Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

3.0.11 е последната от 3.0.х серията, по-добре нея.

Иначе аз с 3.5.2 на другата машина нямам проблеми уж засега.. Но четох за 3.5.х лоши неща, били вкарали някаква тъпа функция дето лагвала доста, след време..

Наистина аз бих карал с 3.0.11 още време, докато изкарат нещо 4.0 ли... Но по някое време секюрити фиксовете биха ме накарали да сложа по-нов така или иначе, това е един от малкото софтуер, който ползвам, в който секюритито е важно нещо. Макар че FF ъпдейтвам рядко, на половин година средно веднъж.

Link to comment
Share on other sites

Макар че FF ъпдейтвам рядко, на половин година средно веднъж.

 

Което не ми се струва особено добра идея за софтуер с отворен код... най-добре ежедневно да се ъпдейтва - поне за параноици като нас...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност 3.5.2 крашва, когато отворя http://www.livescore.com. Я пробвайте дали при вас ще се получи същото :wacko:

При мен си върви идеално! Я си преинсталирай флаша и джавата и виж дали пак ще ти крашва?

п.п. Тоя сайт бъка от рекламки!

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

имам един проблем с лисицата (не съм търсил в темата предварително, за което се извинявам).

когато отворя Хронологията (History), за да потърся някоя посетена страница по ключова дума, в момента в който въведа първата буква и браузъра натоварва процесора до 99% и седи така 1-2 мин. при въвеждането на втора буква - пак същата работа ... и направо е невъзможно да търся страница по зададена дума :huh:

Link to comment
Share on other sites

имам един проблем с лисицата (не съм търсил в темата предварително, за което се извинявам).

когато отворя Хронологията (History), за да потърся някоя посетена страница по ключова дума, в момента в който въведа първата буква и браузъра натоварва процесора до 99% и седи така 1-2 мин. при въвеждането на втора буква - пак същата работа ... и направо е невъзможно да търся страница по зададена дума :huh:

Имам абсолютно същият проблем на горното пц, което е с 3800мхз (2х 1900мхз) и 1гб рам, а при това с 192 рам и 550 мхз ми забавя само секунди.

Работата май е там, че като хисторите е прекалено голямо и забива доволно при търсене.

Аз преди си направих експеримент и си бакъпнах цялото хистори в друга папка, изтрих всички настройки и запаметена информация за лисицата и всичко тръгна повече от добре.

Явно начина по който лисица управлява и работи с запаметената информация не е много добър.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.internetnews.com/software/article.php/3847461

 

Application security vendor Cenzic today released its security trends report for the first half of 2009 application. In it, Cenzic claims that the Mozilla's Firefox browser led the field of Web browsers in terms of total vulnerabilities.

 

According to Cenzic, Firefox accounted for 44 percent of all browser vulnerabilities reported in the first half of 2009. In contrast, Apple's Safari had 35 percent of all reported browser vulnerability, Microsoft's Internet Explorer was third at 15 percent and Opera had just six percent share.

 

The 2009 figures stand in contrast to Cenzic's Q3/Q4 2008 report, where IE accounted for 43 percent of all reported Web browser vulnerabilities and Firefox followed closely at 39 percent.

 

As to why Firefox's numbers were so high, Cenzic has a few ideas.

 

Мда... изследването като го прегледах е едно "подробно"... не било сексуално ми социално... в тоя стил леко... плъгините имали "дупки"... ми имат да внимават какви плъгини си слагат... малко като ActiveX-овете на IE...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Кажете някой софтуер с който да направя пълен бекъп на мозилата (букамрки, бисквити, плъгини ит.н.).

Link to comment
Share on other sites

Кажете някой софтуер с който да направя пълен бекъп на мозилата (букамрки, бисквити, плъгини ит.н.).

FEBE разширение ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

Вчера се зачудих защо като започна да въвждам даден адрес в url-бара и лисицата започва да засича ужасно много като започва да търси резултати, особенно като са много.

Та отворих about:config и там какво да видя?

 

browser.urlbar.search.chunkSize

The number of dropdown items to fetch at a time. Default is 1000.

При мен е на: 100

 

browser.urlbar.search.timeout

Number of milliseconds to wait between fetching batches of dropdown items. Default is 100 (1/10th of a second)

При мен е на: 10

 

Е намалих малко chunksize-a и timeout-a и сега като въведа url лети... изкарва резултатите доста бързо! :)

 

За настройките за показване на резултати!

