Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Говориш глупости и преекспонираш за пореден път.

А това за камерите и как не си оспорвал - не те ли е срам да го казваш? Че те 4 страници се изписаха в обясняване как СОНИ имали най-хубавите камери, защото били СОНИ, а не по друга причина и другите производители изобщо не можели да им стъпят на малкия пръст.

 

Аз изобщо нямам намерение да те убеждавам в каквото и да било. Точно теб дето знаеш всичко за всичко.

 

Нека говоря аз глупости, тебе все те преекспонират и те лишават от право на мнение - знаем. 

 

За случая с камерите се сещам сега, но пак нещо не си вдянал и си в грешка. Сони не съм казвал, че имат най-хубавите камери. Казвал съм ,че СПОРЕД МЕН снимат най-добре, тъй като имам редовен контакт с човек, който постоянно публикува снимки и човърка уреда на тема снимки. И между другото не само аз го казах. Толкоз. Естествено ти долетя отнякъде с някакво LG дето не съм го чувал и взе да обясняваш как е най-доброто - щото ти си си го купил, естествено. Аз неговата камера не съм я коментирал. Така че със здраве. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Нека говоря аз глупости, тебе все те преекспонират и те лишават от право на мнение - знаем.

Не другите. Ти. Само и единствено.

И S6 има по-хубави снимки от на Сони-то. Сега по-спокоен ли си? Не е само LG-то.

Link to comment
Share on other sites

Като сравняване на моята кола с Audi A5 от тая година. Може да се направи, но кому е нужно?

Пич, извинявай, ама твоята кола сравнена с Ауди А5 от тази година няма НИЩО ОБЩО със сравнението между iPhone 6S и Galaxy S7. Последният модел iPhone няма как да е 10 годишна Алфа със сигурност. Тук направо потроши всичкия фаянс, теракота и стъклария. Galaxy S7 е в момента топ модела на Samsung и няма нищо по-естествено от това да се сравнява с топ модела на Епъл. Ти с какво друго искаш да се сравнява, след като Епъл на този етап нямат нищо по-ново? Когато Епъл извадят новия си модел, тогава вече ще се появят и съответните сравнения между него и S7. Изобщо не мога да схвана за какво се напъваш в случая?

Link to comment
Share on other sites

Щото по разни списания, сайтове и потребителски мнения iPhone & iPad нямат алтернатива като качество, мощност и функции на пазара на потребителска техника от тоя клас. За това.

Link to comment
Share on other sites

Щото по разни списания, сайтове и потребителски мнения iPhone & iPad нямат алтернатива като качество, мощност и функции на пазара на потребителска техника от тоя клас.

Факт!
Link to comment
Share on other sites

Хиперболата ти е мръсна дума на теб. Защо изобщо трябва да се сравняват с Епъл винаги?

Защото Епъл и Самсунг са основните конкуренти на пазара на смарфони от време оно, затова. Относно хперболата явно не си съвсем наясно, че и тя си има някакви граници, като в твоя случай границата беше премината в неадекватно изхвърляне, опитващо се да прави паралели между последен модел айфон и десетгодишна алфа.

Link to comment
Share on other sites

Айде бе? Кое е това "време оно", защото само преди 5 години, върха при телефоните с Андроид бяха HTC, а Самсунг имаха едно пластмасово отроче в лицето на Samsung Galaxy S.

Отговора е другъде - продължавай да търсиш.

 

Ами не, няма граници, особено след като си разбрал реално целта на сравнението. В момента просто чоплиш детайли, защото си мислиш, че жегваш някого.

 

@netrootbg: Снощи докато пишех един мейл на iPad-а, 7-8 пъти ми крашна Inbox приложението и трябваше да зареждам всичко на ново. Това ако е устройство без алтернатива, жална ни майка.

Link to comment
Share on other sites

Никой от вас не е писал софтуер нито за iOS нито за android, нали?

 

Аз и на едните и на другите да им таковам мамата некадърна

 

Споменах ли, че след поредното обновление на ОС-а спират една камара функции ей тъй за да ти е весело? И при едните и при другите да им го ********

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Мдам, първите ми впечатления за Galaxy S7 Edge са ... уникална машина. Това чудо има толкова полезни неща и функции, че сигурно месец няма да ми стигне да ги конфигурирам всичките. Хубавото е, че не всичко е задължително да се ползва и ако човек не се интересува, може и изобщо да не забележи за съществуването на стотици неща. Първото нещо - изработката е фундаментално страхотна. Явно корейците са си взели сериозни поуки от "пластмасовия" период на първите модели. Благодарение на уникалния 5.5'' екран този телефон изглежда забележително по-малък и многократно по-удобен и лесен за експлоатация с една ръка от един Oneplus One, чийто екран има същия размер. Водоустойчивоста е интересен бонус към всичко останало - как са успяли да го постигнат с всички тия слотове за СИМ и SD карти не ми е много ясно (капачката има едно елементарно изглеждащо гумено уплътнение отвътре, но явно си върши работата перфектно). Преди много ме дразнеше TouchWiz-а на корейците, но явно и по него са поработили доста сериозно. Интерфейсът е учудващо мазен и отзивчив с мигновена реакция на всичко изпробвано до момента - включително и отключването с пръстов отпечатък. Мога да кажа, че на този етап съм повече от доволен. :)

