Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Един колега с Iphone 5 и друг с Galaxy S3 ми пратиха по един MMS и ги получих чак когато сложих отметка на mobile data. Аз обаче не мога да пратя. Картинки мога да пращам единствено от wi-fi мрежа. Което ме навежда на мисълта, че май са ги обвързали с нета...извинете ме ако говоря глупости ама не разбирам и това ми е първия такъв телефон.

 

едит: утре почивам...отивам до хладилника за бира и почвам да чопля :D

 

Другия интересен момент е както казах нета. Аз съм на план БЕЗ нет, но един вид мога да ползвам социални мрежи, а като си проверявам акаунта - трафик не се отчита. На 15-то число ще се разбере. И да е станало нещо, аз съм на prepaid - няма да го плащам и си взимам нов номер от другаде :D :D

 

това че не си в план, въобще не спира телефона да ползва 3G, EDGE или другите високоскоростни технологии за мобилен нет, за глупави услуги от вида на браузене/фейсбуц/скайп/ММСи. тези услуги по принцип са трафични лами - всичко с картинки е такова, особено па ако шават картинките.

ММСите понеже са услуга от времето на 2G, нямат порт към IP пренос, затова въобще не им и хрумва да ползват WiFi за пренос, та нямат въобще такава опция. пък и не е изгодно за мобилния оператор да ползваш фрий-спотове.

малко известен факт примерно при нас в БГ на Мтел е че за всичкия този пренос можеш да ползваш дърт и бавен WAP гейт, който реално ползва каналите на СМС-ите, но пък е много ограничен откъм скорост - максималната скорост е от типа на 64kbps, т.е. един сегашен ММС със 5-8 мегапикселова снимка ще се точи 2-3 минути. Обаче пък тарифирането е от сорта на 5ст/мегабайт или 5ст/минута. не помня, но е значително по-евтино от високоскоростните планове където се тарифира на 30-40ст/мегабайт. А е малко известно, защото ако не попиташ специално оператора не ти го казва - счита се за остаряла услуга, като дайълъпите от древните времена преди 20 години.

Предполагам същото е и в Америките. Провери си при оператора, може пък и да имаш някакъв безплатен месечен високоскоростен трафик.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Един колега с Iphone 5 и друг с Galaxy S3 ми пратиха по един MMS и ги получих чак когато сложих отметка на mobile data. Аз обаче не мога да пратя. Картинки мога да пращам единствено от wi-fi мрежа. Което ме навежда на мисълта, че май са ги обвързали с нета...извинете ме ако говоря глупости ама не разбирам и това ми е първия такъв телефон.

 

едит: утре почивам...отивам до хладилника за бира и почвам да чопля :D

 

Другия интересен момент е както казах нета. Аз съм на план БЕЗ нет, но един вид мога да ползвам социални мрежи, а като си проверявам акаунта - трафик не се отчита. На 15-то число ще се разбере. И да е станало нещо, аз съм на prepaid - няма да го плащам и си взимам нов номер от другаде :D :D

 

За да ползваш ММС, трябва да ползваш интернета на оператора. Не може през wi-fi. Понякога при Андроид телефоните има проблем с APN-а за Интернета и си работи нормално до момента, в който трябва да пратиш или получиш ММС. Тогава Интернета на оператора изчезва за момент. Но щом получаваш без проблем, значи нямаш тоя дефект. Иначе, трябва да промениш APN type-а на интернета, да е "default,supl"

Link to comment
Share on other sites

 

За да ползваш ММС, трябва да ползваш интернета на оператора. Не може през wi-fi. Понякога при Андроид телефоните има проблем с APN-а за Интернета и си работи нормално до момента, в който трябва да пратиш или получиш ММС. Тогава Интернета на оператора изчезва за момент. Но щом получаваш без проблем, значи нямаш тоя дефект. Иначе, трябва да промениш APN type-а на интернета, да е "default,supl"

Някъде там спрях сутринта. Видях, че има много неща за пипане и видях, че ако омажа неща ще мога да го оправя само с master reset и..спрях. Ще поровя и днеска малко или ще отида до офиса да ги помоля братята от индустан :D

Link to comment
Share on other sites

това че не си в план, въобще не спира телефона да ползва 3G, EDGE или другите високоскоростни технологии за мобилен нет, за глупави услуги от вида на браузене/фейсбуц/скайп/ММСи. тези услуги по принцип са трафични лами - всичко с картинки е такова, особено па ако шават картинките.

