Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Здравейте от известно време имам един много досаден проблем със лисичката.Отвреме навреме се получават много досадни сривове,които напоследък зачестиха доста!!Започнах да изключвам добавките една по-една защото единственотова ми дойде наум и се оказа,че при изключен shockwave flash сривовете престават.Моля посъветвайте ме как да се отърва от този досаден проблем!!Благодаря предварително!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Здравейте от известно време имам един много досаден проблем със лисичката.Отвреме навреме се получават много досадни сривове,които напоследък зачестиха доста!!Започнах да изключвам добавките една по-една защото единственотова ми дойде наум и се оказа,че при изключен shockwave flash сривовете престават.Моля посъветвайте ме как да се отърва от този досаден проблем!!Благодаря предварително!!!

Деинсталирай флаш плъгина с инструмента на Адобре (като отидеш да сваляш новия флаш има там някакъв линк за инструкции). Изчисти кеша на Лисицата, и инсталирай последния флаш. Ъпдейтни и Лисицата до поне 3.6.0.

На майка ми на компа беше с 3.5.3 или нещо такова, и на нея доста често крашваше. Ъпдейтнах ѝ и браузъра и флаша, и досега не е имало крашове.

Link to comment
Share on other sites

Деинсталирай флаш плъгина с инструмента на Адобре (като отидеш да сваляш новия флаш има там някакъв линк за инструкции). Изчисти кеша на Лисицата, и инсталирай последния флаш. Ъпдейтни и Лисицата до поне 3.6.0.

На майка ми на компа беше с 3.5.3 или нещо такова, и на нея доста често крашваше. Ъпдейтнах ѝ и браузъра и флаша, и досега не е имало крашове.

Благодаря за съвета.Направих всичко което ми каза и за сега не крешва.Дано да е така и за напред!За съжаление пак започна да крашва!! :unsure: Някой да има други идеи?!! :(
Link to comment
Share on other sites

Имам странен проблем.След рестартиране на лисицата сега виждам всичко болднато.Някаква идея от къде може да се е появил проблема ?

Link to comment
Share on other sites

Имам странен проблем.След рестартиране на лисицата сега виждам всичко болднато.Някаква идея от къде може да се е появил проблема ?

Натисни Ctrl+0 (нула). Вероятно без да искаш и знаеш, си зуумнал. И на мен не много рядко ми се случва.

Link to comment
Share on other sites

ММ май се оказа нещо системно.Или някоя скапана игрица ми е затрила част от шрифтовете,понеже и на Media Player се смениха от нормални на Italic...

ПС:Оправи се с един бърз system restore от неделя. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Само на мен ли с всяка следваща версия (особено след като ъпдейтнах до 3.6, на чисто) скролирането във всичките му форми е мъка и накъсващо, а не мазно?

Направо почти не се трае, изключил съм мазното скролиране колкото и да го харесвам, и дори с мишката като хвана скролбара, скролира накъсваемо. В същото време Опера примерно скролира перфектно мазно без никакви накъсвания.

Кешове мешове са чистени, инсталацията е на чисто, без резултат. Другите браузъри, IE8 и т.н., нямат проблеми или някакви накъсвания при скрол.

Някъде май пишеше че това е проблем на 3.6, но наистина не се трае понякога когато човек е по-изнервен. Как може едно просто скролиране, което работи мазно в вс. други браузъри, така да го омазаха в FF.

 

Ама пусто да остане, в Опера има доста неща които ме дразнят, примерно отварянето на линк в нов таб става с Shift, а не с Ctrl, i wyпреки че пробвах да променя това в кейбоард конфиг файловете, изобщо не зацепва промените. И доста други.

Link to comment
Share on other sites

Firefox ползвам рядко, но сега като спомена реших да тествам, обнових си я до версия 3.6.2 и наистина малко лагваше скролирането, но като отидох в настройките и активирах чекбокса за плавното плъзгане върви мазно. :)

 

Отностно Операта - вярно, е че има бъг поради, който не можеш да смениш отварянето в нов таб да е с ctrl+click, но пък за сметка на това много по-удобен е middle-click-a на мишката, пробвай, сигурен съм че бързо ще ти хареса. А пък и от версия 10.5x javascript-a е изключително бърз. :) Отностно другите неща, които те дразнят, ако искаш пиши в темата за Опера да не флудим тука и можеби ще се намери решение.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Firefox ползвам рядко, но сега като спомена реших да тествам, обнових си я до версия 3.6.2 и наистина малко лагваше скролирането, но като отидох в настройките и активирах чекбокса за плавното плъзгане върви мазно. :)

 

Отностно Операта - вярно, е че има бъг поради, който не можеш да смениш отварянето в нов таб да е с ctrl+click, но пък за сметка на това много по-удобен е middle-click-a на мишката, пробвай, сигурен съм че бързо ще ти хареса. А пък и от версия 10.5x javascript-a е изключително бърз. :) Отностно другите неща, които те дразнят, ако искаш пиши в темата за Опера да не флудим тука и можеби ще се намери решение.