Link to comment
Share on other sites

"Първите модели" е малко understatement. :D

Водоустойчивостта е постигната от вътрешната страна на корпуса, а не с уплътнения от външната като при Сони.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Попадна ми чисто нов NOTE 5... Снощи го запалих и започнах миграция към него. Тая сутрин обаче забелязвам, че по някаква причина в кретенски въйфонски стил апарата не се отваря. Такова нещо по принцип ме подлудява. 

В крайна сметка се замислям има ли смисъл да минавам от 4 на 5 или да го пусна в семейството 5-цата и да изчакам до догодина да взема направо последния модел NOTE? Като гледам е 32 ГБ като моя, като че ли дисплеят е по-добър... Има ли нещо значимо, което да ме накара да се прехвърля към него? 

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш още повече бъгове, можеш да изчакаш и 6.

Напоследък всички са се юрнали да изкарват все по-често къде откъде по-безсмислени нови модели за още по-абсурдни цени, все по-бързо с все повече бъгове, защото усетиха, че поне хардуерно се стигна някакво насищане и огромната маса хора вече нямат нужда от все по-мощни процесори памети... и ония компенсират с бъгове, все по-тежки OS, с което да намалят ефекта. Подобно нещо се наблюдава в доста сфери.

Link to comment
Share on other sites

Само дето аз за никакви бъгове не знам, нито съм имал досега в моя 4, а логично е 5 да е класи нагоре. Днес ще попрегледам по-подробно нещата, но такива проблеми няма и не е имало.  

Link to comment
Share on other sites

По-добро CPU, по-добра камера, малко по-добър дисплей. 
Едва ли ще усетиш драматична разлика, но си е ъпгрейд.

А с бъгове аз все още не съм се сблъсквал. Брат ми тамън ъпгрейдна S7-цата с Note 9, та аз се чудя дали да взимам също Note 9 или да изчакам малко за S10  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Попадна ми чисто нов NOTE 5... Снощи го запалих и започнах миграция към него. Тая сутрин обаче забелязвам, че по някаква причина в кретенски въйфонски стил апарата не се отваря. Такова нещо по принцип ме подлудява. 

 

В крайна сметка се замислям има ли смисъл да минавам от 4 на 5 или да го пусна в семейството 5-цата и да изчакам до догодина да взема направо последния модел NOTE? Като гледам е 32 ГБ като моя, като че ли дисплеят е по-добър... Има ли нещо значимо, което да ме накара да се прехвърля към него? 

 

Изработката му е по-добра. Note 4 е като играчка.

Ако очакваш отварящи се апарати - не трябва да сменяш Note 4 на нищо друго. Не съществуват вече такива.

 

Ако искаш още повече бъгове, можеш да изчакаш и 6.

 

 

Такова устройство не съществува. Няма и да съществува. :)

 

Брат ми тамън ъпгрейдна S7-цата с Note 9, та аз се чудя дали да взимам също Note 9 или да изчакам малко за S10  :rolleyes:

 

Много ми е голям на мен тоя Ноут 9. Страшно неудобен за работа. Невъзможно за работа с 1 ръка.

Ако не ти е проблем размера, изчакай С10 Плюс. Ако ти е проблем - изчакай С10. Аз лично не съм фен на Самсунг изобщо, но ако трябваше да избирам, бих взел "малкия".

Link to comment
Share on other sites

Аз като гледам ще мина директно на NOTE 10 като излезе  :laughing1: 

Дотук като гледам далеч не е само това:

- РАБОТЕЩ пръстов отпечатък - много интересно, че е на бутона, не на екрана. 

 

- безконтактно плащане

 

- безконтактно зареждане

 

- безконтактен трансфер с други устройства

 

- пълно гласово командване - не че ще го ползвам, но да се отбележи

Вторият шамар обаче е липсата на слот за карта - това с неотварянето са двата огромни резила на тоя модел... 

Link to comment
Share on other sites

 

Много ми е голям на мен тоя Ноут 9. Страшно неудобен за работа. Невъзможно за работа с 1 ръка.

Ако не ти е проблем размера, изчакай С10 Плюс. Ако ти е проблем - изчакай С10. Аз лично не съм фен на Самсунг изобщо, но ако трябваше да избирам, бих взел "малкия".

Е ние с него все взимаме големите :) И двамата бяхме със S7 edge, та 9-ката не идва чак толкова по-голяма.

На мен ми е интересно и какво ще излезе от историята с модела с гъвкав дисплей, та вероятно ще почакам :)

Link to comment
Share on other sites

Е ние с него все взимаме големите :) И двамата бяхме със S7 edge, та 9-ката не идва чак толкова по-голяма.