ММСите понеже са услуга от времето на 2G, нямат порт към IP пренос, затова въобще не им и хрумва да ползват WiFi за пренос, та нямат въобще такава опция. пък и не е изгодно за мобилния оператор да ползваш фрий-спотове.

малко известен факт примерно при нас в БГ на Мтел е че за всичкия този пренос можеш да ползваш дърт и бавен WAP гейт, който реално ползва каналите на СМС-ите, но пък е много ограничен откъм скорост - максималната скорост е от типа на 64kbps, т.е. един сегашен ММС със 5-8 мегапикселова снимка ще се точи 2-3 минути. Обаче пък тарифирането е от сорта на 5ст/мегабайт или 5ст/минута. не помня, но е значително по-евтино от високоскоростните планове където се тарифира на 30-40ст/мегабайт. А е малко известно, защото ако не попиташ специално оператора не ти го казва - счита се за остаряла услуга, като дайълъпите от древните времена преди 20 години.

Предполагам същото е и в Америките. Провери си при оператора, може пък и да имаш някакъв безплатен месечен високоскоростен трафик.

 

Или е това, или съм се набутал за 20-тина МБ, които не вярвам да са кой знае колко кинтА. :)

 

 

В единичен случай поне успях да направя приложенията да се ъпдейтват само през wi-fi мрежа. Сега и с пистолет на главата не мога да я намеря тая опция :D

 

Не. Триеш APN-а ако го омажеш и оператора ти праща нов.

 

https://support.gosmartmobile.com/docs/DOC-1236

 

eто тука рових и четох. :)

Link to comment
Share on other sites

Или е това, или съм се набутал за 20-тина МБ, които не вярвам да са кой знае колко кинтА. :)

 

 

В единичен случай поне успях да направя приложенията да се ъпдейтват само през wi-fi мрежа. Сега и с пистолет на главата не мога да я намеря тая опция :D

 

 

https://support.gosmartmobile.com/docs/DOC-1236

 

eто тука рових и четох. :)

 

Опцията ти е в Play Store-а. Auto Update Apps и си избираш опцията там.

Link to comment
Share on other sites

 

Опцията ти е в Play Store-а. Auto Update Apps и си избираш опцията там.

Мдам...мерси. Тоя телефон ме кара да се чувствам тъп баси :D. Инсталирих си бездаискам Lookout, няква антивирусна май се води. Може пък да се окаже добра, освен ако не ми прави постоянно бекъпи и да ми пълни паметта.

 

А има ли някъв пиниз да се погрижа за батерията да изкара повече време или всеки ден зареждане да си го знам :)

Link to comment
Share on other sites

Има, да ... играй си по-малко с него :) Говори по 10 мин на ден и другото време в джоба и може да изкара и 4 дена, знам ли - никога не му се е случвало на никой от моите :)

Link to comment
Share on other sites

Мдам...мерси. Тоя телефон ме кара да се чувствам тъп баси :D. Инсталирих си бездаискам Lookout, няква антивирусна май се води. Може пък да се окаже добра, освен ако не ми прави постоянно бекъпи и да ми пълни паметта.

 

А има ли някъв пиниз да се погрижа за батерията да изкара повече време или всеки ден зареждане да си го знам :)

 

Махни го тоя Lookout. Искат пари за намиране на телефона. Има различни безплатни услуги, особено в САЩ, на определени оператори направо ти показва Google Street View с местоположението на телефона и дори ти се движи камерата, ако телефона/човека с телефона се движи.

