Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Ограничи ли кеша както писах?

При мен за кеш в паметта имам 20Mb, за кеш на диска са точно 50Mb :)

Аз казвах, че Opera е дама и харесва само кавалерите, ама вие...Не слушате :lol:

П.П На FF има ли AdBlock? Aко е така, блокни рекламите по страниците, както съм направил аз и тогава ще сравняваш, аз да не направя клипче как FF само с 4 таба заема повече от Opera с 6 например :)

П.П Ама аз съм имал и 70+ таба...Тогава ти не може се оправи :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Ограничи ли кеша както писах?

При мен за кеш в паметта имам 20Mb, за кеш на диска са точно 50Mb :)

Аз казвах, че Opera е дама и харесва само кавалерите, ама вие...Не слушате :lol:

П.П На FF има ли AdBlock? Aко е така, блокни рекламите по страниците, както съм направил аз и тогава ще сравняваш, аз да не направя клипче как FF само с 4 таба заема повече от Opera с 6 например :)

П.П Ама аз съм имал и 70+ таба...Тогава ти не може се оправи :lol:

 

Говориш глупости в момента, защо трябва да ограничавам нещо на "прекрасния" ти и любим браузър, за да покаже добри резултати, казах ти ФФ 60+ таба и отделно още 10 на друг прозорец. Просто както ти писах във видеото май ти се изяде не аз, та сега не можеш да повярваш на резултатите и си мислиш, че съм манипулирал теста, ама не.

Link to comment
Share on other sites

Говориш глупости в момента, защо трябва ад ограничавам нещо на "прекрасния" ти и любим браузър, за да покаже добри резултати, казах ти ФФ 60+ таба и отделно още 10 на друг прозорец.

За рекламите-За да бъдат при еднакви условия.

Пусни FF без AdBlock е Zamunda и ще видиш що е то лаг...

За кеша-Изрично съм го писал няколко поста преди това, че трябва да се ограничи, защото кеширането й е добро, но при повечко памет, при по-малко това нерегламентирано състояние, където кешира с пълна сила води до...голямо хабене на памет... :bgrin:

Не, не си го манипулирал и вярвам.

Надявам се и ти видя картинката, където бяха наредени Opera и Task Manager и можеше да видиш и часа, в който е правена.

Всичко в Opera си го има като настройка и можеш да си го настроиш спрямо системата, която имаш...Като кеша.

Кой сега е по-гъвкав? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

За рекламите-За да бъдат при еднакви условия.

Пусни FF без AdBlock е Zamunda и ще видиш що е то лаг...

За кеша-Изрично съм го писал няколко поста преди това, че трябва да се ограничи, защото кеширането й е добро, но при повечко памет, при по-малко това нерегламентирано състояние, където прави каквото си иска довежда до...голямо хабене на памет... :bgrin:

 

Ами добре, кажи къде е това меню на английската версия?

Link to comment
Share on other sites

Ами добре, кажи къде е това меню на английската версия?

Tools->Preferences->Advanced->History

Кеш на паметта-20Mb

Кеш на харддиска-50Мb

Изпразвай при изход.

Това са настройките.

Рекламите се блокват с десен бутон->Block Content(блокиране на съдържание)

От там вярвам, може да се оправиш.

Мисля да се прехвърляме в темата за Opera?

Отдавна се отдалечихме от FF.

Link to comment
Share on other sites

"Забравяш обаче, че...И Opera има модули/добавки. Не са много, вярно е, но не ти и трябват. "

- Има да, 1 хилядна от тия за FF :lol: ... " но има", има да.

 

"Разликата е, че аз ще имам компютър, който е 6 и мога да ъпгрейдна още, а ти ще ъпгрейдваш твоя, само за да стигнеш моя, но без ъпгрейд(образно казано)"

- Отново аналогията с компютъра издиша, защото за да се ъпгрейдне комп, се искат пари, време да купиш частите, да сглобиш, и т.н. А аз инсталирам 2-3 добавки за 2-3 минути при инстала на браузъра (веднъж на 2 години), особено като вече си имам няколко адони които си ги ползвам, и си ги слагам и по-бързо. И пак - слагайки ги ако ФФ ми дава МНОГО по-добри възможности за кустомизация и behavior, бих прежалил 3-те допълнителни минути еднократно за 2 години, нали :) .