 

browser.urlbar.maxRichResults

A non-negative integer corresponding to the maximum number of entries that can appear in the Location Bar auto-complete dropdown. Default is 12.

При мен е на: 6

 

browser.urlbar.matchBehavior

0 - Search anywhere within available text, irrespective of word boundaries.

1 - Use word boundaries first when searching, then try matching anywhere in the text. (Default)

2 - Use only word boundaries when searching for typed text in the Location Bar autocomplete.

3 - Match only the beginning of page URLs and titles.

При мен е на: 2

 

Сега съм много доволен от лисицата!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Не върши работа. Казва, че не може да отвори зипнатите файлове :confused

 

Какви зипнати файлове? При рестор ли го пише?

 

аз го ползвам и ми върши работа. единствено имаше проблем със запазените пароли на ФФ, но като копираш файлa %аппдата%\Mozilla\Firefox\Profiles\??????.default\signons.txt се възстановяват.

Link to comment
Share on other sites

Определено с времето 3-ката нещо се замотава и започва да работи малко по-бавно. Твърде вероятно е да е от някой адд-он, ползвам само 2. Без тях просто не мога.

Скимне му, и след седмица ползване почва да качва рам доста. В друго време ми беше неспиран в продължение на 1 месец и седеше до края на 300 МБ.

При прясна инсталация беше трепач отвсякъде, без капка лаг. Сега започна леко да лагва по-набързо.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ще правя преинсталация на Windows и си мисля как да си запазя всички настройки на Firefox. Би трябвало да има някаква програмка за това, но някак си не си вярвам, че ще открия най-добрата само с google, та да питам. Трябва ми нещо, което да запазва bookmarks, saved passwords, search keywords. Нямам особени претенции за запазването на history, но другите са ми важни. Някакви предложения?

Link to comment
Share on other sites

Всичко от папката, която се намира в Profiles:

X:/Documents and Settings/ИМЕ/Application Data/Mozilla/Firefox/Profiles

... копираш всичко от там и като си инсталираш на ново лисицата, триеш всичко от новата папка в Profiles и си слагаш старите файлове.

 

Като може да пропуснеш копирането на папката "extensions" и другите папки с имената на инсталираните от предишната версия "plugins" за да не не слагаш ненужни работи в папката.

 

Ако искаш да си запазиш само базовите настройки на Firefox, тогава това е файла... "prefs.js" и се намира в същата папка!

Link to comment
Share on other sites

И аз предположих, че може всичко да е в една папка (щото вече съм насъбрал такива папки с настройки за друг software, който ще ползвам пак), ама малко ме домързя да потърся точно къде е. Пък и не бях сигурен, дали не е разпръснато на различни места и няма да е по-удобно с програмка. Благодаря за отговора.

 

EDIT: Абе, то всичко хубаво, ама нещо в тая папка нещата не изглеждат, както си ги представях. Първо да кажа, че съм с Vista и ми отне доста време да я намеря, щото е на съвсем друго място. Иначе в папката Profiles има друга папка qwtex2lm.default, в която има всякакви file-ове с неразбираеми имена и няма prefs.js или какъвто и да е вид друг *.js. Чудя се, дали на Vista нещата не работят по друг начин или просто аз достатъчно нищо не разбирам и имената на тия file-ове не ми говорят нищо, а би трябвало да ги разбирам...

Link to comment
Share on other sites

Ще правя преинсталация на Windows и си мисля как да си запазя всички настройки на Firefox. Би трябвало да има някаква програмка за това, но някак си не си вярвам, че ще открия най-добрата само с google, та да питам. Трябва ми нещо, което да запазва bookmarks, saved passwords, search keywords. Нямам особени претенции за запазването на history, но другите са ми важни. Някакви предложения?

 

има такава програмка, ползвам я от години и е безгрешна - MozBackup :beer:

Link to comment
Share on other sites

Първо да кажа че доста от линковете на първия пост не се отварят.

Интересуват ме две неща:

1-искам като отворя нов подпрозорец и той да зарежда определен сайт както се зарежда начален сайт при отваряне на браузъра.

2-когато търся с гугъл и той ми покаже примерно десет сайта, има ли начин да ги отворя в подпрозорци всичките без да се разхождам и да кликам на всеки един от тях.Това кликане е губене на време .Ако съм решил днес да проверя 200-300 сайта ,нямам време да разкликвам на всеки.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...