Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

1. заключване на екрана като при джинджър-а

2. изцяло къстъм подреждане на функциите най-горе на падащото меню на основния екран

3. изцяло къстъм меню при задържане на power бутон-а

4. фул скрийн call

5. напълно прозрачен dialer

6. премахнато постепенно увеличаване на звука

7. отключен HD звук при обаждане

8. възможност директно от меню в телефона да флашна модем

9. избор на къстъм буут анимация

10. къстъм тема икони (нотификация, икони и т.н.)

11. прозрачен пакет приложения на самсунг (вградените стандартно)

12. изцяло къстъм избор на видове шрифт на OS

13. избор директно от меню в телефона на kernel и флаша му

14. Faster Fix за GPS-а като възможност

 

тия се сещам на пръв прочит

Link to comment
Share on other sites

Не виждам нещо което да ми трябва.

 

> 1. заключване на екрана като при джинджър-а

 

аз по-доволен от това което на HTC-то не мога да бъда

 

> 2. изцяло къстъм подреждане на функциите най-горе на падащото меню на основния екран

 

чудни са си и така. То има едни settings всъщност и това е... честно казано ми е все едно дали ги има цъкалките за пускане/спиране на gps, data и т.н.

 

> 3. изцяло къстъм меню при задържане на power бутон-а

 

и това ми е все едно. сигурно може да се нагласи нещо удобно но съм ок и така

 

> 4. фул скрийн call

 

какво му е на сегашния?

 

> 5. напълно прозрачен dialer

 

защо? какво се вижда под него?

 

> 6. премахнато постепенно увеличаване на звука

 

HTC-то го няма този проблем

 

> 7. отключен HD звук при обаждане

 

това е хубаво или поне звучи така. каква е разликата с нормалния звук?

 

> 8. възможност директно от меню в телефона да флашна модем

 

какъв модем и защо се налага да се флашфа?

 

> 9. избор на къстъм буут анимация

 

все ми е едно, то е един път на няколко седмици...

 

> 10. къстъм тема икони (нотификация, икони и т.н.)

 

аз от стандартните съм доволен, не изпитвам нужда да ги сменям

 

> 11. прозрачен пакет приложения на самсунг (вградените стандартно)

 

защо? кое му е по-хубавоо да са прозрачни?

 

> 12. изцяло къстъм избор на видове шрифт на OS

 

че какво му е на стандартния? има ли някакъв по-хубав и четлив?

 

> 13. избор директно от меню в телефона на kernel и флаша му

 

а записаните телефони? пак се свалят от сървърите на гугъл? рингтоновете на абонатите ?

 

> 14. Faster Fix за GPS-а като възможност

 

Какъв фикс и защо се налага и какво му е кофтито на стандартния

Link to comment
Share on other sites

Не виждам нещо което да ми трябва.

аз по-доволен от това което на HTC-то не мога да бъда

чудни са си и така. То има едни settings всъщност и това е... честно казано ми е все едно дали ги има цъкалките за пускане/спиране на gps, data и т.н.

и това ми е все едно. сигурно може да се нагласи нещо удобно но съм ок и така

все ми е едно, то е един път на няколко седмици...

аз от стандартните съм доволен, не изпитвам нужда да ги сменям

че какво му е на стандартния? има ли някакъв по-хубав и четлив?

:wacko: :blink: Има неща дето ти харесват в телефон!? Разваляш си имиджа. :laughing1: :laughing1: Да се поправи! :laughing1: :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

:wacko: :blink: Има неща дето ти харесват в телефон!? Разваляш си имиджа. :laughing1: :laughing1: Да се поправи! :laughing1: :laughing1:

 

E че и аз в първото галакси харесвах разни неща просто надделяха тези които ме дразнеха. После като взех другото HTC имаше други забележки. Аз пиша тука та хората да знаят и да си преценяват кое от нещата ги дразни повече или ги кефи повече. Понеже една част от нещата които забелязвам се виждат чак след няколкодневна работа с телефона а не веднага. И трябва да качиш хора в телефонния указател както и СМСи за да разбереш кое как е и да можеш да прецениш. Нещо което става СЛЕД като си закупил телефона и ако се колебаеш между 2 е кофти защото сме в България все пак и вземеш ли подобна техника след 2 седмици да я върнеш и да кажеш - размислих искам другия телефон този не ме кефи толкова, а след още 2 да върнеш втория и да кажеш "всъщност дайте ми първия той май ме кефеше повече" - ей това искам да видя накой да го направи тука. Аз не мисля че мога да успея.

