Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Теди, аз затова имам навика да разкарвам всички табове възможно най-скоро, а ако някой ще трябва да го гледам малко по-късно си правя един shortcut на desktop-a и след като спре да ми трябва го трия. Мразя да държа отворени каквито и да е програми с дни :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Ами по стечение на нещата, както и бях споменал, имам отворени 2-3 таба максимум почти през цялото време, и да кажем няколко пъти само в по-активна сесия да съм наотворил 10-тина таба с не чак толкова тежки сайтове, и съм ги затварял пак до 2-3 леки таба.

В 2-ката ми бяха отворени къде къде повече табове 100% от времето, поне по 10-15 нонстоп, и нямаше такива изцепки, до 300-400 МБ да стигне след 2-3 седмици.

Тая 3-ка не знам, и с 3.0.0, и с 3.0.1 същото. Имам чувството, че като отворя таб и заеме памет за него, след това изобщо не се сеща да я освободи. Или нещо кешира, ба ли я. Не ми се седи без разширенийцата ми, които са доста леки и без тях не мога, да видя дали все пак тия дето ъпдейтнах не са нещо виновати.

Но определено нещо не е наред в тая лисица. Бих се радвал ако някой друг, който си държи браузъра отворен дълго, да сподели преки впечатления по тоя въпрос.

За програмите, аз пък обичам основните неща, с които в даден момент се занимавам, да са ми постоянно отворени, поне докато не затормозява нещо рама :) . Пък и Виста/2008 доста улесняват превключването между прозорци, пък и вече съм свикнал на програмите дето ползвам, коя колко ѝ стиска да издържи без спиране :)

FF, FTP Voyager са май единствените от тия дето са от типа които биха ми седели със седмици без спиране, които биха крашнали. Всичко останало държи като кучета без крашване.

Примерно програми като Неро и др. не бих ги държал нонстоп след като знам, че в близките 2-3 седмици едва ли ще запиша диск, примерно.

Link to comment
Share on other sites

Теди и при мен е така пц-то ми е пуснато 24/7 и лисицата е пусната с 3таба и точи до 330мб+ рам под виста беше даже по сериозно

Нямаш представа колко започва да ме дразни тоя FF, за 7 дни вече е изял над 1 ГБ РАМ. И баш в най-неподходящия момент лагва колкото си иска. Как IE7, и той стои 1 седмица отворен вече, и е заел 80-90 МБ РАМ, Вие ми кажете! :angry1

FF само си стои с 2 таба и прогресивно си качва, явно има някакъв memory leak, мамицата му мръсна мозилска! :pirate :angry1 :angry1

Уф, само чакам IE8 да излезе, и ще направя всички усилия да свикна с него и да разкарам тая мръсна мозила мамицата ѝ гадна :angry1

 

Edit:

Ето за какво става дума:

ЦЪК

Графиката отразява пълния размер на паметта (4 ГБ), а линията показва заетите.

Първия спад е след затварянето на FF3 (забележете колко време му трябва за да спадне и се затвори процеса). Втория спад (спадче) е от затварянето на IE7! ФФ съм го ползвал повечко, но и ИЕ не чак толкова по-малко. Както се вижда, има известна разлика в големините на освободената памет.

Ай шшш му...@&*^#$ шшшшш..

Link to comment
Share on other sites

И при ме не същата работа..Лисицата ме разочарова..Колкото и да ми е трудно може би и аз ще минавам на нещо различно..IE7

Link to comment
Share on other sites

Вие сте напълно откачили. Ако трябва без browser ще седя, но на IE никога няма да мина :angry: Мнението ми е, че FF я развалиха с 3та версия :/

Link to comment
Share on other sites

аз пък съм мн доволен от 3ката

страшно много

не исках да я ползвам ама като я сложих и после край

въпреки някои проблеми

a memory leak е всеизвестен

ама на кой му пука ... аз отварям понякога по 20+ таба или 4-6 прозореца после без да искам ги затварям всичките и така на ден по 3-4 пъти тъй че ми е все тая г/д :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вие сте напълно откачили. Ако трябва без browser ще седя, но на IE никога няма да мина :angry: Мнението ми е, че FF я развалиха с 3та версия :/

 

Е хайде сега. Дай някоя основателна причина за това твое толкова крайно мнение, а не "ами той не е сигурен" - то и лисицата е точно толкова сигурна всъщност...