Може да има общо с резолюцията. На лаптопа не виждам проблем с 3.6. Но той е 1280х800. Десктопа е 1920х1200 и там доста повече трябва да скролира. Само предполагам.

Опера, IE8 нямат никакъв проблем с мазнотията при скрол.

За новия таб, доскоро само с мидъл клик отварях :) . До миналата година имах MX Revolution и липсата на среден бутон ме научи с Ctrl и да ти кажа свикнах много. Но айде, може да се прежали. Сега и без това съм с мишка, която има среден.

В операта има две неща засега, които ме дразнят. Не намирам плъгин, при който да се имитират повечето ф-ии на Tab Mix plus (примерно като цъкна текущия таб, да отива на предния който е бил активен), и това че не мога избирателно да изключвам плугини. Има ли тема за опера, ще пиша и там :)

На път съм да зарежа фокса ако операта има поне на таб микс плюс функциите повечето.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

God Damn it ....... забелязъл съм от няколко дена като искам да си сваля дадена снимчица със кликване на десния бутон ... и ми сваля снимката в някакъв измислен Firefox document а не примерно в image1.jpg примерно... някой да каже на какво се дължи тази шитня

Link to comment
Share on other sites

Новия 3.6.4, с тоя опит да копират гугъл и да отделят плъгините отделно съвсем преебаха браузъра. Сега на моменти така лагва, че с цялата машина се усеща - не само ФФ, ами всичко. Съвсем се оляха тоя път. Вече не знам какво да използвам - не остана свестен браузър.

Link to comment
Share on other sites

Новия 3.6.4, с тоя опит да копират гугъл и да отделят плъгините отделно съвсем преебаха браузъра. Сега на моменти така лагва, че с цялата машина се усеща - не само ФФ, ами всичко. Съвсем се оляха тоя път. Вече не знам какво да използвам - не остана свестен браузър.

 

От почти месец ползвам Опера и съм много доволен, бърз, изчистен дизайн, какво повече.;-)

Link to comment
Share on other sites

От почти месец ползвам Опера и съм много доволен, бърз, изчистен дизайн, какво повече.;-)

Нормална интеграция на даунлоад мениджър, а не да ми губи настройките на 2-3 пускане. Проверка на правописа без да трябва да инсталирам и интергирам не знам си какви допълнителни програми. + още разни дребни, но дразнещи неща. Отделно, че точно операта от Хром,ФФ и тя се къса да крашва във фейс-а. Другите 2 браузъра се държат мъжката, операта на 4-5 минути ползване във сайта крашва.

Link to comment
Share on other sites

Нормална интеграция на даунлоад мениджър, а не да ми губи настройките на 2-3 пускане. Проверка на правописа без да трябва да инсталирам и интергирам не знам си какви допълнителни програми. + още разни дребни, но дразнещи неща. Отделно, че точно операта от Хром,ФФ и тя се къса да крашва във фейс-а. Другите 2 браузъра се държат мъжката, операта на 4-5 минути ползване във сайта крашва.

Айде бе...Имам Opera и FaceBook и как така не ми се е крашнала нито веднъж? ;)

Link to comment
Share on other sites

Прави го на различни компютри - в офиса на ХР и в нас на 7-цата. Вчера говорих с позната, и тя за facebook Ползва ФФ, че и при нея забива. Иначе пък мъжа й ползва Опера, но той във фейса не влиза.

При това с последната версия 10.53 - 54 ли беше е пробвано.

Link to comment
Share on other sites

Може нещо от версиите на Флаш да ви цака Операта. Или някоя рестриктивна настройка по JS-a.

Относно FF 3.6.3, вече 4 дена с 30-35 таба стои, без да е почнал да лагва изобщо, откакто инсталирах Flashblock. Значи отвратителнияи Flash му бърка в здравето, и сега като съм блокирал флашовете, се държи повече от прилично. Иначе даже още на 2-рия ден вече се усещаше. Ужасен Флаш ей... И не е заради слаб проц или нещо, защото първия ден-два нещата са у ред, наотварям много табове, пълни с флашове и т.н. След 2-рия ден, дори 1 таб да оставя, почваше да лагва яката.

Кво да прайм, без флаш ще карам, хем и по-леко е всичко, много рядко вече сайтове, които да разчитат на флаш за основни неща, освен за реклами. Единствения проблем за мен на лисицата си остава, че утежниха скролирането и от версии 3.6.хх не е това мазното скролиране което беше, сега е едно леко накъсващо, немазно и дразнещо.

