Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

The Storm, цяла вечер му намилах същото в irc..класифицирането като насрана опера е доста пресилено, като вземем настрана че тази насрана опера бие по абсолютно всичко показатели, това че единия интерфейс не ви допада е друг въпрос, но операта далеч не е насрана.

И по добре, карайте си със ИЕ78 или пък ФФ. Лично стискам палци опера да не се комерисиализира така както фф.

Със здраве

 

 

Въпреки че не я ползвам повече от останалите браузъри аз и преди съм казвал че Опера кърти мивки и при някои от тестовете работеше буквално 10 ПЪТИ по-бързо от другите 2 браузъра. Отделна тема е че поддръжката на някои неща (js) и е доста по-различна и особено по-старите и версии такива неща като динамично скриване на ред от таблица с js и бяха през оная работа - тя рендира ли нещо после иди я убеждавай че вече не трябва да се вижда а да се скрие...

 

Взимам си леко думите назад - най-кривите хави май са ги оправили в последната версия - току-що проверих един мой стар сайт и изненадващо вече работи :) Евала! Ще пробвам едни AJAX истории и ще ви информирам по-късно доколко годен или негоден браузър е :) Но за гледане на обикновени страници според мен си е супер.

 

Между другото ако се работи както аз правя не е проблем и с FF - гледам гледам, затворя. Мразя да имам 1000 прозореца отворени и малко или много всичко кльопа памет а и ме дразни... Мани паметта - тя е евтина, пречи ми само като го гледам че стои нещо отворено а досега не ми се е налагало да гледам някоя страница повече от 3-4 часа (ако утре ще ми трябва пак си я bookmark-вам)

 

 

------------

 

Заинтригувах се и направих теста - нещо работещо без грам проблем на IE6, 7, 8 и FF 2 и 3 както и на 1-2 версии на мозила които пробвахме на опера зареди нещо обаче далече не всичко а разни js истории които се активираха при зареждане на страницата си ги игнорира отвсякъде (други пък работеха)... шантава работа. Ще се помъча да оправя скриптовете и ако не успея да се преборя за 15 мин ще споделя какво мисля за тази част от опера, майка й, както и роднините й до 9то коляно...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Започваш като мен да пишеш .

Какво се занимаваш да тестваш браузъри изобщо ?

На мен като не ми отвори някои скрипт с ИЕ , забранявам сайта под този браузър и всичко е готово !

п.п. Аз каквато и версия да сложа на шитсплоръра все не ми работи добре ... за това съм с огъня от много време .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Започваш като мен да пишеш .

 

Аааа опазил ме господ :P

 

Какво се занимаваш да тестваш браузъри изобщо ?

 

Ъмммм ми то общо взето това ми е работата, въпреки че точно този сайт с AJAX-a хората ще го гледат основно с IE тъй че не ми пука особено и все пак ще гледам да си оправя скриптовете че да ги ползвам и другаде :)

 

п.п. Аз каквато и версия да сложа на шитсплоръра все не ми работи добре ... за това съм с огъня от много време .

 

Аз ги карам по случаен начин - който от 2та хвана за ушите с него отварям, чат пат и с Опера... чак такъв фен или антифен на даден браузър не съм... Малко се дразнех до един момент когато се твърдеше колко несигурен е IE и как FF e бетон не ами направо камък в това отношение, после му намериха цаката и на него (то беше ясно че е въпрос на време) и сега всичко е спокойно (най-вече аз) :)

Link to comment
Share on other sites

.... Мразя да имам 1000 прозореца отворени и малко или много всичко кльопа памет а и ме дразни... Мани паметта - тя е евтина, пречи ми само като го гледам че стои нещо отворено а досега не ми се е налагало да гледам някоя страница повече от 3-4 часа (ако утре ще ми трябва пак си я bookmark-вам)

...

Затова ли таскбара ти е на 3 реда? :bgrin:

 

Колкото до другото за 9-тото коляно, ще чакам. Опера много трудно може да ми хареса изобщо, въпреки всичките неща, за които я хвалят. Има нещо ме дразни в нея и тва е. Не съм предубеден, нямам нищо лично против нея, просто явно доверие се гради трудно, ако е загубено вендъж.

Link to comment
Share on other sites

е защо аз току свалих операта 9.5 и тя помни паролите

и с радост установих че сайтовете които сам правил си работят (едно 95%) без забележки :rolleyes: т.е оказа се доста съвместима ;) и с AJAXа няма проблеми а и не би трябвало да има както и предполагах

 

а за ФФ .... наистина гълта повече памет , също забелязвам някакво забавяне при зареждане на големи страници, но мисля е по стабилна отварям си 4-6 прозореца 2 от тях си обновяват данните на 5сек другите на 1мин и са с доста тормозещ флаш - няма забиване в някои случаи обаче флаша гълта повече ЦПУ в сравнение с ИЕ :wir

Link to comment
Share on other sites

То пък флашгет е един торент клиент... или слагай уТорент или си ползвай вградения на Опера. То дали Опера дали Флашгет - все едни лайна. А със сигурност трябва да има опция да се изключи, ако няма - ебал съм ти и операта :).

Link to comment
Share on other sites

Men me drazni tova che ne mi pomni parolite po razni saiotove :angry1 a i sushto me drazni, che ne mi otvarq torentite s flash get mi si ima nqkuv vgraden torent :|

 

sorry za maimunicata :bgrin:

Мисля, че вече минаваме доста в оффтопик но все пак ще ти отговоря на въпроса за торентите(с паролите проблеми нямам, нали знаеш че се извикват с ctrl+enter?). Пишеш в адрес бара opera:config и спираш вградения торент клиент. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам проблем.