Link to comment
Share on other sites

Добре де - всички сте грамотни хора, знаете английски. Вземете драснете 5-6 реда във форума за поддръжка на ФФ, подкрепено с 2-3 картинки и графики. Може да излезе късмет и някой да се трогне да се поразрови. Все пак толкова я хвалят, че била с оптимизация на използваната памет. Тука и да се оплакваме, файда няма. Аз за едно леко "бъгче" в начина на търсенето им писах на моя развален английски и ме разбраха. А за нещо толкова сериозно, особено по-добре обяснено и показно може да има резултат.

Link to comment
Share on other sites

Е хайде сега. Дай някоя основателна причина за това твое толкова крайно мнение, а не "ами той не е сигурен" - то и лисицата е точно толкова сигурна всъщност...

Ами тея работи за сигурността изобщо няма кво да ги споменавам. Наистина от доста време не съм го ползвал, но по някой път ми се налага да го пусна най-вече заради data.bg. Та впечатленията ми са, че е адски муден, тромав и бавен. Забива, когато той си реши, а ако виндоуса е малко по-сбозен го чакам по 10сек минимум да се 'разблокира' след като го стартирам. И пак да кажа, че по-добре без браузър отколкото с ИЕ!

Link to comment
Share on other sites

Ами тея работи за сигурността изобщо няма кво да ги споменавам. Наистина от доста време не съм го ползвал, но по някой път ми се налага да го пусна най-вече заради data.bg. Та впечатленията ми са, че е адски муден, тромав и бавен. Забива, когато той си реши, а ако виндоуса е малко по-сбозен го чакам по 10сек минимум да се 'разблокира' след като го стартирам. И пак да кажа, че по-добре без браузър отколкото с ИЕ!

 

Нещо бъркаш. Това че data.bg са тромави няма много общо с IE. Ползвам го колкото и FF и определено стартира по-бързо от лисицата. За сигурността не почвай защото това са митове. На лисицата също намериха подобни проблеми - софтуер без бъгове няма. А ако виндоуса е малко по-сбозен може нищо да не ти отваря не само с IE но и с FF както и с Opera - просто зависи от степента на сбозяване. Дай да не бъркаме нещата. IE5 е тромав, но многократно по-добър от аналога на NetScape за времето си - просто тогава такива бяха нещата. IE6 и той - особено при показването на таблици. При IE7 обаче това не е така. Сега ръчкам IE8 и смея да заявя че е по-добър от FF3. Не се изказвай толкова радикално и никога не казвай - този не ща да го видя вече. Най-много проблеми с подкарването на разни по-сериозни javascript-ове съм имал с Opera, обаче при него някои неща работят най-бързо и до един момент не само спазваше най-стриктно стандартите (в сравнение с останалите) но и наистина работеше по-бързо - особено с по-големи и сложни javascript-ове. За момента Chrome стартира най-бързо и въпреки че гълта повече памет ми се струва пъргав а откъм интерфейс ми е идеален. Оправиха си бързо въпросните пробиви, свързани с WebKit билбиотеките, които ползват което не значи че нямат други, но при FF/Mozilla положението е същото - няма 100% защитен софтуер, няма 100% непробиваема защита - тва е положението.

 

 

Добре де - всички сте грамотни хора, знаете английски. Вземете драснете 5-6 реда във форума за поддръжка на ФФ, подкрепено с 2-3 картинки и графики. Може да излезе късмет и някой да се трогне да се поразрови. Все пак толкова я хвалят, че била с оптимизация на използваната памет. Тука и да се оплакваме, файда няма. Аз за едно леко "бъгче" в начина на търсенето им писах на моя развален английски и ме разбраха. А за нещо толкова сериозно, особено по-добре обяснено и показно може да има резултат.

 

A ти защо си мислиш че точно този бъг не им е известен и те са първите които са го видяли? Само че подобни бъгове не са като леките бъгчета и правописните грешки да се оправят за минути. Такъв memory leak иди го хвани в няколко милиона реда сорс код...