Link to comment
Share on other sites

4. фул скрийн call

5. напълно прозрачен dialer

 

8. възможност директно от меню в телефона да флашна модем

 

10. къстъм тема икони (нотификация, икони и т.н.)

 

13. избор директно от меню в телефона на kernel и флаша му

14. Faster Fix за GPS-а като възможност

 

тия се сещам на пръв прочит

 

4. Как изглежда това?

5. С каква цел искаш да ти се виждат иконите и десктопа под бутоните на телефона? С всичките над 50 РОМ-а, които съм флашнал на предишните си телефони, никога не съм използвал подобна "екстра".

8. С тига с тоя модем. За Radio май говориш и то се флашва най-много 2 пъти. Да не говорим, че е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕЖЕЛАТЕЛНО да се флашва през операционната система директно. Все пак командите са 2. Можеш и сам да ги напишеш и да си вържеш гащите, а не да рискуваш да си прецакаш телефона.

10. Всеки Launcher има теми с икони, нотификейшъни, цветове, а след някои дори не можеш да познаеш, че телефона е с Android след като ги инсталираш.

14. Колко често флашваш кернели извинявай? Като намериш един, който да работи, не седиш ли с него? Флашването на кернел изисква калибрация на батерията, което са 1 цикъл зареждане и 1 цъкъл разреждане. Защо?

 

И само за твоя информация, всеки кернел ти пипа по процесора. Гаранцията няма да го покрие това ако не дай си Боже, нещо се случи с основните компоненти.

Link to comment
Share on other sites

E че и аз в първото галакси харесвах разни неща просто надделяха тези които ме дразнеха. После като взех другото HTC имаше други забележки. Аз пиша тука та хората да знаят и да си преценяват кое от нещата ги дразни повече или ги кефи повече. Понеже една част от нещата които забелязвам се виждат чак след няколкодневна работа с телефона а не веднага. И трябва да качиш хора в телефонния указател както и СМСи за да разбереш кое как е и да можеш да прецениш. Нещо което става СЛЕД като си закупил телефона и ако се колебаеш между 2 е кофти защото сме в България все пак и вземеш ли подобна техника след 2 седмици да я върнеш и да кажеш - размислих искам другия телефон този не ме кефи толкова, а след още 2 да върнеш втория и да кажеш "всъщност дайте ми първия той май ме кефеше повече" - ей това искам да видя накой да го направи тука. Аз не мисля че мога да успея.

Другия път ще сложа повече смайлита :), щото се бъзиках и не говорех сериозно :)

Link to comment
Share on other sites

Другия път ще сложа повече смайлита :), щото се бъзиках и не говорех сериозно :)

 

:) Знам... само не мога да се сетя защо реших да се обяснявам като ученичка...

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли защо не ми работи звука на музикалния плеър на галакси 3? Увеличавам го с бутона, но винаги си стои на нула. Песента си върви като секунди, но звук никакъв?

Link to comment
Share on other sites

Защо?

Фулскрийна е снимка като ти звънат - с резолюция на тапет.

 

Модемите и кърнелите... пробвал съм поне по 5-6 докато избера.

А другите неща си ги ползвам и то бая, не сшучайно си държа на тях.

Fasterfix съм го пробвал с друго i9100 и HTC Desire сток телефони, има ефект с него и без - в полза на фикса.

 

Аз не ги рекламирам. На мен са ми "по мярка", както се казва. Още като видях тая простотия с кръгчето за отключване и избор на камера, гугъл или отключване и т.н. глупости щях да повърна и разбрах, че няма да я бъде тая.

 

Идеята ми е, че ако човек не е доволен, опции има. И да, ясно ми е кое какви последици може да има.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

Това с кръгчетата пък е много удобно. Не винаги работи правилно - в смисъл дърпам телефона то се дръпва леко и се връща...особено ако го правя по-бързо.

