Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Най-после нова версия на Андроид за Галаксията! Тази сутрин осъмнах усмихнат - версия Джелибийн 4.1.2. Страхотно изглежда, днес цял ден бъзикам разни работи. И най-важното - не се наблюдава скапаното забавяне при избиране! 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Най-после нова версия на Андроид за Галаксията! Тази сутрин осъмнах усмихнат - версия Джелибийн 4.1.2. Страхотно изглежда, днес цял ден бъзикам разни работи. И най-важното - не се наблюдава скапаното забавяне при избиране! 

 

Я! Ти да видиш. Излезе че не само аз съм бил забелязвал разни работи. :lol: Мога ли да ти припомня как ме бъзикаше, че аз единствен съм бил имал странни проблеми с моя телефон? а, а, а, ААА?  :smile1:

Link to comment
Share on other sites

А аз да ти припомня, че още с появяването на тоя проблем изписахме 3 страници за него, докато установихме, че само в тая версия за Галакси го има? И поне е реален проблем, а не като твоя невиждан и нечуван феномен с палеца и дланта.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

да питам тук притежателите на такива телефони и по-специално SII ... тази версия на модела може ли да се root-не? защото гледам, че е със стар андроид,

Link to comment
Share on other sites

Няма телефон с Андроид, който да не може да се руутне, а версията, която си показал най-вероятно никой няма да я има, защото е само за САЩ и то само за един оператор.

Има голяма вероятност обаче да има SIM LOCK.

Link to comment
Share on other sites

Няма телефон с Андроид, който да не може да се руутне, а версията, която си показал най-вероятно никой няма да я има, защото е само за САЩ и то само за един оператор.

 

Има голяма вероятност обаче да има SIM LOCK.

... SIM LOCK ще рече? казаха ми, че работи с всички бг оператори.

Link to comment
Share on other sites

А аз да ти припомня, че още с появяването на тоя проблем изписахме 3 страници за него, докато установихме, че само в тая версия за Галакси го има? И поне е реален проблем, а не като твоя невиждан и нечувам феномен с палеца и дланта.  :laughing:

 

Да ти го демонстрирам? И то онзи проблем далече не е единствения който забелязвам. Същото това с набирането го имаше и първото галакси - то е и една от основните причини да го сменя

Link to comment
Share on other sites

... SIM LOCK ще рече? казаха ми, че работи с всички бг оператори.

Щом работи, значи няма проблем. Отключен е. За руутването не се притеснявай. Няма да имаш проблем.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въпрос за клавиатурите. Сложих си българска на S2. Обаче много малки ми идват тия букви...все грешните ми отчита, че съм нацелил. Има ли няква настройка ли, как да го нарека не знам или нещо от екрана да изчезне, примерно swype и по тоя начин да се уголемят квадратите с буквите, че ми писна да си преправям думите. Аз на e51 пишех SMS по-бързо ебаси. Същото е и английските букви.

 

Помня, че дядото се нервираше за бутона за запис на говор...и мен ме дразни, че постоянно го натискам :D

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въпрос за клавиатурите. Сложих си българска на S2. Обаче много малки ми идват тия букви...все грешните ми отчита, че съм нацелил. Има ли няква настройка ли, как да го нарека не знам или нещо от екрана да изчезне, примерно swype и по тоя начин да се уголемят квадратите с буквите, че ми писна да си преправям думите. Аз на e51 пишех SMS по-бързо ебаси. Същото е и английските букви.

 

Помня, че дядото се нервираше за бутона за запис на говор...и мен ме дразни, че постоянно го натискам :D

SwiftKeyX е правилната клавиатура ама искат пари. Нищо особено ама искат все пак
Link to comment
Share on other sites

Гледам аз колегите как щракат на тия айфони..бързо, бързо. Освен в мен да е проблема. Едвам, едвам пиша и това определено е дразнещо. Ще ровя да видя дали няма да изкочи нещо, макар че ме съмнява. Аз съм малко индианче за момента :)

Link to comment
Share on other sites

SwiftkeyX го има в 4pda.ru Какво не харесвате на bulgarian keyboard ? При мен даже работи и на физическата клавиатура.

Link to comment
Share on other sites

SwiftkeyX го има в 4pda.ru Какво не харесвате на bulgarian keyboard ? При мен даже работи и на физическата клавиатура.

Много си е хубава, ама квадратите с буквите са ми малки..не ги нацелвам. Не знам защо. Пиша пълни глупости. Свалих SwiftkeyX, малко е по-добре ама пак бая трябва да се внимава.

Link to comment
Share on other sites

Много си е хубава, ама квадратите с буквите са ми малки..не ги нацелвам. Не знам защо. Пиша пълни глупости. Свалих SwiftkeyX, малко е по-добре ама пак бая трябва да се внимава.

 

Има настройка, която ти прави бутоните по-големи.

Link to comment
Share on other sites

 

Има настройка, която ти прави бутоните по-големи.

и къде е тя, щото точно за нея рових. тва ми е първия допир до такъв телефон и ми е зор...като го взех се чудех как да извикам цифрите, че да въведа номер :D :D

Link to comment
Share on other sites

Отваряш SwiftKey от списъка с програмите.

Advanced  > Portrait/Landscape Key Height.