 

"Върха на показалеца на курсора е 2 пиксела...Остава ми 1 свободен :lol: И на него ще му намеря място :lol: "

- Показалецът на мишката е точно 1 пиксел. Вероятно знаеш, че курсора определя активния си пиксел не само в края или по ръб, а може да е навсякъде. Та ще имаш да намираш място и за 2 пиксела още ;) .

 

"Не, не ги броя табовете, но знам кой къде се намира точно, защото си имам точен ред как си отварям всичко. Поработи с толкова табове 2-3 месеца и ти ще го можеш. Нарича се многозначност(или разногледство :lol: ) на работа. Помня местоположението им, не номера."

- А как по-точно ги различаваш, след като имаш "точен" ред, значи все пак по някаква подредба ги целиш, подозирам, че мислено ги подравняваш с други елементи на интерфейса за да се ориентираш къде кое е :) .

 

"Аdd-on-а се инсталира с 2 клика, но докато го намериш...Успех! :)) "

- влизам в мозила.цом, и с търсене, след 20 секунди съм на страницата на адона, цъкам Add, после потвърждавам и това е. За 2-3-4 аддона, това е издребняване, говорим за рамките на < 5 минути работа, подобно време ти ще отделиш за настройка на операта си.

 

"Консумацията винаги ми е била важна...Лош спомен от времето когато бях с 1Ghz и 128RAM и преди това, когато бях с още по-малко..."

- Edno wreme много неща бяха различни, вкл. софтуера е бил по-лек, интернета беше по-бавен, хората не се разполагаха така като днес с толкова памет. Възможностите се увеличават, и ние се нагаждаме :) .

 

"Защото ми идват не само нови компютри, но и чисти "антики""

- За антики се изцежда, това е ясно. Но това не омаловажава факта, че FF е по-гъвкав за що годе съвременна машина.

Link to comment
Share on other sites

Tools->Preferences->Advanced->History

Кеш на паметта-20Mb

Кеш на харддиска-50Мb

Изпразвай при изход.

Това са настройките.

Рекламите се блокват с десен бутон->Block Content(блокиране на съдържание)

От там вярвам, може да се оправиш.

Мисля да се прехвърляме в темата за Opera?

Отдавна се отдалечихме от FF.

 

Пиша за последно, за да не разводняваме повече темата, да ФФ има Adblock, но и Операта съм я настроил да блоква рекламите....Сега за мое учудване, спрях адблока на ФФ и ми се стори че зарежда още по-бързо от преди, заредих 60 таба в опера и 60 във ФФ и резултата... без коментар. http://img168.imageshack.us/img168/2560/45531388.jpg

Link to comment
Share on other sites

И като говорим за адблок...

не само блокиране на банерчета му са възможностите. :)

adblock1.jpg

Иначе, нищо не се пише ръчно.

adblock.jpg

Link to comment
Share on other sites

Пиша за последно, за да не разводняваме повече темата, да ФФ има Adblock, но и Операта съм я настроил да блоква рекламите....Сега за мое учудване, спрях адблока на ФФ и ми се стори че зарежда още по-бързо от преди, заредих 60 таба в опера и 60 във ФФ и резултата... без коментар. http://img168.imageshack.us/img168/2560/45531388.jpg

Айде да не са чак толкова МБ-и, но и при мен нещата вече "натежаха" май на Опера с ... пребройте табовете :lol:

ЦЪК

 

Да отбележа, че И В ОПЕРА съм спрял флашовете отдавна, даже не се сещам как, версия 10.10. При тва Операта я стартирах преди 2 минути колкото за тоя тест.

Доста твърдения в темата май се разбиват на пух и прах :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Няма ли някой фен на Opera тук, да ме подкрепи? :unsure:

Ама че си комерсиален-FF... :D

А при мен защо хаби толкова малко тогава?

Оpera е дама, трябва да й говориш мило и нежно :P То не става така :P

П.П Изчакай известно време. Ако не използваш дадени табове постоянно и не ги опресняваш често, Оpera интелигентно ти връща част от паметта, която е употребила за тях. :))

Настройките, които дадох за паметта са строго препоръчителни, ако искате да оптимизирате потреблението на RAM.

cqs1273593252j.jpg

Link to comment
Share on other sites

Айде да не са чак толкова МБ-и, но и при мен нещата вече "натежаха" май на Опера с ... пребройте табовете :lol:

ЦЪК

 

Да отбележа, че И В ОПЕРА съм спрял флашовете отдавна, даже не се сещам как, версия 10.10. При тва Операта я стартирах преди 2 минути колкото за тоя тест.