Link to comment
Share on other sites

Няма как да ти покажа как ми 'зацепва' тоя експлорер като го стартирам. Не става въпрос за дата.бг или конкретен сайт, а при самото отваряне забива за около 10 секунди. Не знам от къде може да е проблемът, та аз даже не знам коя версия ми е :laughing: Която върви с XP-то с нея съм. Има го и варианта да ми е нещо бъгава инсталацията на виндоуса и само при мен да го има това, защото ползвам един вин със SP2, след което го ъпдейтвам. Тъй като не ми се налага да работя с IE изобщо нямам намерение да го ползвам без значение 6,7,8ма и т.н. версии. Като бързина на зареждане на страници и стартиране на самия браузър съм най-впечатлен от Chrome като функционалност и разни глезотийки ми харесва Opera, тъй като нямам нужда да инсталирам допълнителни разширения, които пък в някои случаи може да се окажат доста проблемни :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

...

 

Ами само при тебе е това с 10те секунди. Може и от някаква антивирусна да е или друго но при мен това го няма. На мен пък опера ми е странна малко отделно че си имаме допълнителни отношения с нея включващи майка и както и роднините до 10то коляно (особено опре ли до подкарване на нещо по-сложно от показване на данни само ги споменавам наред). Иначе несъмнено е добър и бърз browser както и останалите. Chrome специално ми харесва че е пъргав и изчистен. FF3 тъй като не го държа отворен със седмици като теди също не ми е проблем това с паметта а и той е пъргав и по-бързо тръгва при мен от FF2.

Link to comment
Share on other sites

Нямаш представа колко започва да ме дразни тоя FF, за 7 дни вече е изял над 1 ГБ РАМ. И баш в най-неподходящия момент лагва колкото си иска. Как IE7, и той стои 1 седмица отворен вече, и е заел 80-90 МБ РАМ, Вие ми кажете! :angry1

FF само си стои с 2 таба и прогресивно си качва, явно има някакъв memory leak, мамицата му мръсна мозилска! :pirate :angry1 :angry1

Уф, само чакам IE8 да излезе, и ще направя всички усилия да свикна с него и да разкарам тая мръсна мозила мамицата ѝ гадна :angry1

 

Edit:

Ето за какво става дума:

ЦЪК

Графиката отразява пълния размер на паметта (4 ГБ), а линията показва заетите.

Първия спад е след затварянето на FF3 (забележете колко време му трябва за да спадне и се затвори процеса). Втория спад (спадче) е от затварянето на IE7! ФФ съм го ползвал повечко, но и ИЕ не чак толкова по-малко. Както се вижда, има известна разлика в големините на освободената памет.

Ай шшш му...@&*^#$ шшшшш..

 

 

И при ме не същата работа..Лисицата ме разочарова..Колкото и да ми е трудно може би и аз ще минавам на нещо различно..IE7

 

и при мен е така. аз мисля вече да се преориентирам към Opera-та, която все си стои на компа, ама рядко я ползвам ... лисицата просто вече не е това, което беше в началото.

Link to comment
Share on other sites

Какво е положението с add-ons в опера? Развила ли се е работата, или е само мизерния каталог в опера.ком

тц, не са мръднали на инч ... все същите безполезени widget-и са, а освен това и не мога да свикна, че т.нар. add-on-и ще ми висят някъде в пространството, докато разглеждам страници ... в това отношение, за потребители свикнали с "допълненията" в мозилата, операта все още не може да я замести .... според мен.

иначе като цяло е доста по-бърза и интуитивна от лисицата.

Link to comment
Share on other sites

рядко я ползвам ... лисицата просто вече не е това, което беше в началото.

 

Аз откога говоря че митовете за FF че е малка, ултра бърза и мега защитена един по един ще паднат, ето в 3та версия се появиха повечето от нещата в IE, мита за сигурността отдавна се развенча, за малка - отдавна не е а качат ли се 10 плъгина и става по-тежка от IE-то, но каквото и да говорим си е добър браузър а угодия няма никому - на един лисицата ще е тежка на друг пък Chrome ще е прекалено изчистен и няма да има mouse gestures, на трети няма да му работи електронното банкиране в Опера (то като зачекнахме темата на половината банки глупавия софтуер и на FireFox не работи).

 

Затова ползвайте като мен не по-малко от 3 браузъра - кликаш там някъде и който хванеш за ушите с него действаш и ще ви пука по-малко кой какво може и кой какво не може :)

Link to comment
Share on other sites

Абе ако FF3 го рестартирам на 4-5 дни, работата е добре, сега за 2-ри ден е глътнал само около 130 МБ, което е нищо. IE7 поначало като го пусна и гълта около 100-120 МБ, но поне с времето не ги качва осезаемо.

