Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Какво за Galaxy S2?Нещо лошо ли казваш?!?!

Освен, че доста отдавна не е топ модел и е съвсем морално остарял ли? Я го сравни с 5цата по параметри

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Съгласен. Хората не разбират какво означава в наши дни "старо устройстов". Мислят си че всичко от преди 5г е направено да пуска HD, full HD, Facebook  и прочие лайна пълни с флаш (всякакви страници в нета) ... а не осъзнават, че до скоро са ползвали комп само да си отварят пощата (без реклами в нея) и че една добра видеокарта е поне 300лв нова, а един добър комп 1300лв (примерно)... и почват с лафовете "ама тоя телефон/лаптоп/комп като го взех много хубаво работеше...".

 

i9100 e идеален за слушалка, да си видиш мейла (през приложението, не през браузера) и да пуснеш 2-3 клипа в тубата. С тоя диагонал още като нов не беше удобен за гледане нещо повече от 3мин или четене на дълги текстове. Игрите пък да не почваме въобще за тва как се играят, ясно е на всички. Та, ако човек има реалистичен подход в ползването на дадена техника, тя винаги ще работи добре с дадените й задачи щото са подходящи за нея.

 

Да дадеш 300лв за 2ра ръка Самсунг/ХТЦ или нещо си, вместо 350лв за китайска машина с 2г гаранция със сходни или по-високи параметри е съвсем нелогично за мен. И нито ХТЦ, нито САМСУНГ могат да ме изкушат с нещо освен нов AMOLED+ дисплей, нищо друго не ме вълнува от "големите" имена, просто защото го има и при китайците.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пичове, напоследък се чудех и се маех какво толкова има на моя принципно празен SII, та постоянно ми реве, че няма място... Днес вече се изнервих, тъй като не ми даваше да си ъпдейтвам важни апликации. Реших да поразгледам и попаднах на Светия Граал. Споделям го  тук с вас, за да го знаете.

 

.....*#9900#....

 

Ще усетите какво е чувството след като сте носили дълго време тухла четворка, вързана с рибарска корда за кайсиите ви и някой изведнъж е освободил примката...  :laughing:

Абе не знам въобразявам ли си, но май наистина се забърза и моя. Преди малко ме изнерви че цъкам на shazam то стои и се мисли 2 секунди преди да предприеме каквото и да било. Вчера също имам спомени, че правих някакви неща и то пак ми се моташе. Ще споделя след няколко дни дали наистина има ефект или съм си въобразил първоначално.

Link to comment
Share on other sites

A simple way to free up storage space is by deleting all the log files in the device memory. Just dial *#9900# on your phone and select option 2 “Delete dumpstate/logcat” in the prompted menu. It's not necessary to root your phone either. I restored 1.4 gig of space after doing this.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Някой занимавал ли се е с Wireless Charging-a на СМЯХсунг? Върти ми се в главата да похарча 40 кинта и да ги тествам, но първо да си питам :)

Link to comment
Share on other sites

по принцип всичките безжични зарядни с Q-нещо си стандарт(май такова беше) са около 1 ампер. Та и някое по-евтино ще ти зарежда и като марково. Бях чел мисля в xdadevelopers един ги беше тествал над 10 вида - всичко е около 1ампер. и бяха с някакви +/- 3-4% разлики във времената за зареждане на неговия телефон.

 

Всъщност съм излъгал, тествал е 5 различни, и всички са давали колко 770мА

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/accessories/budget-wireless-charger-showdown-5-qi-t2676249

Link to comment
Share on other sites

То освен това не трябва ли и по-специална батерия да си вземеш?

Не. За Самсунга примерно, 1-ви вариант е нов капак с вградена "джаджа" за зареждане и 2-ри вариант е само такава "джаджа", която да се закачи в буксата и да седи между батерията и капака.

Или 3-ти - може и да е вградена в калъф тип "тефтер".

 

И моя SII работи :).

post-6771-0-31385000-1421351652.jpg

post-6771-0-52518900-1421351656.jpg

post-6771-0-29600800-1421351661.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fibaman - нищо не разбрах. Значи трябва да си взема нов капак? Хубаво ама аз съм с galaxy s4 active - дали ще има не е ясно. Освен това този капак не тежи ли повече?

Link to comment
Share on other sites

То освен това не трябва ли и по-специална батерия да си вземеш?

 

Моето LG я има вградена тая функция и нищо допълнително не трябва да му се слага. За самсунзите трябва да си взимаш капак/калъф.

Link to comment
Share on other sites

Fibaman - нищо не разбрах. Значи трябва да си взема нов капак? Хубаво ама аз съм с galaxy s4 active - дали ще има не е ясно. Освен това този капак не тежи ли повече?

Не знам как стоят нещата при всички модели и за кои има/няма капаци и калъфи, за кои може/не може, трябва да се провери и разгледа.

Ето едно клипче за S5 примерно, в което се показват 3-те възможни варианта - с калъф (който има вградена пластина), с капак (който има вградена пластина) и само с пластинка (която се слага между батерията и капака).

Link to comment
Share on other sites

за около 20 долара ще си зареждаш безжично талфона :) Аз продължавам да издирвам смислена поставка за безжично зареждане. Докинг станциите, които има за продан, нещо изобщо не ми харесват... Та варианта си остава безжичното зареждане.

Link to comment
Share on other sites

за около 20 долара ще си зареждаш безжично талфона :) Аз продължавам да издирвам смислена поставка за безжично зареждане. Докинг станциите, които има за продан, нещо изобщо не ми харесват... Та варианта си остава безжичното зареждане.

 

Много внимавай при избора, гледай да пише ясно 1А или 1000mА, щото има много по 800mА, че и по 500mА и ще си зареждаш телефона с часове...

Link to comment
Share on other sites

Много внимавай при избора, гледай да пише ясно 1А или 1000mА, щото има много по 800mА, че и по 500mА и ще си зареждаш телефона с часове...

 

 

Кое визираш? Поставката, дето ще седи на бюрото или пада, който се слага в телефона? Защото масово падовете са по 800mА, а поставките - 1А

Link to comment
Share on other sites

За мен като цяло идеята за безжично зареждане е безсмислена.;-)

за около 20 долара ще си зареждаш безжично талфона :) Аз продължавам да издирвам смислена поставка за безжично зареждане. Докинг станциите, които има за продан, нещо изобщо не ми харесват... Та варианта си остава безжичното зареждане.

Link to comment
Share on other sites

Хаха, iPhone не мога да понасям!

Защото напрактика, какво значение има как се зарежда телефона?

Първо 100% се зарежда по-бавно спрямо конвенционалния начин на зареждане.

Второ трябва да го сложиш точно по определен начин, иначе рискуваш да го сложиш на дока през нощта и на сутринта да се окаже, че не се се заредил въобще.

Отделно не може да се използва устройството, докато се зарежда.

Като цяло тази "екстра" е повече за гъзария....

Защо?
Да не си iPhone потребител?

Link to comment
Share on other sites

Има резон в това което казваш за безжичното зареждане.
То вече ми е навик като се прибера и да бодна телефона в кабела.

P.S. И моята S II -ка работи, но мисля да прехвърля към S3 NEO , някакви отзиви от този модел, цената му е добра, 1,5 RAM. 
В момента за около 330 нов се намира. Не искам да давам повече пари, че като го трясна без да искам и полудявам.

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...