Firefox-a не ми отваря няколко сайта, не знам на какъв принцип решава, че не го кефят. Отваря гугъл, но като цъкнеш да търсиш нещо и до там...зарежда вечно. Не ми отваря Yahoo, gmail, Zamunda и т.н. Отваря Арената и разни спортни сайтове обаче...

Иначе с ИЕ си отваря всичко и вероятно има някакви настройки, които аз не мога да открия къде са.

Някой малко да помогне... :rolleyes:

 

П.С. А дали може да е от някой от 100 000 вируса, които вероятно имам. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Да не би нещо да са правени настройки за прокси?

Не. Странното е, че с IE ги отваря. И на другия уиндоус ги отваря с firefox . Само на този основния не иска.

Касперски каза, че повече вируси няма...уж :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Има ли добавка която да прави мозилата като се отвори както Операра тоест да има така нареченото „Бързо избиране“.

При отваряне на нов подпрозорец вместо стандартната празна страница Опера показва умалени изображения на девет избрани от потребителя уебстраници

??????

Link to comment
Share on other sites

имам проблем с FF3. с двойката нямам такива ядове. става въпрос за една online базирана игра. като пиша някакво съобщение, има едно съществено забавяне. не знам на какво се дължи, но е много дразнещо, особено ако пишеш бързо. дори при смяна на езиците трябва да се изчака някъде 2 сек, вместо да става мигновенно както е примерно тук, в други форуми и т.нат. .... просто там с 3-ката има някакъв проблем, докато с 2-ата всички си е ок т.е. няма го това забавяне.

Link to comment
Share on other sites

Може би се дължи на "по-бързата и оптимизирана" работа с джава скрипт :lol: . Пусни си един Tasks menager и виж като опиташ да пишеш, дали процесора изведнъж се натоварва. И ако да кой точно процес - ФФ или нещо друго.

Ако е ФФ може да пробваш да си изключиш инсталираните добавки(не да ги деинсталираш) и да пробваш без тях как се държи. Може да има проблем с някоя от тях.

Ако ти се подобри скоростта - свали си ъпдейти на всичките и пробвай като ги пускаш едно по едно кога ще се появи проблема.

Link to comment
Share on other sites

Квото и да си говорим FF3 е доста по-голям memory-hog от 2-ката :pirate .

За мен поне така се оказа.

С по 3-4 прости таба седя, чат пат до 10-тина да стигна, някоя арена, замунда по-тежички откъм Флаш, после съм ги затворил, и за 5-6 дена си стига до 5-600 МБ и тва е. За малко повече дни и стига и над 800 .

Нямам обяснение, ползвам само 4 прости и най-нужни ми разширения които винаги съм ползвал. За 3-ката просто сложих нови версии на 1-2 от тях.

Винаги е инсталирана на чисто, с предварително деинсталиране на предна версия и изтриване на всякакви директории.

 

Ама квото е, за мен няма друга алтернатива, ама чат пат като пусна две виртуалки, които заемат около 2 ГБ РАМ, и тия 700 М Б от файрфокса някак ми се дочтява да бъдат по-свободни..

Link to comment
Share on other sites

гледам няква "оптимизираща" програмка се развява по торентите. някакви впечатления, понеже я няма на офи сайт, разпознава се като вирус от някой антивирусни...пък сваляла ресурсите до около 50-100к рамчица :P

Link to comment
Share on other sites

Квото и да си говорим FF3 е доста по-голям memory-hog от 2-ката :pirate .

За мен поне така се оказа.

С по 3-4 прости таба седя, чат пат до 10-тина да стигна, някоя арена, замунда по-тежички откъм Флаш, после съм ги затворил, и за 5-6 дена си стига до 5-600 МБ и тва е. За малко повече дни и стига и над 800 .

Нямам обяснение, ползвам само 4 прости и най-нужни ми разширения които винаги съм ползвал. За 3-ката просто сложих нови версии на 1-2 от тях.

Винаги е инсталирана на чисто, с предварително деинсталиране на предна версия и изтриване на всякакви директории.

 

Ама квото е, за мен няма друга алтернатива, ама чат пат като пусна две виртуалки, които заемат около 2 ГБ РАМ, и тия 700 М Б от файрфокса някак ми се дочтява да бъдат по-свободни..

 

Незнам при теб как е,но при мен повече от 120Мб с много отворени табове,никога не е стигал!

Link to comment
Share on other sites

Незнам при теб как е,но при мен повече от 120Мб с много отворени табове,никога не е стигал!

За колко дни ъптайм на FF? Говорим за 3-ката и за над 4-5 дни ъптайм НА FF, а не на OS-a. На каква ОС също така?

Link to comment
Share on other sites

Незнам при теб как е,но при мен повече от 120Мб с много отворени табове,никога не е стигал!

 

То и при мен но го затварям минути след като съм го отворил. Погледни хубаво какво е написал tedy

Link to comment
Share on other sites

Аз поне за досадните флашове съм си сложил flashblock. Спестява много от рекламите. Досадно е ако гледаш от някой сайт с клипчета - тогава се налага да ги пускаш допълнително, или ако попаднеш на нормален сайт изграден от флашове. Но в повечето случаи са реклами, та донякъде ползата от разширението надделява.

Link to comment
Share on other sites

FF3 Resources

Ето за около 5 дни на какво мязат ресурсите, заети от FF 3.0.1. Тук се вижда и кога е стартиран.

Да се забележи колко CPU общ time е глътнал за това време! Също така бройката Context switches, която многократно надвишава тази на ВСЕКИ друг процес, дори всички взети заедно.

Ама кво да се прави.

2-ката я рестартирах на всеки 20-22 дни, ся тва чудо трябва на всеки 4-5.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...