Доста твърдения в темата май се разбиват на пух и прах :bgrin:

 

Не разбрах, не ми вярваш ли? Да ти направя видео, ако искаш за да е по-достоверно за теб?

Link to comment
Share on other sites

..

П.П Изчакай известно време. Ако не използваш дадени табове постоянно и не ги опресняваш често, Оpera интелигентно ти връща част от паметта, която е употребила за тях. :))

Настройките, които дадох за паметта са строго препоръчителни, ако искате да оптимизирате потреблението на RAM.

Мда, спадна на около 250 МБ, а като ги пообиколих, пак се върна на около 300 :) . Файрфокс за 5 дена със съвсем малко по-малко табове, държи около 260. Ако на операта включа флаша, вероятно ще "постигна" резултата на Вайпъра.

Както виждаме, за паметта, поне по моя тест, за мен лично двата браузъра са съпоставими и някак не върви да говорим за консумацията поне на памет..

 

viiiper_, как да не ти вярвам, просто дадох моя резултат. Но съм със спрян флаш, а ти вероятно си с пуснат, вероятно оттам идва разликата, заедно с това, че вероятно зависи и какви сайтове са отворени, естествено.

Link to comment
Share on other sites

....

Видя "снимката" горе, нали?

Аз съм с тотално блокнати реклами и с ограничението на кеша.

Бих дал и списък със сайтовете, които са отворени, ама като се замисля, по-добре не... :blushing:

Sorry...Отплеснах се много :))

На който каквото повече му харесва, да си го ползва със здраве.

:beerchug

Edit-При мен е стигало е до върховото 300, но рядко...А и са 60+таба...

Link to comment
Share on other sites

Видя "снимката" горе, нали?

Аз съм с тотално блокнати реклами и с ограничението на кеша.

Бих дал и списък със сайтовете, които са отворени, ама като се замисля, по-добре не... :blushing:

Sorry...Отплеснах се много :))

На който каквото повече му харесва, да си го ползва със здраве.

:beerchug

 

Дам, ето и още едно видео във темата за браузърите. Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Определено има подобрение след като сложих на 20 МБ мемори кеша. С около 50 МБ надолу слезна, и вместо 300, сега след зареждане на всичките същи табове, е около 240 МБ. И слиза до около 200. Но този намален кеш не знам в какво би се изразил, и аз примерно бих предпочел да си е повече, все ми е едно дали 300 или 500 МБ ползва един браузър, стига да не лагва и да работи :) . Стига хептен да не качва в ГБ област, си е съвсем в реда на нещата. FF предполагам през about:config и той може да се барне с подобни опции, но хич и няма да се занимавам.

 

jjjjjk, върхово FF след доста дни ползване не съм го виждал повече от около 400 МБ. Сега след 5 дни е на 260, с около 35 таба, и бях стигнал до към 45.

Link to comment
Share on other sites

Ето къде бил ключа, към бараката, ако пробвате peace keeper теста с настройките, които даде jjjjjk, ще видите за какво иде реч, веднага отчитa спад от над 100% в complex graphics.

Link to comment
Share on other sites

Ето къде бил ключа, към бараката, ако пробвате peace keeper теста с настройките, които даде jjjjjk, ще видите за какво иде реч, веднага отчитa спад от над 100% в complex graphics.

Нямам Swap file-За това съм я ограничил така.

Така ограничавам писането върху харддиска и от там по-дълъг живот на батерията.

Ще опитам иначе скоро и ще пиша.

п.п Не спря обаче...Е, не FF не е по-добър, а по-лагав.

И неслучайно довеждаше до прегряване нетбууците.

Link to comment
Share on other sites

Нямам Swap file-За това съм я ограничил така.

Така ограничавам писането върху харддиска и от там по-дълъг живот на батерията.

Ще опитам иначе скоро и ще пиша.

п.п Не спря обаче...Е, не FF не е по-добър, а по-лагав.

И неслучайно довеждаше до прегряване нетбууците.

 

Еми сигурно, то от 25% дял на Фокса, все ще са поне 10% с ноутбуци, нетбуци и каквито там се сетиш още буци.;-)

Link to comment
Share on other sites

Еми сигурно, то от 25% дял на Фокса, все ще са поне 10% с ноутбуци, нетбуци и каквито там се сетиш още буци.;-)

Достатъчно ли ти е?