 

Има, да ... играй си по-малко с него :) Говори по 10 мин на ден и другото време в джоба и може да изкара и 4 дена, знам ли - никога не му се е случвало на никой от моите :)

 

Говоренето ми хаби най-малко батерия. Всичко е до настройката, което е неприятно. На един колега Galaxy S3-то му кара по 5 часа екран и 3 дена standby с едно зареждане. Аз съм сложил тука разни неща, които уж трябва да ме изкарат по 6 часа екран, 1 час браузване, 1 час музика, час и половина навигация и 30 минути разговори на ден с един заряд, но нещо не се случва...

Link to comment
Share on other sites

Говоренето ми хаби най-малко батерия.

Именно. Спира да си играе (и в пряк и преносен смисъл) с него и ще кара много по-дълго батерията
Link to comment
Share on other sites

Мне. Всичко зависи от приложенията. И да не го пипам цял ден, батерията вечерта е на 40% след 8 часа стендбай.
До сега не съм пробвал на чиста инсталация без нито едно приложение и изключена синхронизация колко ще изкара. Демек - като телефон.

Link to comment
Share on other sites

Моя успя да издържи 2 дни когато по случайност никой не го закачаше и аз даже не говорих с никого. Иначе побара ли го малкия да си играе след 2часа батерията е на червено.

Link to comment
Share on other sites

Има, да ... играй си по-малко с него :) Говори по 10 мин на ден и другото време в джоба и може да изкара и 4 дена, знам ли - никога не му се е случвало на никой от моите :)

Щото имаше там някви приложения дето изключват всичко, за да се пази батерията. Няма да я бъде явно тая. :).

Link to comment
Share on other sites

Щото имаше там някви приложения дето изключват всичко, за да се пази батерията. Няма да я бъде явно тая. :).

Това са глупости. Като ти изключи нещо после ще се чудиш защо не те уведомява. Много мразя софтуер да се прави на по-умен от мен. От друга страна ако има некадърно приложение което ми хаби батерията как го пипна и право в коша
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Пичове, напоследък се чудех и се маех какво толкова има на моя принципно празен SII, та постоянно ми реве, че няма място... Днес вече се изнервих, тъй като не ми даваше да си ъпдейтвам важни апликации. Реших да поразгледам и попаднах на Светия Граал. Споделям го  тук с вас, за да го знаете.

 

A simple way to free up storage space is by deleting all the log files in the device memory. Just dial *#9900# on your phone and select option 2 “Delete dumpstate/logcat” in the prompted menu. It's not necessary to root your phone either. I restored 1.4 gig of space after doing this.

 

 

Ще усетите какво е чувството след като сте носили дълго време тухла четворка, вързана с рибарска корда за кайсиите ви и някой изведнъж е освободил примката...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Че ти още ли си с С2? Аз миналата година смених Note2 с S4 Active, a сега мисля да взимам S5 Active, а ти още с S2 караш... аз явно не ги чакам да се натрупат толкова логове :)

Link to comment
Share on other sites

Ти си баровец, кво са праиш ся!  :laughing:

 

Аз съм си доволен от телефона и нямам някаква сериозна нужда от по-нов засега. За сметка на това имам тон други МНОГО по-важни харчове, та скоро нямада храня М-тел... Иначе новият ноут е страхотия, както и тая новата Експерия...  

Link to comment
Share on other sites

Виж Active. Хем е много як хем е като S5. Няма и нужда от калъфче даже.

 

За С4-А гарантирам, че нямаш грижи да си говориш по него докато се къпеш и да влезеш в сауната. Тестван е нееднократно (днес около 30 минути изкара в сауната - т.е. 2 пъти по 15)

Link to comment
Share on other sites

Вземи китаец, и ще се зачудиш закакво ти е "марков". За смешни пари 300-350-400 лв получаваш 10 пъти по-добро от това S2 (че и от 3), което съм го виждал и разцъквал, и дори с китаец за 270 лв ще го удари в земята сега.