 

Това за GPS-a не разбирам все още какво всъщност прави? Хваща сигнала по-бързо? Или след това е по-точно? Защото тръгването му изобщо пък не ме бърка - аз като тръгвам имам няколко минути докато тъй или иначе излезна от гаража или паркинга...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Реших си проблемите (които така и остават загадка) с КИЕС. Инсталирах го на лаптопа ми и там всичко работи нормално. Нямам проблеми с връзката с телефона. Моментално го изритах като парцал от главната ми машина...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Тия награди....
 

 

Judges’comments

“With its ability to deliver in multiple markets, proven global adoption, and leading edge features such as Pop-Up Play video, Smart Stay screen and NFC, this is the Android success story.”


Иначе да, правилен ход от страна на Самсунг да пуснат това Галакси за всички пазари в само 2 разновидности и да не отнемат фокуса от устройството с 348290 други варианта и модели, които да запълват някакви супер малки ниши - HTC Style.

Link to comment
Share on other sites

И преди съм го казвал. Прекаленото разнообразие дразни. Преди години Нокия имаха 4-5 модела - евтин, среден, по-хубав, много хубав и луксозен (нещо такова) и знаеш - трябва ти евтин телефон - взимаш този дето цифрата му почва с 3, трябва ти хубав - взимаш онзи със 7 отпред. Ясно и просто. И всяка година по 1 модел, не да бълват 100,000 модела, отваряш gsmarena и гледаш тъпо 50+ телефона само на единия производител, после отиваш в магазина и взимаш каквото има.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Възможно ли е при избора на картинка (за lock или за wall) да се избере цялата картинка, а не да ми изкарва рамката и да режа само част от картинката. Предполагам, че с някоя програмка може и да стане, но с коя? :)

Link to comment
Share on other sites

Не, искам изобщо да не се реже от картинката, а да се сложи както си е 1:1. Ако изобщо това е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Не е възможно. Трябва да ти я сплеска. Възможно е единствено ако картинката ти е точната резолюция. Тогава пак ще ти покаже квадрата за изрязването, но той ще е от край до край и само ще трябва да натиснеш ОК.

Link to comment
Share on other sites

Ясно, мерси много .

 

Може да се добави в заглавието на темата и S4.

Без оператор е към 1250 лечвета. :)

Link to comment
Share on other sites

Тези дни си играх доста с новия Galaxy S4, защото тук бувално във всеки мол са поставили рекламни агенти на Samsung, които ти навират в ръцете новата машина. Е, направили са я доста добре - вече го няма този "пластмасов" вид, използват май нещо като carbon fiber. Машината е много мощна, с доста подобрена камера и една камара други опции, но така или иначе разликата с S3 не е фундаментална, за да си заслужава ъпгрейда. На този етап не смятам да го взимам и ще чакам следващата генерация.

Link to comment
Share on other sites

Тези дни си играх доста с новия Galaxy S4, защото тук бувално във всеки мол са поставили рекламни агенти на Samsung, които ти навират в ръцете новата машина. Е, направили са я доста добре - вече го няма този "пластмасов" вид, използват май нещо като carbon fiber. Машината е много мощна, с доста подобрена камера и една камара други опции, но така или иначе разликата с S3 не е фундаментална, за да си заслужава ъпгрейда. На този етап не смятам да го взимам и ще чакам следващата генерация.

 

Чиста пластмаса си е гърба. Може да има някаква текстура.

Най-сполучливи според мен са гърбовете на Motorola Razr с кевлара.

Link to comment
Share on other sites

Аз от моя Note2 съм доволен - не пече като HTC-то, спрях да говоря толкова много по него за да ме дразни dialer-a (ползвам си перфектния Е52 за целта) екрана не ми прави впечатление да е по-зле от на HTC-то, въпреки че приятелкойто е с него се кълне че вижда огромна разлика, аз такава не виждам - има лека но не като да ми пречи или дразни. Има си и blocking mode та да не ме дразнят разни докато спя. Навигацията на огромния екран е просто прекрасна. Освен че малко тежи друга забележка нямам.

Link to comment
Share on other sites

 

Чиста пластмаса си е гърба. Може да има някаква текстура.

Май не можа да схванеш какво написах. Не съм казал, че не е пластмаса, просто вече не е тази чийп пластмаса и като го държиш в ръката го няма това усещане за евтина пластмаса. Разликата е осезаема, както на вид, така и на усещане в ръката.

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...