Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Да, и за мен втория е адекватния.

Някак не можех да повярвам, че Firefox е качил 40-50%, и IE е под 20-30 :) .

Кеф ми прави "хубавата" ви и "бърза" Опера - от години даже е под 1 процент. Как така като е бърза, пъргава, и перфектна, не успя да качи поне малко през годините...

Тя още малко ще изпадне от всички класации.

Firefox ме дразни само с едно - относително бързо започва да лагва, явно с ресурсите не се справя много добре. Сега за 2 седмици е заел 200 МБ, но пак лагва от няколко дни доста, въпреки че омразния Flash е спрян отдавна.

 

Операта я ползват главно заради многото опции.

 

Сафари е най-бързия браузър. Под MAC е още по-бърз.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Тия дни се появи едно зависване на Файърфокса за 4-5 секунди, след което ми изкарва следния прозорец:

013849740-big.jpg

 

някой да има идея от какво е и как да го оправя. Засега не съм правил никакви опити.

 

Няма пуснати никакви филми от youtube или др. подобни. Има 10-на отворени таба и това е. Естествено в почти всички страници има флашове.

 

Edit: Не съм 100% сигурен, но мах го прави единствено в таба на mail.bg когато не е бил рифрешван известно време.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам проблем с новата лисица. Сложих си български и английски спелчекър, но работи само английския.

 

И все още търся това:

Не мога да открия две добавки, едната сгъваше букмарковете само на икони,

...

Link to comment
Share on other sites

Добре по дяволите как да махна шибаното нещо? Когато стоя на 1 страница и не съм кликнал никъде и натисна backspace ме връща на предната страница! Отвратително е и се появи от както си ъпдейтвах мозилата!

Link to comment
Share on other sites

Като седиш на една страница и като натиснеш Backspace винаги те закарва на предишната. Дори в Windows Explorer.

 

Backspace е шорткът за Back бутона.

 

А защо го натискаш тоя Backspace като не си натиснал никъде?

Link to comment
Share on other sites

В новата версия на лисицата, тфа "+"-че за отваряне на нови табове, има ли някъф начин да бъде махнато ?

Сложи си скин дето го няма :)

Azerty III примерно. Ако не са го фиксна ли де :)

 

Имам проблем с новата лисица. Сложих си български и английски спелчекър, но работи само английския.

Ами зависи кой ти е активния речник. Аз затова си сложих и Dictionary switcher и помни в кой сайт какво ползвам и превключва речниците

Link to comment
Share on other sites

Като седиш на една страница и като натиснеш Backspace винаги те закарва на предишната. Дори в Windows Explorer.

 

Backspace е шорткът за Back бутона.

 

А защо го натискаш тоя Backspace като не си натиснал никъде?

 

В бързината когато попълвам някакви полета, или пък тръгна да трия нещо и ме връща и е много гнусно..

Link to comment
Share on other sites

В бързината когато попълвам някакви полета, или пък тръгна да трия нещо и ме връща и е много гнусно..

 

За съжаление е така и всички браузъри го правят без изключение

Link to comment
Share on other sites

За съжаление е така и всички браузъри го правят без изключение

 

Никой браузър не връща на предната страница като натиснеш Backspace докато триеш мнение във форума или пишеш линк в Adress bar-a примерно. Нещо му се е бъгнало.

Link to comment
Share on other sites

Никой браузър не връща на предната страница като натиснеш Backspace докато триеш мнение във форума или пишеш линк в Adress bar-a примерно. Нещо му се е бъгнало.

 

Нищо не му се е бъгнало - докато пишеш никой не го прави но ако си на лаптоп и случайно закачиш тъчпада и той кликне някъде извън полето за писане после backspace действа точно така... или пък ако вместо "я" натиснеш таб - и излезеш от полето за писане и фокусираш някой бутон - пак същия ефект ще има backspace-a

Link to comment
Share on other sites

Абе вие програмистите сте странни хора..

То и за това няма вицове за програмисти. Всичко е истина :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам последната версия на firefox на windows xp с последните ъпдейти. Имам следните проблеми:

забива при работа с фейсбук, забива при работа с gmail. От време на време не отваря разни сайтове, а с IE ги отваря.

Link to comment
Share on other sites

Коя версия на java използваш, често фаерфокса забива заради флаша или джавата или заради дръги добавки към него.

:)

Link to comment
Share on other sites

Единственият проблем при мен е, че като се затвори, ако е бил повечко натоварен след това бавна прекъсва процеса... та ако искаш да го отвориш веднага, тогава бъгва и трябва да пробваш отново след известно време.

Иначе всичко друго му работи, обаче прекалено много ми товари на мен. На форума и още един таб ми изкарва 178мб памет, което е ужасно много.

:)

Link to comment
Share on other sites

FF от време оно съм забелязал тази му особеност, че ако е работил малко по-дълго, 3-4 и повече дни, бави няколко секунди дкоато екситне процеса му след натискане на Exit бутона. При това натоварва на макс процесора за тия няколко секунди. При предни версии, след 15-тина дена работа, при Клозе, около 30 сек. минаваха докато излезе процеса. Вече съм свикнал да изчаквам малко след затварянето му. Друг е въпросът, че рядко го спирам, веднъж на 10-15 дена, когато обикновено вече е почнал да лагва мощно.

На лаптопа съм с 3.5.2 и засега не виждам проблеми.

Link to comment
Share on other sites

При теб са секунди, защото имаш много рам памет, при останалите се усеща малко повече, както и при използването рамта докато браузъра работи.

Аз се отказах вече да се пробвам да намаля потреблението му на рам, пробвах с плъгините и адоните... нищо не се получи. Вече самата ос почва да си показва издънките от толкова време без преинсталация, всичко почна малко да бави с времето.

Ама докато не почна всичко да ми забива доста, до тогава няма да предприемам нищо по въпроса.

:)

Link to comment
Share on other sites

Досега проблем с потреблението съм имал само с една версия, точеше до над гигабайт.

Сега нямам този проблем с 3.0.10 съм на десктопа.

Каква ОС ползваш? Не знам дали е от ОС-а, но аз последно преинсталирах преди година и половина, и няма и следа от симптоми нещо да се бъгва или скоро да се наложи преинстал. Този инстал ми е най-стабилния през живота и по-добър става :) .

Нещо си се омазал, но прбвай като преинсталираш фокса, да затриеш междувременно всичките му хави от всякъде където е бръкнал, профили мрофили, навсякде. Така никога не съм имал проблеми когато сменям версии.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...