Link to comment
Share on other sites

Може нещо от версиите на Флаш да ви цака Операта. Или някоя рестриктивна настройка по JS-a.

Относно FF 3.6.3, вече 4 дена с 30-35 таба стои, без да е почнал да лагва изобщо, откакто инсталирах Flashblock. Значи отвратителнияи Flash му бърка в здравето, и сега като съм блокирал флашовете, се държи повече от прилично. Иначе даже още на 2-рия ден вече се усещаше. Ужасен Флаш ей... И не е заради слаб проц или нещо, защото първия ден-два нещата са у ред, наотварям много табове, пълни с флашове и т.н. След 2-рия ден, дори 1 таб да оставя, почваше да лагва яката.

Кво да прайм, без флаш ще карам, хем и по-леко е всичко, много рядко вече сайтове, които да разчитат на флаш за основни неща, освен за реклами. Единствения проблем за мен на лисицата си остава, че утежниха скролирането и от версии 3.6.хх не е това мазното скролиране което беше, сега е едно леко накъсващо, немазно и дразнещо.

 

Аз тамън се чудех какво да правя, че при мен като постои 1-2 часа с 10-на таба и започва да заема 40-50 % процесорно време !!! А не е до процесора Е7300@3333. Одеве пробвах с Крома - същата работа става. Може би наистина е от флаша, и аз ще пробвам твоята тактика сега и ще пиша.

 

Аз лично като видя сайт на флаш и директно го затварям.

 

Примерно като този: http://www.supremecommander2.com/

Link to comment
Share on other sites

Мани.

 

Красота:

zamunda982373_t.jpg

 

Адблоцк доколкото си спомням махаше и самите места от страницата, а така мисля е по-добре, да си седят placeholders и да не развалят лайоута и като реша да видя кво има на някой флаш, веднага да може да се покаже.

Link to comment
Share on other sites

Мани.

 

Красота:

zamunda982373_t.jpg

 

Адблоцк доколкото си спомням махаше и самите места от страницата, а така мисля е по-добре, да си седят placeholders и да не развалят лайоута и като реша да видя кво има на някой флаш, веднага да може да се покаже.

Adblok plus маха банерите и другите такива. С Флашблок се виждат местата на флашовете и евентуално да си ги пуснеш. Пробвай опциите на флашблок за блокиране изцяло на флаш-а. Не помня дали имаше. Иначе как си го нацелил да ти пусне всички реклами на флаш. При мен няма и помен от реклама. Освен при мен adblock да премахва флашовете преди да се появят, ако ги отчита като реклами

Link to comment
Share on other sites

Tedy благодаря !

2 часа по късно, файъра заема точно... 0 % процесорно време с 14 отворени таба. Явно флаша си е за ликвидация. Само като му се сметне колко ток повече харчи, като напъне процесора и го извади от намаления режим, даже и от екологична гледна точка е за забрана! :)

Предполагам, че от тук нататък ще е така.

Link to comment
Share on other sites

Мани.

 

Красота:

zamunda982373_t.jpg

 

Адблоцк доколкото си спомням махаше и самите места от страницата, а така мисля е по-добре, да си седят placeholders и да не развалят лайоута и като реша да видя кво има на някой флаш, веднага да може да се покаже.

не вАжиш :D :

 

f036e5fa2ca4e29e.jpg

Link to comment
Share on other sites

не вАжиш :D :

 

..

Мба, кво не важа, искам да виждам нагледно колко флашове са блокирани и да злорадствам тайно като бонус :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

не вАжиш :D :

 

f036e5fa2ca4e29e.jpg

 

Тази ти блокира рекламите. И е много вероятно да блокира някой път и нещо което не е трябвало да се блокира. Подобни изпълнения съм ги намразил от преди време от кривото Norton Internet Security което освен че се бъркаше често ами и товареше като лудо машината. Докато този flashblock просто не го пуска флаша и не разсъждава излишно кое да пусне и кое не и кое е реклама че да го крие. Тъпо, просто и ефективно. Аз лично предпочитям подобни плъгини а не такива които си мислят че са по-умни и от мен самия ... защото аз съм изключително гениален и просто няма как да стане да са по-умни от мен и въобще никой не трябва и да му минава през ума че може да се сравнява с моя милост :lol:

Link to comment
Share on other sites

личи си че нямаш никакъв опит и косвени познания по темата. ползвам само адблок без флашблок като му добавям ръчно всички нежелани адреси. за какви разсъждения и изкуствени интелекти говориш.

Link to comment
Share on other sites

личи си че нямаш никакъв опит и косвени познания по темата. ползвам само адблок без флашблок като му добавям ръчно всички нежелани адреси. за какви разсъждения и изкуствени интелекти говориш.

 

Именно за адблока говорех но си правех майтап. Ти нещо прекалено буквално ме разбра.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...