Тва го направих. Значи трябва да напиша 1000 смс-а, за да свикна. Нещо друго щях да питам...ама ми се зе акъла днеска и си забравих питанката :D

Link to comment
Share on other sites

Ако ти е такъв проблем да пишеш на телефона, използвай го в landscape режим...

Тва го направих. Значи трябва да напиша 1000 смс-а, за да свикна. Нещо друго щях да питам...ама ми се зе акъла днеска и си забравих питанката :D

Link to comment
Share on other sites

Тоя път съм подготвил въпроси. Изпилих си нервите...

 

1) Имам 50 контакта в телефона. Образно казано. 10 от тях са ми вкарани в гуугъл акаунта(както ме посъветва w00x. До тук добре. Другите 40 обаче са ми запаметени в СИМ картата. Има ли начин тези 40 от СИМ картата да се прикачат към гуугъл акаунта? И ако може да не се случва номер по номер.

 

2) Пак по съвет на w00x. Си спрях Mobile Data-ta, поради простата причина, че още не съм минал на план с мобилен интернет. Под спрял имам предвид - от телефона. Забранил съм я като съм махнал отметката. Най-интересното нещо е, че като пусна mobile data - мога да ползвам фейсбук, вайбър и т.н. НО НЕ мога да пращам нито MMS, нито картинка по Вайбър. Защо? И по-важния въпрос защо изобщо имам достъп до фейсбук след като плана ми е: Unlimited text and talk. Нямам web. Изразходвал съм 18 МБ, които обаче като си проверявам сметката не ми ги отчита. Малко късно ама...защо ПОЛУЧАВАМ MMS, но НЕ мога да пращам. Прерових тия настройки - не намирам нищо. На оператор ли да се обадя или задължително трябва да имам мобилен НЕТ, за да пращам MMS

Link to comment
Share on other sites

Тоя път съм подготвил въпроси. Изпилих си нервите...

 

1) Имам 50 контакта в телефона. Образно казано. 10 от тях са ми вкарани в гуугъл акаунта(както ме посъветва w00x. До тук добре. Другите 40 обаче са ми запаметени в СИМ картата. Има ли начин тези 40 от СИМ картата да се прикачат към гуугъл акаунта? И ако може да не се случва номер по номер.

Аз тези си ги пиша направо от компютъра в гугълските контакти - хем ги пиша по-правилно отколкото са на телефона иначе имаше някакви импорти и експорти, но обикновено правят повече бели та аз лично бих предпочел ако са под под 100 да ги препиша 1 по 1

 

2) Пак по съвет на w00x. Си спрях Mobile Data-ta, поради простата причина, че още не съм минал на план с мобилен интернет. Под спрял имам предвид - от телефона. Забранил съм я като съм махнал отметката. Най-интересното нещо е, че като пусна mobile data - мога да ползвам фейсбук, вайбър и т.н. НО НЕ мога да пращам нито MMS, нито картинка по Вайбър. Защо? И по-важния въпрос защо изобщо имам достъп до фейсбук след като плана ми е: Unlimited text and talk. Нямам web. Изразходвал съм 18 МБ, които обаче като си проверявам сметката не ми ги отчита. Малко късно ама...защо ПОЛУЧАВАМ MMS, но НЕ мога да пращам. Прерових тия настройки - не намирам нищо. На оператор ли да се обадя или задължително трябва да имам мобилен НЕТ, за да пращам MMS

ММС-ите са малко по-чепати - първо виж настройките и второ не е ясно дали е активирана услугата. Поне тука трябваше да му се бае нещо на телефон за да почне (или на самата карта не помня, но имам спомени че единия път накарах каката от мтел да стои с мен на телефона докато го направя всичко след като се налага аз да правя неясно какви глупости - май за да получа трябваше да пратя първо аз после не знам си какво, отделно настройки за gateway и на баба им фърчилката още нещо). Специално за MMS-и се обади на оператор. Само че гледай да се осведомиш за тарифта, че преди време хора са ревали като са си гледали сметките - май беше по 2лв/ммс тука преди години. При теб как е не знам може и без пари да е
Link to comment
Share on other sites

Един колега с Iphone 5 и друг с Galaxy S3 ми пратиха по един MMS и ги получих чак когато сложих отметка на mobile data. Аз обаче не мога да пратя. Картинки мога да пращам единствено от wi-fi мрежа. Което ме навежда на мисълта, че май са ги обвързали с нета...извинете ме ако говоря глупости ама не разбирам и това ми е първия такъв телефон.

 

едит: утре почивам...отивам до хладилника за бира и почвам да чопля :D

 

Другия интересен момент е както казах нета. Аз съм на план БЕЗ нет, но един вид мога да ползвам социални мрежи, а като си проверявам акаунта - трафик не се отчита. На 15-то число ще се разбере. И да е станало нещо, аз съм на prepaid - няма да го плащам и си взимам нов номер от другаде :D :D

Link to comment
Share on other sites

Чефо най-лесно с контактите от сим-а е Цъкаш левият бутон след това импорт от sim и те пита дали искаш да са на телефона или да ги синхронизира с гугъл.Моите са само в телефона и в картата.Като периодично си ги експортвам и на харда с визитка.

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...