Кеш на паметта-Автоматик

opt1273599530n.jpg

Вдигна се за малко до 420RAM и после падна до 160-170RAM. Направили са го интелигентен. В 10.10 направо беше Memory Leak и ако не го ограничиш, дъни до колкото може. Сега са го поправили, но аз лично не знаех.

Аз предпочитам обаче да го огранича, за да съм сигурен, че потреблението няма да се качи много.

Пак казвам-На лаптоп съм и съм със спрян Swap, за да се пише по-малко по харддиска.

П.П Изяж се от яд вече...

Link to comment
Share on other sites

Като спрете да си ги мерите някой да ми пусне едно ЛС да знам да продължавам да чета темата :lol:

 

:laughing:

 

Достатъчно ли ти е?

Кеш на паметта-Автоматик

opt1273599530n.jpg

Вдигна се за малко до 420RAM и после падна до 160-170RAM. Направили са го интелигентен. В 10.10 направо беше Memory Leak и ако не го ограничиш, дъни до колкото може. Сега са го поправили, но аз лично не знаех.

Аз предпочитам обаче да го огранича, за да съм сигурен, че потреблението няма да се качи много.

Пак казвам-На лаптоп съм и съм със спрян Swap, за да се пише по-малко по харддиска.

П.П Изяж се от яд вече...

 

Няма за какво да ме е яд, аз Опера не ползвам, а и не смятам. Просто някак си не ми е комфортно с браузър, който е 14 години, скоро 15 в бранша, да не е надхвърлил стартовите си 1-2% :lol:

Link to comment
Share on other sites

:laughing:

Няма за какво да ме е яд, аз Опера не ползвам, а и не смятам. Просто някак си не ми е комфортно с браузър, който е 14 години, скоро 15 в бранша, да не е надхвърлил стартовите си 1-2% :lol:

А колко от тези 15 години е бил платен браузер? ;)

И са 4% и нещо. :))

Aз слагам точката на този спор тук.

Всеки да ползва каквото иска :)

Приятно и безпроблемно ползване на FF

П.П Заядохме се като някои, дето спорят Левски или ЦСКА е по-добър... :lol:

П.П Трябва една тема някъде типа Арена-Само за спорове и подобни :P

Link to comment
Share on other sites

Няма ли някой фен на Opera тук, да ме подкрепи? :unsure:

Какво да се плюнчим само... Който си я харесва, да си я харесва. Ползвам я от поне 7 години, мозилата беше някакво отроче само, обикновена алтернатива на IE и до ден днешен тя ми стои като него. Единственият + са надгражданията, които пък са главно дело на фенове. Именно благодарение на феновете си доби и такава популярност през последните години, а обикновените лузъри като невидели свестен браузър това и чакат.

 

А процентите ползваемост никога не са били критерий за качество. Най-малко до преди няколко години IE държеше над 70-80%...

Link to comment
Share on other sites

 

 

А процентите ползваемост никога не са били критерий за качество. Най-малко до преди няколко години IE държеше над 70-80%...

 

Знаеш, че тук не става въпрос за ИЕ, пък и е толкова голям, защото идва вграден.

 

А колко от тези 15 години е бил платен браузер? ;)

И са 4% и нещо. :))

Aз слагам точката на този спор тук.

Всеки да ползва каквото иска :)

Приятно и безпроблемно ползване на FF

П.П Заядохме се като някои, дето спорят Левски или ЦСКА е по-добър... :lol:

П.П Трябва една тема някъде типа Арена-Само за спорове и подобни :P

 

Ами да от края на 2005-та, много умно е да си плащаш за браузър...., как ли пък е. Откакто не е платен, става някъде около 4 години, за това време дяла му седи почти непокътнат или да се е повишил с 0.2% и общ дял 2.3%...Я да видим FF, колко е имал 3 години след старта си? 15%, ами Google Chrome само за 2 години и вече е задминал 10%-те. Къде ги видя тези 4% на Opera? http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=0

Link to comment
Share on other sites

...

Kaкто каза съфорумника по-горе, процентите не са показател за качество.

Слабо ме интересува Chrome, не ми харесва.

Стига вече с тоя спор.

Който каквото ползва да си го ползва със здраве.

Edit-А за MS Office се плаща, нали?

За антивирус, за други дребни програмки?

Ако става дума за малки програмки с малък лиценз от няколко долара, то той е за да подкрепиш създаделят им.

Аз бих го подркрепил, ако ми харесва това, което прави.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...