти направи browser бар-а както на 2 серия на мозилата. :(

 

Плъгини, адони, все тая.

 

Между другото това е изключително интересно - разменяне на цветове конкретно за някоя програма. Да не би пък да го може видеокартата или нейните драйверите и някой да си е направил грозен бъзик с теб?

Link to comment
Share on other sites

Плъгини, адони, все тая.

 

Между другото това е изключително интересно - разменяне на цветове конкретно за някоя програма. Да не би пък да го може видеокартата или нейните драйверите и някой да си е направил грозен бъзик с теб?

 

Незнам, странното, е че това се случва само като съм с мозилата и в само някой сайтове (youtube и google) и 1-2 изключения, другите са си нормални. Така като гледам май върви към реинстал... и ако и това не помогне явно се отива на опера или ИЕ :unsure:

 

Edit: Пълен реинстал като изтрих всички cookies addons etc и пак същото ! Тва е няква мистерия по - голяма от мен... => явно ще минавам на друг browser

Edit2: ААААА немога ! инсталирах опера и с нея е червено ! само с насрания ИЕ си е както трябва...

Link to comment
Share on other sites

Незнам, странното, е че това се случва само като съм с мозилата и в само някой сайтове (youtube и google) и 1-2 изключения, другите са си нормални. Така като гледам май върви към реинстал... и ако и това не помогне явно се отива на опера или ИЕ :unsure:

 

Edit: Пълен реинстал като изтрих всички cookies addons etc и пак същото ! Тва е няква мистерия по - голяма от мен... => явно ще минавам на друг browser

Edit2: ААААА немога ! инсталирах опера и с нея е червено ! само с насрания ИЕ си е както трябва...

Ти си някъв бати и каръка, опре ли до мозилата :)

И преди това някакъв друг проблем имаше, сега пак.

Пазиш ли си старата видео карта? Ако да - сложи я пак да видиш дали ще има промяна.

Каква ти беше старта, и каква новата. Да не си сложил някое ATI и то като любител на червеното, в драйверите да е сложило да "тунингова" някои програми.

Link to comment
Share on other sites

Ами старата е една вградена на дъното някво ГФ беше. И няма логика да е от картата при положение че с ИЕ всичко е точно, но с другите се получава тоя бъг :(

Иначе за предния бъг за който бях писал се оправи, което се оказа единственото положително нещо от 34905830 преинстала.

Link to comment
Share on other sites

За да го изключиш като причина, откачи новата карта, в сейф мод махни драйверите и пусни вградената с нейните драйвери. Просто за да се види, че не е от това.

Link to comment
Share on other sites

Ами за да пусна вградената се сменяше нещо от биоса което не помня много как става. Б*л съм го червено ще е нямам нерви да се занимавам (а съм сигурен че ако си форматна C-то ще се оправи)

Link to comment
Share on other sites

Ами за да пусна вградената се сменяше нещо от биоса което не помня много как става. Б*л съм го червено ще е нямам нерви да се занимавам (а съм сигурен че ако си форматна C-то ще се оправи)

 

Мен пък червено ме кефи повече :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Лисугера нещо сдаде багажа. Изчезнаха ми букмарковете. Преинсталирах лисугера. Сега се върнаха(за мое огромно успокоение), но са единствено в падащото меню, не мога да ги изведа в лентата както преди WTF?

 

 

АААААААА кеф, нямам бутони "напред/назад".

Link to comment
Share on other sites

При мен пък винаги като спре тока , хисторито ми изчезва обаче като влезна в сайта съм си логнат , не знам какво му става на този браузър , обаче не ми е приятно , защото не помня всички сайтове ... пък мразя да използвам буукмаркс поради някаква причина .

:)

Link to comment
Share on other sites

Лисугера нещо сдаде багажа. Изчезнаха ми букмарковете. Преинсталирах лисугера. Сега се върнаха(за мое огромно успокоение), но са единствено в падащото меню, не мога да ги изведа в лентата както преди WTF?

АААААААА кеф, нямам бутони "напред/назад".

 

Върху менюто натискаш десния бутон на мишката и избираш "Bookmarks toolbar"

 

Бутоните напред-назад ако си ги искаш пак същото но избираш Customize.

 

 

При мен пък винаги като спре тока , хисторито ми изчезва обаче като влезна в сайта съм си логнат , не знам какво му става на този браузър , обаче не ми е приятно , защото не помня всички сайтове ... пък мразя да използвам буукмаркс поради някаква причина .

:)

 

E хайде сега. Дай 1 логична причина за това?

 

Ти малко като онзи дето си държал файловете в кошчето и после мрънкал на колегата му защо му бил затрил всички документи

Link to comment
Share on other sites

Върху менюто натискаш десния бутон на мишката и избираш "Bookmarks toolbar"

 

Бутоните напред-назад ако си ги искаш пак същото но избираш Customize.

Аз Bookmarks toolbar имам просто е празен, нито мога да намеря старите, нито мога да добавя нов. Бутоните ги имам, но не са активни и неработят.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...