На мен ми е интересно и какво ще излезе от историята с модела с гъвкав дисплей, та вероятно ще почакам :)

 

Винаги е добре да се почака!  :laughing1:

 

На мен реално абсолютно нищо не ми липсва в 4, а за големината е перфектен - казал съм го от ден 1. Но ме влече много това безконтактно плащане - супер удобно е! Пръстовият отпечатък също кефи.  

Link to comment
Share on other sites

Аха, аз разбрах че не се отваря в смисъл не се включва :D .

То отдавна апаратите станаха неотваряеми (почти), несменяеми батерии, та изобщо не се сетих, че може да мрънкаш точно за тва.

Пръстов сензор наистина е полезен за тези които по принцип искат да си заключват телефона с код така че да не може случаен човек да му ползва телефона. Мен не ме кефи малките площи, от които се задействат, а не от целия отпечатък. Така е по-несигурно.

А безконтактно плащане къде има у нас?

Link to comment
Share on other sites

Аха, аз разбрах че не се отваря в смисъл не се включва :D .

То отдавна апаратите станаха неотваряеми (почти), несменяеми батерии, та изобщо не се сетих, че може да мрънкаш точно за тва.

Пръстов сензор наистина е полезен за тези които по принцип искат да си заключват телефона с код така че да не може случаен човек да му ползва телефона. Мен не ме кефи малките площи, от които се задействат, а не от целия отпечатък. Така е по-несигурно.

А безконтактно плащане къде има у нас?

 

Е ти кво ме направи бре! Говоря за чисто нов телефон!  :laughing1:

 

И естествено, че ще мрънкам, тъй като е много важно пореди ред причини. 

 

Пръстовия сензор ако знаеш как работи ще разбереш колко велика хитринка е. Нищо несигурно няма. 

 

Навсякъде почти вече го има.  

Link to comment
Share on other sites

Аз пръстов сензор и отключване с него ползвам от поне 2 години :) . Затова казвам, че не го намирам за много сигурен, но го ползвам за отключване. Би задържал някой "attacker" за няколко минути или часа докато се добера до компютър да сменя пароли мароли. Известно време пробвах да го отключвам с пин кода, но бързо ми писна.

За отваряемостта... и аз мрънках и се дразнех, ама бързо видях, че не се е случвало да искам да го отварям и вадя батерията. Не е забивал, само веднъж нещо се ресетна сам. А и да забият, телефоните имат начин да се ресетнат със задържане на power или power в комбинация с друг бутон, така че няма страшно.

Link to comment
Share on other sites

Аз като гледам ще мина директно на NOTE 10 като излезе  :laughing1: 

 

Дотук като гледам далеч не е само това:

- РАБОТЕЩ пръстов отпечатък - много интересно, че е на бутона, не на екрана. 

- безконтактно плащане

- безконтактно зареждане

- безконтактен трансфер с други устройства

- пълно гласово командване - не че ще го ползвам, но да се отбележи

Вторият шамар обаче е липсата на слот за карта - това с неотварянето са двата огромни резила на тоя модел... 

 

Как очакваш да е на екрана? И то на телефон от преди 3 години? При положение, че едва през изминалите 2-3 месеца започнаха да се появяват телефони с пръстов отпечатък в екрана.

Безконтактен трансфер с други устройства - успех. 9/10 човека ще те накарат да им го "пратиш по Вайбър". Безконтактно може да си прехвърляш с мен примерно. Отнема повече време да им активираш NFC-то на телефоните на лаиците, отколкото да им го пратиш по друг начин, дори и Блутуут.

Не знам какво е това пълно гласово командване, но на всяко устройство може да се сложи Google Assistant, да си го командваш гласово и да си говорите.

 

Е ние с него все взимаме големите :) И двамата бяхме със S7 edge, та 9-ката не идва чак толкова по-голяма.

На мен ми е интересно и какво ще излезе от историята с модела с гъвкав дисплей, та вероятно ще почакам :)

 

Е как ще не е по-голяма? :D 1см отгоре е на физически размер и 1" на екран. Невъзможно за работа с една ръка, което за мен е огромен минус.

 

Навсякъде почти вече го има.  

 

Безконтактното плащане с телефон не е като безконтактното плащане с безконтактна дебитна карта. Трябва терминала да поддържа Google Pay/Samsung Pay/ Apple Pay.

 

Аз пръстов сензор и отключване с него ползвам от поне 2 години :) . Затова казвам, че не го намирам за много сигурен, но го ползвам за отключване. Би задържал някой "attacker" за няколко минути или часа докато се добера до компютър да сменя пароли мароли. Известно време пробвах да го отключвам с пин кода, но бързо ми писна

 

Доста по-трудно е вече да се хакне/ресетне телефон. Не е като преди. iPhone не можеш да ресетнеш нивгаш ако е заключен с една елементарна парола. Андроид телефоните също са се запътили нататък, че може и да са стигнали.

 

https://www.androidcentral.com/factory-reset-protection-what-you-need-know

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...