S4 вероятно си струва основно заради амолед екрана. Но особено ако не си фен на touchwiz (както се оказва много хора го ненавиждат, явно не е и толкова до вкус) и по-яките рестрикции на самсунгите като цяло, не виждам защо да не минеш на китаец, освен ако разбира се наличието на самсунг не е някакъв вид "имидж" за теб де :Р . Ти имаш пари, но това не пречи съвсем принципно да помислиш по въпроса дали наливаш пари за нещо, което толкова си струва, или мислиш по-"разумно" :) . Знам хора, които от галаксита (S3/4) и нексуси, минаха на китайци (текущо Amoi 928W единия, като смени 2-3 други) и е доста доволен. Предимно заради несъгласието си с политиката на самсунг. Та този с Amoi-то, за 270 лв е също толкова доволен (даже без "почти") колкото и от самсунг за 800 лв. Е, като изключим донякъде амолед екрана, но за IPS амои-то било изключително доволен и не съжалявал изобщо.

Аз самия съм с китаец, и сравнявайки го с някои други на приятели и познати, разбрах че всичко е правено в Киртай :laughing: , в единия случай даваш 800-1000 лв, в другия 3 пъти по-малко. До голяма степен.

Айфон6 особено е особена смешка в това отношение, и ценови абсурд, очевадно.

А за мтел - закакво да ги храниш..., нима от тях си мислил да купуваш апарат, дори насън? Не се занасяй.

 

Иначе признавам - по-лесната "свобода" при китайците може да е и лошо нещо. Имам си руут аут оф дъ бокс, и го бъзикнах в един системен файл преди месец, което доведе до boot loop, и понеже до тоя момент изобщо не бях барвал ромове, команди, рекавърита и т.н., ми отне ден и половина докато се оправя в лутаницата около драйвери, команди, флаш тулове, скатер файлове и глупости докато успея да бръкна в него и да оправя файла, който барнах, и се оправи :) . Но това в никакъв случай не ме разколеба да ползвам superuser 24/7, просто ще внимавам къде барам, и тоя път си направих бекъп :Р .

 

С две думи, самсунг отдавна явно не предлагат нещо, което да грабва потребителите, един и същ дизайн, нищо ново, което да е чак толкова полезно и т.н.

Samsung's Q3 profits drop 60 percent from last year

Отчасти заради това (хората виждат, че вече все по-рядко имат нужда от безсмислени ъпгрейди), отчасти заради нашествието на по-изгодните китайци, които са на почти същото качество (на изработка и на друго) и т.н.

И доста мнения на потребители, като това: "Както казах по-рано в темата - от Note 2 и Galaxy S3 насам, Samsung тръгнаха надолу".

Link to comment
Share on other sites

Самият факт че има само 2 амолед+ устройства до момента подсказва някои неща.

 

Аз повече не бих си купил "марков" телефон на 2-3 пъти цената на китайски.

Лошото е, че няма толкова къстъм ромове за някои устройва ама те си бачкат идеално и се пускат често ъпдейт на софтуера от китай.

 

Иначе моето i9100 (3год вече) е префлашвано към 60на пъти, падало е поне 20 пъти, батерията всеки ден до 0, гпс, торенти какво ли не... И все още работи. Наистина изненадващо. А с 4.4 работи поне 20% по-бързо. Сега пиша от него и има 300мб рам фрий.

 

Link to comment
Share on other sites

То и аз съм пред голяма дилема с тези китайци. Взех един Redmi Note на гаджето, утре трябва да пристигне и смятам да го разцъкам здраво.

Ако ми допадне може и аз да скоча на някое китайче, One Plus One примерно, вместо Note 4. Въпреки, че ноута е ... 

Теди - ти не се ли подвизаваш и в hardwarebg форума? Мяркал съм същият ник да пише на тема китайчетата :)

Link to comment
Share on other sites

Теди, какво да ти кажа, брат. Засега чета и си трая на тема китайски телефони от висок клас. Някак си на мен лично трудно ще ми хванат вяра, поне така е засега. Относно защо отивам при М-тел - защото никой друг не може да ми даде разсрочена цена без оскъпяване като тяхната. Там съм клиент откак ги има, имам фирмена група, и т.н и т.н. 

 

Виждам, че им се радвате много на китайските телефони, но засега се въздържам. И то не само от тях, а от всякаква промяна изобщо - излишно ми е за момента. Имам достатъчно време да видя как ще се развият нещата. То е ясно и на простите вече, че китаец на цена няма кой да го бие, но има твърде много други параметри за мен. 

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...