 

FF качи ли над 600 МБ и почва да лагва търпимо горе долу, над 800 вече е за рестарт задължително ;) .

Просто на 4-5 дни ще си запиша някъде да го рестартирам, макар че той сам ще ме подсети след тоя период.

А махна ли 4-те разширения които ползвам, без които не мога (дори само за пробата дали не е от тях), то ако ще съм дори без едно от тях, по-добре да минавам на IE.

Аз FF отдавна го ползвам не заради мита, че е по-сигурен, а просто с някое друго разширение, и интерфейс и начин на работа (доста са нещицата, които ми допадат при everyday browsing), ми допада повече. Например find as you type в страницата е адски полезно за мен, много често така цъкам и линкове, напиша 2-3 букви от линка, Ентер и готово, особено на няколко страници, които често посещавам и директно знам какво да пиша извътре.

Link to comment
Share on other sites

tedy поспри се малко. В последните страници само четем как след няколкоседмична употреба започвал да гълта много памет. Като не си доволен просто го махни и не ни занимавай с глупости. Не виждам нормална причина да се държи пуснат толкова дълго време. Да не говорим пък колко на голям проблем го правиш че трябвало да го спираш за няколко секунди от време на време. Наистина ми писна да чета за това.

 

Нищо лично ;). Не се заяждам. Просто споделям мнението си.

Link to comment
Share on other sites

подкрепям netrootbg. И аз чета от 1 година постове на tedy как еди кой си браузър забивал или харчил много памет като стоял отворен 20 дена :confused. На кой му трябва да стои нещо отворено 20 дена :confused. Това ми прилича като да караш кола 3 дена без да изгасяш двигателя и да се оплачиш, че свършил бензина и трябва да я изгасиш, за да заредиш резервоара. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

подкрепям netrootbg. И аз чета от 1 година постове на tedy как еди кой си браузър забивал или харчил много памет като стоял отворен 20 дена

А де. То компютъра ми не издържа толкова без рестарт, та какво остава само за браузера... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

А де. То компютъра ми не издържа толкова без рестарт, та какво остава само за браузера... :laughing:

 

И защо? Бръмчи му прекалено много вентилатора и го спираш като искаш да поспиш или защото харчи много ток? Моя с месеци не го рестартирам и си работи просто пИрфектно :)

Link to comment
Share on other sites

...На кой му трябва да стои нещо отворено 20 дена :confused.

На това мога само да се засмея. Дали е браузър или нещо друго, мисля че е излишно да си хабя думите да коментирам такова изказване.

Това ми прилича като да караш кола 3 дена без да изгасяш двигателя и да се оплачиш, че свършил бензина и трябва да я изгасиш, за да заредиш резервоара. :laughing:

По-неуместно сравнение скоро не бях виждал! РАМ-а го сравняваш с гориво и дадена програма се нуждае да увеличава разхода на памет както кола от безнзин за да върви?! Много ми е чудно как всички останали софтуери, които ми работят с месеци (да подчертая пак) някак карат 'без гориво'..според твоите разсъждения. Без повече коментар.

 

И защо? Бръмчи му прекалено много вентилатора и го спираш като искаш да поспиш или защото харчи много ток? Моя с месеци не го рестартирам и си работи просто пИрфектно :)

Иди им разправяй. Аз си казвам мнението, че при продължително ползване FF е единствения от браузърите, който гърми с такава заря, и просто питах дали някой като мен не го ползва по същия начин, а някои нещо се подразниха, предполагам не могат да проумеят как е възможно един Windows да остане работещ за 2 или 3 месеца.. Или един браузър да остане незатворен за подобен период. Не ми казвайте, че ако не си гасите компа, всяка вечер примерно затваряте Winamp (или който и да е музикален плеър).. Или всички гасите компа всяка вечер.

Link to comment
Share on other sites

И защо? Бръмчи му прекалено много вентилатора и го спираш като искаш да поспиш или защото харчи много ток? Моя с месеци не го рестартирам и си работи просто пИрфектно :)

Ха-ха-ха! Ами ние, ни бръмчи, просто ни работи пирфиектно като твоя явно и забива по един или друг начин. Все пак казах - "не издържа" и "рестарт"!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...